fbpx
Connect with us

Featured

"היא שתתה אחרי שרבה עם החבר שלה": אחות נעצרה לאחר שדהרה במרצדס וגרמה לתאונת הדרכים מחרידה בה נהרגו שישה, כולל צעירה בהריון ותינוקה

Published

on

סיירת הכביש המהיר של קליפורניה עצרה נהגת שנראתה בווידאו נוסעת במהירות מופרזת בצומת בלוס אנג'לס וגרמה לתאונת דרכים מחרידה שהותירה שישה בני אדם מתים, כולל תינוק ואישה הרה ועוברה שטרם נולד. נהגת הרכב הכהה של מרצדס בנץ בתקרית ביום חמישי אחר הצהריים, שזוהתה על ידי המשטרה כאישה שהיא אחות והיא בשנות ה-40 לחייה, עומדת כעת בפני אישומים של הריגה באמצעות רכב ורשלנות חמורה.

החוקרים מאמינים שהנהגת של המרצדס נסעה במהירות של יותר מ-100 מייל לשעה באזור של 35 קמ"ש כאשר התנגשה לתוך מכוניות בצומת שדרות דרום לה בריאה וסלאסון בסביבות השעה 13:40. בין ההרוגים: אשרי ראיין בת ה-23, מלוס אנג'לס, ילדה שטרם נולד ותינוקה.

עדים בזירה באזור ווינדזור הילס בדרום-מערב לוס אנג'לס סיפרו כי ההתנגשות גרמה לפיצוץ אדיר שנשמע כמו פצצה ועל תינוק שנזרק מרכב נחת בתחנת דלק. "גברת אחת לקחה את התינוק שנפלט, היא רצה איתו לתוך החנות, אבל אפשר היה לראות שאין שם חיים", אמר אלפונסו וורד. "אני חושב שהחלק ההרסני היה ששמעת את הצעקה. אני לא יודע אם זה היה אחד הקורבנות שהיו במכונית שבערה, או מה", הוסיף. עד אחר שהיה כשתיים עד שלוש מכוניות מאחורי נקודת הפגיעה אמר לפוקס ניוז שהוא מרגיש בר מזל שהוא בחיים ושראה קורבנות צורחים ונאבקים לצאת מכלי רכב בוערים.

ההתנגשות אירעה בצומת העמוסה של שדרת דרום לה בריאה ושדרת סלאוסון באזור ווינדזור הילס בדרום-מערב לוס אנג'לס. בסך הכל, בהתרסקות נהרגו שישה ושמונה מאושפזים. בתאונה היו מעורבים שישה עד שבעה כלי רכב, שלושה מהם עלו באש.

העדה ורוניקה אסקוויבל הייתה בתחנת הדלק כשהתאונה התרחשה. "פתאום תינוק ממש עף מאמצע הצומת לאמצע תחנת הדלק, נחת ממש על הרצפה מולי", אמר אסקוויבל. "אחד העובדים בא וראה אותי עם התינוק והוציא את התינוק מהידיים שלי. מישהו ניסה להחיות את התינוק אבל התינוק כבר לא היה בין החיים".

נהגת המרצדס, המתוארת כאישה בשנות ה-40 לחייה, נאלצה להיחלץ מרכבה. היא הייתה בהכרה ושוחחה עם המשטרה, לפי הרשויות. שמה לא פורסם.

שבעה בני אדם שוחררו מבית החולים ביום שישי בבוקר. המשטרה לא אישרה אם אלכוהול או סמים היו גורמים להתרסקות, אבל חברה של החשודה אמר ל-KTLA שייתכן שהיא נפגעה בעקבות קטטה עם החבר שלה. "היא שתתה והיא לא הייתה מודעת לזה שזו נורה אדומה", אמרה האישה-חברה.

Featured

חשיפה של הניו יורק טיימס: צה"ל קיבל מידע שנה מראש על תכנון המתקפה של ה-7 באוקטובר

Published

on

כנית המתקפה של ארגון הטרור חמאס ב-7 באוקטובר הגיעה לידי צה"ל יותר משנה לפני שזו קרתה, כך עולה ממסמכים, מיילים וראיונות, דיווח ביום שישי עיתון הניו יורק טיימס האמריקאי. אולם, גורמי ביטחון ומודיעין ישראלים דחו את התוכנית כשאיפות בלבד, בטענה שיהיה קשה מדי לחמאס לבצע אותה, כך לפי הפרסום.

המסמך, שקיבל את השם "חומת יריחו" ומשתרע על פני 40 עמודים, פירט נקודה אחר נקודה בצורה מדויקת את תכנון הפלישה ההרסנית שהובילה למותם של יותר מ-1,200 בני אדם בשבת השחורה. 

המסמך המתורגם, אותו סקר הניו יורק טיימס, לא קבע תאריך ספציפי להתקפה, אבל תיאר מתקפה שיטתית המיועדת לכבוש ערים ישראליות ולתקוף בסיסים צבאיים מרכזיים, כולל מפקדת אוגדה.חמאס ביצע את התוכנית בדייקנות מחרידה. המסמך קרא למטח טילים בפתיחה, כטב"מים לנטרול מצלמות האבטחה וירי מנשק אוטומטי לאורך הגבול, ומחבלים שיחדרו בהמוניהם לישראל על גבי אופנועים וברגל – וכל זה אכן קרה כאמור בבוקר ה-7 באוקטובר.

התוכנית כללה גם פרטים על מיקומם וגודלם של כוחות צבא ישראלים, מרכזי תקשורת ומידע רגיש אחר, מה שמעלה שאלות לגבי אופן איסוף המודיעין של חמאס והאם היו דליפות במערכת הביטחון הישראלית.

לפי הדיווח, המסמך הופץ בהרחבה בקרב בכירים צבאיים ומודיעיניים ישראלים, אך אלו קבעו שהתקפה בסדר גודל כזה היא מעבר ליכולותיו של חמאס. לא ברור האם ראש הממשלה בנימין נתניהו או מנהיגים פוליטיים בכירים אחרים ראו את המסמך. בשנה שעברה, זמן קצר לאחר שהמסמך התקבל, גורמים באוגדת עזה אמרו שכוונות חמאס אינן ברורות. "עדיין לא ניתן לקבוע האם התוכנית התקבלה במלואה וכיצד היא תבוא לידי ביטוי", נכתב בהערכת מצב צבאית.

ביולי האחרון, שלושה חודשים בלבד לפני ה-7 באוקטובר, אנליסטית בכירה ביחידת 8200 התריעה כי חמאס ערך תרגיל אימונים אינטנסיבי בן יום שלם שנראה דומה למה שתואר בתוכנית "חומת יריחו", אך התרעות אלו נדחו על הסף. "אני דוחה לחלוטין את הטענות שהתרחיש הוא דמיוני", כתבה האנליסטית מצידה בחילופי המיילים. תרגיל האימונים של חמאס, אמרה, תאם במלואו "את תוכן חומת יריחו. זו תוכנית המיועדת לפתוח במלחמה", הוסיפה. "זו לא עוד פשיטה על כפר".

עוד דיווח העיתון האמריקאי כי אילו הצבא היה לוקח ברצינות את האזהרות הנ"ל והיה מסיט משאבים משמעותיים לדרום ישראל, ניתן היה לבלום את ההתקפות או אולי אפילו למנוע אותן. מצה"ל ושב"כ לא נמסרה תגובה.

בנוסף, צוין כי במזכר של משרד הביטחון מ-2016 שהגיע לידי הניו יורק טיימס, נאמר: "חמאס מתכוון להעביר את העימות הבא לשטח ישראל, וסביר להניח שהתקפה כזו תכלול חטיפת בני ערובה ו'כיבוש יישוב ישראלי (ואולי אפילו מספר יישובים)'".

מסמך "חומת יריחו", היה כאמור יותר מפורש. הוא פירט התקפות טילים כדי להסיח את תשומת לב החיילים ולגרום להם למהר למקלטים, וכטב"מים כדי לנטרל את אמצעי האבטחה המורכבים לאורך גדר הגבול בין ישראל לעזה. מחבלי חמאס אמורים להתפרץ דרך 60 נקודות בגדר, ולנוע לתוך שטח ישראל. המסמך נפתח בציטוט מהקוראן: "הפתיעו אותם דרך השער. אם תעשו זאת, ודאי תנצחו". בפסוק הזה נעשה שימוש נרחב על ידי מחבלי חמאס בסרטונים והצהרות שהופצו ברשתות מאז ה-7 באוקטובר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

חשד בלוס אנג'לס: פרו-פלסטיני היכה במגפון מפגין ישראלי מבוגר, שצנח לאדמה ומת יום לאחר מכן

Featured4 שבועות ago

מיצג האמנות המטלטל של תומר פרץ בלוס אנג'לס: מאות "נרצחים" בפארק בדאון טאון, כמו במסיבה ברעים

Featured4 שבועות ago

יותר מ-8 מיליון צפיות: המערכון של "ארץ נהדרת" על צביעות הסטודנטים בארה"ב חורך את הרשת. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

קטטה אלימה בעקבות הקרנת סרטון הזוועות של צה"ל במרכז ויזנטל בלוס אנג'לס; גל גדות וגיא נתיב הבריזו

Featuredשבוע 1 ago

בושה: הפרופסור היהודי התבטא נגד חמאס – והורחק מהאוניברסיטה הכי יוקרתית בדרום קליפורניה 

Featured4 שבועות ago

השבוע, בעזרת גיא נתיב וגל גדות: סרטון הזוועות של צה"ל ישודר בלוס אנג'לס בפני בכירי הוליווד

Featured2 שבועות ago

חשיפה: בני הזוג המולטי-מיליונרים שמממנים הפגנות נגד ישראל בארה"ב (וגם מפיצים תעמולה סינית)

Featured3 שבועות ago

חצופים: 900 שפים אמריקאים (גם יהודים) חתמו על עצומה לחרם על מסעדות ואוכל ישראלי בארה"ב

כתבות שבועיות