Connect with us

ארה"ב-ישראל

המחווה לרופאים במרפסות ניו-יורק הפכה להצעת נישואין

Published

on

אהבה ניו-יורקית בימי קורונה: אהרון לסר ניצל את הרגע שבו תושבי העיר יוצאים להצדיע לצוותים הרפואיים, והפך אותו להצעת נישואין מרגשת לטליה בחירת ליבו

העיר ניו יורק הפכה לנפגעת הגדולה ביותר בעולם מווירוס הקורונה, עם עשרות אלפי חולים ורשימת נפטרים שגדלה מדי יום בכמה מאות.

ועדיין, העיר המיוחדת הזו ממשיכה לייצר רגעים בלתי נשכחים, גם בזמנים קשים כאלה. אחד מהם מתרחש בכל יום בשבע בערב בדיוק, אז יוצאים למרפסות כל תושבי העיר להריע לצוותים הרפואיים, שעובדים מסביב לשעון תוך סיכון חייהם כבר שבועות ארוכים. בשבוע שעבר הפך רגע כזה למיוחד אפילו יותר, כשאהרון לסר, יהודי דתי בן 28 שגדל בקנדה וחי בעשור האחרון בישראל, הציע נישואין לבחירת ליבו טליה סטארק.

סטארק, רופאה יהודיה דתיה אמריקאית בת 30, עובדת בחודשיים האחרונים ללא הפסקה בבית החולים מאונט סיני, בכדי לסייע במאבק במגפה שהשתלטה על העיר. "הכרנו בישראל לפני שנה באמצעות אפליקציית ההיכרויות JSWIPE", מספר אהרון, שעבר לישראל לאחר סיום לימודי התיכון. הוא למד בישיבה, שירת בצה"ל, למד בבינתחומי בהרצליה ועבד בכמה חברות הייטק. "אח של טליה חי בארץ, ההורים שלה מחלקים את השנה בין ישראל לארצות הברית והיא מרבה לבקר. ניהלנו קשר טרנס אטלנטי במשך שנה, היא הגיעה כמה פעמים לבקר אותי בארץ ואני נסעתי לניו יורק".

רגע אחרי שהמשבר החל, החליט אהרון שזה הזמן לעשות מעשה. "טליה התמחתה בנוירולגיה אבל כשמצב הקורונה החמיר בארצות הברית, הייתה לי תחושה שיעבירו אותה לטפל בחולי קורונה, כי היו צריכים סיוע בכוח אדם וטליה חרוצה ואוהבת להתנדב. החלטתי לעבור לניו יורק, לתמוך בה ולעזור במה שאוכל".

זמן קצר לאחר שהגיע, החליט לסר שהגיעה השעה להציע לטליה להתחתן. "אנחנו גרים בבניין עם הרבה מאוד רופאים ומתמחים ובכל יום בשבע יש כאן חגיגה גדולה. ראיתי עד כמה זה משמח ונוגע ללב שלה, והחלטתי לשלב את הרגע הזה בהצעת הנישואין שלי", הוא מסביר, "צייצתי בטוויטר וביקשתי רעיונות איך כדאי לעשות את זה, ומישהו סיפר לי על להקת מוזיקאים, שבגלל שאין להם עבודה בימים אלה, הם עוברים בין השכונות ומנגנים לאנשים. פניתי אליהם והם הסכימו לבוא. בדיעבד זה מצחיק שעשרת אלפים איש ידעו לפני טליה שאני עומד להציע לה להתחתן איתי".

יום ההצעה התרחש ביום המנוחה של טליה. "הכנתי מבעוד מועד ביציאת החירום פרחים וכלי עם קרח ושמפניה, הלהקה הגיעה רבע שעה לפני שבע, והתחילה לנגן", הוא נזכר "טליה רצתה לצאת החוצה לראות במה מדובר. היא הייתה לבושה בטרנינג ואמרתי לה שאולי לא כדאי לצאת ככה, ובעצם זרקתי עליה שמלה. אני חושב שכאן היא כבר הבינה מה קורה. היא התלבשה, סידרה את השיער ויצאנו החוצה. ואז חבר בלהקה הודה לה על כל העבודה שהיא עושה והקדיש לה שיר. כשהגיעה השעה שבע, כולם מחאו כפיים, כרעתי ברך והצעתי נישואים. ברגע שאנשים מסביב הבינו מה קורה, כולם צעקו ומחאו כפיים עוד יותר חזק והיה רגע נפלא. שכן שבכלל לא הכרנו צילם את הכל וקיבלנו ממנו וידאו שיכולנו רק לחלום עליו".

טליה עצמה צפויה לסיים בימים הקרובים את תפקידה הזמני בבית החולים. "היא עברה תקופה קשה ומאתגרת, כנראה הקשה ביותר בחייה. בעבודה הרגילה שלה היא אף פעם לא התמודדה עם מקרי מוות, או קבלת החלטות הרות גורל לצד משפחות של חולים במצב קשה. היא אמרה שמבחינתה הרגע הזה שהתארסנו הגיע בזמן הכי מתאים שיכול להיות ושימח אותה מאוד".

עכשיו מנסה הזוג המאורס להבין מתי יוכלו להתחתן בפועל. "במצב הנוכחי באמת שקשה לדעת", אומר אהרון. "גם אם נרצה טקס צנוע, נרצה איתנו את בני המשפחות שלנו. כרגע הגבול בין ארצות הברית לקנדה סגור, ואני מקווה שלקראת הקיץ זה יתאפשר. כשהכל יחזור לימים רגילים, התכנית היא לעשות מסיבה בישראל ובניו יורק".

הזוג גם מתכנן בעתיד לשוב ולגור בישראל. "כרגע עברתי באופן רשמי לניו יורק, אבל התוכנית של שנינו היא לעבור בעוד כמה שנים לישראל. טליה גדלה בבני עקיבא, היא מגיעה ממשפחה מאוד ציונית, והתכוונה בכל מקרה לעבור לישראל אחרי שתבסס את עצמה מקצועית בארצות הברית. הה לי קשה לעזוב עכשיו את הארץ אבל בגלל העובדה שאנחנו מתכננים לחזור וכמובן עד אז לבקר הרבה, זה מקל עליי מאוד".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

אל על דוחה את חידוש הטיסות המסחריות עד ל-20 ביוני לפחות

Published

on

חברת אל על החליטה להאריך את ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים הסדירות עד ל-20 ביוני. ההחלטה התקבלה לאחר שפורסמו הנחיות של משרד הבריאות שהאריכו את האיסור על כניסת זרים לישראל והאריכו את חובת הבידוד לשבועיים שחלה על הנכנסים ארצה. סיבה נוספת להארכת ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים המסחריות היא הביקוש הנמוך.

אל-על הודיעה עוד כי בכוונתה להמשיך ולקיים טיסות מטען אל ישראל וממנה, לרבות שימוש במטוסי נוסעים למטרה זו וכן טיסות נוסעים במתכונת מצומצמת לפי הצורך – במתכונת טיסות החילוץ לישראלים שנתקעו בחו"ל בימי הקורונה שבוצעו בחודשים האחרונים.

במקביל חברות התעופה קיבלו הודעה על הארכת ההנחיות של ממשלת ישראל לחוזרים מחו"ל: לפי ההודעה המעודכנת עד ל-15 ביוני לא תותר כניסת זרים לישראל. 

בתוך כך נזכיר כי הנכנסים לארץ, בעלי דרכון ישראלי נדרשים להיכנס ל-14 ימי בידוד. ההקלה היא שהנוסעים החוזרים יוכלו להיכנס לבידוד ביתי ולא לשהות במלוניות. ההודעה שקיבלו חברות התעופה עשויה כמובן לשנות את התכניות שלהן – בזו אחר זו מצהירות החברות על חזרה להפעיל טיסות לישראל כולל אייר קנדה, דלתא איירליינס, לופטנזה ואחרות. עם האיסור על כניסת זרים לישראל ייתכן שלו"ז החזרה של החברות ישתנה בהתאם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות