Connect with us

חדשות

הכל נשאר במשפחה

Published

on

מימין: רב-סרן אביב מרום, קצינת נפגעים בצה"ל, אריה מועלם סמנכ"ל משרד הביטחון וראש אגף משפחות והנצחה, מיכל ויסבורד נציגת משרד הביטחון בקונסוליה השיראלית בלוס אנג'לס, ומרווין מרקוביץ, הבעלים של THE MARK

 

בלוס אנג'לס ובמדינות דרום מערב ארה"ב מתגוררים כ–220 בני משפחות שכולות; הורים, אלמנות יתומים ואחים. הטיפול והקשר השוטף עם המשפחות מתבצע על ידי נציגת משרד הביטחון בקונסוליה הישראלית, מיכל ויסבורד. הרעיון לקיים כנס משותף נרקם לפני מספר חודשים מתוך כוונה לשמור על קשר חם ובלתי אמצעי עם המשפחות, לספק להם מידע ועידכונים ובמידת הצורך לסייע בפניות שונות מול הרשויות בארץ.

 

לקראת הארוע הגיעה ללוס אנג'לס משלחת ממשרד הבטחון בראשות אריה מועלם, סמנכ"ל משרד הבטחון וראש אגף משפחות והנצחה, בליווי הרצל לוי, מנהל מחוז טבריה באגף משפחות והנצחה ורב-סרן אביב מרום, קצינת נפגעים בצה"ל. הכנס התקיים בשבוע שעבר באולם הארועים THE MARK בפיקו-רוברטסון, והוזמנו אליו בני משפחות שכולות שיקיריהן נפלו על הגנת מדינת ישראל במהלך שירותם בצה"ל ובמערכת הביטחון. הארוע אורגן על ידי הקונסוליה הישראלית בעיר, ומשרד הבטחון, האגף למשפחות והנצחת החייל. המקום וארוחת הערב העשירה שהוגשה, נתרמו על ידי איש העסקים מרווין מרקוביץ, מבעלי ה-THE MARK. במפגש השתתפו כ – 85 משפחות, חלקן הגיעו מלאס וגאס מרחק של 5 שעות נסיעה, משלחת משרד הבטחון ואנשי הסגל הדיפלומטי של הקונסוליה.

 

הערב נפתח על ידי חניכות שבט הראל של הצופים בשירת התקווה. לאחר דקת דומיה נישאו נאומים מרגשים ע"י הקונכ"ל דויד סגל, הרב בוסקילה, מנכ"ל המרכז החינוכי הספרדי, וסמנכ"ל המשרד אריה מועלם, שחשף בפני המשתתפים את פרויקט "היכל זכרון" בהר הרצל בירושלים, אתר בו יונצחו שמות כל הנופלים במערכות ישראל, ונר זיכרון יודלק לזכר כל חלל בתאריך נפילתו.

 

מרגשים במיוחד היו דבריה של הגברת רנית עפרון, תושבת לוס אנג'לס, ששכלה את אחיה הצעיר דור ג'אן ז"ל בחודש יוני האחרון בעת מילוי תפקידו ברמת הגולן.

 

במהלך הערב הוקרנו סרטונים שונים על צה"ל ועל אגף המשפחות. סיוון צוער, עובדת הקונסוליה, ריגשה בשירתה את הקהל.

 

בחודשים הקרובים מתעתד משרד הביטחון, בסיוע צוות הקונסוליה, להקים בעיר מערך מתנדבים מקצועי, זהה למערך הקיים בארץ, למען בני משפחות המעוניינים בתמיכה חברתית ורגשית. המתנדבים יעברו הכשרה מקצועית על ידי עובדים סוציאליים ופסיכולוגים ויוכשרו למתן מענה למשפחות שירצו בכך.

 

 


לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

חדשות טובות: רה"מ בנט אישר כניסת תיירים ובעלי דרכונים זרים לארץ החל מנובמבר

אחרי תאילנד, ישראל נפתחת לכניסת תיירים מחוסנים: ראש הממשלה נפתלי בנט אישר את מדיניות התיירות והכניסה לישראל החדשה. להלן המתווה שאושר:


Published

on

רשאים להיכנס לישראל במסגרת המתווה:
 • זרים שחוסנו בשני חיסונים של פייזר, וחלפו 7 ימים או יותר מהחיסון השני ביום כניסתם לישראל (אך לא יותר מ-180 יום בעת עזיבתם את ישראל).
 • זרים שחוסנו בשני חיסונים של מודרנה, אסטרהזניקה, סינובאק וסינופארם, וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון השני ביום כניסתם לישראל (אך לא יותר מ-180 יום בעת עזיבתם את ישראל).
 • זרים שחוסנו בחיסון אחד של יאנסן וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל (אך לא יותר מ-180 יום בעת עזיבתם את ישראל).
 • זרים שחוסנו במנת דחף של פייזר, וחלפו 7 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל.
 • זרים שחוסנו במנת דחף של מודרנה, סינובאק, אסטרהזניקה, יאנסן, וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל.
 • זרים שהחלימו אשר מציגים אסמכתא לתוצאה חיובית בבדיקת NAAT (בדיקה מולקולרית דוגמת PCR) וחלפו 11 יום או יותר מהבדיקה ביום כניסתם לישראל (ולא חלפו יותר מ-180 יום ביום עזיבתם).
 • זרים שהחלימו וקיבלו לפחות מנה אחת מהחיסונים שאושרו על-ידי ארגון הבריאות העולמי.

קבוצות יקבלו פטור מבידוד ע"ס התנהלות כקפסולה:
 • ללא בדיקה סרולוגית
 • תיירים שהתחסנו בחיסון שאושר על-ידי ארגון הבריאות העולמי.
 • התנהלות הקבוצה בישראל כקפסולה, ללא זמן חופשי ועם הגבלות על הסתובבות במקומות בהם ישנו סיכון מוגבר להדבקה.
 • עד 2,000 תיירים בקפסולה ביום (בקבוצות מעורבות יחול המתווה המחמיר)
 • בדיקת אנטיגן יומית או בדיקת PCR, פעם ב-72 שעות למשך 14 יום מהכניסה לישראל.
 • תיירים שלא שהו במדינה אדומה או מדינה באזהרת מסע חמורה ב-14 הימים שקדמו לכניסתם לישראל.

תאילנד בהודעה דרמטית: תיירים מחוסנים וילדים יוכלו להיכנס למדינה באופן חופשי החל מ-1 בנובמבר

המשמעות: לא יהיה צורך בהישארות במשך שבוע שלם ביעד הראשון שאליו נוסעים, כפי שהיה עד כה. במהלך ארבעת החודשים הראשונים מאז פתיחת תאילנד, פוקט הייתה היעד המרכזי שבו נחתו ישראלים, והם אולצו להישאר בעיר במשך שבוע שלם עד שהורשו להגיע ליעד הבא. חשוב להדגיש שכרגע מחלימים לא יכולים להיכנס לתאילנד עד הודעה חדשה. הנושא נבחן אצל הרשויות, וייתכן שההחלטה תשנה בקרוב.

להחלטה של ממשלת תאילנד לא מעט משמעויות, וביניהן גם השפעה על מדינות אסייתיות נוספות שנפתחו בקצב איטי בחודשים האחרונים. בין המדינות שצפויות להיפתח בקרוב באופן הדרגתי: וייטנאם, הפיליפינים, סיגנפור, קמבודיה ומדינות נוספות. חשוב לקחת בחשבון שלאחר הנחיתה בתאילנד עדיין יהיה צורך בבידוד ליום אחד בלבד, עד לקבלת תוצאות בדיקות הקורונה שיבוצעו לאחר הנחיתה במדינה. במקביל, יחויבו כל התיירים לבצע בדיקת קורונה לפני הטיסה לתאילנד.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות