fbpx
Connect with us

Featured

הורים זועמים: ילדים בקליפורניה קיבלו מינון שגוי וכפול של חיסוני קורונה

מעל 100 ילדים קיבלו בארה"ב מינון שגוי של החיסון לקורונה *מומחים טוענים כי "אין דיווח על תופעות לוואי שליליות חמורות", אבל ההורים לא רגועים – "יש לי אשמה עצומה של אמא שהלכתי לחסן את הילדים שלי"

Published

on

14 ילדים בקליפורניה קיבלו חיסון לקורונה במינון כפול של 20 מיקרוגרם, במקום מנה מדוללת של 10 מיקרוגרם. זו לא הפעם הראשונה ששגיאה כזו מתרחשת בחודש האחרון מאז אושרו החיסונים בארה"ב לילדים בגילאי 5-11. בית מרקחת במחוז לודון, וירג'יניה, נתן בשבוע שעבר ל-112 ילדים בגילאי חמש עד 11, מנות חיסון המיועדות למבוגרים של 30 מיקרוגרם. כתוצאה, נשלל ממנו רשיון בית המרקחת ובעליו החזיר את כל מנות החיסון שהיו ברשותו.

ילדים בגילאי חמש עד 11 אמורים לקבל מנות של 10 מיקרוגרם, שליש מגודל המנות המיועדות לגילאי 12 פלוס ומכילות   30 מיקרוגרם. חברת פייזר מספקת בקבוקונים מדוללים בצבע כתום המיועדים לחיסוני ילדים, כדי לבדל אותם מהצבע הסגול המקורי המיועד למבוגרים.

דניס איסרלוט אם לשניים, בני 8 ו-11 סיפרה שלקחה את שני ילדיה להתחסן. לדבריה, כמה שעות לאחר מכן, הילד הגדול איבד את שיווי משקלו ונפל פעמיים. שני הבנים התלוננו על כאבי בטן ובחילות ולא הלכו עד יום שלישי לבית הספר. רק עשר שעות אחרי שהילדים שלה קיבלו את החיסון, היא קיבלה הודעה מהמרפאה שנתנו להם מינון לא נכון. "רופא ילדים אמר לי שהוא מצפה שהילדים שלי יהיו בסדר, אבל אין שום ערובה שאכן כך יהיה. יש לי אשמה עצומה של אמא שהלכתי לחסן את הילדים שלי". הסבירה והוסיפה שהיא בטוחה בדבר אחד: "ילדיי לא יקבלו מנות שניות של החיסון עד ששאלותיי ייענו".

"14 מטופלים במרפאת החיסונים שלנו לילדים קיבלו חיסונים עם כמות לא נכונה של דילול. ברגע שנודע לנו על כך, יצרנו קשר עם ההורים. הבטיחות של המטופלים שלנו היא בראש סדר העדיפויות שלנו, ובדקנו מיד את התהליכים שלנו כדי לוודא שזה לא יקרה שוב", אמר ד"ר ג'ימי הו, יו"ר כוח המשימה לחיסונים בקליפורניה. והוסיף, כי "מטופלים המקבלים נפח דילול שגוי עלולים לחוות יותר כאב בזרועות, עייפות, כאבי ראש או חום".

ד"ר צ'ין-הונג, מומחה למחלות זיהומיות מאוניברסיטת קליפורניה, ציין כי במהלך הניסויים הקליניים לחיסון, חברת פייזר עשתה שימוש במינונים של 20 ו-30 מיקרוגרם בילדים צעירים, ולא דווחו תופעות לוואי שליליות חמורות, והוסיף כי: "אני בהחלט מבין את החרדה והפחד של ההורים. ייתכנו כאבי ראש, כאבי שרירים, חום במקרים מסוימים, צמרמורות, אבל הן אמורות להיעלם תוך יום או יומיים". 

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות