fbpx
Connect with us

Featured

המירוץ לראשות עיריית לוס אנג'לס: קארוסו ובאס צמודים, בעיית ההומלסים בראש רשימת הדאגות של הבוחרים

Published

on

יום הבחירות כמעט כאן, ועם זאת, המירוץ לראשות עיריית לוס אנג'לס מתחמם כאשר המועמדים ריק קארוסו וקארן באס ערכו  פנייה אחרונה לבוחרים לקראת היום הגדול. המירוץ הפך לכל כך צמוד כך שהשעות האחרונות של הקמפיין יכולות לעשות את כל ההבדל. סקר אחרון הרה שחברת הקונגרס קארן באס מובילה ב-45% ואיש העסקים ריק קארוסו ב-41%. יש מרווח טעות של 4% בסקר הזה ו-13% מהמצביעים עדיין מתלבטים.

כריסטינה פסקוצ'י מ-FOX 11 יצאה ביום שני לרחובות כדי לראיין את תומכי באס וקרוסו כדי לקבל את דעתם מדוע הם מצביעים עבור המועמדים שלהם.

"אני מאמינה בפעולות שקרוסו כבר הראה לנו. אני מאמינה בשינוי שהוא הולך להביא לקהילה שלנו. אני מאמינה בפיתוח שהוא יוכל לעשות עבור הקהילה שלנו", אמרה אנה אורטיז. מרקוס בישופ היל אמר כי האמונות והתוכנית של קרסו להילחם במשבר ההומלסים ההולך וגובר הן גורם מניע.

"קארוסו אומר שביומו הראשון כראש עיר שהוא מתכנן להכריז על מצב חירום מקומי כדי לעזור להוציא את האנשים האלה מהרחוב. וזה מה שהם. הם לא הזומבים האלה שאנחנו הופכים אותם להיות. הם בני אדם. יצורים והם זקוקים לעזרה והם זקוקים לשירותי חסרי בית. ואנחנו צריכים להוציא אותם מהרחוב בין אם הם מבינים שהם צריכים את העזרה או לא. וזה בדיוק מה שריק מתכנן לעשות. ואני רק חושב שקארן באז הייתה חלק ממנו הבעיה ההולכת וגוברת בתוך העיר במשך עשור לפחות, ואין שום שינוי ודי. ובגלל זה בעלי ואני מגבים את התמיכה שלנו מאחורי ריק קארוסו". 

קארוסו אמר ל-FOX 11 את פנייתו האחרונה לבוחרים: "הפנייה הסופית שלי היא ממש פשוטה. זאת אומרת, זו תקופה שבה העיר בצרות ואני רץ כי אני מאמין שאני יכול לעזור לעיר. ואני אוהב את העיר ואני רוצה להילחם עבור אלה שבאמת לא  יכולים להילחם בעצמם. האם אתה רוצה שינוי? אם אתה שמח על הקהילה היום, אם אתה מרגיש בטוח, אם אתה אוהב את מצב חסרי הבית, אני לא המועמד שלך." קארוסו אמר שהנושאים הראשונים שהוא מתכנן להתמודד הם חוסר בית, פשע ושחיתות. "אני אוהב את העיר הזאת מאוד. אני יודע שכולכם עושים זאת גם כן. אנחנו צריכים לשנות ואני יודע שאני יכול להוביל את השינוי הזה. והייתי עושה את זה בכנות. ענווה, והייתי עובד קשה מאוד בשבילכם. אנחנו צריכים להוציא את חסרי הבית מהרחובות בצורה רחומה ומכובדת ולתת להם את השירותים שהם צריכים. וזה יצריך דיבלופר כמוני שיודע לבנות כדי להשיג מספיק מקלט, בתים ודירות לאנשים. נכנסתי לתפקידים ברגעים קריטיים. נכנסתי לכיסא של USC ברגע קריטי. נכנסתי ל-LAPD ברגע קריטי בפיקוח על המבצע. זה רגע קריטי בלוס אנג'לס. אז לפחות אני מבין עסקים, אני מבין בניהול, אני מבין בממשל. אני מבין איך לבנות קבוצה".

בפנייתה האחרונה לבוחרים, אמרה באס שהגיע הזמן שלוס אנג'לס תראה יום חדש, כיוון חדש ומנהיגות חדשה: "בלוס אנג'לס, אנחנו צריכים לעשות דברים גדולים. אני כן מאמין שנוכל להוציא אנשים מהרחובות ומהבית. אנחנו יכולים להפוך את לוס אנג'לס לבטוחה, ואנחנו יכולים גם להפוך את לוס אנג'לס לזמינה כדי שאנשים לא יצטרכו לעבור מהעיר"

אם תיבחר, באס תהפוך לאישה הראשונה ולאישה השחורה הראשונה שתהיה ראש עיריית לוס אנג'לס. 

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות