Connect with us

תרבות ובידור

"הם בודקים אופציות וכיוונים לעסקים גם לאסתי וגם לעדי"

Published

on

איש העסקים עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג עזבו (זמנית?) את הארץ והשתקעו בלוס אנג'לס * אז למה הלשונות הלוהטות נשלפות?

פעילים למען זכויות בעלי חיים וצרכני רכילות, קוראי מדורי נדל"ן ושוחרי אופנה, בעלי טורים בישראל ובעלי דירות בברלין – קואליציה משונה ורחבה מאוד עסקה בש בועות האחרונים באובססיביות בשאלה אם אסתי גינזבורג ועדי קייזמן ירדו מהארץ והשתקעו בלוס אנג'לס. אחדים, לפי אתר מאקו, טענו שהדוגמנית ואיל הנדל"ן טסו ללוס אנג'לס לחופשה שגרתית; אחרים דיברו במונחים של בריחה דרמטית לאמריקה.

זה התחיל בתנועת מלקחיים. מצד אחד פוסט ויראלי בפייסבוק שטען כי גינזבורג נטשה את הכלבים שלה; מצד שני, ידיעות במדורי הכלכלה על כך שקייזמן עקר עם משפחתו ללוס אנג'לס ועורר "חרושת שמועות על מצבו הפיננסי", כפי שנוסחו הדברים ב"גלובס". ברגע ששני הדברים נזרקו לאוויר, היה מי שעשה אחד ועוד אחד והסיק שהפאוור קאפל נעלם בהתראה של רגע. זאת למרות שהפוסט והפרסומים בתקשורת זכו להכחשות מיידיות – גינזבורג הבהירה שמסרה זמנית את הכלבים לטיפולה של חברה טובה בעודה מבלה מעבר לים, ואילו קייזמן הציג את הנסיעה המשפחתית כמנותקת מהסתבכות כזו או אחרת ("משפחתי ואני חולקים את חיינו בעסקים בישראל ובארה"ב כבר קרוב לשנתיים… בימים אלו אני מתעניין במיזמים חדשים בתחומי הנדל"ן", מסר לגלובס.

מאז פברואר 2019, כשהעיתון הגרמני "ברלינר צייטונג" פרסם תחקיר לא מחמיא על עסקי הנדל"ן שלו בברלין, מלוות את קייזמן שמועות והאשמות. לקוחות ישראלים שרכשו דירות מקייזמן טוענים שהוא הפר התחייבויות כספיות ואחרות כלפיהם; חלקם רואים במעבר ללוס אנג'לס ניסיון להתרחק מקו האש, וכולם ממשיכים להעלות טענות שהופיעו בתחקיר הגרמני. כמה מהם רואים בעצמם קורבנות להתנהלות לא נאותה, לרבות מה שתואר כניסיון להיפטר בכוח מדיירים ותיקים בנכסים שונים בברלין. "אני איש של שלום ולא איש של מלחמה", אמר קייזמן בתגובה לטענות של לקוחותיו. "אמשיך לעשות הכל למען רוכשי הדירות שלנו בברלין ואני משוכנע שביחד נצליח לעבור את כל המכשולים שיהיו בדרך. בסופו של דבר אני משוכנע שכל מי שרכש דירה בברלין ירוויח".

יש מי שמתאר את קייזמן איש עסקים מצליח, נעים הליכות ובעל קסם אישי רב שבסך הכל נמצא בחופשה משפחתית עם אשתו הדוגמנית ושני ילדיו; אחרים מדברים על אדם שנמצא בחובות, מבטיח הבטחות שווא, בורח מאחריות ומתעלם מלקוחותיו. 

קייזמן וגינזבורג הכירו בשנת 2010. היא הייתה בת 20, חיילת משוחררת ודוגמנית מבטיחה; הוא בן 38, גרוש טרי מאשת העסקים עפרה שטראוס ואב לדניאל שהייתה אז בת חמש. מאז נישואיהם הביאו קייזמן וגינזבורג לעולם שני ילדים משותפים, רפאל (חמש) ומיכאל (שנתיים). השניים לא מכירים את סבם, האדריכל אריק גינזבורג.

בסוף העשור שעבר ביקש קייזמן לשכור את "הבית הכתום" פרי תכנונו של גינזבורג האב, ודרכו הכיר גם את הבת ("הוא קיבל אותי בתוך עסקה בבית, הייתי חלק מהעסקה", אמרה גינזבורג בשנה שעברה בראיון ב"שרון ורני"). השניים התחתנו ביוני 2012, ובדצמבר אותה שנה מכר אריק גינזבורג את הזכויות על הבית הכתום לקייזמן תמורת שמונה מיליון שקלים. שנה לאחר מכן פנה גינזבורג לבית המשפט וטען כי הזוג הפר את החוזה המדובר ושילם לו רק כ-3.5 מיליון שקלים.  התיק הועבר לבית המשפט לענייני משפחה. בינואר 2015 הצדדים הגיעו לפשרה: הבית יישאר בבעלות בני הזוג, שמצדם יעבירו לגינזבורג האב את התשלומים עליו כפי שהוסכם ביניהם. אלא שמאז ניתק הקשר בינם לבינו. "מדי פעם אני תופסת את עצמי ואומרת, כמה חבל שלרפאל יש סבא שהוא לא מכיר, אמרה גינזבורג על הקשר עם אביה בראיון ל"7 לילות","אבל אז אני נזכרת בכל מה שעברתי בגללו ואני אומרת שפחות חבל".

קייזמן, בנו של יהלומן שהצליח בעסקיו ורכש בית בסביון, עוסק בנדל"ן מאז שנת 2004. לאורך שנות פעילותו העסקית עלה שמו לכותרות במספר הזדמנויות. התקשורת התאהבה במי שהתחתן עם שטראוס המבוגרת ממנו ב-13 שנים והיה בין השאר בן זוגן של לינור אברג'יל, מירי בוהדנה, מיכל ינאי ואורלי ויינרמן, ודיווחה על כל צעד שלו או מולו. ב-2011 שודרה בתכנית "אנשים" כתבה תחת הכותרת "החידה ששמה עדי קייזמן" שבה הוצג כ"נער שעשועים מסביון שמחזיק ברשימת אקסיות מהודרת" וכן כ"איש עסקים שנוי במחלוקת שהפסיד עשרות מיליונים"; בין השאר נטען שם כי "יש פער גדול בין האופן שבו קייזמן הצטייר ובין הקבלות שהוא ניפק למשקיעים בחברות שבשליטתו". 

מאז שנת 2011 מעורב קייזמן ברכישת בניינים בברלין ובמכירת דירות למשקיעים ישראלים ובינלאומיים. את הדירות מנהלות ומשווקות בהתאמה "ברלין אספייר" ו"ברלין אסטייט"; הראשונה עמדה במוקד התחקיר שפורסם בפברואר 2019 ב"ברלינר צייטונג", שבו נחשפו שיטות פעולה מפוקפקות לכאורה. לפי התחקיר, "אספייר" הבטיחה לרוכשי הדירות הישראלים תשואה שנתית של 5% בשלוש שנים הראשונות, אך לא דיווחה להם שהחוק בגרמניה מגן על השוכרים מפני העלאות חדות של שכר הדירה. כך גילו חלק מהמשקיעים באיחור שהדיירים שלהם משלמים שכר דירה נמוך, רחוק מאוד מהתשואה המובטחת. נטען בין השאר כי חברות בנות של אספייר הפעילו לחצים על דיירים להתפנות כדי שניתן יהיה להעלות את שכר הדירה בהתאם להגבלות המקומיות. מקרה שמשך תשומת לב ציבורית רבה היה פינוי של מעון שיקומי לנשים מוכות. בתגובה לפניית "כלכליסט" אמר קייזמן בשעתו כי בניגוד לפרסום, "ברלין אספייר" אינה נמצאת בבעלותו; לדבריו מדובר בקבוצת חברות שנותנת שירותים לכל הפרויקטים שרכש בעשור האחרון. על הטענות לגבי פינוי הדיירים השיב: "כן, אנחנו קונים בניין ישן עם דיירים היסטוריים שעושים שכירויות משנה, והמטרה שלנו היא לפנות דיירים ישנים ולעשות אופטימיזציה של ההשקעה. אנחנו לא מסתירים את העובדה שאנחנו פועלים בנישה קפיטליסטית".

"אני זז מעט הצידה"

"שלום לכולם, את העדכון הזה אתם מקבלים כמה ימים לאחר שהוקדמתי על ידי העיתונות, שבחרה לפרסם את נסיעתי לארה"ב כמדי שנה תחת הכותרת 'עזב ללוס אנג'לס'. הפעם בעקבות השינוי המבורך שקרה אני מתכוון לשהות כאן יותר זמן, תלוי בהשפעת הקורונה. אני לא נעלם, אני זז מעט הצידה ונשאר לי אינטרס משמעותי בחברה. אני מתכוון להישאר ולהיות זמין, לענות, לטפל ולפתור כל בעיה שניתן".

את המייל שלח קייזמן למאות לקוחות ברלין אסטייט ב-1 באפריל. בהמשך  סיפר שבקרוב ייכנס לאסטייט משקיע אוסטרי והזכיר את השינויים שעוברים על שוק הנדל"ן בברלין. "הסבלנות שלכם תעניק לנו את היכולת לפתור את הדברים. כל פעולה אחרת שתעשה מצידכם עשויה כרגע לפגוע גם בנו אך בעיקר בכם", כתב ללקוחות.

פחות משבוע לפני ששלח את המייל דווח בתקשורת הישראלית שגינזבורג וקייזמן עזבו ללוס אנג'לס. המהלך הפתיע רבים ממכריהם וגם את קוראי המגזין "את", שבו אמרה גינזבורג רק לפני חמישה חודשים שהחיים מעבר לים לא מעניינים אותה. "אני משאירה הכל פתוח, אבל חו"ל לא, זה אפילו לא מדגדג לי. אני אוהבת להיות כאן", אמרה באותו ראיון. שי אביטל, הסוכן של גינזבורג: "כרגע אין להם מושג כמה זמן הם יישארו שם. הם בודקים אופציות וכיוונים לעסקים גם לאסתי וגם לעדי. כרגע הם לוקחים זמן לעצמם, מה גם שאמא של אסתי גרה קרוב והיא מבקרת אותה המון".

מכרה קרובה של בני הזוג: ״בארץ הם חיו ברמת חיים מאוד גבוהה, הכי גבוהה שאפשר לדמיין, ובאיזשהו שלב הכסף הפסיק לזרום לחשבון. עדי יודע שבתקופה הזו אנשים לא יחפשו אותו כי מתעסקים יותר בקורונה. הם חשבו שבלוס אנג'לס יהיה להם יותר שקט והם יוכלו להתחיל חיים חדשים". על הטענות הללו אומר קייזמן: "אשמח להתייחס לדברים קונקרטיים ולא לרכילות מרושעת… שנים ארוכות ששנינו חולקים את הזמן שלנו בין אירופה לישראל, שלא לדבר על כך שמשפחתה של אמא של אסתי חיה פה. מדי שנה אנחנו מגיעים לארה"ב לפחות פעמיים, בייחוד בתקופת הפסח. הגענו בתקופה מאוד מאתגרת שתביא להערכתי להרבה מאוד הזדמנויות, וגם לנסות ולהגשים חלום ישן של אשתי ושלי ולבלות כאן תקופה מעט יותר ממושכת"

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

תרבות ובידור

השיא החדש של בילי אייליש: "My Future"

Published

on

לכבוד יום ההולדת של אחיה הגדול, המוזיקאי פיניאס, בילי אייליש שחררה סינגל חדש ואישי במיוחד בשם "My Future", אותו יצרה בתקופת הסגר בלוס אנג'לס * תוך זמן קצר השיר הפך ללהיט וכבש עשרות מצעדים ברחבי העולם * זמן עתיד

בסוף השבוע האחרון בילי אייליש חשפה את הסינגל החדש שלה, "My Future", אותו היא שחררה לכבוד יום ההולדת של אחיה ושותפה המוזיקלי – פיניאס. מדובר בשיר הראשון שבילי מוציאה מאז "No Time to Die", שיצא בתחילת השנה וקידם את הסרט החדש בסדרת הסרטים "ג'יימס בונד".

זמן קצר לאחר יציאתו, "My Future" הצליח לכבוש עשרות מצעדים ברחבי העולם, ובראשם מצעד הלהיטים העולמי ומצעד הלהיטים האמריקאי של שירות הסטרימינג ספוטיפיי. קליפ האנימציה שמלווה את השיר צבר כבר יותר מ-20 מיליון צפיות ביוטיוב.

בהסתמך על נתוני ההשמעות הגבוהים, בילי נכנסה עם "My Future" היישר למקום הראשון של מצעד הלהיטים הרשמי של ארצות הברית (Billboard Hot 100). עד כה היא הצליחה לעשות זאת רק פעם אחת בקריירה שלה עם הלהיט "Bad Guy".

על "My Future", אייליש סיפרה: "(אני ופיניאס) כתבנו אותו בתחילת תקופת הסגר בלוס אנג'לס. זה שיר מאוד אישי ומיוחד עבורי. הוא מתאר באופן מדויק את מה שעבר לי בראש כשכתבתי אותו – תקווה, סערת רגשות והשתקפות עצמית. עכשיו זה מקבל משמעות אחרת בגלל מה שקורה בכל העולם". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות