fbpx
Connect with us

Featured

החל מיום שלישי משמעת מים: כמחצית מתושבי מחוז לוס אנג'לס מתבקשים לא להשקות את הגינות לשבועיים 

Published

on

יותר מ-4 מיליון תושבים במחוז לוס אנג'לס נקראים להשעות השקיה חיצונית למשך 15 ימים – החל מיום שלישי – בזמן שמחוז המים המטרופוליטן מתקן דליפה בצינור אספקה גדול. התיקונים יתקיימו מיום שלישי עד 20 בספטמבר, וישפיעו על הערים בוורלי הילס, ברבנק, גלנדייל, לונג ביץ', פסדינה, סן פרננדו וטורנס. תושבים במחוז המים העירוני של האגן המרכזי, מחוז המים העירוני Foothill, מחוז המים העירוני של שלושת העמקים ומחוז המים העירוני של האגן המערבי יושפעו אף הם.

התיקונים הפכו נחוצים לאחר שמוקדם יותר השנה התגלתה דליפה בצינור ה-Upper Feeder באורך 36 מייל שמספק מים מנהר הקולורדו לדרום קליפורניה לפני שהמים מטופלים ומופצים ברחבי מחוז LA. הצינור פועל בקיבולת מופחתת לאחר תיקון זמני בעוד שגורמים רשמיים תכננו פתרון קבוע יותר. "התיקון הזמני איפשר לנו להפעיל את הצינור בקיבולת מופחתת במהלך הקיץ, אבל הוא לא נועד להחזיק מעמד לטווח ארוך", הסביר מנכ"ל MWD, עאדל הגחליל, "איננו יכולים לעכב את התיקון הזה יותר – זה עלול להיות פוטנציאל למצב חירום לא מתוכנן".

תושבים ועסקים ברחבי המחוז נקראים להשעות זמנית את כל ההשקיה החיצונית, כולל השקיה בטפטוף והשקיה ידנית. ה-MWD ממליץ להשקות עצים וגינות מראש ולתחזק אותם באמצעות מים שנאספו מהכיור והמקלחת. טיפים נוספים לחיסכון במים זמינים באתר: mwdh2o.com/shutdown.

"במהלך המהלך הזה, ננצל אספקה מוגבלת מאוד של מים כדי לספק לקהילות האלה", אמרה יו"ר מועצת המנהלים של MWD, גלוריה גריי. "לכן עלינו לבטל את כל השימוש במים חיצוניים ולעשות כל דבר אחר כדי לחסוך במשך 15 ימים. ברצוננו להודות מראש לתושבים ולעסקים על התמיכה וההכרה באתגרי אספקת המים באזורנו". התושבים מתבקשים לדחות נטיעות חדשות עד לאחר ה-20 בספטמבר, הימנעות מדישון מדשאות וצמחים וכיבוי טיימרים של ספרינקלרים.

Featured

מזעזע: נער בן 17 נעצר לאחר שדקר נהג אוטובוס בוודלנד הילס; הנהג הובהל לבית החולים במצב אנוש

Published

on

לוס אנג'לס – נהג אוטובוס מטרו נלחם על חייו לאחר שנדקר מספר פעמים בשכונת וודלנד הילס בלוס אנג'לס ביום רביעי בלילה. החשוד, נער בן 17, נעצר ביום חמישי אחר הצהריים, לדברי מפקד משטרת לוס אנג'לס מישל מור.

המתקפה האכזרית אירעה בסביבות השעה 5:00 אחה"צ. ליד הצומת של רחוב ארווין וטופנגה קניון.  גורמים רשמיים אמרו כי ברגע שהחשוד עלה לאוטובוס, הוא נקלע לוויכוח עם הנהג. החשוד והנהג יצאו מהרכב תוך כדי הוויכוח. זמן קצר לאחר מכן שלף החשוד סכין ודקר את הנהג מספר פעמים בחזהו ובגבו.

"בשלב זה אנו מבינים שהנהג הגיע עם אוטובוס מתפקד במלואו; שהאדם שאנו מאמינים שאחראי לפיגוע עלה, נוצרה מחלוקת כלשהי. הם יצאו מהרכב ושהם בחוץ הנהג פשוט הותקף באכזריות", אמר מור. לאחר מכן, החשוד בנער נמלט ברגל ליד שדרת אוונסמות'.

LAPD פרסמה תמונות של החשוד, שלדברי הצ'יף מור סייע להפיק טיפים מהקהילה. הנער נעצר כ-22 שעות לאחר התרחשות הפשע. הוא נעצר בביתו והועמד לדין בגין ניסיון רצח. שמו לא יפורסם מאחר והוא קטין. מכבי האש של לוס אנג'לס העבירו את נהג האוטובוס לבית החולים והוא במצב קשה אך יציב.

יו"ר מועצת המטרו, ארה נג'ריאן, אומר שהוא מיהר לבית החולים כדי לבלות עם משפחתו של הנהג ולעקוב אחר מצבו הרפואי של הנהג. "הוא עבר ניתוח לב. הוא עבר ניתוח בטן והלב שלו עצר למספר דקות במהלך ההליכים", אמר נג'ריאן. לדבריו, הנהגים נמצאים לעתים קרובות על הכוונת של כל מיני התקפות. מספרי המטרו מראים ש-158 תקיפות התרחשו רק בשנה שעברה.

"יש מקרים שבהם אנשים כועסים הם זורקים עליך דברים. הם זורקים נוזלים. אני יודע שזרקו עליהם שתן… צואה זרקו עליהם… אוכל זרקו עליהם".

ההתקפה הזו מגיעה יומיים בלבד לאחר שהמפקחת של מחוז לוס אנג'לס, ג'ניס האן, קראה ל"בחינה מלאה" של פרוטוקולי אבטחה על אוטובוסים ורכבות מטרו בעקבות התקפה על רכבת מטרו בלונג ביץ'. "יש לנו חוזי אכיפת חוק בהיקף של מיליוני דולרים, אבטחת מטרו ו-300 שגרירי מטרו שנשכרו לנסוע באוטובוסים וברכבות שלנו", אמרה האן בהצהרה ביום שני.

עכשיו יש דיבורים על הקמת משטרת מטרו. הרעיון עלה במרץ ונג'ריאן אומר שמחקר היתכנות מתבצע. הם מצפים לדיווח בישיבת הדירקטוריון שלהם בחודש הבא על היתכנותם של קצינים נושאי נשק. "חלקם יהיו חמושים; רבים יהיו לא חמושים אבל הם יהיו לבושים במדים", הוסיף נג'ריאן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

טרגדיה מקומית: יזם ישראלי בן 38 מוודלנד הילס נהרג בהתרסקות מטוס ססנה באזור מולהלנד דרייב 

קהילהשבוע 1 ago

לאס‭ ‬וגאס: ‬200 משתתפות‭ ‬מרחבי‭ ‬ארה‭"‬ב‭ ‬בטורניר‭ ‬מאמאנט‭, ‬בו‭ ‬הצטיינו‭ ‬הקבוצות‭ ‬מלוס‭ ‬אנג‭'‬לס

Featuredשבוע 1 ago

מיאמי וייס: "נתתי לכם את רמת הגולן" התגאה טראמפ בפני קבוצת ישראלים שפגש במגרש גולף בפלורידה

Featured2 שבועות ago

ניסיון שוד אלים באמצע היום: השודדים פתחו באש לעבר תכשיטן שנהג בבנטלי בשרמן אוקס

Featured4 שבועות ago

מחקר ענק של המחלקה לקשר עם ישראלים בתפוצות: כמחצית מהישראלים שחיים בחו"ל לא יחזרו לארץ לעולם – אבל מעוניינים שילדיהם ישרתו בצה"ל

קהילה2 שבועות ago

עו"ד או Paralegal?

Featuredשבוע 1 ago

הוקרה לגל גדות בחגיגת יום העצמאות בסבן תיאטר: "ישראל היא הלב והבית שלי" אמרה בהתרגשות

קהילה3 שבועות ago

יום‭ ‬העצמאות‭ ‬ה‭-‬75‭: ‬נשות‭ ‬לוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭ ‬חגגו בבית‭ ‬משפחת‭ ‬זמיר‭ ‬בבוורלי‭ ‬הילס

כתבות שבועיות