Connect with us

כללי

המגישה הבכירה של CNN כריסטיאן אמנפור מתנצלת: "היטלר והרוע שלו הוא אירוע יוצא דופן בהיסטוריה"

Published

on

אמנפור. "חוזרת בי ומצטערת אם ההערה שלי פגעה במישהו"

הסערה וההתנצלות: ביום חמישי האחרון עוררה המגישה הבכירה של CNN כריסטיאן אמנפור סערה כשהשוותה בין תקופת נשיאותו של טראמפ בארצות הברית לבין אירועי "ליל הבדולח" שאירעו בגרמניה בשנות השלושים והיוו כר לעליית הנאצים ולתחילת השואה. אמנפור פתחה את השידור ופנתה לצופים: "השבוע, לפני 82 שנים, אלו היו הנאצים שירו את יריית האזהרה הראשונה בתקופה האפלה של ההיסטוריה האנושית, שהובילה לרצח עם של זהות שלמה. בכך הם גם הובילו לשרפת ספרים ומתקפה על העובדות, הידע, ההיסטוריה והאמת". 

לאחר תיאור ההיסטוריה היא שיגרה מסר על תקופת הנשיאות של טראמפ בארצות הברית: "לאחר ארבע שנים של מתקפה על אותם ערכים בתקופה המודרנית על ידי דונלד טראמפ, הצוות של ביידן והאריס מבטיח להשיב את הנורמות, כולל החזרת האמת". 

לאחר שידור הדברים ברשת CNN, אמנפור זכתה לביקורת רבה ברחבי ארצות הברית, ובפרט על ידי יהודים שהאשימו אותה באנטישמיות. מכתב רשמי ששלח משרד החוץ לרשת CNN גינה את ההשוואה וקרא לרשת ולמגישה לפרסם התנצלות פומבית. 

המגישה אכן הביעה התנצלות, חזרה בה מהדברים – והבהירה אותם: "במסגרת הערה בתכנית שלי בשבוע שעבר, הזכרתי את יום השנה ה-82 לליל הבדולח כפי שאני עושה מפעם לפעם", אמרה בשידור. "זה האירוע שהתחיל את השואה. במקביל ציינתי את המתקפות של הנשיא טראמפ נגד ההיסטוריה, העובדות, הידע והאמת. לא הייתי צריכה להציב זו לצד זו את שתי התובנות. היטלר והרוע שלו הוא אירוע יוצא דופן בהיסטוריה. אני חוזרת בי ומצטערת אם ההערה שלי פגעה במישהו. התכוונתי להבהיר שהדמוקרטיה עלולה להיעלם ושעלינו להגן על הערכים הדמוקרטיים ללא מנוחה".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

על גופתה המתה: אחות גנבה כרטיס אשראי ממטופלת דקות ספורות לאחר שנפטרה כדי לקנות חטיפים

Published

on

אחות גנבה כרטיס אשראי ממטופלת דקות ספורות לאחר שנפטרה כדי לקנות חטיפים. מקור: West Midlands Police

אחות נעצרה בגין שימוש בכרטיס אשראי של מטופלת שנפטרה, בכדי לקנות חטיפים רק 17 דקות לאחר שהמטופלת הלכה לעולמה.

האחות שהייתה חלק ממחלקת הקורונה בבית החולים בו עבדה, נתפסה במצלמות כשהיא ביצעה שש עסקאות רצופות במוכנת חטיפים במקום ושילמה עליהם עם כרטיס האשראי של אותה מטופלת שלה, אישה כבת 83, אשר לפי קישומי בית המשפט נפטרה כ-17 דקות בלבד לפני המעשה. 

האחות, בת 23, כבר הודתה בעבר בגניבה ובמרמה בייצוג כוזב.

האחות ביצעה רכישה דומה מאוחר יותר באותו יום וניסתה זאת פעמיים נוספות כשחזרה לעבוד בימים שלאחר מכן. עם זאת, הכרטיס בוטל על פי המשטרה, והיא נתפסה במהלך משמרתה כשהכרטיס עדיין בידיה.

השוטרים מסרו כי לטענתה היא גילתה עלתה על זה לבדה שהיא למעשה התבלבלה בין הכרטיס שלה לשל אותה מטופלת. אך הם היו בצבעים שונים, והיא התעלמה ממדיניות בית החולים לגבי אובדן רכוש של חולים.

האחות נידונה לשני מאסרים רצופים של חמישה חודשים במקביל, שהושעו למשך 18 חודשים.

האחות הושעתה מיד מתפקידיה, על פי דובר בית החולים. עוד הוסיף הדובר כי בית החולים מביע את תנחומיו ומתנצל בפני משפחת המטופלת על הההתנהגות ה״מחפירה״ של אותה אחות, ואמר כי תעמוד בפני צעדים משמעתיים.

אנשים ברשת דווקא מצאו דרך כן לתמוך באחות בצורה כזאת או אחרת. זאת בטענה כי אם היו משלמים שער הוגן לעובדי הבריאות, דברים כאלו לא היו קורים.

"אולי אנחנו צריכים לשלם לאנשים שכר ראוי למגורים והם לא יצטרכו לגנוב מהמתים כדי להאכיל את עצמם", אמר משתמש אחד בטוויטר.

"היא קנתה שקית צ'יפס ולא תיק [לואי ויטון], המשפחה תקבל את הסכום הזה בסך 1.50 דולר, זה מעשה נואש, והייתי מוכן להמר שהיתה סיבה בסיסית לעשות זאת. להיות אחות עכשיו זה נורא, האישה הזו נזקקה לקצת צ'יפס! תנו לה לאכול!”.

אחרים גינו את מעשי האישה וכינו זאת מעשה בלתי מוצדק: "בוא אני אגיד … כמנהלת סיעוד היא לעולם לא תעבוד בבריאות. הייתי מגרסת את הרישיון מולה. עשיתי את זה בעבר ולא הייתי מהסס לעשות את זה שוב. " משתמש אחר הגיב.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות