Connect with us

ארה"ב-ישראל

הכלב אכל את שיעורי הבית

Published

on

4 דוגמאות על נפלאות הצרכנות בת ימינו • מקווה שתשתעשעו גם אתם

1) זן מיוחד של בצל

ברשת קוסטקו יש בצל מתוק שאינו מריח ואינו גורם לדמעות. איני בטוח אם הוא גם אורגני. כיוון שכל הסגולות המרתיעות אינן בנמצא, הוספתי ביד רחבה לסלט, והודיעו לי כל הסועדים שהכנתי סלט ״בצל עם ירקות". נראה שבכל זאת נשארו מקצת התכונות הידועות של הבצל.

2) ווינדקס

במשרד שלנו בבוורלי הילס יש נוזל מנקה חלונות, בו אנו משתמשים לעיתים קרובות לניקוי שולחנות הזכוכית. הווינדקס נגמר, כך שלא היתה לי ברירה אלא להשתמש במנקה חלופי שמצאתי בארון. התעכבתי לקרוא את המדבקה: לא משאיר עקבות, נלחם באבק, לא יוצר פסים. הוספתי ביני לבין עצמי: כנראה שגם לא יעיל. דווקא עבד יפה אבל אני עדין מצביע לווינדקס (ולמי שבספק, נא לצפות בסרט ״החתונה היוונית שלי״).

3) יוניקלו

במשפחה שלי אנחנו אוהבים לקנות ביוניקלו, הרשת היפנית (פאסט ריטיילינג) שלה סניפים באסיה ובארה״ב. החוזה של 300 מיליון דולר לעשור עם כוכב הטניס רוג׳ר פדרר לא ממש השפיע עלינו. הבגדים שנוחים לשימוש לדוגמא, המעילים הקלים שניתן לקפל לכדור קטן) הם שקובעים. כמונו כך רבים אחרים. הרשת התחילה במחסן בהירושימה, יפן, ב-1984, והיום מונה כאלפיים חנויות ב-15 מדינות ברחבי העולם.

במיוחד מעדיף אני לקנות דברים במכירה ביוניקלו, בד״כ פריט מסוים אחת לתקופה, בהתאם למבצעים. כך מצטברים אצלי כל מיני פרטי לבוש, בצבעים שונים,
שברבים מהם לא יצא לי עדיין להשתמש.

כיון שהחורף השנה קשה ביותר (לפי אמות המידה של לוס אנג׳לס, במקומות אחרים מתקנאים בנו או צוחקים עלינו), הוצאתי מהארון סוודר אפור. לאחר פחות מעשרה ימים העירו לי שהסוודר נראה משומש לגמרי ועלי להפסיק ללבוש אותו. כדורוני צמר הצטברו עליו, ובאמת הוא נראה כמו כמה מחולצות הטריקו שלי (שניתן או לישון בהן או להשתמש בהן בתור סמרטוטים).

שאלתי את מנהלת בחנות, והיא הודיעה לי שפשוט לא קראתי כהלכה את הוראות השימוש. הוראות שימוש? שאלתי בתדהמה. לא עברו שבועיים מאז התחלתי ללבוש את הסוודר, כך שלא יצא לי לכבס אותו או לקחת אותו לניקוי יבש. המנהלת האדיבה, בחורה בשם גבי, הובילה אותי למדפים עליהם נמצאים הסוודרים, לקחה את אחד הפתקים וקראה לי: ״לאחר יום שימוש, יש לתת לסוודר יום עד יומיים מנוחה".

ארי, התעמרת, התעוללת והתייחסת שלא כראוי לסוודר המלכותי שלך! הסוודר לא אהב את זה, שכן לא נתת לו לנוח (רחמנא ליצלן) וכך יצאו להן כל אותן עשרות או מאות כדוריות! מה עושים עכשיו? גם לכך מתייחסות ההוראות: ״יש לגזור אותן בעדינות רבה.״

המנהלת רצתה בכל ליבה להחליף לי את הסוודר, אך התווית בפנים הראתה שקניתי אותו לפני שנתיים. אותו הסוודר בדיוק, ללא כל שינוי, על המדף, אך לא ניתן. אולי היא תיתן לי הנחה חד פעמית של שלושה דולרים? אנחנו משני דורות שונים, שכן פעם הלקוח עניין את המוכר, וכשהמוכר היה מודע לבעיה, הוא היה מנסה לפתור אותה או לשפר את המוצר. לא כך היום.

וכך למדתי – סוודר קשמיר מתוצרת סין עבור יוניקלו דורש יחס מאד מיוחד. מומלץ לא לקנות (או לכל הפחות להקפיד לקרוא את כל הפתקים הנלווים). ראו הוזהרתם.

4) כבלים

יש דברים שאינם משתנים, ובהם התירוץ של התלמיד למורה: ״הכלב אכל לי את שיעורי הבית״. הנה סיפור בן ימינו שקרה בזמן זה ממש. אם הוא לא היה קורה לי, הייתי מצהיר שזו חייבת להיות בדיה מוחלטת (שגרתית ולא מוצלחת ביותר).

סיפור שהיה כך היה: הגעתי בצהרי היום הביתה, והאינטרנט לא עבד. אני כבר משופשף בתהליך: ראשית, אני מכבה ומדליק מחדש את המחשב שלי, שמא הוא זה שנתקע משום מה. מכאן אני ממשיך לנתב, אליו מחובר הכבל הנכנס, ומכבה אותו (מנתק מהחשמל) לדקה. אחרי החיבור, אני נותן לו זמן מה לאתחול מחדש, ולפעמים זה כל מה שנחוץ. הפעם לא עזרו שתי הפעולות, כך שחזרתי עליהן פעם נוספת.

בינתיים (עברו כעשר דקות) החלטתי שאני מאבד את העשתונות ללא גישה נוחה לאינטרנט כמובן שהמצב לא היה כל כך חמור, שכן הטלפון החכם שלי היה מחובר כל הזמן במצב ״עוקף אינטרנט".)

התקשרתי לספקטרום, שלה בלעדיות בבוורלי הילס. הנציג ענה מיד – לא הייתי צריך להמתין כלל אחרי שעברתי תיחקור מפורט ע״י המערכת הממוחשבת. כמובן שהוא ביקש שאעשה בדיוק את מה שכבר עשיתי, ולא היתה לי ברירה – פעם שלישית!

הנציג שואל: ״אתה בטוח שהנתב מחובר?״ ״כן, אני לידו, והנוריות דולקות ואינן מהבהבות.״

ניסה הנציג לשלוח אות חדש, שיטה שלרוב עובדת, אך הפעם הנציג בשלו ואני בשלי – זה לא רואה שהנתב בכלל מחובר, וזה מנותק מגלישה וגישה לעולם החיצון.

״הרשה לי לבדוק. … אנחנו נוכל להגיע מחר בצהרים (קרי עוד 24 שעות).״

״איך יתכן, באמת, יממה וחצי בלי גלישה? אתם חייבים לעשות משהו. הבוקר עבד כאן צוות שלכם, וכנראה שזו התוצאה!״ לא ויתרתי.

הנציג הבטיח להשתדל. שעתיים אחר כך התקשרו אלינו והגיע צוות. אכן, הם עבדו מוקדם יותר. אך לא, זה ודאי לא קשור אליהם! ניחא, יצאו, בדקו, עבדו משך שעה שלמה ויותר, החליפו חוטים ובאו לספר לנו – ״הסנאי אכל את הכבל בחוץ!״

פרצתי בצחוק. עברו כל כך הרבה שנים מאז שמעתי ש״הכלב אכל את שיעורי הבית״

אך הטכנאים היו רציניים ביותר, ואף הזדרזו להביא את שאריות הכבל להוכיח את דבריהם.

מסכנים הסנאים בבוורלי הילס. מסתבר שהם צריכים לשייף את שיניהם בכבלים. אין תזונה מתאימה. ממול הכביש, בלוס אנג׳לס, יש להם מצבורי אגוזי מלך, ואצלנו שוד ושבר – אפילו קליפות אינן בנמצא!

לתגובות: bussel@m.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

רמת טראמפ: מתנת ישראל לנשיא ארה"ב ביומולדת ה -73

Published

on

"תודה לך ראש הממשלה נתניהו ולמדינת ישראל על הכבוד הגדול הזה", טראמפ צייץ בטוויטר לאחר שהממשלה אישרה הקמת ישוב בגולן על שמו

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu (2nd-R) and US Ambassador to Israel David Friedman (L) applaud after unveiling the place-name sign for the new settlement of "Ramat Trump", or "Trump Heights" in English, named after the incumbent US President, during an official ceremony in the Israeli-annexed Golan Heights on June 16, 2019. (Photo by Jalaa MAREY / AFP)

נשיא ארה"ב דונלד טרמאפ הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו שעות אחרי שהממשלה אישרה קריאת
יישוב ברמת הגולן על שמו – "רמת טראמפ". "תודה לך ראש הממשלה נתניהו ולמדינת ישראל על הכבוד הגדול הזה", טראמפ צייץ בטוויטר.

קודם לכן הממשלה קיימה ישיבה חגיגית בצפון רמת הגולן לציון ההכרה של טראמפ בריבונות הישראלית בגולן ובמהלכה אושר קריאת היישוב על שמו. בפתח הישיבה, שבה נכח גם שגריר ארה"ב בישראל, נתניהו בירך את טראמפ ואמר המחווה נועדה לחלוק "כבוד גדול לידיד גדול של ישראל".

"אנחנו ביום היסטורי", אמר נתניהו בפתח הישיבה שהתקיימה ביישוב ברוכים קלע אלון. "אנחנו הולכים
לעשות שני דברים: להקים יישוב חדש ברמת הגולן, דבר שלא נעשה שנים רבות, אקט של התיישבות
וציונות ראשון במעלה; ושנית, לכבד את ידידנו, ידיד גדול מאוד של מדינת ישראל, הנשיא דונלד טראמפ,
שהכיר לאחרונה בריבונות ישראל ברמת הגולן, המנהיג הבינלאומי הראשון שעשה זאת".

עוד אמר נתניהו: "הוא פשוט קרע את המסכה מעל כל מסך הצביעות הזה, שלא מכיר במובן מאליו. לכן בגין אמר, כשהעביר את 'חוק הגולן', שלפעמים גם את המובן מאליו צריך לעשות".

דיוויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל, הודה בשמו של הנשיא טראמפ על הקמת היישוב הנושא את שמו. "ביום שישי חגג טראמפ את יום הולדתו ואני לא יכול לחשוב על מתנה יותר נאותה ויפה להעניק לו מאשר רמת טראמפ. האוויר כאן טהור, השמש מרהיבה, הנוף מדהים", אמר.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

מרגש: משפחת נרצחי הפיגוע בפיטסבורג ב"בית אורי" בעפולה

Published

on

בני משפחתם של ססיל ודיוויד רוזנטל, שנרצחו בפיגוע בפנסילבניה, ביקרו במוסד לבעלי מוגבלויות ושתלו עץ לזכר יקיריהם

כשמונה חודשים לאחר הפיגוע הקטלני בבית הכנסת בפיטסבורג שבפנסילבניה, שגבה את חייהם של 11 מתפללים ונחשב כמתקפת הטרור הגדולה ביותר על הקהילה היהודית בארה"ב, הגיעו קרובי משפחתם של שניים מהרוגי הפיגוע לסיור מרגש במוסד לבעלי מוגבלויות בעפולה. הוריהם ושתי אחיותיהם של ססיל ודיוויד רוזנטל ז"ל, שני אחים בעלי צרכים מיוחדים שנרצחו בפיגוע, הגיעו ל"בית אורי" שבעפולה, המשמש ככפר לילדים ומבוגרים בעלי מוגבלות שכלית-התפתחותית. זאת לאחר שדיירי המקום שתלו עץ זיכרון למען שני האחים וריגשו את משפחתם עם המחווה לשני יקיריהם שנרצחו בפיגוע. אלי רוזנטל (האב) אמר בהתרגשות: "זכינו לבקר במקום מקסים ומיוחד בזכות הבנים שלנו".

בני המשפחה הגיעו לארץ בעזרת קרן פרס בראשית וארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה JFNA . הפיגוע בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג התרחש באוקטובר 2018 , לאחר שרוברט באוורס, בעל רקע אנטישמי, התפרץ למקום במהלך תפילת שחרית ביום שבת ופתח בירי לעבר המתפללים תוך שהוא צועק "כל היהודים חייבים למות". בפיגוע נהרגו 11 איש ו 6- נפצעו, בהם 4 שוטרים.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

"הייתי מסוגל בוודאי להגיע למספר גופות של 30 יהודונים"

Published

on

צעיר מקליפורניה איים בצ'אט לבצע ירי המוני בבית כנסת בהשראת הירי בבית הכנסת בפאווי ליד סן דייגו, "רק עם מדים נאציים"

רוס פארקה, צעיר בן 23 מאזור סן פרנסיסקו, מואשם שאיים בצ'אט לבצע ירי המוני בבית כנסת בהשראת הירי בבית הכנסת בפאווי, "רק עם מדים נאציים" – כך נמסר מהמשטרה המקומית. על פי ההודעה מואשם הצעיר, תושב העיירה קונקורד, באיומים, החזקה לא חוקית של נשק וייצור נשק. הרשויות מצאו בביתו
של פארקה, המתגורר יחד עם אמו, רובה AR-15 חצי אוטומטי, ספרות נאצית, בגדי הסוואה, חרב ומחסניות עם קיבולת גדולה. במשטרה אמרו כי הוא רכש מוקדם יותר השנה את הרובה כשהוא אינו שלם, ובהמשך שדרג אותו.

מכתב האישום עולה כי פארקה היה על הרדאר של ה- FBI והמשטרה כטרוריסט פוטנציאלי. חוקרי ה- FBI איתרו את הדברים שהוא כתב ברשת, וכללו בנוסף גם איומים לפגוע בשוטרים. הוא נהג להשתמש ברשת החברתית ,Steam שם היו כינויו " Adolf Hitler ((( 6 Million )))". פארקה כתב שהושפע מאירוע הירי ההמוני בבית הכנסת בפאווי שבאזור סן דייגו ומהטבח במסגדים בקרייסטצ'רץ' בניו זילנד מוקדם יותר השנה, וכינה את המחבל שביצע אותו "גיבור". פארקה כתב שישדר את הטבח בחי. בפוסטים אחרים, לפי הפרסום, הוא כתב שיבחר מטרה טובה יותר מאשר "סתם בית כנסת אקראי", והתייחס ליהודים כאל "תתי אדם".

"הייתי מסוגל בוודאי להגיע למספר גופות של 30 יהודונים ואז בערך חמישה שוטרים, כי גם הייתי מחליט להיאבק עד מוות", הוא כתב באחד הפוסטים. פארקה אושפז במוסד לחולי נפש בשנת 2011 לאחר שנאבק בשוטרים שהועזקו לביתו בעקבות סכסוך משפחתי. עובדת מרכז האזורי של איסט ביי, המסייע לאנשים הסובלים ממוגבלות התפתחותית, אמרה לרשויות בשנת 2015 כי היא מאמינה שהוא מתאים לפרופיל של מבצעי ירי המוני. האירוע מצטרף לידיעות נוספות על פשעי שנאה נגד יהודים ברחבי ארה"ב מהימים האחרונים.

בין היתר, תושב פלורידה, ג'ושוע ג'ון לף בן ה -40 , נעצר לאחר שאיים ברשתות החברתיות להרוג
קבוצות מיעוט שונות, בהן יהודים. בפוסטים שכתב ברשת, שיבח הנאשם את ג'ון ארנסט, בן ה 19- שביצע את הירי בבית הכנסת בפאווי, ואמר כי הוא מצטער שהוא לא הרג יותר בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות