Connect with us

קהילה

הוקרה בבוורלי הילס: "שלומי הסנדק של המוזיקה הישראלית!"

Published

on

הזמר הפופולרי שחלה בקורונה ונשקפה סכנה לחייו, קיבל אות הוקרה בבניין מועצת עיריית בוורלי הילס * ורד אלקובי-ניסים, חברת מועצת העיר וראשת ארגון ICAN, יזמה את המעמד * ושלומי הנסער שר את "התקווה" וחיבק את ההזדמנות * מרגש

רגע לפני חג הפסח, הזמר שלומי שבת הגיע לבניין עיריית בוורלי הילס וקיבל אות הוקרה מראש עיריית בברלי הילס לילי בוס.

שלומי, השוהה בביקור פרטי בלוס אנג'לס, הגיע כשהוא  מלווה ב-ורד אלקובי-ניסים המקסימה. ורד מתקבלת בבניין העירייה כמו בת בית, כחלק מתפקידה כחברת מועצת העיר, ונראה שהיא חרטה על דגלה (מלבד עסקיה) את חיזוק היחסים בין העיר בוורלי הילס וישראל ועושה ימים כלילות בפועלה בנושא. ורד היא חברת ועדה בוועדת יחסי החוץ של העיר ויושבת הראש של אירגון ICAN העוסק בקידום היחסים בין ישראל וארה"ב.

בוורלי הילס  מסמלת בכלל ולארה"ב בפרט, עושר, כסף, כוח, אופנה, ובאופן כללי יוקרה; אבל הקשר היהודי-ישראלי-אמריקאי הוא הבולט מבין סממניה של העיר: ״בבוורלי הילס נמצאת אחת מהקהילות היהודיות הגדולות ביותר בתפוצות מלבד זו שמתגוררת בישראל״, אומרת ורד .

ורד היא זו שיזמה את אירוע הענקת אות ההוקרה לזמר שלומי שבת יחד עם דילון הוייזר, יו״ר ומנכ״ל רשות הפעולה האזרחית הישראלית-אמריקאית (ICAN).

עם ההגעה לבניין העירייה, חיכה לשלומי שבת ראש עיריית בוורלי הילס לשעבר ג׳ון מיריש. הפגישה הייתה מרגשת לשני הצדדים.

שלומי ניראה מופתע מהמעמד: ״אני רק זמר אני עושה את מה שאני יודע ואוהב לעשות״, הוא אומר. מיריש בתגובה: ״בשבילך אתה רק שר, בשבילנו אתה מקרב לבבות ומרגש את הנשמה״.

ג׳ון מיריש עושה לפמליה היכרות עם בניין העירייה והסביבה ומצטרפים לפגישה ארבעה חברי מועצה נוספים, שכולם היו בעברם ראשי עיריית בוורלי הילס; ואז ראשת העיריה המכהנת לילי בוס מעניקים לשלומי שבת את סיכת "יקיר העיר" ואות הוקרה על פועלו   ועל תרומתו למוסיקה, לקהל בישראל ומסביב לעולם כולו.

ראשת עיריית בוורלי הילס הגברת בוס משתפת כי היא בת למשפחת ניצולי שואה, ומספרת כי העירייה תורמת לתוכניות העשרה לזכר השואה. 

״אין עיר שעושה למען היהודים והישראלים ברמה שאנחנו עושים ועובדת ומחויבת למניעת שנאה ואפליה כנגד יהודים, בעלת קשר הדוק כל כך לישראל", אומר ג׳וליאן גולד סגן ראש העיר, ומספר כי בנו היה סטודנט לרפואה באוניברסיטת תל אביב .

״אנו עומדים למען ישראל והיהודים וכאן האוכלוסיה היהודית הגדולה ביותר, וגם אנו בעירייה רוב יהודי גאה שעוסק בחיזוק הקשר הישראלי״, אומרת לילי בוס. 

כשהוא אוחז ב מגן שקיבל ונהנה מתואר ״הסנדק״ של המוזיקה הישראלית, ואז שלומי, מוקף בחמשת האנשים החזקים בעירייה שמייצגים את 35 אלף תושבי העיר ועם ורד אלקובי-ניסים, החל לגמרי בספונטניות, בצנעה ואהבה לשיר את "התקווה" – ללא ספק היה זה הרגע המרגש ביותר בטקס.

בשיחה לאחר הטקס שלומי מספר כי מוזיקה היתה חייו מאז שהוא זוכר את עצמו ״תמיד רציתי להיות זמר״, הוא מספר. על הקשר עם בוורלי הילס הוא אומר כי הוא חש משהו מיוחד בעיר הזו, באנרגיה שלה.

בעבר שלומי שבת נהג להגיע להופעות בארצות הברית כל שנתיים, ובתקופת הקורונה עולם הבידור היתה משותק והוא עצמו חלה בקורונה ונשקפה סכנה לחייו, הביקור הנוכחי הוא למעשה הפעם הראשונה שהוא יוצא מהארץ מאז שהחלים ונפתחו השמיים. מבחינת שלומי הפרס והמעמד מרגשים במיוחד, הוא חוגג את החיים, וגאה לקבל את אות ההוקרה ואת התואר Godfather (סנדק) המוזיקה הישראלית.

ג׳ון מיריש מלווה את שלומי שבת לדלת היציאה מבניין העירייה  ואומר רגע לפני הפרידה״: "ורד ואני, ישראלים ואמריקאים שעובדים על מהלכים חברתיים. עבורנו, לארח אותך זה כבוד גדול לנו באופן אישי ולנו כקהילה״.

ושלומי, מתרגש עד דמעות, מנסה לעכל את המעמד המכובד, מחזיק אוחז באות ההוקרה ומחבק אותה חזק ללב.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

חוויה בסגנון אחר: 45 נשים ישראליות ואמריקאיות חורשות את הארץ עם "גוונים רמון"

עדי לויתן ושירלי דהפאס-דינר הובילו את המשלחת שבה נציגות מלוס אנג'לס, פלורידה, לאס וגאס וניו אינגנלד

Published

on

45 נשים ישראליות ויהודיות-אמריקאיות בילו השבוע במסע מרתק בישראל, כמשתתפות במשלחת גוונים רמון. הנשים נבחרו בקפידה לייצג את ה-IAC מאזורים שונים: לוס אנג'לס, דרום פלורידה, לאס וגאס וניו אינגלנד.

לצד הישראליות, היו כאלה שהטיול הוא ביקורן הראשון בישראל. המשותף לכולן: הרצון להוביל את הקהילות שמהן הם באים, להביא יהדות וישראליות לבתיהם ולהשפיע על הדור הבא וזהותו היהודית.

לפי ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית, "המסע בארץ, מצפת בצפון ועד מצדה בדרום, חשף את הנשים לסיפוריו השונים של העם היהודי. ההיסטוריה העשירה, התרבות הענפה, הריחות, הטעמים, צבעי המדבר והגלים הכחולים של הכנרת. המסורות, השפה העברית, האווירה המיוחדת של תל אביב, ואיתם הרגעים המשמעותיים של גאווה ישראלית, שייכות, סיפוק, הכרת תודה, הזדהות עם המקום והעם ותחושת 'עם ישראל חי'".

"בשבוע הבא ישובו הנשים לארצות הברית ויוכלו לספר לילדיהן סביב שולחן ארוחת השבת על מסעם: על ישראל היפה, כל טוב הארץ, המר והמתוק וההזדמנות שניתנה להם לספר את סיפור העם היהודי לדור הבא".

תכנית גוונים רמון מתמקדת בהעצמת נשים מנהיגות ישראליות ויהודיות-אמריקאיות, בפיתוח כישורי מנהיגות תוך שהן יוצרות קשר עמוק עם הזהות היהודית שלהן, ומשפיעות על משפחתן ועל קהילתן.

התכנית מאפשרת לנשים לחזק את הקשר עם ישראל, ובעקבות המפגשים, הנשים נוסעות לישראל במשלחת מנהיגות בשיתוף מומנטום.

גוונים רמון מוקדשת לרונה רמון ז”ל, מובילת חזון ועשייה חברתית, אשר לאחר שאיבדה את בעלה אילן, האסטרונאוט הישראלי הראשון, ובנה אסף, טייס קרב ישראלי, הקדישה את חייה לקידום מנהיגות נשים. תוך חיבור לערכים ישראליים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות