fbpx
Connect with us

Featured

החלטה מעוררת מחלוקת: מועצת החינוך של מחוז לוס אנג'לס דוחה את חובת החיסונים לתלמידים לסתיו 2022

Published

on

כשהיא נאלצת להחליט בין מניעת 30,000 תלמידים לא מחוסנים מלהשתתף בשיעורים, או לדחות את המועד האחרון של מחוז לוס אנג'לס לתלמידים לקבל את החיסון נגד COVID-19, הנהלת בתי הספר הציבוריים במחוז לוס אנג'לס בחרה לדחות את המועד באמצע השבוע

ההחלטה הייתה שיאה של עימות רב בין הדירקטוריון לבין אלפי הורים שסירבו לחסן את ילדיהם. מועצת החינוך של המחוז הסכימה ביום שלישי לדחות את האכיפה של מנדט החיסון שלה נגד COVID-19 לתלמידים עד לסתיו 2022. זו הייתה החלטה שנויה במחלוקת שבטח תתסכל הורים משני הצדדים של סוגיית החיסונים.

במשך שבועות, פקידי המחוז טענו כי המנדט יישאר בתוקף כדי להגן על מורים, תלמידים ובני משפחותיהם מפני נגיף הקורונה. אבל כשהתקרב המועד האחרון לתלמידים לקבל את המנה השנייה של החיסון עד ה-19 בדצמבר, התברר שכ-30,000 תלמידים לא יעמדו בדרישות. למרות שזהו מיעוט קטן של תלמידים במחוז בית הספר השני בגודלו במדינה, זה היה אומר לדחוף 30,000 תלמידים לתוכנית למידה מקוונת.

ההחלטה לסגת ממנדט הסטודנטים מגיעה ימים ספורים לאחר שהמחוז פיטר מאות עובדים שלא הצליחו לעמוד במנדט החיסון לעובדים.

סטודנטים שהשתתפו בתוכניות מחוץ ללימודים נדרשו לקבל את המנה השנייה שלהם עד ה-31 באוקטובר. המנדט דחף עשרות אלפי תלמידים לקבל את החיסון בשבועות שקדמו לתאריך היעד השבוע.

בהצהרה ביום שישי הודיע המחוז על תוכניות לדחות את המנדט עד לתחילת שנת הלימודים הבאה, לאור שיעור החיסונים הגבוה הכולל בקרב התלמידים. המפקחת הזמנית מייגן ק. ריילי אמרה לדירקטוריון כי שיעור החיסונים בקרבתלמידים מעל גיל 12 במחוז עומד כעת על 87%. המנדט של המחוז אינו כולל תלמידים מתחת לגיל 12, שרק מעודדים אך אינם נדרשים להתחסן.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות