Connect with us

כלכלה ועסקים

החל מהשבוע: אינסטגרם תתחיל לצנזר לייקים בארה"ב

Published

on

גולשים לא יוכלו לראות את מספר הלייקים שקיבלו פוסטים של אחרים; המטרה היא צמצום תחרויות הפופולריות ברשת החברתית, שמזיקות לדימוי העצמי של בני נוער

אינסטגרם הודיעה השבוע שתתחיל להסתיר לייקים עבור חלק ממשתמשיה בארה"ב החל מהשבוע. המהלך מגיע לאחר ניסוי להסתרת לייקים שנערך בקנדה באפריל, ולאחר מכן במקסיקו ויפן.

ארה"ב היא השוק העיקרי של אינסטגרם ובו כ-106 מיליון משתמשים, כך שאם מהלך יצליח, לא מן הנמנע שיורחב לכלל המשתמשים בעולם.

הסיבה להחבאת הלייקים היא כדי למנוע תחרותיות בין המשתמשים. הרעיון הוא למנוע לחץ על קהל המשתמשים הצעיר, שרודף אחר לייקים ושופט את עצמו לפי מספר הלייקים שקיבל. "אנחנו באמת רוצים למזער את הלחץ", אמר אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם, לסוכנות בלומברג, "כדי להוריד את מפלס החרדה וההשוואות החברתיות בעיקר בקרב צעירים".

המהלך אינו מונע ממי שכן רוצה לראות את מספר הלייקים לקבל אליהם גישה, וההסתרה מתבצעת רק משאר המשתמשים. המהלך של אינסטגרם הגיע במקור מכך שרבים החלו לדאוג מכך שהיא הפכה למקום בו בני נוער וילדים משווים את הפופולריות החברתית שלהם. אינסטגרם הואשמה על ידי גורמי חינוך ופסיכולוגיה בכך שהיא מעודדת בעיות נפשיות, פוגעת בדימוי העצמי העדין של משתמשים חלשים ואף עשויה לגרום לתופעות שמסכנות את הבריאות. המצב הגיע לכך שמשתמשים נוהגים לרכוש לייקים בכסף או משתמשים בבוטים כדי להגדיל את מספר העוקבים באופן מלאכותי.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

מיאמי: קיבל מענק סיוע ממשלתי – ורכש למבורגיני…

Published

on

עקץ את המערכת? צעיר מפלורידה קיבל מענק של מיליוני דולרים להתמודדות עם המצב הכלכלי הקשה, ויצא לשופינג היסטרי • הוא עשוי להישלח ל-70 שנים בכלא

דיויד היינס, צעיר ממיאמי שבפלורידה, לקח את מענק הסיוע הממשלתי שקיבל צעד אחד רחוק מדי – ורכש איתו רכב למבורגיני חדש בשווי של כ-320 אלף דולר.היינס בן ה-29 נעצר בשבוע שעבר על ידי המשטרה, שהגישה נגדו כתב אישום בשלושה סעיפים – הונאה בנקאית, מסירת הצהרת שווא למוסד הלוואות ומשיכת כספים בצורה לא חוקית. אם יורשע בכל האישומים נגדו, הוא יכול להישלח לעד 70 שנות מאסר.

בחודש אפריל, היינס ביקש מהרשויות עזרה כלכלית כדי שיעזרו לו עם ההפסדים הצפויים מהעסקים שלו. לפי המסמכים שהגיש, ברשותו היו ארבעה עסקים שבהם הועסקו 70 עובדים, כשהוצאה חודשית ממוצעת של כולם ביחד עמדה לדבריו על ארבעה מיליון דולרים. חודש אחר כך, היינס קיבל מענק בשווי של 3,984,557 דולר. בהמשך, היינס ביקש לקבל מענקים נוספים שהצטברו לסכום של 13.5 מיליון דולר.

בפועל, התפעול החודשי של עסקיו של היינס עומדים על כ-200 אלף דולר, אך זה לא מנע ממנו לבזבז את הכסף שקיבל על תכשיטים יוקרתיים, בגדים יקרים, בילוי במלונות נחשבים במיאמי ביץ' ורכישת מנויים באתרי היכרויות –בניגוד למטרה שלשמה הוא קיבל את הכסף."לא נראה כי חלק מההוצאות האלה, אם לא כולן, בוצעו כחלק מעסקיו של היינס", אמר בריאן מאסמלה, חוקר מטעם הרשויות, בתצהיר שמסר בנושא. צ'אד פיוטרווסקי, עורך דינו של היינס, אמר כי מרשו הוא "בעל עסקים לגיטימי שכמו מיליוני אמריקנים אחרים, נפגע כלכלית במהלך המגפה. הוא מחכה למסור את הצד שלו בסיפור בהמשך".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות