Connect with us

Featured

החל משבוע הבא: החיסון של פייזר יאושר לשימוש בגילאי 12 עד 15

Published

on

ככל שמבצע החיסונים ממשיך במשימה לחסן את כל האוכלוסיה, זאת כדי שנוכל כולנו לחזור לשגרה כמו שכולנו מכירים לפני שהמגיפה פרצה, אחד הנושאים שהעסיקו מומחים רבים היה חיסון ילדים כנגד הקורונה. 

החל משבוע הבא, למרבה המזל, לפחות חיסון אחד יהיה זמין, החיסון של פייזר, עבור ילדים בין הגילאים 12 עד 15.

ההרשאה אמורה להיות רשמית לא יאוחר מתחילת השבוע הבא, על פי דו"ח של הניו יורק טיימס, שציטט גורמים פדרליים שידעו על תוכניות הסוכנות. לאחר האישור הנ״ל, צפוי להתקיים פאנל מומחים של  CDC ולדון בנתונים וההמלצות השונות בנוגע לחיסון אוכלוסיית בני ה-12-15.

בחודש מרץ, פייזר הודיעה על תוצאות חיוביות במחקר חיסון הקורונה בקרב מתבגרים. בניסוי בשלב השלישי של הניסוי בקרב מתבגרים בגילאי 12 עד 15 עם או בלי ראיות מוקדמות לזיהום, החיסון Pfizer-BioNTech הפגין יעילות של 100 אחוז, כמו גם היווצרות נוגדנים גבוהה. 

באותה הודעה לעיתונות, פייזר אמר כי הוא מינון את הילדים הבריאים הראשונים כחלק ממחקר אודות יעילות החיסון בילדים בגיל שישה חודשים עד 11.

"התוצאות הראשוניות שראינו במחקרים בקרב גיל ההתבגרות מצביעות על כך שהילדים מוגנים היטב על ידי חיסון, דבר שמעודד מאוד לאור המגמות שראינו בשבועות האחרונים בנוגע להתפשטות המוטציה הבריטית. חשוב מאוד לאפשר להם לחזור לחיי בית הספר היומיומיים ולהכיר חברים ולפגוש בני משפחה תוך הגנה עליהם ועל יקיריהם“, אמר אוגור סאהין, מנכ"ל ומייסד BioNTech.

פקידי בריאות הציבור כבר נערכים למתן חיסונים לילדים בגילאי 12 עד 15 לפני האישור הצפוי של ה-FDA בשבוע הבא. כמפורט בדו“ח, המועד האחרון שפורסם ביום שני בלילה, המחלקה לבריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס כבר ניסחה טפסי הסכמה.

"אנו עובדים עם אנשים ברחבי המחוז כדי שברגע שנוכל להשתמש בחיסון הזה, החיסון של פייזר, על ילדים בני 12 עד 15, אנו נהיה מוכנים", אמרה מנהלת הבריאות הציבורית במחוז לוס אנג'לס, ברברה פרר.

הידיעה על ההרשאה הצפויה לאנשים צעירים מתרחשת על רקע הדאגות מכך שארה"ב לא תשיג חסינות לעדר, בין השאר בשל אלה המסרבים לקבל את החיסון. לפי נתונים של סוף אפריל, כבר יותר מ-100 מיליון אמריקאים כבר חוסנו.

Featured

כבר לא פייסבוק; מה יהיה השם החדש של ענקית המדיה החברתית?

מרק צוקרברג עומד להכריז על שינוי שמה של החברה לשם כללי יותר מזה של הרשת החברתית העיקרית שלה, תוך דגש על פרויקט הדגל הנוכחי שלה – ‪Horizon‬, העולם הווירטואלי הידוע גם בשם ‪Metaverse‬

Published

on

להתראות, פייסבוק: החברה שהקים מארק צוקרברג ב-2004 עומדת לצאת לגמלאות בשבוע הבא, כך מדווח אתר The Verge על פי מקורות בחברה.

ביום חמישי הבא (28.10) תקיים פייסבוק את כנס Connect השנתי שלה, אותו ירשה מחברת משקפי המציאות המדומה Oculus שאותה רכשה ב-2014 תמורת סכום של שני מיליארד דולר. מדובר בכנס שעוסק בעיקר בתחום המציאות המדומה והעולמות הווירטואליים – אך לפי הדיווח, השנה הוא יהיה רגע הלידה מחדש של פייסבוק.

לפי המקורות, בכנס יכריז צוקרברג על שינוי שמה של החברה לשם כללי יותר מזה של הרשת החברתית העיקרית שלה, ותוך דגש על פרויקט הדגל הנוכחי שלה – Horizon, העולם הווירטואלי הידוע גם בשם Metaverse.

צוקרברג כבר רמז למעשה על הכוונה הזו בראיון לאתר ביולי, כאשר אמר ש"למעשה, נעבור מ(המצב בו) אנשים רואים בנו בעיקר חברת מדיה חברתית לחברת מטא-וורס".

שינוי שם הוא מהלך דרמטי, אך לא מאוד נדיר.ב-2015 שינתה גוגל את שמה הרשמי לאלפאבית, ובשנה שאחריה שינתה Snapchat את שמה ל-Snap. פייסבוק עצמה תמשיך להתקיים, אך כאחד מתוך מספר גדול של שירותים שמופעלים על ידי חברה בשם אחר, שככל הנראה יהיה קשור ל-Horizon, אם כי מקורות שדיברו עם האתר טענו כי השם החדש הוא סוד כמוס שלא ידוע אפילו לרוב המנהלים הבכירים בחברה.

פרויקט Horizon הוא ללא ספק המיקוד העיקרי של החברה בימים אלה: החברה מתחילה במהלך של העסקת 10,000 עובדים חדשים לחטיבת המציאות המדומה שלה באיחוד האירופי. זאת בנוסף לכ-10,000 עובדים שכבר מועסקים בחטיבת החומרה של החברה, המפתחת משקפי מציאות מדומה, מציאות רבודה (כלומר משקפיים שקופים המסוגלים להציג מידע "צף" על שדה הראייה האמתי של המשתמש) ואת מכשירי שיחות הווידאו Portal.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות