Connect with us

Featured

החל משבוע הבא: החיסון של פייזר יאושר לשימוש בגילאי 12 עד 15

Published

on

ככל שמבצע החיסונים ממשיך במשימה לחסן את כל האוכלוסיה, זאת כדי שנוכל כולנו לחזור לשגרה כמו שכולנו מכירים לפני שהמגיפה פרצה, אחד הנושאים שהעסיקו מומחים רבים היה חיסון ילדים כנגד הקורונה. 

החל משבוע הבא, למרבה המזל, לפחות חיסון אחד יהיה זמין, החיסון של פייזר, עבור ילדים בין הגילאים 12 עד 15.

ההרשאה אמורה להיות רשמית לא יאוחר מתחילת השבוע הבא, על פי דו"ח של הניו יורק טיימס, שציטט גורמים פדרליים שידעו על תוכניות הסוכנות. לאחר האישור הנ״ל, צפוי להתקיים פאנל מומחים של  CDC ולדון בנתונים וההמלצות השונות בנוגע לחיסון אוכלוסיית בני ה-12-15.

בחודש מרץ, פייזר הודיעה על תוצאות חיוביות במחקר חיסון הקורונה בקרב מתבגרים. בניסוי בשלב השלישי של הניסוי בקרב מתבגרים בגילאי 12 עד 15 עם או בלי ראיות מוקדמות לזיהום, החיסון Pfizer-BioNTech הפגין יעילות של 100 אחוז, כמו גם היווצרות נוגדנים גבוהה. 

באותה הודעה לעיתונות, פייזר אמר כי הוא מינון את הילדים הבריאים הראשונים כחלק ממחקר אודות יעילות החיסון בילדים בגיל שישה חודשים עד 11.

"התוצאות הראשוניות שראינו במחקרים בקרב גיל ההתבגרות מצביעות על כך שהילדים מוגנים היטב על ידי חיסון, דבר שמעודד מאוד לאור המגמות שראינו בשבועות האחרונים בנוגע להתפשטות המוטציה הבריטית. חשוב מאוד לאפשר להם לחזור לחיי בית הספר היומיומיים ולהכיר חברים ולפגוש בני משפחה תוך הגנה עליהם ועל יקיריהם“, אמר אוגור סאהין, מנכ"ל ומייסד BioNTech.

פקידי בריאות הציבור כבר נערכים למתן חיסונים לילדים בגילאי 12 עד 15 לפני האישור הצפוי של ה-FDA בשבוע הבא. כמפורט בדו“ח, המועד האחרון שפורסם ביום שני בלילה, המחלקה לבריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס כבר ניסחה טפסי הסכמה.

"אנו עובדים עם אנשים ברחבי המחוז כדי שברגע שנוכל להשתמש בחיסון הזה, החיסון של פייזר, על ילדים בני 12 עד 15, אנו נהיה מוכנים", אמרה מנהלת הבריאות הציבורית במחוז לוס אנג'לס, ברברה פרר.

הידיעה על ההרשאה הצפויה לאנשים צעירים מתרחשת על רקע הדאגות מכך שארה"ב לא תשיג חסינות לעדר, בין השאר בשל אלה המסרבים לקבל את החיסון. לפי נתונים של סוף אפריל, כבר יותר מ-100 מיליון אמריקאים כבר חוסנו.

Featured

אילון מאסק התארח ב-SNL ולא תאמינו במה הוא הודה על הבמה

Published

on

אילון מאסק התארח ביום שבת האחרון בתוכנית הקומדיה הנצפית ביותר באמריקה Saturday Night Live. כאורח בתוכנית הוא נתן את מונולוד הפתיחה, כאשר החליט להניח לרגע את הקומדיה בצד ולספר כי יש לו תסמונת אספרגר.

הוא סיפר ​​על כך כבר בתחילת המונולוג שלו, כשהוא מדבר בקול מונוטוני. מאסק הצהיר, ״אני המארח הראשון של "סאטרדיי נייט לייב" עם תסמונת אספרגר", והתבדח, ״או לפחות הראשון שמודה בזה״.

עם זאת גם לדן אייקרויד, חבר צוות "SNL" לשעבר, יש את תסמונת האספרגר והוא הנחה את התוכנית בשנת 2003.

תסמונת אספרגר היא הפרעה עצבית-התפתחותית. זה מתבטא בקשיים באינטראקציות חברתיות ובתקשורת לא מילולית. זה מאופיין כהפרעה בספקטרום האוטיסטי. זה לא משפיע על האינטליגנציה או יכולות השפה של האדם.

יחד עם זאת, אילון היה מצחיק מצחיק מאוד בהופעתו בתוכנית, הוא נראה נינוח ונראה כי הרגיש בנוח לצחוק על עצמו. 

הוא התבדח על איך שהוא עישן ג'וינט בפודקאסט של ג'ו רוגן ועכשיו כולם חושבים שהוא ״סטלן״.

הוא הוסיף בדיחה על או.ג'יי. סימפסון, ואמר כי גם הוא התארח ב-SNL פעמיים “והוא הרג את זה”, (killed it!).

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות