fbpx
Connect with us

כלכלה

״השירות אצלי הוא ברמה הכי גבוהה וזה בא לידי ביטוי בהכל, מהמקצועיות ועד הזמינות״

Published

on

הוא רואה חשבון וברוקר הלוואות, שילוב נדיר וייחודי *  נא להכיר: איציק טרבלסי, צעיר ישראלי שהתגלה כילד מחונן, קיבל את התואר הראשון שלו בחשבונאות וכלכלה בגיל 18 ושנה לאחר מכן כבר הפך לרואה חשבון *  מול האמביציה, הידע והנחישות שלו – אף אחד לא יכול לעמוד * ראיון שיכול לחסוך לכם בעתיד הרבה כסף

כל מי שקנה אי פעם בית מכיר את התהליך המתיש ומורט העצבים הזה: הגשת ניירת ועוד ניירת והספק אם אקבל משכנתא ובאיזו ריבית אם כן. איציק טרבלסי מכיר זאת היטב כרואה חשבון שלקוחותיו פנו אליו בבקשה לספק להם את הניירת הדרושה לברוקר המשכתנאות ( Mortgage Broker)  הוא התחיל לחשוב לעצמו: למה לא לחסוך מהם את כל הריצה הזאת הלוך ושוב, למה שלא יהפוך בעצמו לברוקר משכנתאות? וכך הלך ולמד את המקצוע והוציא את הרשיון הדרוש.

עכשיו, זה עניין די נדיר למצוא רואה חשבון CPA המשמש גם כברוקר משכנתאות. למעשה, אני בספק שיש עוד מישהו כזה. אז יצאתי לפגוש את טרבלסי וגיליתי אדם לא שיגרתי לחלוטין וזהו סיפורו:

טרבלסי, 29 התגלה כילד מחונן עוד בזמן שהיה תלמיד בית ספר. הוא החליט להירשם ללימודי חשבונאות וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה כשהיה בן 14 בלבד ובשביל שלא לוותר על חוויית התיכון, המשיך ללמוד שם במקביל. "למדתי בבקרים בבית הספר ובערבים באוניברסיטה", מסביר טרבלסי "המורים ומנהל בית הספר דווקא תמכו ואם היו מקרים שהיו מבחנים באוניברסיטה בשעות הלימודים, הסכימו שאעדר באותו היום מבית הספר".

איך שאר הסטודנטים הגיבו כשראו ילד יושב לצידם בכיתה?

"זה היה להם קצת מוזר אבל הם אהבו אותי ואימצו אותי כמו אח קטן. הם גם היו מסתלבטים על זה לא פעם. באחד הקורסים שלקחתי, אחד הסטודנטים הרים את היד ושאל את הפרופסור: "איציק רוצה לדעת מתי יום הורים". בשבילי זה היה מאתגר בהתחלה אבל בתור ילד אהבתי את החברה המבוגרת יותר".

מתי סיימת את התואר הראשון?

"סיימתי תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה בגיל 18 ובגיל 19 כבר עברתי את המבחנים לראיית חשבון. הייתי הכי צעיר בארץ אי פעם שסיים בגיל כזה וקיבל תואר ראשון בחשבונאות. כשעשיתי את התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה היו שני קורסים מותנים אחד לשני. אתה לא יכול להירשם לקורס המתקדם לפני שסיימת את הקודם, אבל לי בער לסיים את שניהם כדי להוציא את התואר לפני הצבא. כשפניתי לעשות את שניהם, לא אישרו לי והייתי צריך להתעקש וקיבלתי אישור מותנה לעשות את שניהם ביחד. בגלל שהצלחתי, החליטו לפתוח את הקורסים ולאפשר לסטודנטים לקחת אותם במקביל. זה לימד אותי לא לוותר גם אם אומרים לי: זה בלתי אפשרי"

בצבא בטח השתמשו בכישורים שלך.

"כן, שימשתי כקצין תקציבים ביחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל במשרד הביטחון וסגן ראש יחידת המיסים של משרד הביטחון, תוך כדי הצבא גם עשיתי תואר שני במיסוי ישראלי בינלאומי ואמריקאי. סיימתי כמצטיין נשיא בממוצע 97  בגיל 21. בנוסף, הייתי משמש כמרצה בקורסים שונים לתואר ראשון ושני בחשבונאות ומיסים בכמה אוניברסיטאות ומכללות בישראל במקביל לשירותי הצבאי".

מתי עברת לארה"ב?

"אחרי שירותי הצבאי פנו אלי ממשרד רואה חשבון בניו יורק ועברתי למנהטן, שם הרחבתי את התמחותי במיסוי אמריקאי, לאחר כשנה קיבלתי הצעת עבודה בהרמוסה ביץ' ועברתי לכאן. לפני כשלוש וחצי שנים פתחתי את המשרד שלי לראיית חשבון בוודלנד הילס".

היית צריך לעבור את הבחינות כאן לקבלת תעודת רואה חשבון מוסמך?

"כן, למרות שכל מדינה בעולם מקבלת את הרישיון שלי מישראל כרשיון בינלאומי ואני יכול לעסוק במקצוע בבריטניה, אוסטרליה או יפן,  לאמריקאים יש חוקים משלהם. אז במשך 11 חודשים למדתי בעצמי את הכל, קניתי ספרים ונבחנתי לבד ואז קיבלתי את רישיון ה- CPA ולאחר מכן גם השלמתי בשנה שעברה תואר שני במיסוי אמריקאי ב-CSUN".

קיבלת באחרונה את רשיון הברוקר שלך להלוואות. איך הספקת גם ללמוד וגם לעבוד ועוד בתקופת המיסים?

"מספיקות לי ארבע שעות  שינה בלילה. אני קם כל בוקר ב-4 בבוקר, שעות הבוקר המוקדמות הן השעות שלי שאני יושב בשקט מול המחשב ללא פגישות וטלפונים ועובד, אז במשך היום עבדתי ובערבים למדתי."

זה בטח עוזר מאוד לאשתך שיש מישהו שקם בלילה לילדים.

"לגמרי. יש לנו שני ילדים בני ארבע ושנה. כשהתינוק מתעורר בחמש לפנות בוקר, אני שם לתת לו את הבקבוק".

מה הביא אותך ללמוד ולהוציא רשיון ברוקר להלוואות?

"במסגרת העבודה שלי יצא לי להכין פעמים רבות את הניירת שהלקוחות הצטרכו עבור קבלת ההלוואה. הכנת משכורות, דוחות מס, דוחות כספיים וכו', ונוצר "back and forth" ביני, ברוקר המשכנתאות והלקוח. כך עלה לי גם הרעיון ללכת וללמוד את המקצוע ולתת ללקוח שירות במקום אחד בשביל לחסוך ממנו את הפינג פונג הזה. הרעיון הוא לתת ללקוח ראש שקט, כל מה שהוא צריך לעשות הוא רק למלא את האפליקיישן ואת כל השאר המשרד שלי עושה כי יש לנו את כל הניירת ממילא ולכן גם ניתן יהיה לעשות את הסגירה של ההלוואה מהר יותר".

זה די נדיר למצוא רואה חשבון שהוא גם ברוקר הלוואות.

"מאוד. בהתחלה אמרו לי זה לא אפשרי, אין דבר כזה, אבל בדקתי ומצאתי שאין בעיה עם כך. לקח לי שנתיים לקבל את כל האישורים הדרושים".

איך הלקוח מרוויח מכך שאתה משמש גם כרואה החשבון שלו וגם עושה עבורו את ההלוואה, למעט עניין הטרטור כמובן?

"בגלל שאני רואה החשבון שלהם אני יודע כמה הם צריכים להראות אם הם רוצים לקנות בית. אם הם עצמאיים למשל ומגיעים אלי לפני שנגמרת השנה בנובמבר/דצמבר ומספרים לי שהם רוצים לקנות בית, אנו יכולים לתכנן כמה הוא צריך להראות כדי לקבל משכנתא בריבית טובה. אם הוא צריך להראות יותר הכנסה על מנת לקבל את ההלוואה בתנאים נוחים. זה אומר שהוא כמובן יצטרך לשלם יותר מיסים אבל אנו נוכל לבדוק מה שווה לנו יותר. לקבל הלוואה בריבית נמוכה ולשלם יותר מיסים או לקבל הלוואה בריבית גבוהה יותר ולשלם פחות. בנוסף, הלקוח מקבל תכנון מיסוי בעת לקיחת ההלוואה, אני מסביר על הטבות המס בעת הרכישה, שיקולי המס במידה ויחליט למכור בעתיד, וזה עוזר ללקוח לקבל החלטה מושכלת יותר לפני שהוא נכנס לעסקה משמעותית כל כך כמו רכישת בית למגורים או השקעה".

אלו סוגי הלוואות אתם עושים?

"כל הסוגים, מהלוואות הרגילות לרכישת בית, הלוואות מיוחדות של ריבית בלבד, הלוואות על סמך Bank Statement, הלוואות לבניה, Flips וכו'".

לטרבלסי יש שני משרדים בוודלנד הילס, האחד לראיית חשבון שם נמצא צוות של ארבעה עובדים, בוגרי לימודי חשבונאות הנותנים את השירות במהלך היום ומשרד שני להלוואות שם הוא מעסיק בין השאר גם Loan Processor. את שני המשרדים מנהלת אשתו לינוי. היא גם עורכת את כל הפגישות ולוח הזמנים.

אחד הדברים שטרבלסי מתגאה בהם הוא שירות הלקוחות המצויין שלו. "אני אף פעם לא הולך לישון לפני שאני עונה לכל אחד על טקסט או אימייל. השירות אצלי הוא ברמה הכי גבוהה וזה בא לידי ביטוי בהכל, מהמקצועיות ועד הזמינות. אני תמיד זמין עבור הלקוחות שלי ורוצה לתת את השירות שאני הייתי רוצה לקבל".

העובדה שמדובר בשני משרדים צמודים המספקים את השירות המלא תחת קורת גג אחת מקלה מאוד על הלקוחות וחוסכת את הצורך לעבור בין משרדים להעברת מסמכים. 

איך הלקוחות שלך שומעים עליך?

"מפה לאוזן. העבודה שלי כרואה חשבון ועכשיו גם כברוקר משכנתאות, הן משרות אמון ואנשים מגיעים אלי בזכות המלצות של לקוחות אחרים. בסופו של דבר האנשים שמים את כל החיים שלהם בידיים שלך ויש לי אחריות כלפיהם".

יוצא לך לנוח? נראה שאתה עובד מסביב לשעון

"ביום שבת. אני שומר שבת וזה היום היחידי שאני מתנתק מהכל, מהטלפונים והעבודה ומבלה רק עם אשתי והילדים. התחלתי לשמור שבת כשהייתי בן 16 וזה עוד אחד מהדברים שאימצתי באהבה ושאני מקפיד עליהם עליהם עד היום".

רוצים לקבוע פגישה עם איציק טרבלסי? צרו קשר אתו בטלפון: 

646-465-1085

21300 Victory blvd Suite 705, Woodland Hills, CA 91367

Featured

לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים: מחירי הנדל"ן בצפון קליפורניה בירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009

Published

on

מחירי הנדל"ן בארה"ב קיבלו תפנית וכעת הם מציגים את הירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009.

מחירי הנדל"ן החציוניים ירדו באוגוסט ב-0.98% לעומת חודש קודם לכן, לאחר ירידה של 1.05% ביולי, כך מסרה ספקית נתוני המשכנתאות Black Knight Inc. בדו"ח ביום שני. שתי התקופות מסמנות את הירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז ינואר 2009.

"יחד הם מייצגים חודשיים רצופים של נסיגה משמעותית לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים", אמר בן גרבוסקה, נשיא Black Knight Data and Analytics.

שוק הדיור מאבד קיטור במהירות עם ריבית המשכנתא מרקיעת שחקים שמביאים את הנגישות לרמה הנמוכה ביותר מאז שנות ה-80. הפדרל ריזרב ביקש לרסן את האינפלציה, מה שהטיל מים קרים על בום הנדל"ן בארה"ב.

בעוד המחירים יורדים על בסיס חודש על בסיס, הם עדיין גבוהים משמעותית מאשר שנה קודם לכן, כאשר טירוף הקנייה היה חזק. הערכים עלו ב-12.1% לעומת שנה קודם לכן באוגוסט.

התיקון החד ביותר באוגוסט היה בסן חוזה, קליפורניה, ירידה של 13% משיא 2022, ואחריה סן פרנסיסקו בכמעט 11% וסיאטל ב-9.9%, כך מסרה החברה.

לא רק הקונים מתרחקים מהשוק המתקרר במהירות; הכפלת התעריפים מונעת מהמוכרים לעתיד לוותר על תעריפים נמוכים היסטורית. המלאי היה במגמת עלייה ממאי עד יולי אך נתקע באוגוסט, לפי Black Knight.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured14 שעות ago

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Featured14 שעות ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

Featured14 שעות ago

תפתחו יומנים: אמזון הכריזה על שני ימי סיילים "פריים דיי" באוקטובר במטרה להפוך את הקונים למנויים

Featured14 שעות ago

לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים: מחירי הנדל"ן בצפון קליפורניה בירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009

Featured14 שעות ago

הפרה את החוק האוסר שידול להשקעות: קים קרדשיאן תשלם קנס של יותר ממיליון דולר בשערוריית הקריפטו

קהילה17 שעות ago

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Featured5 ימים ago

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Featured5 ימים ago

עד מתי? מחירי הדלק בקליפורניה הרקיעו שחקים בן לילה – הזינוק הגדול ביותר מזה 7 שנים

כתבות שבועיות