fbpx
Connect with us

Featured

"הילדים שלנו אינם עכברי מעבדה!" מחאות ברחבי קליפורניה על חוק החיסונים לילדים

המושל גווין ניוסום הודיע ב-1 באוקטובר על תוכניות להוסיף את החיסון ל- COVID-19 לרשימת החיסונים הנדרשים בבבתי ספר ציבוריים. החוק אמור להיכנס לתוקף כבר בסתיו 2022

Published

on

קליפורניה תהיה המדינה הראשונה בארה"ב שתחייב את כל התלמידים להתחסן כנגד נגיף הקורונה לאחר שהמושל גווין ניוסום הודיע ב-1 באוקטובר על תוכניות להוסיף את החיסון ל- COVID-19 לרשימת החיסונים הנדרשים בבבתי ספר ציבוריים. החוק אמור להיכנס לתוקף כבר בסתיו 2022. "קליפורניה כבר דורשת שתלמידים יחוסנו נגד וירוסים הגורמים לחצבת, חזרת ואדמת-אין סיבה שלא נעשה את אותו הדבר עבור COVID-19", אמר ניוסום בהצהרה. "החיסונים עובדים. זו הסיבה שקליפורניה מובילה את המדינה במניעת סגירת בתי ספר ויש לה את שיעורי המקרים הנמוכים ביותר" ניוסום הודיע על מנדט חיסון לכל המדינה לתלמידי K-12 ציבוריים ופרטיים, הראשון מסוגו במדינה. תלמידים בכיתה ז 'עד י"ב יהיו בין הראשונים שיידרשו להתחסן, לאחר אישור מלא של החיסון ממנהל המזון והתרופות האמריקאי. תלמידים מתחת לגיל 12 יחוסנו מאוחר יותר.

ההודעה עוררה זעם בקרב חלק מההורים, כולל אלה שאינם רואים עצמם אנטי-חיסונים אך מתנגדים לכך שילדיהם יחוסנו בחיסונים הזמינים ל- COVID-19.

בתגובה, קמפיין ברשתות החברתיות קרא להורים ולמורים להישאר בביתם מבית הספר ביום שני כדי למחות על החוק החדש. ההצעה עודדה את ההורים לדלג על הפסקת הלימודים בבית הספר ולא להתקשר עם דיווח שילדם החולה או לתרץ אחרת את היעדרותם. בסקר שערך אתר Patch  48.2 אחוזים מתוך 8,968 הנשאלים אמרו שהם תומכים במחאה השקטה של ההורים, וכ-48 אחוזים אמרו שהם לא מסכימים איתה. ברשתות החברתיות עודדו את ההורים לשמור על ילדיהם בביתם ולא לשלוח אותם לבית הספר "כדי למנוע מבתי הספר לקבל כספים מהנוכחות הממוצעת מדי יום".

השביתה השקטה השפיעה על בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים. התנועה קראה למורים בקליפורניה ולעובדי מחוז אחרים להישאר בבית ביום שני. "הורים ואזרחים מודאגים בכל רחבי ארה"ב פועלים נגד מנדט החיסון הכפוי ל- COVID-19 לילדים שלנו בבתי הספר הממלכתיים. אנו דורשים בחירה של הורים על האוטונומיה הגופנית של ילדינו", נאמר באחד הציוצים בטוויטר. קבוצות של הורים וילדים מוחים בלייק בלבואה החזיקו שלטים ובהם "הילדים שלנו אינם עכברי מעבדה" ו"ילדינו – הבחירה שלנו". סצנות דומות התרחשו בהנטינגטון ביץ' ובסקרמנטו, שם נראתה המחאה הגדולה ביותר.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות