Connect with us

Featured

הורדה חוזרת מהדפים: חסה רומיין התגלתה שוב עם חיידק האי-קולי

Published

on

חברת Tanimura & Antle Inc הכריזה על החזרת חסה רומאנית שנשלחה לכמעט שני תריסר מדינות מחשש שהעלים עשויים להיות מזוהמים ב- E. coli.

ההודעה, שהועלתה לאתר מינהל המזון והתרופות, מגיעה כמעט בדיוק שנה לאחר התפרצות טרום חג ההודיה של E. coli הקשורה לחסה מקליפורניה החליאה מאות צרכנים והובילה לאזהרה גורפת על חסה רומאית.

האזהרה האחרונה לגבי המוצר של Tanimura & Antle התבססה על תוצאת בדיקה ממדגם אקראי שנאסף ונותח על ידי מחלקת החקלאות ופיתוח הכפר במישיגן, על פי הודעת ה- FDA.

ההיזכרות חלה רק על חסה ראשית תחת תווית המותג Tanimura & Antle עם תאריך ארוז של 15/10/2020 או 10/16/2020 עם מספר UPC 0-27918-20314-9.

עם זאת, 3,396 קרטונים של מוצר שעלול להיות מושפע הופצו בפריסה ארצית למדינות כולל אלסקה, אורגון, קליפורניה, טקסס, ארקנסו, אוקלהומה, אינדיאנה, נברסקה, מיזורי, טנסי, ויסקונסין, ניו מקסיקו, דרום קרוליינה, וושינגטון, צפון קרוליינה, אוהיו, וירג'יניה. , מסצ'וסטס, פורטו ריקו ואילינוי.

E. coli, אשר הואשם בהפרצות של הרעלת חסה רומאית במהלך השנים האחרונות, גורם למחלת שלשול לעיתים קרובות עם צואה מדממת, על פי ה- FDA.

מרבית המבוגרים הבריאים יכולים להחלים לחלוטין תוך שבוע, אולם ילדים צעירים וקשישים עלולים להיות בסיכון לפתח סוג של אי ספיקת כליות הנקראת תסמונת אורמי המוליטית (HUS). הסוכנות מסרה כי HUS עלול לגרום לפגיעה חמורה בכליות או אפילו למוות.

"לא סביר שמוצר זה יישאר במפעלים קמעונאיים בשל חיי המדף של החסה ומספר הימים שחלפו", אמרה החברה והוסיפה כי אם יימצא יש לזרוק את המוצר.

קמעונאים ומפיצים יכולים לזהות את המוצרים שעלולים להיות מושפעים באמצעות המדבקה Produce Traceability Initiative (PTI). קודי ה- PTI הם 571280289SRS1 ו- 571280290SRS1.

עד כה לא נזכרים מוצרים אחרים או תאריכי אריזה והחברה לא קיבלה דיווחים על מחלות הקשורות למוצר שנזכר.

פקידי הבריאות האמריקניים קראו לסיים את התפרצות 2019 בינואר לאחר ש- 167 אנשים ברחבי 27 מדינות חלו, כך אמר ה- CDC. איש לא מת, אך 85 איש אושפזו, בהם 15 אנשים שחלו בסוג של אי ספיקת כליות.

התפרצויות מרובות הקשורות לחיידקים פרצו בעבר. אחת מהן, שהתרחשה באביב 2018, מחלה יותר מ 200 איש והרגה חמישה אחרים. התפרצות זו נבעה ממי השקיה מזוהמים ליד מגרש בקר. E. coli נמצא בצואה של בעלי חיים כמו פרות.

לא ברור בדיוק מדוע רומאין ממשיך לצוץ בהתפרצויות, אך מומחים לבטיחות מזון מציינים את הפופולריות של חסה רומאנית ואת הקושי לבטל את הסיכון לתוצרת שגדלה בשדות פתוחים ואוכלים גולמיים.

Featured

״פעם הבאה אשאיר את הישבן שלי בבית״: ׳קארן׳ התלוננה כי מדיה של עובדת הברגר קינג הם ״הסחת דעת״

Published

on

סרטון פופולרי ברשתות החברתיות הראה כיצד אישה הביעה את מורת רוחה כאשר לקוחה אמרה לה כי המדים שלה, בברגר קינג, והאשימה אותה בכך שהיא "הסחת דעת" עבור בן זוגה.

בכיתוב שמופיע בווידיאו אומרת העובדת (ברגר קינג), "הייתה לי לקוחה שהתלוננה היום כי המדים שלי הם 'הסחת דעת' עבור בעלה…"

לאורך כל הסרטון האישה לבושה במה שנראה כמדי בורגר קינג אופייניים – כובע אפור, חולצת פולו וג'ינס.

עוד הוסיפה העובדת בתחכום משובח ועם רמיזה ברורה כי מה שהפריע ללקוחה זה בעצם הג׳ינס שלבשה, “אני מניחה שאשאיר את הישבן (a**) שלי בבית בפעם הבאה“. 

מאז שפורסם הסרטון לפני מספר ימים הוא כבר זכה ליותר מ-18.9 מיליון צפיות, 4.3 מיליון לייקים ועשרות אלפי תגובות של אנשים שחשו שהלקוחה טועה, מן הסתם.

"הבעל צריך להשאיר את העיניים בבית בפעם הבאה," אמר משתמש אחד. "היא כועסת על האדם הלא נכון", אמר אדם אחר. "להסיט אותו ממה? מההזמנה בבורגר קינג,” שאל אחד אחר.

"כנראה שהיא ניסתה להגיד לו משהו והוא לא שם לב, אז היא התעצבנה", ענתה האישה.

אחת התגובות הכי אהובות בסרטון מאשימה את הלקוחה בהיותה ׳קארן׳: ”וזה למה ה׳קארן׳ס׳ זה מה שיפיל את אמריקה".

זו לא הפעם הראשונה בה סרטון פופולרי מציג סיטואציה השואלת האם מה שאישה לובשת גורם לבעיה.

בתחילת מאי אמא אחת האשימה מאבטח בניסיון לזרוק אותה מפארק שעשועים בגלל מכנסיה הקצרים. ובאפריל, טענה גברת אחרת ברשתות החברתיות כי בחור צילם אותה בזמן שהיא מתאמנת בחדר כושר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות