Connect with us

כלכלה

״השירות אצלי הוא ברמה הכי גבוהה וזה בא לידי ביטוי בהכל, מהמקצועיות ועד הזמינות״

Published

on

הוא רואה חשבון וברוקר הלוואות, שילוב נדיר וייחודי *  נא להכיר: איציק טרבלסי, צעיר ישראלי שהתגלה כילד מחונן, קיבל את התואר הראשון שלו בחשבונאות וכלכלה בגיל 18 ושנה לאחר מכן כבר הפך לרואה חשבון *  מול האמביציה, הידע והנחישות שלו – אף אחד לא יכול לעמוד * ראיון שיכול לחסוך לכם בעתיד הרבה כסף

כל מי שקנה אי פעם בית מכיר את התהליך המתיש ומורט העצבים הזה: הגשת ניירת ועוד ניירת והספק אם אקבל משכנתא ובאיזו ריבית אם כן. איציק טרבלסי מכיר זאת היטב כרואה חשבון שלקוחותיו פנו אליו בבקשה לספק להם את הניירת הדרושה לברוקר המשכתנאות ( Mortgage Broker)  הוא התחיל לחשוב לעצמו: למה לא לחסוך מהם את כל הריצה הזאת הלוך ושוב, למה שלא יהפוך בעצמו לברוקר משכנתאות? וכך הלך ולמד את המקצוע והוציא את הרשיון הדרוש.

עכשיו, זה עניין די נדיר למצוא רואה חשבון CPA המשמש גם כברוקר משכנתאות. למעשה, אני בספק שיש עוד מישהו כזה. אז יצאתי לפגוש את טרבלסי וגיליתי אדם לא שיגרתי לחלוטין וזהו סיפורו:

טרבלסי, 29 התגלה כילד מחונן עוד בזמן שהיה תלמיד בית ספר. הוא החליט להירשם ללימודי חשבונאות וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה כשהיה בן 14 בלבד ובשביל שלא לוותר על חוויית התיכון, המשיך ללמוד שם במקביל. "למדתי בבקרים בבית הספר ובערבים באוניברסיטה", מסביר טרבלסי "המורים ומנהל בית הספר דווקא תמכו ואם היו מקרים שהיו מבחנים באוניברסיטה בשעות הלימודים, הסכימו שאעדר באותו היום מבית הספר".

איך שאר הסטודנטים הגיבו כשראו ילד יושב לצידם בכיתה?

"זה היה להם קצת מוזר אבל הם אהבו אותי ואימצו אותי כמו אח קטן. הם גם היו מסתלבטים על זה לא פעם. באחד הקורסים שלקחתי, אחד הסטודנטים הרים את היד ושאל את הפרופסור: "איציק רוצה לדעת מתי יום הורים". בשבילי זה היה מאתגר בהתחלה אבל בתור ילד אהבתי את החברה המבוגרת יותר".

מתי סיימת את התואר הראשון?

"סיימתי תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה בגיל 18 ובגיל 19 כבר עברתי את המבחנים לראיית חשבון. הייתי הכי צעיר בארץ אי פעם שסיים בגיל כזה וקיבל תואר ראשון בחשבונאות. כשעשיתי את התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה היו שני קורסים מותנים אחד לשני. אתה לא יכול להירשם לקורס המתקדם לפני שסיימת את הקודם, אבל לי בער לסיים את שניהם כדי להוציא את התואר לפני הצבא. כשפניתי לעשות את שניהם, לא אישרו לי והייתי צריך להתעקש וקיבלתי אישור מותנה לעשות את שניהם ביחד. בגלל שהצלחתי, החליטו לפתוח את הקורסים ולאפשר לסטודנטים לקחת אותם במקביל. זה לימד אותי לא לוותר גם אם אומרים לי: זה בלתי אפשרי"

בצבא בטח השתמשו בכישורים שלך.

"כן, שימשתי כקצין תקציבים ביחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל במשרד הביטחון וסגן ראש יחידת המיסים של משרד הביטחון, תוך כדי הצבא גם עשיתי תואר שני במיסוי ישראלי בינלאומי ואמריקאי. סיימתי כמצטיין נשיא בממוצע 97  בגיל 21. בנוסף, הייתי משמש כמרצה בקורסים שונים לתואר ראשון ושני בחשבונאות ומיסים בכמה אוניברסיטאות ומכללות בישראל במקביל לשירותי הצבאי".

מתי עברת לארה"ב?

"אחרי שירותי הצבאי פנו אלי ממשרד רואה חשבון בניו יורק ועברתי למנהטן, שם הרחבתי את התמחותי במיסוי אמריקאי, לאחר כשנה קיבלתי הצעת עבודה בהרמוסה ביץ' ועברתי לכאן. לפני כשלוש וחצי שנים פתחתי את המשרד שלי לראיית חשבון בוודלנד הילס".

היית צריך לעבור את הבחינות כאן לקבלת תעודת רואה חשבון מוסמך?

"כן, למרות שכל מדינה בעולם מקבלת את הרישיון שלי מישראל כרשיון בינלאומי ואני יכול לעסוק במקצוע בבריטניה, אוסטרליה או יפן,  לאמריקאים יש חוקים משלהם. אז במשך 11 חודשים למדתי בעצמי את הכל, קניתי ספרים ונבחנתי לבד ואז קיבלתי את רישיון ה- CPA ולאחר מכן גם השלמתי בשנה שעברה תואר שני במיסוי אמריקאי ב-CSUN".

קיבלת באחרונה את רשיון הברוקר שלך להלוואות. איך הספקת גם ללמוד וגם לעבוד ועוד בתקופת המיסים?

"מספיקות לי ארבע שעות  שינה בלילה. אני קם כל בוקר ב-4 בבוקר, שעות הבוקר המוקדמות הן השעות שלי שאני יושב בשקט מול המחשב ללא פגישות וטלפונים ועובד, אז במשך היום עבדתי ובערבים למדתי."

זה בטח עוזר מאוד לאשתך שיש מישהו שקם בלילה לילדים.

"לגמרי. יש לנו שני ילדים בני ארבע ושנה. כשהתינוק מתעורר בחמש לפנות בוקר, אני שם לתת לו את הבקבוק".

מה הביא אותך ללמוד ולהוציא רשיון ברוקר להלוואות?

"במסגרת העבודה שלי יצא לי להכין פעמים רבות את הניירת שהלקוחות הצטרכו עבור קבלת ההלוואה. הכנת משכורות, דוחות מס, דוחות כספיים וכו', ונוצר "back and forth" ביני, ברוקר המשכנתאות והלקוח. כך עלה לי גם הרעיון ללכת וללמוד את המקצוע ולתת ללקוח שירות במקום אחד בשביל לחסוך ממנו את הפינג פונג הזה. הרעיון הוא לתת ללקוח ראש שקט, כל מה שהוא צריך לעשות הוא רק למלא את האפליקיישן ואת כל השאר המשרד שלי עושה כי יש לנו את כל הניירת ממילא ולכן גם ניתן יהיה לעשות את הסגירה של ההלוואה מהר יותר".

זה די נדיר למצוא רואה חשבון שהוא גם ברוקר הלוואות.

"מאוד. בהתחלה אמרו לי זה לא אפשרי, אין דבר כזה, אבל בדקתי ומצאתי שאין בעיה עם כך. לקח לי שנתיים לקבל את כל האישורים הדרושים".

איך הלקוח מרוויח מכך שאתה משמש גם כרואה החשבון שלו וגם עושה עבורו את ההלוואה, למעט עניין הטרטור כמובן?

"בגלל שאני רואה החשבון שלהם אני יודע כמה הם צריכים להראות אם הם רוצים לקנות בית. אם הם עצמאיים למשל ומגיעים אלי לפני שנגמרת השנה בנובמבר/דצמבר ומספרים לי שהם רוצים לקנות בית, אנו יכולים לתכנן כמה הוא צריך להראות כדי לקבל משכנתא בריבית טובה. אם הוא צריך להראות יותר הכנסה על מנת לקבל את ההלוואה בתנאים נוחים. זה אומר שהוא כמובן יצטרך לשלם יותר מיסים אבל אנו נוכל לבדוק מה שווה לנו יותר. לקבל הלוואה בריבית נמוכה ולשלם יותר מיסים או לקבל הלוואה בריבית גבוהה יותר ולשלם פחות. בנוסף, הלקוח מקבל תכנון מיסוי בעת לקיחת ההלוואה, אני מסביר על הטבות המס בעת הרכישה, שיקולי המס במידה ויחליט למכור בעתיד, וזה עוזר ללקוח לקבל החלטה מושכלת יותר לפני שהוא נכנס לעסקה משמעותית כל כך כמו רכישת בית למגורים או השקעה".

אלו סוגי הלוואות אתם עושים?

"כל הסוגים, מהלוואות הרגילות לרכישת בית, הלוואות מיוחדות של ריבית בלבד, הלוואות על סמך Bank Statement, הלוואות לבניה, Flips וכו'".

לטרבלסי יש שני משרדים בוודלנד הילס, האחד לראיית חשבון שם נמצא צוות של ארבעה עובדים, בוגרי לימודי חשבונאות הנותנים את השירות במהלך היום ומשרד שני להלוואות שם הוא מעסיק בין השאר גם Loan Processor. את שני המשרדים מנהלת אשתו לינוי. היא גם עורכת את כל הפגישות ולוח הזמנים.

אחד הדברים שטרבלסי מתגאה בהם הוא שירות הלקוחות המצויין שלו. "אני אף פעם לא הולך לישון לפני שאני עונה לכל אחד על טקסט או אימייל. השירות אצלי הוא ברמה הכי גבוהה וזה בא לידי ביטוי בהכל, מהמקצועיות ועד הזמינות. אני תמיד זמין עבור הלקוחות שלי ורוצה לתת את השירות שאני הייתי רוצה לקבל".

העובדה שמדובר בשני משרדים צמודים המספקים את השירות המלא תחת קורת גג אחת מקלה מאוד על הלקוחות וחוסכת את הצורך לעבור בין משרדים להעברת מסמכים. 

איך הלקוחות שלך שומעים עליך?

"מפה לאוזן. העבודה שלי כרואה חשבון ועכשיו גם כברוקר משכנתאות, הן משרות אמון ואנשים מגיעים אלי בזכות המלצות של לקוחות אחרים. בסופו של דבר האנשים שמים את כל החיים שלהם בידיים שלך ויש לי אחריות כלפיהם".

יוצא לך לנוח? נראה שאתה עובד מסביב לשעון

"ביום שבת. אני שומר שבת וזה היום היחידי שאני מתנתק מהכל, מהטלפונים והעבודה ומבלה רק עם אשתי והילדים. התחלתי לשמור שבת כשהייתי בן 16 וזה עוד אחד מהדברים שאימצתי באהבה ושאני מקפיד עליהם עליהם עד היום".

רוצים לקבוע פגישה עם איציק טרבלסי? צרו קשר אתו בטלפון: 

646-465-1085

21300 Victory blvd Suite 705, Woodland Hills, CA 91367

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות