Connect with us

Featured

המומחים מזהירים: משבר הקורונה בהודו מהווה בעיה עולמית

Published

on

עובד ממלא בלוני חמצן רפואיים בצ'נאי שבהודו. מקור: CNN/Arun Samkar/Getty Imagees

בנקודה זו של המאבק העולמי בקורונה ישנו פיצול והבדל תהומי בין מדינות שונות בעולם. במדינות כמו ארה״ב ובריטניה אנשים צוהלים ומתחסנים בהמוניהם, ולאחרונה כבר יכולים להתחבק עם יקיריהם לאחר תקופת פרידה ארוכה. לעומת זאת, בהודו, משפחות מוטרדות מהמצב ונאלצות לספור את המתים מדי יום.

בהודו אנשים חולים מפונים מבתי החולים עקב מחסור במיטות וחמצן, ומכיוון שמספר המקרים החדשים עולה לרמות שיא בכל יום, מה שיוצר משבר לאומי במדינה עם השלכות עולמיות.

ככל שהנגיף מתפשט, כך הסיכוי למוטיציות חדשות עולה, מה שיכול להביא למצב שבו החיסון כבר לא יהיה יעיל, ובאופן ישיר מאיים לערער את ההתקדמותן של המדינות האחרות בעולם בדרכן להתמודד ולהשתלט על המגיפה, מזהירים המומחים.

"אם לא נעזור להודו, אני דואג שתתרחש התפוצצות אלפי מקרים חדשים ברחבי העולם", אמר ד"ר אשיש ג'הא, דיקן בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בראון.

חברי מפלגת Bharatiya Janata של ראש הממשלה מודי ערכו עצרת למרות התחלואה שרק עולה. מקור: BJP/CNN

מעבר לסיכון להיווצרות מוטציות חדשות, גל התחלואה הקשה של הודו מהווה בעיה נוספת ומיידית יותר עבור העולם.

הודו היא שחקנית מרכזית בארגון הבריאות העולמי COVAX, היא יזמה חלוקת חיסונים ברמה עולמית ומספקת מינונים מוזלים או בחינם למדינות בעלות הכנסה נמוכה ביותר.

הודו הבטיחה לספק 200 מיליון מנות COVAX המופצות ל-92 מדינות עניות. אך המהירות בה המצב מחמיר בדלהי, הביאה את הודו לתעדף את אזרחי הודו עצמה. 

Featured

״פעם הבאה אשאיר את הישבן שלי בבית״: ׳קארן׳ התלוננה כי מדיה של עובדת הברגר קינג הם ״הסחת דעת״

Published

on

סרטון פופולרי ברשתות החברתיות הראה כיצד אישה הביעה את מורת רוחה כאשר לקוחה אמרה לה כי המדים שלה, בברגר קינג, והאשימה אותה בכך שהיא "הסחת דעת" עבור בן זוגה.

בכיתוב שמופיע בווידיאו אומרת העובדת (ברגר קינג), "הייתה לי לקוחה שהתלוננה היום כי המדים שלי הם 'הסחת דעת' עבור בעלה…"

לאורך כל הסרטון האישה לבושה במה שנראה כמדי בורגר קינג אופייניים – כובע אפור, חולצת פולו וג'ינס.

עוד הוסיפה העובדת בתחכום משובח ועם רמיזה ברורה כי מה שהפריע ללקוחה זה בעצם הג׳ינס שלבשה, “אני מניחה שאשאיר את הישבן (a**) שלי בבית בפעם הבאה“. 

מאז שפורסם הסרטון לפני מספר ימים הוא כבר זכה ליותר מ-18.9 מיליון צפיות, 4.3 מיליון לייקים ועשרות אלפי תגובות של אנשים שחשו שהלקוחה טועה, מן הסתם.

"הבעל צריך להשאיר את העיניים בבית בפעם הבאה," אמר משתמש אחד. "היא כועסת על האדם הלא נכון", אמר אדם אחר. "להסיט אותו ממה? מההזמנה בבורגר קינג,” שאל אחד אחר.

"כנראה שהיא ניסתה להגיד לו משהו והוא לא שם לב, אז היא התעצבנה", ענתה האישה.

אחת התגובות הכי אהובות בסרטון מאשימה את הלקוחה בהיותה ׳קארן׳: ”וזה למה ה׳קארן׳ס׳ זה מה שיפיל את אמריקה".

זו לא הפעם הראשונה בה סרטון פופולרי מציג סיטואציה השואלת האם מה שאישה לובשת גורם לבעיה.

בתחילת מאי אמא אחת האשימה מאבטח בניסיון לזרוק אותה מפארק שעשועים בגלל מכנסיה הקצרים. ובאפריל, טענה גברת אחרת ברשתות החברתיות כי בחור צילם אותה בזמן שהיא מתאמנת בחדר כושר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות