Connect with us

Featured

הונאות דמי האבטלה: אסירה שיושבת בכלא על רצח גרפה 2 מיליון דולר בתקופת הקורונה!

לאחר אישור הבקשות, חברי הכנופיה קיבלו כרטיסים במימון ה-EDD שאיפשרו להם למשוך כסף מכספומטים ברחבי דרום קליפורניה

Published

on

כשמגיפת ה-COVID-19 פרצה בלוס אנג'לס באביב 2020, ובעקבותיה אובדן עבודה חסר תקדים, אישה המרצה מאסר עולם בכלא קורונה על רצח אמה רקחה תוכנית הונאה לא ממש מתוחכמת אבל יעילה: נטלי דמולה הייתה המובילה של הונאה בסך 2 מיליון דולר שכללה 12 אנשים נוספים – כולל לפחות פקיד אחד במחלקת האבטלה בקליפורניה, כך נחשף ביום שלישי ע"י רשויות החוק. 

כתב האישום נגד דמולה כולל 39 סעיפים. חמישה מחברי ההונאה נעצרו ו-13 נאשמים הואשמו בקשירת קשר לביצוע הונאה בנקאית והונאת בנק.

התוכנית של דמולה הייתה די פשוטה: דרך ערוצים מחוץ לתא הכלא שלה בקורונה, היא השיגה מידע אישי על אנשים שהועסקו, פרשו, כלואים או לא זכאים בדרך אחרת לביטוח אבטלה וקצבאות הקשורות למגפה. כך נאספו שמות, תאריכי לידה ומספרי ביטוח לאומי, ששימשו לאחר מכן כדי להגיש בקשות שאושרו בזמנו במהירות.

"הם השתמשו אז במידע כדי להגיש בקשות מקוונות מזויפות לקבלת הטבות [ביטוח אבטלה] ממחלקת פיתוח התעסוקה של קליפורניה", אמרו ב-DOJ ושיתפו מידע מכתב האישום. "לאחר אישור הבקשות, חברי הקונספירציה קיבלו כרטיסים מגנטיים במימון ה-EDD שאיפשרו להם למשוך כסף מכספומטים ברחבי דרום קליפורניה".

האסירה וכנופיית הרמאים שלה חזרו על כך שוב ושוב; ספירת הקונספירציות מגלה שבסופו של דבר היו 150 הוצאות כספים פומביות מבנקים שונים.

דמולה כלואה מאז שנמצאה אשמה ברצח אמה בשנת 2001. היא והחבר בן ה-17 דאז, נסערים בגלל שאמה לא ראתה בחיוב את הזיווג ביניהם, היכו את האישה למוות בביתה. דמולה הייתה אז בת 16. מאז אוגוסט 2005, היא מוחזקת בבית הכלא לנשים בקורונה. היא זכאית לבחינת שחרור על תנאי ב-2026, מכיוון שהייתה עבריינית נוער.

קרליישה ניאושה פלאמר, בת 32, היא אחת מ-12 האחרות  לצד דמולה כקושרת שותפה בזירת ההונאה. דמולה ככל הנראה פגשה את פלאמר בכלא שם הפכו למקורבים, אמר משרד המשפטים; היא קיבלה שחרור על תנאי ביולי 2020 ולאחר מכן שוחררה. המקרים הרבים של הונאה, אמרו במחלקה, התרחשו בעיקר במהלך המחצית השנייה של 2020.

חמשת העצורים השבוע יובאו לבית המשפט הפדרלי המחוזי בלוס אנג'לס. אישומי קונספירציה והונאת בנק שהועלו בכל אחד מהחמישה נושאים עונש מרבי סטטוטורי של 30 שנות מאסר פדרלי. האישומים בגניבת זהות בנסיבות מחמירות מגיעות עם מאסר חובה של שנתיים ברציפות אם כל אחד מהם יימצא אשם.

לפי משרד העבודה האמריקאי, לפחות 87 מיליארד דולר ששולמו כדמי אבטלה מגיפה מקורם בהונאות. סקר שנערך על ידי Associated Press מעריך כי הונאה בסך כ-11 מיליארד דולר התרחשה בקליפורניה.

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות