fbpx
Connect with us

Featured

"הילדים שלנו אינם עכברי מעבדה!" מחאות ברחבי קליפורניה על חוק החיסונים לילדים

המושל גווין ניוסום הודיע ב-1 באוקטובר על תוכניות להוסיף את החיסון ל- COVID-19 לרשימת החיסונים הנדרשים בבבתי ספר ציבוריים. החוק אמור להיכנס לתוקף כבר בסתיו 2022

Published

on

קליפורניה תהיה המדינה הראשונה בארה"ב שתחייב את כל התלמידים להתחסן כנגד נגיף הקורונה לאחר שהמושל גווין ניוסום הודיע ב-1 באוקטובר על תוכניות להוסיף את החיסון ל- COVID-19 לרשימת החיסונים הנדרשים בבבתי ספר ציבוריים. החוק אמור להיכנס לתוקף כבר בסתיו 2022. "קליפורניה כבר דורשת שתלמידים יחוסנו נגד וירוסים הגורמים לחצבת, חזרת ואדמת-אין סיבה שלא נעשה את אותו הדבר עבור COVID-19", אמר ניוסום בהצהרה. "החיסונים עובדים. זו הסיבה שקליפורניה מובילה את המדינה במניעת סגירת בתי ספר ויש לה את שיעורי המקרים הנמוכים ביותר" ניוסום הודיע על מנדט חיסון לכל המדינה לתלמידי K-12 ציבוריים ופרטיים, הראשון מסוגו במדינה. תלמידים בכיתה ז 'עד י"ב יהיו בין הראשונים שיידרשו להתחסן, לאחר אישור מלא של החיסון ממנהל המזון והתרופות האמריקאי. תלמידים מתחת לגיל 12 יחוסנו מאוחר יותר.

ההודעה עוררה זעם בקרב חלק מההורים, כולל אלה שאינם רואים עצמם אנטי-חיסונים אך מתנגדים לכך שילדיהם יחוסנו בחיסונים הזמינים ל- COVID-19.

בתגובה, קמפיין ברשתות החברתיות קרא להורים ולמורים להישאר בביתם מבית הספר ביום שני כדי למחות על החוק החדש. ההצעה עודדה את ההורים לדלג על הפסקת הלימודים בבית הספר ולא להתקשר עם דיווח שילדם החולה או לתרץ אחרת את היעדרותם. בסקר שערך אתר Patch  48.2 אחוזים מתוך 8,968 הנשאלים אמרו שהם תומכים במחאה השקטה של ההורים, וכ-48 אחוזים אמרו שהם לא מסכימים איתה. ברשתות החברתיות עודדו את ההורים לשמור על ילדיהם בביתם ולא לשלוח אותם לבית הספר "כדי למנוע מבתי הספר לקבל כספים מהנוכחות הממוצעת מדי יום".

השביתה השקטה השפיעה על בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים. התנועה קראה למורים בקליפורניה ולעובדי מחוז אחרים להישאר בבית ביום שני. "הורים ואזרחים מודאגים בכל רחבי ארה"ב פועלים נגד מנדט החיסון הכפוי ל- COVID-19 לילדים שלנו בבתי הספר הממלכתיים. אנו דורשים בחירה של הורים על האוטונומיה הגופנית של ילדינו", נאמר באחד הציוצים בטוויטר. קבוצות של הורים וילדים מוחים בלייק בלבואה החזיקו שלטים ובהם "הילדים שלנו אינם עכברי מעבדה" ו"ילדינו – הבחירה שלנו". סצנות דומות התרחשו בהנטינגטון ביץ' ובסקרמנטו, שם נראתה המחאה הגדולה ביותר.

Featured

אחרי ביקור בישראל, ראש הסי.איי.איי מזהיר: האינתיפאדה השלישית בפתח

Published

on

ראש סוכנות הביון האמריקאית (CIA) ויליאם ברנס הזהיר בתום ביקורו בישראל וברשות הפלסטינית מפני התגברות ההסלמה בגדה המערבית ואמר כי המצב בשטחים כעת מזכיר את המציאות בתחילתה של האינתיפאדה השנייה. "הייתי דיפלומט בכיר מטעם ארה"ב לפני 20 שנה במהלך האינתיפאדה השנייה", אמר ברנס, "ואני חושש, כמו עמיתיי בקהילת המודיעין, שהרבה ממה שאנחנו רואים היום דומה מאוד למה שראינו אז". לדבריו, "בשיחות שקיימתי עם המנהיגים הישראלים והפלסטינים נותרתי די מודאג מהאפשרות שהאלימות תחריף".

בנאום שנשא בפני סטודנטים באוניברסיטת ג'ורג'טאון שבבירה וושינגטון, ברנס אמר כי הסוכנות שהוא עומד בראשה שואפת "לעבוד הכי קרוב שיתאפשר עם שירותי הביטחון הפלסטיניים והישראליים כדי למנוע את החיכוכים שראינו בשבועות האחרונים". ראש ה-CIA קיים בחודש שעבר ביקור בישראל וברשות הפלסטינית שבמהלכו נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס וראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'. כמו כן, ברנס נפגש גם עם ראשי מנגנוני הביטחון ברשות. ביקורו של ראש סוכנות הביון בישראל היה הראשון מאז שהוקמה הממשלה החדשה בראשות נתניהו. טרם ביקורו של ברנס הגיע היועץ לביטחון לאומי ברט סאליבן אחריו הגיע שר החוץ אנתוני בלינקן.

על רקע שורת הביקורים מארה"ב, הממשלה נמנעת בשבועות האחרונים מנקיטת צעדים הנוגעים לפלסטינים בגדה, שעלולים להביא להחרפת ההסלמה. בין היתר הודיעו על עיכוב המהלכים לפינוי היישוב הבדואי חאן-אל-אחמר, והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ' הבהיר בעת הקרובה לא יוקמו מאחזים חדשים בגדה. 

בתקופה האחרונה חלה הסלמה משמעותית במספרן ובעוצמתן של תקריות האש בגדה. מתחילת השנה נהרגו יותר מ-40 פלסטינים מאש חיילי צה"ל. לפני כשבוע וחצי נרצחו שבעה ישראלים בפיגוע ירי בשכונת נווה יעקב בירושלים. יום לפני כן תשעה פלסטינים, בהם אישה, נהרגו בעימותים עם צה"ל במחנה הפליטים בג'נין.

בתחילת השבוע נהרגו חמישה מחבלים חמאסניקים בחילופי אש עם כוחות הביטחון במחנה הפליטים עקבת ג'בר הסמוך ליריחו. התקרית אירעה בזמן שהכוחות כיתרו דירת מסתור שבה התבצרו החמושים — אנשי חוליית חמאס שניסו לבצע פיגוע ירי במסעדה ישראלית בצומת אלמוג. גופות החמושים מוחזקות בידי ישראל.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות