fbpx
Connect with us

Featured

הוקרה לגל גדות בחגיגת יום העצמאות בסבן תיאטר: "ישראל היא הלב והבית שלי" אמרה בהתרגשות

Published

on

ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית IAC בשיתוף עם הקונסוליה הישראלית בלוס אנג׳לס העניקו ביום רביעי פרס על הישגים יוצאי דופן לגל גדות, כוכבת הקולנוע הישראלית הגדולה בעולם, באירוע הרשמי של חגיגות ה-75 למדינת ישראל שהתקיים בתיאטרון סבן בבוורלי הילס.

גדות התרגשה בעליל לקבל את הפרס ואמרה באירוע ״ישראל היא הלב והבית שלי. כולנו כאן גאים מאד במולדת היהודית שלנו. כישראלית שחיה בארה״ב אני מודעת מאוד לחשיבות של שמירת קשר חזק ובניית גשרים בין הישראלים והאמריקאים. הרקעים שלנו יכולים להיות שונים, המסע של כל אחד מאיתנו שונה – אך יש לנו מטרה משותפת".

בנוסף לגדות, הקונסוליה הישראלית וה-IAC העניקו פרסים אשר הוקירו גם את פועלם, תרומתם והישגיהם יוצאי הדופן של הישראלית העשירה בעולם – הפילנתרופית ד״ר מרים אדלסון; מייסד קייט פארמה ו-אלוג'ין תרפיוטיקס ד״ר אריה בלדגרין; והיזם דובי פרנסס, מייסד שותף של קבוצת Group 11.

מימין: גל גדות, יו״ר ה-IAC נתי סיידוף,מנכ״ל הארגון שהם ניקולא והקונסול הכללי הלל ניומן (צילומים: עדן שוחט)

״אנו גאים להוקיר תודה לקבוצה מיוחדת זו של ישראלים-אמריקאים, שהשפיעו לא רק על הקהילות שלנו אלא על העולם", אמר מנכ״ל ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית IAC שהם ניקולא במהלך האירוע שבו השתתפו אלפין מחברי הקהילה הישראלית והיהודית בעיר המלאכים. ״ארגון ה-IAC והקונסוליה הישראלית בלוס אנג׳לס שיתפו פעולה בכדי ליצור אירוע מרגש של אחדות ותחושת ביחד, ולחגוג את קיומה של מדינת ישראל תוך כדי בניית גשרים המחזקים את הקשר בין ישראלים לאמריקאים".

קונסול ישראל בלוס אנג׳לס הלל ניומן הוסיף: ״מחמם את הלב לראות התאספות גדולה של יהודים ונוצרים, מנהיגים דתיים וקהילתיים, לכבוד יום העצמאות ה-75 של מדינת ישראל. זוהי תצוגה מרשימה של התמיכה בישראל והוכחה נוספת למערכת היחסים החזקה והבלתי ניתנת לשבירה בין הקהילות היהודיות והנוצריות לבין מדינת ישראל".

בחלק האומנותי של האירוע הופיעו הזמר תמיר גרינברג, זוכה העונה השמינית של ה״כוכב הבא״, ולהקתו.

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות