Connect with us

Featured

"היקף העבודה שלנו עלה ב-20-30% מאז תחילת משבר הקורונה"

Published

on

נא להכיר את מוריס (משה) בניטה, בעלי ומייסד חברת הנדל"ן .Creative Realty Partners Inc *  הוא בוגר פנימיית בוייאר למחוננים בירושלים, לחם כצנחן במלחמת ששת הימים, דובר שש שפות ואב לארבעה ילדים מוצלחים * בניטה, פעיל בכיר בבית הכנסת 'אם הבנים' בוואלי, מנהל כבר 26 שנים רכישה ומכירה של אלפי יחידות דיור להשכרה ברחבי ארה"ב * ומגייס משקיעים ישראלים שמחפשים תשואה רציפה ומובטחת בחברה בעלת מוניטין ואמינות מוכחת * חשיפה והזמנה 

הראיון עם מוריס (משה) בניטה, בעל חברת הנדל"ן .Creative Realty Partners Inc, נערך כמו שראיונות רבים נערכים בימי הקורונה: טלפונית. בעוד אמריקאים רבים מובטלים בעל כורחם או נאלצים להמתין בבית בסבלנות עד שיוכלו לשוב למקומות העבודה שלהם, בניטה ממשיך לעבוד, ובמרץ. כנשיא חברת ההשקעות בנדל"ן מזה 26 שנים, בניטה מעיד שהפעילות של עובדי החברה דווקא עלתה בגלל האילוצים החדשים. "כל העובדים שלנו ממשיכים לעבוד מהבית וההספק שלנו הוא בין 25-30 אחוז גבוה יותר מהימים של טרום הקורונה, כי לא צריך להתלבש ולנסוע למשרד. אנו עורכים מדי יום שתי פגישות עם מנהלי הנכסים והעבודה מתנהלת באופן שוטף ויעיל", הוא מעיד.

אז מה זה אומר שתמשיכו לעבוד מהבית גם לאחר מכן?

"לא, כי יש גם חיסרון. הבן שלי מאמן את כל האנליסטיות שלנו וזה מסוג הדברים שעדיף לעשות ביחד במשרד".

מה התפקיד שלו בדיוק?

"הוא אחראי לכל הצד הטכני של הביזנס, מדבר עם עורכי הדין, עם הסוכנים, עם  מנהלי הנכסים, עורך את כל האנליזות ומוצא את העסקאות. תהליך מציאת הנכסים אצלנו מאוד מוקפד: הוא עורך אנליזה ומשווה בין האנליזה שלו לבין שלושת האנליסטים העובדים אצלנו  ובין האדם שמנהל את הדירות שמגיע עם האנליזה שלו כי הוא גר שם ומכיר את האזור היטב. לפעמים הוא אף  מכיר גם את בעל הבית, מה שבכלל עוזר לנתונים שאנו מקבלים. לאחר שאנו בוחנים את כל האנליזות, אנו קונים את הנכס. לפעמים אנו בודקים בין 30-40 נכסים עד שאנו בוחרים את הנכס הטוב ביותר, זה שיניב את התשואה הגבוהה ביותר. ועד היום, כל עסקה שקנינו היתה מאוד מוצלחת בזכות כך".

איפה אתם רוכשים את הנכסים שלכם?

"אנחנו  מחזיקים ב- 2,472 יחידות דיור בטקסס ופלורידה, כי שם תזרים המזומנים הרבה יותר גבוה. אנו מחזיקים כל עסקה כשנתיים, משפצים, מרימים את המחירים ואז מוכרים את הנכס והרווחים מעידים על כך שהעסק מתפקד במקסימום האפשרי".

מדובר בבנייני דירות או גם משרדים?

"אנו מתמחים אך ורק בדירות, 30 שנה שאני מתעסק רק בנכסי דירות".

למה בעצם?

"כי אני מאמין בהשקעה בדירות מגורים. הדירה היא הצורך הבסיסי של כל אדם. היא מאפשרת לו מקום לחיות בו. דירות היו תמיד עניין חזק מאוד.  לפני כעשור, בשנים כשהשוק היה במצב גרוע מאוד, היו הרבה עסקים שנסגרו. הרבה משרדים נסגרו ואילו הדירות תמיד המשיכו".

מוריס בניטה, בנו יונתן ובכירי החברה בבוורלי הילס

משקיעים פרטיים ו-Crowd Funding

מי הם המשקיעים שלכם?

"יש לנו רשימה של בין 700-800 משקיעים. ה-Lender  שלנו, שהוא הבנק שנותן לנו את כל ההלוואות, נמנה בין השותפים העיקריים. מנהל הנכס הוא גם שותף, הוא אינו שייך לחברה, אבל רואה כמה שהנכס שווה ותמיד מבקש להשקיע אתנו וכמובן שאין לנו בעיה עם זה. אנו מצליחים לאסוף את הכספים תוך שבוע-שבועיים אחרי פתיחת האסקרו. אנחנו שמים את 15 אחוז הראשונים של ה'דאון פיימנט' והשאר מתחלק בין המשקיעים ובין מימון המונים (Crowd Funding) והם שמים בדרך כלל  50 אחוז ממימון הדירות".

אותם משקיעים חוזרים ומשקיעים אתכם בפרוייקטים נוספים? 

"כן. אותם אנשים משקיעים שוב ושוב. כשאנו סוגרים את העסקה הם בדרך כלל מכפילים או אף משלשים את כספם ואז אנו עוברים לעסקה גדולה יותר. העסקה הגדולה ביותר שלנו בשנה שעברה היתה בשווי של 53 מיליון דולר. זו היתה עסקת חבילה של שלושה נכסים בטקסס".

המשקיעים שלכם מקבלים רווחים מדי חודש? 

"בהחלט. כל חודש המשקיעים מקבלים החזרים (חלוקה של הרווחים) ולאחר מכן כשמגיע הזמן – כשנתיים אחרי הקניה, כשמוכרים את הנכס אז ההחזר שלהם הוא פי שניים מסכום השקעתם. יש לזכור עם זאת שזה עסק של 'ריזיקות' אז יכול להיות שהרווחים יהיו פחותים או גבוהים יותר".

באיזה גובה החזרים מדובר?

"זה בהתאם להשקעה כמובן. אנו שואפים לבין 8-10 אחוז חודשית. זה לא אומר שיש עסקאות פחות או יותר טובות".

האם אתם מחפשים כרגע נכסים להשקעה?

"כן. אמנם עכשיו אנחנו יותר ב'שוונג' של מכירה לא של קניה. יש לנו שלוש עסקאות שנכנסו ל'אסקרו'. אנחנו לוקחים פסק זמן לעשות 'פליפ', למכור חלק מהנכסים שברשותנו. לאחר שנמכור נתחיל מחדש לקנות נכסים חדשים".

בניטה בארוע משפחתי. מיישם את הכללים שלמד בירושלים

מיסטר בניטה, תתקשר אליי בבקשה

בניטה, יליד מרוקו, עלה לישראל כשהיה בן 13 והתחנך בפנימיית בוייאר לילדים מחוננים בירושלים. בצבא הוא שירת בחיל הצנחנים וכלוחם במלחמת ששת הימים. זמן קצר לאחר שיחרורו, כששימש כמורה דרך בירושלים, יצא לו ללוות את חניכי הרב ראובן קזנר מקרוליינה וכך הכיר את הרב שהתיידד עמו והציע לו לנסות מזלו בארה"ב. בשנת 1969 טס בניטה לקרוליינה והתארח בביתו של הרב. "הוא הציע לי חדר בביתו עד שאמצא עבודה. אחרי כשלושה חודשים שם, קיבלתי עבודה כמורה לעברית ובד בבד למדתי שנתיים באוניברסיטת דרום קרולינה . אח"כ התקבלתי לאוניברסיטת ג'קסונוויל בפלורידה, שם גם קיבלתי עבודה כמורה לעברית ומחנך נוער", מספר בניטה. 

במהלך עבודתו בבית הספר היהודי, הוא היה מתלווה לתלמידים לטיולים. פעם אחת הוא ניסה לשכנע את אחת הנערות להצטרף לטיול של התלמידים שיצאו לקייטנה בפארק בקולורדו. "הילדה לא רצתה לנסוע למרות שהיה מדובר בקייטנה מאוד מהנה. היינו רוכבים על סוסים, עושים רולר סקייט והמקום עצמו היה מקסים. בדיעבד התברר לי שהיא לא רצתה לנסוע כי היא יצאה עם איזה 'שוורצה' למגינת ליבו של אביה. הוא נהג לעקוב אחריה כי רצה לבדוק עם מי היא מדברת וכך יצא שגם שמע את השיחה שלי איתה בה הצלחתי לשכנע אותה להצטרף לקיטנת בית הספר. כשחזרנו מהקייטנה, מצאתי הודעה על המכונה שלי מאביה של אותה נערה: מיסטר בניטה, תתקשר אליי בבקשה".

הוא ביקש להודות לך שהרחקת את בתו מהבחור?

"לא בדיוק. הוא ביקש לשאול אותי כמה אני מרוויח בשנה, אמרתי לו: 22 אלף דולר. והוא שאל אותי: 'מה דעתך לעשות את הסכום הזה כל חודש?' הוא הסביר לי שהקשיב לשיחה שלי עם בתו ושהוא מעולם לא שמע איש מכירות טוב יותר ויש לו 30 אנשים מכירות בחברה שלו אז הוא יודע על מה הוא מדבר. הסכמתי והפכתי לאיש המכירות שלו בחברה לבידוד לבתים (insulation).

כמה זמן עבדת אצלו?

"במשך שש שנים ואחר כך כבר פתחתי חברה משלי והתחרתי בחברה שלו. כך גיליתי שאלוהים העניק לי כישרון למכירות. בהמשך כשעברתי לתחום בו אני עוסק היום, נדל"ן, קיבלתי את תואר איש המכירות של רימקס מספר שתיים בעולם בשנת 2001 והיום אני איש המכירות מספר אחד של החברה בקליפורניה והוואי. החברה שלי 'קריאטיב ריאלטי' נמצאת תחת הדגל של רימקס".

בניטה הוא אב לארבעה ילדים. בנוסף לבנו יונתן העובד אתו, הוא גם אב לשלוש בנות: כלנית שחזרה בתשובה גרה עם בעלה במאה שערים והיא כותבת ספרי ילדים, ניקול בוגרת אוניברסיטת הרווארד בבוסטון, היא אופטומטריסטית בקייזר וליסה, בעלת חברת טיפול בבעלי חיים, אישתו מישל היא מעצבת פנים ועיצבה בכישרון רב את בית משפחת בניטה מבחוץ ומבפנים.

כשהוא לא מוכר וקונה נכסים, תמצאו אותו בבית הכנסת 'אם הבנים' בוואלי, שם הוא משמש כסגן נשיא בית הכנסת וגם משמש כזמר הלא רשמי של בית הכנסת, מעודד את המתפללים לשיר בנוסף על התפילות הרגילות גם את שירי ארץ ישראל היפה.

חוץ מכישורי השירה שלו, בניטה גם התברך בכישרון מיוחד לשפות, מה שעזר לו מאוד בעבודתו כמתווך דירות. "אני דובר כחצי תריסר שפות", הוא מפתיע ,"בשנת 1973 סיימתי את לימודי מתורגמן פרלמנטרי בעברית, צרפתית, איטלקית ואנגלית. אני גם דובר רוסית לא רע, ארמית, רומנית ומעט יידיש. הייתי אומר שאני המרוקאי הכי אשכנזי שיש כי 80 אחוז מהחינוך שלי קיבלתי מיוצאי מדינות מזרח אירופה".

בניטה בבית הכנסת "אם הבנים" בנורת' הוליווד. השקעה ואמונה

העולם חייב לרסן את הסינים

אי אפשר לסיים את הראיון מבלי לשאול אותך מה דעתך על מה שקורה היום עם נגיף הקורונה?

"אין צורך בהרבה דמיון בכדי להבין מה שקרה פה. הקורונה היא ללא ספק תגובת הסינים לתקיפותו של טראמפ. הוא הציג בפניהם תנאים להגנת כלכלת ארה"ב שיביאו להם להפסדים כלכליים חסרי תקדים. אחרי מגפות קודמות, קל לעולם לחשוב שזו מקריות. המגפה של 2020 ראשית 'פרצה' בסין. העיר הקטנה יחסית, ווהאן, הוקרבה, עם מספר מצומצם של נפגעי הווירוס, על ידי המשטר הקומוניסטי. תוך זמן קצר ווהאן 'ניצחה' את הווירוס והמשק חזר למסלולו. בלית ברירה, נשיא סין טס לוושינגטון לחתום הסכם כלכלי. הוא החתים את טרמפ שסין מתחייבת לקנות סחורה אמריקאית בסכומים אדירים 'חוץ ממקרים של יד האלוהים או של פנדמיק'. 

"היום טראמפ מבין שהוא 'נדפק' ומחריש עקב הבחירות הקרבות. כל שווקי העולם בהפסדים עצומים, והסינים חוגגים את נצחונם במלחמת עולם שלישית וזאת ללא ירייה של כדור אחד. סין קנתה את מניות העולם כולו וזאת אחרי שהורידה את ערכן. הסינים הפכו לבעלי החברות העולמיות הנמצאות בסין מבלי שכספם יעזוב את גבולות סין. כולנו ראינו את הנשיא הסיני ללא מסכה בבית חולים בווהאן כשהוא מצהיר על נצחונו נגד הווירוס. וכאן נשאלת השאלה האם סין הוליכה שולל את העולם עם הקורונה בכדי להציל את כלכלתם? סין לדעתי חייבת לדעת שהעולם מבין מה שהיא עשתה. העולם חייב לקום כגוף אחד, כמו בעלות הברית במלחמת העולם השניה, ולדרוש מסין פיצויים עבור אובדן הנפש והפגיעה בכלכלה".

עם השחקן-זמר-בימאי מייק בורשטיין. 

אתה אופטימי לגבי העתיד?

"אני אופטמיסט מושבע. גם כשהשוק הנדל"ן היה במשבר בשנת 1980, מצאתי פיתרון ומכרתי הרבה נכסים. למדתי איך להפוך את הלימון החמוץ ללימונדה".

מה הסוד שלך להצלחה?

"אענה לך כמו שעניתי בפגישת מחזור של בוייאר כשנשאלתי את אותה שאלה. אם למדת, וחונכת כראוי,  תמצא שבכדי להצליח בחיים, אין לך כל צורך ב'פויילשטיק', ובלספר 'בובי מעייסס' כי אלה באים לכסות ולחפות על חוסר ידע אמיתי וכנה. אני ממליץ תמיד להיות כנה ומלומד בתחום בו אתה עוסק. אם יש לך את הידע המקצועי, הוא יאפשר לך להיות מוצלח מבלי לסבן אף אחד".

====

דוא"ל: Mauricebenitah1@gmail.com

טלפון: 310-351-7400  

כתובת:

9465 Wilshire Blvd., Beverly Hills 90210

Featured

חג השבועות: האור של חיי נצח

Published

on

חג השבועות חל ב-ו׳ בסיוון ומקושר למזל תאומים. ע״פ המסורת בני ישראל יצאו ממצרים בט״ו בניסן ( ליל הסדר) ו50- ימים לאחר מכן חנו מתחת להר סיני על מנת לקבל את עשרת הדברות . ביום זה התגלה האור של חיי נצח. כל סוג של חיסרון אשר היה קיים התמלא באורו של הבורא. כל החולים הבריאו, כל העיוורים חזרו לראות, וכל בעלי המום נרפאו. החושך לא יכל לעמוד בעוצמתו של האור אשר התגלה ביום השישי של מזל תאומים.

השם שבועות מרמז על סיום ספירת העומר, הנמשכת כשבעה שבועות, אשר בסיומה מתגלה האנרגיה המאפשרת לכל אדם לגלות מי הוא באמת. חכמת הקבלה מלמדת כי הסיבה לכך שהתורה ניתנה בחודש השלישי (סיוון) ביום השישי שלו (ו׳ בחודש שווה פעמיים שלוש) מקושרת לשלושת הכוחות העיקריים ביקום  אשר התגלו בזמן בריאת העולם.

מבנה האטום ומתן תורה

שלושת הכוחות שהתגלו בזמן הבריאה מייצגים כח של איזון והם הבסיס לכל החומר הקיים ביקום. הכוח הראשון הנקרא הרצון לקבל, מקושר עם יד שמאל, ומאפשר לנו למשוך את כל מה שאנו רוצים לקבל בחיינו. לעומתו ,ישנו כוח הנקרא הרצון לתת, המקושר עם יד ימין ומאפשר לנו לתת ולהיות כמו הבורא. הכוח השלישי הוא הכוח המאזן בין השניים. שלושת כוחות אלו קיימים בכל אטום: האלקטרון המייצג את הרצון לקבל, הפרוטון המייצג את הרצון לתת והנייטרון אשר אינו נוטה לשום צד, אך יוצר את האיזון בין שניהם. חג השבועות, הוא חג מתן תורה, מביא עמו את האנרגייה המאוזנת בין שלושת הכוחות הללו לכל היקום.

כאשר המקובלים כינו את התורה בשם ״ תורת אמת״ הם ידעו את הצופן של המילה אמת: האות א' היא האות הראשונה באלף בית, האות ת' היא האות האחרונה, והאות מ' היא האות האמצעית. המילה ״אמת״ מלמדות אותנו כי התורה מכילה בתוכה את האנרגיה האולטימטיבית של איזון בין שלושת הכוחות, ולכן החיבור לתורה יוצר איזון רוחני וגשמי כאחד.

משה רבינו, אשר נבחר להיות השליח של הבורא להעביר את האור האין סופי של התורה לעולם, היה בין הנשמות המאוזנות ביותר בעולם. השם משה כולל את שלושת האותיות המייצגות איזון מושלם: האות מ' מייצגת את הרצון לתת (מים); האות ה' מייצגת את הרצון לקבל( (האות ה מקושרת עם העולם הפיסי); והאות ש' המייצגת איזון בין השניים (לכן האות ש מורכבת משלושה קווים). אחד מ72- השמות של הבורא המעביר אנרגיה של רפואה הוא השם  מ. ה. ש, אשר כולל את שלושת האותיות של השם משה.

הגוף נוטה לחלות, כאשר אין איזון בין שני הכוחות, ולכן השם מ. ה. ש מחזיר לאדם החולה את האיזון אותו הוא איבד. מכאן אנו מבינים שהתורה ניתנה בחודש השלישי, הוא חודש סיוון, וביום השישי, הכולל פעמיים את המספר שלוש, על מנת להעביר את האנרגייה הטהורה והמאוזנת של התורה לכל העולם. התורה מכילה בתוכה את כל הרפואות לכל הבעיות שהיו ויהיו מעתה ועד גמר התיקון, מכיוון שהתורה היא למעלה מהזמן וכוללת בתוכה את כל צירופי השמות של הבורא, המשמשים כערוצים לחיבור עם האנרגיה המאוזנת והנצחית  של  האור.

בשל העובדה כי התורה כתובה בצפנים, ישנה נטייה של רבים להתחבר לסיפורי התורה המשמשים רק כמלבושים לאור הבורא. לכן ניתנה הרשות לרבי שמעון בר יוחאי לכתוב את ספר הזוהר, המאפשר חיבור ישיר ופשוט לאור. כאשר האדם מחובר, יותר לרצון לקבל שלו, תהייה לו נטייה להתנהג בצורה אנוכית, ואפילו פעולות הנתינה שלו יבואו ממקום של אגו. מאידך, כאשר האדם מחובר יותר לרצון לתת שלו, תהייה לו נטייה להדחיק את הרצונות האמיתיים שלו, ולכן ירגיש תחושה של חוסר.

הדרך הטובה ביותר להשגת איזון נפשי היא היכולת לאזן בין שני הכוחות הללו, ונקראת ״הרצון לקבל על מנת לתת״. האדם עובר תהליך שבו הוא מגדיל את הרצון שלו לקבל, על מנת שהוא יוכל להיות יותר בנתינה, ובכך להשיג שיווי צורה עם הבורא. (כאן חכמי הקבלה מלמדים על הפרדוקס, אשר מצד אחד הבורא ברא את העולם על מנת להטיב לנבראיו, ומצד שני, אין אנו יכולים לקבל שום מילוי, מכיוון שאנו נמצאים בהפכיות צורה מהבורא – כמו פלוס ומינוס אשר לא מתחברים ביחד, ולכן אנו מחוייבים לעבור תהליך של שינוי הטבע שלנו, מהרצון לקבל לרצון לתת, אשר זאת תכלית החיים). בד״כ הנטייה של רובנו היא להגדיל הכוח של הרצון לקבל, ומכאן נובע חוסר האיזון הנפשי של רובנו (לדוגמא – הסיבה לחוסר שמחת חיים היא חוסר בנתינה והתמקדות ברצון לקבל לעצמי ועוד).

מנהגי חג השבועות

״ודע כי מי שלא ישן בלילה זה ( ליל שבועות) כלל, אפילו רגע אחד, ועוסק בתורה כל הלילה, מובטח לו שישלים שנתו ולא יארע לו שום נזק בשנה זו״ (האר״י הקדוש, מצטט מספר הזוהר)

המנהג החשוב ביותר בחג הוא המנהג לעסוק בדברי תורה כל הלילה והוא ידוע  כ״תיקון ליל שבועות״. מומלץ לכל מי שרוצה להתחבר עם האנרגיה של החג, לקרוא קטע מספר הזוהר הנקרא ״ בליליא דכלה״ (ליל הכלה ) המלמד על החיבור הנדיר בין אור הבורא לביננו אשר מתרחש בלילה זה. חיבור זה משול לחופה אשר מחברת בין החתן (הבורא) לכלה (הנשמה) לכל מי שמעוניין לקבל את המאמר, אנא כתבו לי ואשמח לשלוח במייל.

האר״י הקדוש מלמד כי בכל ליל שבועות מתגלה אותה האנרגיה אשר התגלתה במעמד הר סיני: האור של חיי נצח אשר ביטל את כל המוות מהעולם. מכיוון ששינה היא אחד חלקי שישים ממוות ואילו במעמד הר סיני בני ישראל חוו את המציאות של חיים ללא מוות, ללא מחלות וללא כאוס, לכן האר״י כתב שכל אדם אשר נשאר ער בליל שבועות ועוסק בדברי תורה כל הלילה יזכה לחיים לכל השנה.

מנהג מפורסם נוסף, הוא עריכת סעודת חג המבוססת על מוצרי חלב. שורש המנהג נמצא בצבעו הלבן של החלב המייצג אנרגיה של נתינה. מכיוון שהתורה מעוררת את האדם להתנהג בדרך של חסד וחמלה עם כל הסובבים אותו. לכן נהוג לאכול בחג מוצרי חלב המכילים אנרגיה של חסד ואף ללבוש בגדים לבנים.

חודש סיוון ומזל תאומים

חודש סיוון נשלט ע״י כוכב מרקורי, הקרוי על שמו של מרקוריוס – שליח  האלים ע״פ המיתולוגיה היוונית. בעברית, נקרא מרקורי ״כוכב״ (או ״כוכב חמה״) המייצג את החיבור בין העולם הפיסי לעולם הרוחני. למרות נטייתם של בני מזל  תאומים להיות אינטלקטאולים ומהירי מחשבה הסובלים מחוסר נוחות רגשי, החודש שלהם מייצג חיבור מושלם בין העולמות.

האותיות העבריות שמחברות אותנו אל האנרגיה הרוחנית של החודש הן ר' שבראה את כוכב מרקורי, ו- ז ', שבראה את מזל תאומים. יחד הן אומרות לנו שחודש סיוון מלא באפשרות לאחדות, במיוחד בין העולם הגשמי והרוחני. כאשר אנו מחברים את האותיות, נוצרת המילה רז שפירושה סוד, וערכן הגימטרי שווה למילה אור. 

סוד ההצלחה בעולם הוא היכולת להתחבר לכח האור של הבורא ולהעבירו לאחרים.

בחודש זה, תינתן ההזדמנות לכל מי שמבקש להעמיק ולגלות את המשמעות הרוחנית האמיתית המסתתרת מתחת לפני השטח של העולם הגשמי. זהו חודש בו כדאי להתמקד בפיתוח יחסים עם אחרים ולהעצים את הרצון הרוחני שלנו לגדול ולהיות האדם שאנו אמורים להיות. זהו זמן ליצור איחודים בכל תחומי החיים ובעיקר להתאחד עם האמת שכל אחד ואחת מאיתנו באנו לגלות בעולם: האמת על עצמנו. מה שאנו חושבים על עצמנו לא קרוב בשום צורה למי שאנו מסוגלים להיות. החלומות הכי גדולים שלנו, הם רק קצה הקרחון למה שאנו מסוגלים לעשות. חג שבועות מגלה לכל אדם שהקשר הכי חשוב בחיים הוא הקשר לאור הבורא ואשר ניתן להשיגו רק דרך שינוי וגדילה רוחנית. זאת מהותה האמיתית של חכמת הקבלה.

מזכיר לכולם, כי ב-1 ביוני אתחיל ביחד עם רחל אשתי, את קורס קבלה 1 און ליין, ללא עלות, למשך 10 מיפגשים, לכל דוברי השפה  העברית בעולם. ניתן לקבל פרטים בפייסבוק: Avner Madar.

חג שבועות שמח לכולם!

ליצירת קשר: avner.madar@kabbalah.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות