fbpx
Connect with us

Featured

"הכל אפשרי באמריקה ולכן יש לי סיכוי!" – ברק זילברברג רץ לנשיאות ארה״ב ואתם יכולים לעזור לו

Published

on

גם יהוא יזכה בבחירות בנומבר 2024 וגם אם לא – ברק זילברברג ייכנס לדברי ימי ההיסטוריה כישראלי הראשון שרץ לנשיאות ארה"ב * יליד לוס אנג'לס המתגורר בווגאס לוקח הפסקה מהרחבת אימפריית הנדל"ן שלו * ובונה קמפיין המבוסס על אמצע הדרך – טיפול בבעיות הבוערות של ארה"ב תוך התעלמות מהשוליים הקיצוניים * תנו לו בכפיים – ראיון בלעדי ל"שבוע ישראלי"

השבוע היה לי העונג לראיין את המועמד הישראלי הראשון הרץ לנשיאות ארה"ב 2024. ברק זילברברג, בן 52, הוא יליד לוס אנג'לס, בן להורים ישראלים שהיגרו לארה"ב בשנת 1968. ברק הוא איש נדל"ן מצליח מאוד הגר בלאס וגאס, אב לארבעה ילדים וסב לשלושה. "מנישואיי הראשונים יש לי שלושה ילדים, שתי בנות 27, 24 ובן בן 20; ומבת הזוג השניה אני אבא לתינוקת בת שנה״ הוא מסביר, ״מבתי הבכורה יש לי שלושה נכדים שהקטנה בהן גם בת שנה… גם סבתא שלי עשתה ילדים בגיל מאוחר; היא ילדה את הילד האחרון שלה בגיל  50 פלוס וביני ובין הדוד שלי יש רק שנתיים הפרש – כך שגדלנו ביחד".

תסביר, איך מתגלגלים מריל אסטייט לפוליטיקה?

"את הקריירה המקצועית שלי התחלתי למעשה התחלתי כשרברב ואחר כך קיבלתי את תעודת הריל אסטייט שלי ונכנסתי לתחום הנדל"ן. פוליטיקה תמיד עניינה אותי, למרות שאני לא פוליטיקאי. לפני שנה רצתי לראשונה למשרת מושל נבדה, פגשתי המון אנשים, אני חושב שלחצתי לפחות 100 אלף ידיים ולמדתי הרבה על פוליטיקה ואיך דברים עובדים. אני מאוד אוהב את ארה"ב, הצלחתי כאן מאוד ולא רק אני אלא גם משפחתי וחברי והרגשתי את הרצון להחזיר בחזרה ולתרום. פוליטיקה זהו לא מקצוע שמתעשרים ממנו, נהפוך הוא, אבל אני עשיתי כבר את ההון שלי, יש לי הכנסה פאסיבית מנכסי הנדל"ן שלי, אז כסף לא מעניין אותי כמו הרצון לעשות משהו שיזכרו אותי בזכותו עוד הרבה שנים".

מהם הנושאים שהיית רוצה לקדם או להביא לשינוי בהם?

"אני מאמין שיש דרך טובה יותר להסדיר את הגבולות שלנו. אנחנו צריכים לקבל בברכה מהגרים ישרים ומוכשרים לתוך המדינה שלנו, כדי שאחרים יוכלו לגשת לשפע שיש למדינה הגדולה הזו להציע. הייתי רוצה לבצע רפורמה בכל הקשור להגירה. המהגרים ישלמו 30-50 אלף דולר עבור מס הגירה ושיהיו כאן משלמי מיסים מה שיעזור לכלכלה".

למהגרים שמגיעים לכאן בצורה לא חוקית אין מן הסתם את הסכומים הללו…

"אפשר להסדיר תוכנית תשלומים. הם יקבלו שהייה חוקית למשך שלוש שנים ולאחריה, אם לא עברו על החוק ולא ביצעו כל פשע, יוכלו לקבל את האזרחות כעבור שבע שנים".

 מה עוד נכלל במצע שלך?

"צריך להחזיר את כל המפעלים לעבוד כאן בארה"ב, מה שיעזור מאוד לכלכלה. נכון לעכשיו חברות אמריקאיות משתמשות במפעלים במדינות אחרות ומוציאות את הכספים שלהן שם, צריך לפתח תוכנית שתאפשר להן לעבור לייצור מקומי. 

ברק‭ ‬עם‭ ‬אחת‭ ‬מבנותיו‭, ‬חתנו‭ ‬ונכדתו‭. ‬זקוק‭ ‬לתמיכת‭ ‬הקהילה‭ ‬הישראלית

"נושא נוסף שבוער הוא מערכת החינוך. אנו צריכים לעזור לתלמידים ולהוציא את המיטב שבהם. צריך להתחיל עם ילדים כבר בגיל 5-6 ולערוך להם מבחן איי.קיו כדי להבין איפה הם נמצאים, אם מדובר בילד מחונן אז לדחוף אותו קדימה ולעזור לו למקסם את היכולות שלו. אנחנו צריכים להבין את הכשרונות של הילדים ובמה הם טובים על מנת לפתח את אותם תחומים בגיל צעיר. יש דברים רבים שצריך ללמד אותם כבר בבתי הספר כמו איך להשיג קרדיט טוב, איך להשקיע כספים, איך לגרום לכסף לעבוד עבורנו, ללמד אותם דברים כמו סייבר סקיוריטי וטכנולוגיה. כל הרעיון הוא ללמד אותם בגיל צעיר דברים שיעזרו להם בהמשך חייהם כך שיהיה להם כיוון כשהם יסיימו את לימודיהם. 

"הייתי שמח גם לעצור את האינפלציה ולאפשר לאנשים לרכוש בתי מגורים במחירים זולים של בין 100-150 אלף דולר." 

מה אתה מציע לעשות עם בעיית ההומלסים החמורה, בעיקר בקליפורניה?

"יש הרבה הומלסים שרוצים לצאת מהרחוב, לעבוד ולהתפרנס. אני אציע להם תוכנית מיוחדת שתעזור להם לצאת לשוק העבודה. חלק מההומלסים סובלים מבעיות נפשיות – והאמת שלא רק הם – אנו צריכים לשפר את הטיפול בתושבים עם מחלות נפש ולהקים עבורם יותר מרכזי טיפול".

חשבת כבר את מי היית רוצה לראות כסגן נשיא?

"בהחלט, את אבא שלי, מרק זילברברג. הוא גם בעסקי הנדל"ן ואיש עסקים מאוד מצליח. בכלל שני ההורים שלי הם אנשים מאוד חכמים ואת שניהם אני רוצה לראות בקבינט שלי. אני רוצה אנשים טובים לצידי שיעזור לי להביא לשינוי לא רק עבור ארה"ב אלא עבור העולם בכלל".

אתה מגדיר עצמך רפובליקני או דמוקרטי?

"האמת שהצבעתי עבור טראמפ פעמיים, הוא איש עם היגיון בריא אבל אני לא מסכים איתו בכל הדברים שעשה ולא חושב שהוא יודע לדבר. יחד עם זאת הוא איש עסקים מצויין, מעולם לא היה פוליטיקאי ובכל זאת רץ לנשיאות ועדיין זכה בפעם הראשונה שהוא רץ לתפקיד, שזה מרשים מאוד. הבעיה היא שהמפלגה הרפובליקנית הפכה ליותר מדי קיצוני- ימנית והמפלגה הדמוקרטית ליותר מדי שמאלית-קיצונית. המדינה שלנו מגוונת והמנהיגים שלנו צריכים לבוא מרקעים מגוונים – אבל כרגע לבוחרים יש רק שתי אפשרויות. נמאס לי מהפוליטיקה המפלגתית וכך גם, לדעתי, חושבים רוב המצביעים. הכל אפשרי באמריקה ולכן יש לי סיכוי. כרגע הדמוקרטים והרפובליקנים מדברים אל שולי המפלגות שלה ואילו אני בדיוק באמצע ומגדיר עצמי כ-Non Partisan".

זילברברג‭ ‬ובנו‭. ‬מכוון‭ ‬לדור‭ ‬הצעיר

גישתו של זילברברג לממשל מושרשת בשיתוף פעולה ובהכללה. מתוך הכרה בחשיבותן של נקודות מבט מגוונות, הוא מאמין בעבודה חוצת קווים מפלגתיים כדי למצוא מכנה משותף ולהשיג התקדמות משמעותית. 

באמצעות סגנון המנהיגות המכיל שלו, הוא שואף לגשר על פערים פוליטיים ולקרב בין אנשים כדי ליצור אומה מאוחדת ומשגשגת. הוא תומך בקהילת הלהט"ב, חושב שהמדינה צריכה להיות בעד בחירה, ודוחף לליגליזציה פדרלית של קנאביס. הוא גם מתכנן לחזק את הביטחון הלאומי, להשקיע בתשתיות, לתמוך בעסקים קטנים, לשפר את הגישה לחינוך איכותי, לשפר את שכר המורים וואת היחסים שלנו עם בעלות ברית ברחבי העולם.

כידוע, מירוץ לנשיאות ארה"ב מצריך משאבים פיננסיים עצומים ונכון לעכשיו, זילברברג מממן את הקמפיין שלו מכיסו הפרטי. בקרוב הוא מתכוון לערוך מבצע גיוס כספים ומקווה שהקהילה הישראלית והיהודית תתרום לו. עבור הקמפיין שלו, הוא מבקש מהציבור לתרום דולר אחד כדי לתמוך בחזון ולהראות את כוחו של הדולר האמריקאי. הוא בחר שלא להיות מגובה על ידי תאגידים או לוביסטים. במקום זאת, הוא מממן את הקמפיין שלו בעזרת האנשים שהוא מתכוון לייצג.

לפרטים נוספים על המועמד הישראלי הראשון לנשיאות ארה"ב, בקרו באתר:

barakzilberberg.com

Featured

טראמפ בקליפורניה: העשירים בבוורלי הילס מסריחים כי המדינה מגבילה להם את זמן המקלחת… אם ביידן יישאר נשיא – אמריקה תמות

Published

on

הנשיא לשעבר דונאלנד טראמפ נאם בסוף השבוע בכנס של המפלגה הרפובליקנית באנהיים, דרום קליפורניה, והתייחס למאבק בפשיעה באמריקה ולמירוץ מול הנשיא הדמוקרטי ג'ו ביידן. טראמפ אמנם טרם הבטיח את המועמדות הרפובליקנית בבחירות לנשיאות 2024, אך כרגע מוביל על יריביו בפער עצום. 

בנאום הזהיר טראמפ שאם ביידן יישאר נשיא "המדינה הזאת תמות", ובנוסף לעג ליריבו וחיקה אותו על הבמה. נאומו של טראמפ היה יומיים אחרי שבספריית רייגן בסימי וואלי נערך  עימות בין המועמדים הרפובליקניים בפריימריז . כמו בעימות הקודם, גם הפעם טראמפ לא התייצב. 

בזמן ביקורו של הנשיא לשעבר בקליפורניה ניסו מחוקקים רפובליקנים שתומכים בו להשבית את הממשל הפדרלי בוושינגטון ולמנוע את אישור התקציב, אך לבסוף לא צלחו במשימתם.

טראמפ אמר לקהל באנהיים כי אם הוא ייבחר לנשיא, ויחזור לבית הלבן, המשטרה בארה"ב תקבל הוראה לירות בשודדים. לשיטתו, בעקבות הצעד הזה אמריקה "תהיה תוך יום אחד מקום שונה לחלוטין. הם חייבים להיענש על הגניבה וההרס, ועל החרבת המדינה שלנו". 

על רקע העלייה במקרי הרצח ובפשיעה האלימה בקליפורניה אמר טראמפ למשתתפים בכנס הרפובליקני: "אנחנו נעצור מיד את כל הגניבות והביזה. מאוד פשוט: אם אתה שודד חנות אתה צריך לצפות שיירו בך כשאתה עוזב את החנות". הוא קיבל תשואות מהקהל על דבריו. 

סוכנות הידיעות AP ציינה שבשעה שאמירות רבות שהשמיע טראמפ בעצרת המפלגה הרפובליקנית באנהיים הן עמדות מוכרות של הנשיא לשעבר, הקריאה לפתוח באש לעבר פושעים מהווה הסלמה במסרים שהשמיע בנוגע למאבק בפשיעה. הצהרות לוחמניות שכאלה מתקבלות היטב ב"בייס" שלו, אך לא ברור מה תהיה השפעתן על מצביעים שלא נוטים בבירור לטובת אחת המפלגות הגדולות.  

בכנס הרפובליקני באנהיים חזר טראמפ על הטענה השקרית שבחירות 2020 נגנבו ממנו. הוא השמיע טענה שקרית נוספת, כשאמר שתושביה העשירים של בוורלי הילס "מסריחים" בגלל שקליפורניה הטילה הגבלות על משך המקלחת שלהם, בשל מצוקת מים שקיימת במדינה. 

"הם משלמים מיסים של מיליוני דולרים. כשהם מתקלחים אומרים להם להזדרז, ושמותר להם להשתמש רק בכמות קטנה של מים. לכן האנשים העשירים מבוורלי הילס, בדרך כלל, לא מריחים כל-כך טוב. אבל זה נכפה עליהם". בניגוד לדבריו קליפורניה לא מגבילה את צריכת המים בבתים. בתקופות בצורת היא מגבילה את השימוש במים מחוץ לבתים – למשל למטרות השקייה. 

קליפורניה היא מדינה דמוקרטית מובהקת, והסיכויים של כל מועמד רפובליקני לנשיאות לנצח בקליפורניה ולגרוף את האלקטורים שלה קלושים. עם זאת, לקליפורניה יש תפקיד חשוב בפריימריז הרפובליקניים שייפתחו בינואר, וניצחון בה יקרב את טראמפ להבטחת המועמדות. סקר שפורסם השבוע הראה שבקרב בעלי זכות ההצבעה בפריימריז הרפובליקניים, טראמפ מקבל כמעט 50 אחוזי תמיכה. במקום השני, הרחק מאחור, נמצא מושל פלורידה רון דסנטיס נמצא עם 14%.

"קליפורניה הייתה בעבר סמל לשגשוג וליצירתיות האמריקאית, אך הפכה לסמל שקיעתה של האומה שלנו. זו כבר לא מדינה מובילה, זו מזבלה. העולם זורק לקליפורניה אסירים, מחבלים וחולי נפש", אמר טראמפ לקהל. "עם התמיכה שלכם נתגבר על המתקפות המרושעות של ה'דיפ סטייט' ונסלק את ג'ו ביידן הרמאי מהבית הלבן. הוא הנשיא המושחת ביותר בהיסטוריה שלנו, והנשיא הכי בלתי-כשיר שהיה בהיסטוריה שלנו. המדינה הזאת תמות אם ניאלץ לעבור עוד ארבע שנים עם האיש הזה". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות