Connect with us

ארה"ב-ישראל

הכלב אכל את שיעורי הבית

Published

on

4 דוגמאות על נפלאות הצרכנות בת ימינו • מקווה שתשתעשעו גם אתם

1) זן מיוחד של בצל

ברשת קוסטקו יש בצל מתוק שאינו מריח ואינו גורם לדמעות. איני בטוח אם הוא גם אורגני. כיוון שכל הסגולות המרתיעות אינן בנמצא, הוספתי ביד רחבה לסלט, והודיעו לי כל הסועדים שהכנתי סלט ״בצל עם ירקות". נראה שבכל זאת נשארו מקצת התכונות הידועות של הבצל.

2) ווינדקס

במשרד שלנו בבוורלי הילס יש נוזל מנקה חלונות, בו אנו משתמשים לעיתים קרובות לניקוי שולחנות הזכוכית. הווינדקס נגמר, כך שלא היתה לי ברירה אלא להשתמש במנקה חלופי שמצאתי בארון. התעכבתי לקרוא את המדבקה: לא משאיר עקבות, נלחם באבק, לא יוצר פסים. הוספתי ביני לבין עצמי: כנראה שגם לא יעיל. דווקא עבד יפה אבל אני עדין מצביע לווינדקס (ולמי שבספק, נא לצפות בסרט ״החתונה היוונית שלי״).

3) יוניקלו

במשפחה שלי אנחנו אוהבים לקנות ביוניקלו, הרשת היפנית (פאסט ריטיילינג) שלה סניפים באסיה ובארה״ב. החוזה של 300 מיליון דולר לעשור עם כוכב הטניס רוג׳ר פדרר לא ממש השפיע עלינו. הבגדים שנוחים לשימוש לדוגמא, המעילים הקלים שניתן לקפל לכדור קטן) הם שקובעים. כמונו כך רבים אחרים. הרשת התחילה במחסן בהירושימה, יפן, ב-1984, והיום מונה כאלפיים חנויות ב-15 מדינות ברחבי העולם.

במיוחד מעדיף אני לקנות דברים במכירה ביוניקלו, בד״כ פריט מסוים אחת לתקופה, בהתאם למבצעים. כך מצטברים אצלי כל מיני פרטי לבוש, בצבעים שונים,
שברבים מהם לא יצא לי עדיין להשתמש.

כיון שהחורף השנה קשה ביותר (לפי אמות המידה של לוס אנג׳לס, במקומות אחרים מתקנאים בנו או צוחקים עלינו), הוצאתי מהארון סוודר אפור. לאחר פחות מעשרה ימים העירו לי שהסוודר נראה משומש לגמרי ועלי להפסיק ללבוש אותו. כדורוני צמר הצטברו עליו, ובאמת הוא נראה כמו כמה מחולצות הטריקו שלי (שניתן או לישון בהן או להשתמש בהן בתור סמרטוטים).

שאלתי את מנהלת בחנות, והיא הודיעה לי שפשוט לא קראתי כהלכה את הוראות השימוש. הוראות שימוש? שאלתי בתדהמה. לא עברו שבועיים מאז התחלתי ללבוש את הסוודר, כך שלא יצא לי לכבס אותו או לקחת אותו לניקוי יבש. המנהלת האדיבה, בחורה בשם גבי, הובילה אותי למדפים עליהם נמצאים הסוודרים, לקחה את אחד הפתקים וקראה לי: ״לאחר יום שימוש, יש לתת לסוודר יום עד יומיים מנוחה".

ארי, התעמרת, התעוללת והתייחסת שלא כראוי לסוודר המלכותי שלך! הסוודר לא אהב את זה, שכן לא נתת לו לנוח (רחמנא ליצלן) וכך יצאו להן כל אותן עשרות או מאות כדוריות! מה עושים עכשיו? גם לכך מתייחסות ההוראות: ״יש לגזור אותן בעדינות רבה.״

המנהלת רצתה בכל ליבה להחליף לי את הסוודר, אך התווית בפנים הראתה שקניתי אותו לפני שנתיים. אותו הסוודר בדיוק, ללא כל שינוי, על המדף, אך לא ניתן. אולי היא תיתן לי הנחה חד פעמית של שלושה דולרים? אנחנו משני דורות שונים, שכן פעם הלקוח עניין את המוכר, וכשהמוכר היה מודע לבעיה, הוא היה מנסה לפתור אותה או לשפר את המוצר. לא כך היום.

וכך למדתי – סוודר קשמיר מתוצרת סין עבור יוניקלו דורש יחס מאד מיוחד. מומלץ לא לקנות (או לכל הפחות להקפיד לקרוא את כל הפתקים הנלווים). ראו הוזהרתם.

4) כבלים

יש דברים שאינם משתנים, ובהם התירוץ של התלמיד למורה: ״הכלב אכל לי את שיעורי הבית״. הנה סיפור בן ימינו שקרה בזמן זה ממש. אם הוא לא היה קורה לי, הייתי מצהיר שזו חייבת להיות בדיה מוחלטת (שגרתית ולא מוצלחת ביותר).

סיפור שהיה כך היה: הגעתי בצהרי היום הביתה, והאינטרנט לא עבד. אני כבר משופשף בתהליך: ראשית, אני מכבה ומדליק מחדש את המחשב שלי, שמא הוא זה שנתקע משום מה. מכאן אני ממשיך לנתב, אליו מחובר הכבל הנכנס, ומכבה אותו (מנתק מהחשמל) לדקה. אחרי החיבור, אני נותן לו זמן מה לאתחול מחדש, ולפעמים זה כל מה שנחוץ. הפעם לא עזרו שתי הפעולות, כך שחזרתי עליהן פעם נוספת.

בינתיים (עברו כעשר דקות) החלטתי שאני מאבד את העשתונות ללא גישה נוחה לאינטרנט כמובן שהמצב לא היה כל כך חמור, שכן הטלפון החכם שלי היה מחובר כל הזמן במצב ״עוקף אינטרנט".)

התקשרתי לספקטרום, שלה בלעדיות בבוורלי הילס. הנציג ענה מיד – לא הייתי צריך להמתין כלל אחרי שעברתי תיחקור מפורט ע״י המערכת הממוחשבת. כמובן שהוא ביקש שאעשה בדיוק את מה שכבר עשיתי, ולא היתה לי ברירה – פעם שלישית!

הנציג שואל: ״אתה בטוח שהנתב מחובר?״ ״כן, אני לידו, והנוריות דולקות ואינן מהבהבות.״

ניסה הנציג לשלוח אות חדש, שיטה שלרוב עובדת, אך הפעם הנציג בשלו ואני בשלי – זה לא רואה שהנתב בכלל מחובר, וזה מנותק מגלישה וגישה לעולם החיצון.

״הרשה לי לבדוק. … אנחנו נוכל להגיע מחר בצהרים (קרי עוד 24 שעות).״

״איך יתכן, באמת, יממה וחצי בלי גלישה? אתם חייבים לעשות משהו. הבוקר עבד כאן צוות שלכם, וכנראה שזו התוצאה!״ לא ויתרתי.

הנציג הבטיח להשתדל. שעתיים אחר כך התקשרו אלינו והגיע צוות. אכן, הם עבדו מוקדם יותר. אך לא, זה ודאי לא קשור אליהם! ניחא, יצאו, בדקו, עבדו משך שעה שלמה ויותר, החליפו חוטים ובאו לספר לנו – ״הסנאי אכל את הכבל בחוץ!״

פרצתי בצחוק. עברו כל כך הרבה שנים מאז שמעתי ש״הכלב אכל את שיעורי הבית״

אך הטכנאים היו רציניים ביותר, ואף הזדרזו להביא את שאריות הכבל להוכיח את דבריהם.

מסכנים הסנאים בבוורלי הילס. מסתבר שהם צריכים לשייף את שיניהם בכבלים. אין תזונה מתאימה. ממול הכביש, בלוס אנג׳לס, יש להם מצבורי אגוזי מלך, ואצלנו שוד ושבר – אפילו קליפות אינן בנמצא!

לתגובות: bussel@m.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

קאמפ קימאמה: מחנה קיץ ישראלי-אמריקאי

Published

on

הזמנה פתוחה למחנה קיץ חדש לילדים ובני נוער מכל רחבי אמריקה – אם הייתם היום בגיל של הילדים שלכם – לא הייתם חושבים פעמיים

אתר האינטרנט של קאמפ קימאמה עמוס בימים אלו באלפי גולשים צעירים ישראל ומכל העולם. הם מחליפים זכרונות, מעלים תמונות וקטעי וידאו מן הקיץ הקודם, מתכננים את חוויית הקיץ הבא – וכמדי שנה קובעים שוב להיפגש יחדיו, עם חברים וחברות מכל העולם, במחנות הקיץ הבינלאומיים של קאמפ קימאמה.

ילדים ובני נוער מישראל, מארה"ב, מאירופה, מדרום אמריקה, מאסיה, מאוסטרליה חכים בקוצר רוח שיגיע כבר הקיץ, לשוב ולהפליג בסירות המפרש אל מול חופי מכמורת בקימאמה ישראל; לחוות סדנאות בישול עם שפים מובילים במחנה הקיץ של קימאמה בברצלונה; ולשיר לצלילי גיטרות לאור הירח מסביב למדורה עם כל החבר'ה במחנה הקיץ קימאמה ניו יורק.

בקיץ הקרוב ייפתח מחנה קיץ חדש מבית קימאמה: "קימאמה ניו יורק". זהו מחנה עם לינה בן עשרה ימים (שבועיים כולל טיולים), המיועד לחניכים בגילאים 7-14 מארה"ב ומישראל המגיעים למפגש משמעותי וחווייתי המקרב אותם אלו לאלו – ומקרב את החניכים מארה"ב לתרבות הישראלית ולשפה העברית. המחנה מתקיים בעברית ובאנגלית ומשלב חינוך לערכים ולאהבת ישראל. במחנה ישתתפו מדריכים מנוסים שמגיעים במיוחד מקימאמה ישראל, לצד מדריכים נוספים מארה"ב ומהעולם. בתוכנית טיולים בחוף המזרחי של ארה"ב והרבה חברים חדשים.

תכנית המחנה מלאה בפעילויות אתגר וחוויה מבוקר עד ערב וכוללת: שחייה בבריכה, מסלול חבלים וטיפוס, אומגה בטבע, רפטינג בנהר הדלאוור, פעילויות ספורט: כדורגל, כדורסל, טניס, כדורעף ובייסבול. מוסיקה ואולפן הקלטות, קימאמה שף: בישולי מטבח, בישולי שדה ומתחם חממה לגידולים אורגניים. מחול וריקוד, אומנויות ובמה, מחנאות, שבילים ומסלולי הליכה בטבע ועוד.

מחנות הקיץ הייחודיים של קימאמה הגיחו לאוויר העולם לפני 15 שנים. מאז הפך "קאמפ קימאמה" למושג מוכר, אהוב ומבוקש המייצר עבור אלפי ילדים חוויית חיים עוצמתית ובלתי נשכחת. הוא מייצר רשת עולמית של קשר בין בני נוער, המבוססת על תחושת חברות, משפחה וקהילה – רשת חיה ותוססת של ילדים מכל רחבי העולם, מעין תנועת נוער יהודית בינלאומית מזן חדש, הפעילה במשך כל השנה אשר ליבה בישראל ופעילותה בכל העולם. זה הזמן לפתוח בפני הילדים שלכם דרך חדשה. קשרים שמתחילים בקימאמה בקיץ – נמשכים כל החיים.

לאורך השנים נוצרו בקימאמה יחסי חברות אמיצים וקרובים, ממש יחסי משפחה, בין מדריכים וחניכים ישראלים ואמריקאים. אנחנו רתומים לדיאלוג הישראלי-אמריקאי בכל מאודנו", אומר אבישי נכון, מנכ"ל קימאמה. 'כולנו משפחה אחת גדולה. אנחנו מגיעים לטנפליי שבניו-ג'רזי, לפאלו אלטו שבקליפורניה, לבוסטון, לשיקאגו ולמקומות נוספים ברחבי ארה"ב, פוגשים את ההורים ואת החניכים, מעבירים חוגי-בית, בונים יחד עם הקהילות המקומיות בארה"ב סמינרים ותכניות חינוכיות משותפות – ובכך משתתפים במאמצים החינוכיים והערכיים התורמים לקשר החשוב כל כך בין הדור הצעיר בישראל לבין בני הנוער בקהילות כאן בארה"ב'".

המדריכים בקימאמה הופכים את חוויית הקיץ לבלתי נשכחת, לחינוכית, לערכית, לבטוחה ולמהנה – ברמה שלא ניתן למצוא כמוה בתוכניות קיץ אחרות. רובם הוכשרו ויצאו כשליחים מטעם הסוכנות היהודית למחנות קיץ בארה"ב. באמתחתם ניסיון רב בהדרכה ובהקניית מיומנויות חינוכיות ומקצועיות – כל מדריך בתחומו. המדריכים עוברים הכשרה נוספת לפני הקיץ, המכינה אותם להוביל את חוויית קימאמה הייחודית על כל גווניה ומרכיביה. הם מהווים השראה אישית וקבוצתית – ודואגים לתחושת המשפחה והקהילה שכל-כך מאפיינת את משפחת קימאמה.

קימאמה מחזירה לילדים את היופי והפשטות שבילדות ובנערות. היא מנתקת אותם מהמסכים המרצדים ומהתזזית הטכנולוגית 'מפוצצת-המוח'. היא מאפשרת להם לחזור ולהביט זה לזה פשוטו כמשמעו, לשוחח ולהקשיב ללא גירויים מלאכותיים חיצוניים, להלך בכף רגל יחפה על חוף הים, להתרגש ממראה של פרח או פרפר, לטעום את טעם תפוח-האדמה המפויח סביב המדורה, להתנתק ממסך המחשב ומהמציאות הווירטואלית. קימאמה איננה זקוקה למציאות ווירטואלית; היא מציאות בפני עצמה – נוכחת, מאפשרת, מכבדת את האדם גם כשהוא ללא מכונות ומכשירים. קימאמה היא המציאות האמיתית, סוחפת, מאתגרת, רותמת, נוסכת שמחה ואושר.

המסע האישי וההתפתחותי שהחניכים עוברים, כל אחד עם עצמו וגם עם חבריו – כל אלו הופכים את קימאמה לחוויה שהיא הרבה מעבר לכיף, להנאה ולבילוי. הערכים יוצרים מהות – והמהות מייצרת חוויית חיים של ממש.

קאמפ קימאמה מתקיים בחודשים יולי-אוגוסט במחזורים של שבוע או שבועיים בישראל, בברצלונה ובניו יורק.

לפרטים נוספים בקרו באתר האינטרנט: WWW.CAMPKIMAMAUSA.ORG טלפון: 646.779.5579
דוא"ל: usa@campkimama.org

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

אופסי: הביקור בישראל סיבך את טורי ספלינג

Published

on

כוכבת "בוורלי הילס90210 " דילגה על התייצבות בבית משפט בלוס אנג'לס. השופט האשים אותה בביזוי ואיים להוציא נגדה צו מעצר…

הביקור שתקע אותי. טורי ספלינג ובעלה דין מקדרמונט

עכשיו כשהאופוריה מהביקור של כוכבות "בוורלי הילס 90210" בישראל חלפה והן שבו ללוס אנג'לס, אפשר לחזור ולהתעסק בחיים האמיתיים ובצרות: טורי ספלינג, שגילמה את דונה בסדרה המיתולוגית, פספסה שימוע שנקבע לה בבית המשפט מקומי כי שהתה בישראל באותו הזמן. השופט, שלא ראה את ההברזה בעין יפה, האשים אותה בביזוי והוציא צו שמורה לעצור אותה במידה ולא תגיע לשימוע שיערך בחודש הבא. ע"פ דיווח בדיילי מייל, השימוע הוא חלק ממשפט שנערך בשנים האחרונות נגד ספלינג ובעלה, דין מקדרמוט, שנתבעו על ידי הבנק שלהם לאחר שלא החזירו הלוואה שלקחו. החובות תפחו ל-400 אלף דולרים לאחר שצברו קנסות וריביות בעקבות הפיגור בתשלומים. בנוסף, בני הזוג הסתבכו עם חברת "אמריקן אקספרס" ולא שילמו לרשויות המס סכום שמתקרב למיליון דולר. על פי דיווחים, חשבונות הבנק שלהם רוקנו עד שהחוב ישולם.

המצב הכלכלי הקשה של בני הזוג לא מקל עליהם לגדל את ילדיהם ליאם (11), סטלה (10), האטי (7), פין (6 ובו(שנתיים). קנדי, אימה של של ספלינג, סיפרה בעבר לאתר TMZ שהמצב הכלכלי הקשה של בתה נובע מהתנהלות כלכלית לקויה: "אני משלמת את החשבונות שלהם, אבל לא מוכנה לשלם על מותרות שהיא רוכשת בכרטיסי האשראי שלה. אני משלמת על הבית, החינוך של הילדים והאוכל".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

ווג: "אלה הפנים של סצינת ההיפ-הופ התל אביבית"

Published

on

דרסו. חולמת להצליח בארץ ובחו"ל

עדן דרסו, ראפרית צעירה בת 21 שעד לפני מספר חודשים שירתה בצה"ל בסדיר, מככבת השבוע במגזין האופנה היוקרתי ווג. בכתבה תחת הכותרת עדן דרסו היא הפנים של השינוי בסצינת ההיפ-הופ התל אביבית", מספרת דרסו על אהבתה למוסיקת ראפ ועל ילדותה ברחובות. בראיון דרסו מספרת על החיים כישראלית ממוצא אתיופי, על סגנון השירה שלה וגם על החיים הלא פשוטים של הקהילה האתיופית בישראל. דרסו עדיין מתגוררת ברחובות בבית הוריה ועם חמשת אחיה. היא שרה מגיל 12 ואת סגנון ההיפ הופ סיגלה לעצמה לפני ארבע שנים. היא פרסמה סרטונים ברשת ובחודש אוגוסט האחרון הוציאה אלבום בכורה עם שירים ראשונים שחיברה, שזכו להשמעה בכלי התקשורת.

בעקבות הפרסום בווג, חשבת על קריירה בינלאומית?

"הלוואי, אני עובדת על שירים באנגלית ומקווה לפרוץ בארץ ובחו"ל, להיות מודל לחיקוי עבור ילדות אתיופיות. מבחינתי אני כבר חיה את החלום יום יום, אני קמה בבוקר ועושה את מה שאני הכי אוהבת – לשיר".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות