Connect with us

Featured

הוליווד מסתערת: "ישראל הוציאה להורג את העיתונאית הפלסטינית!"

סוזן סרנדון מאשימה את ישראל ב"הוצאה להורג" של העיתונאית שירין אבו עאקלה בג'נין, בטרם התבררו נסיבות מותה * גם בלה חדיד עלתה למתקפה ושיתפה את מיליוני עוקביה: "ישראל תנסה להצדיק את הרצח" * איומים נגד אוהד חמו:"עין תחת עין, שן תחת שן"

Published

on

שחקנית הקולנוע סוזן סרנדון ההוליוודית יוצאת שוב נגד ישראל. בציוץ שפרסמה בחשבון הטוויטר שלה, התייחסה למותה של העיתונאית הפלסטינית ואזרחית ארה"ב, והאשימה בכך את ישראל.   "שירין אבו עאקלה הוצאה להורג בירייה בראשה על ידי צלפים ישראלים, כשהיא חובשת קסדה ולובשת אפוד חסין כדורים שעליו כתוב 'תקשורת'", כתבה סרנדון. "כמה זמן נמשיך לשתוק בזמן ש'בעלי הברית' שלנו הורגים עיתונאים על כך שהם אומרים אמיתות לא נוחות?". הציוץ של השחקנית בת ה-75 זכה לעשרות אלפי לייקים ושיתופים.

גם דוגמנית העל ממוצא פלסטיני, בלה חדיד, שמרבה לתקוף את ישראל בחשבון האינסטגרם שלה שאחריו עוקבים כ-52 מיליון איש, פרסמה שורה של סטוריז בנושא – והאשימה גם היא את ישראל – טרם התבררו פרטי האירוע. "אין לי מילים", כתבה. "פשוט אין לי מילים יותר. העניין הוא שהם ינסו להצדיק את זה. הם ינסו לתת הצדקה לרצח הלא הגיוני הזה. עיתונות היא לא פשע, אפילו אם היא שופכת אור על הפשעים שלך". 

מצד סרנדון, שו לא הפעם הראשונה שהיא מתייצבת לצד הפלסטינים.לפני שנה בדיוק, במהלך מבצע שומר החומות, כתבה גם כן: "אני עומדת לצד העם הפלסטיני שנלחם נגד ממשלת האפרטהייד של נתניהו". בהקשר של חדיד, אמרה השחקנית זוכת האוסקר במאי 2021 כי היא תומכת בה על כך שיש לה "את האומץ להביע סולידריות עם העם שלה". 

בינתיים בשטחים: קריאה לפגוע באוהד חמו

הכתב הבכיר לענייני ערבים של חדשות 12, אוהד חמו, מקבל איומים על חייו, בעקבות מותה של כתבת אל ג'זירה שנהרגה במהלך חילופי אש בין כוחות צה"ל לפלסטינים בג'נין. תמונתו של חמו מופצת עם מטרה על פניו ולצד התמונה הכיתוב: "עין תחת עין ושן תחת שן, לחכות למוות שלך". האיומים מגיעים בוואטסאפ, טלגרם וברשתות החברתיות השונות מהצד הפלסטיני. 

אבו עאקלה, שהייתה כתבת אל ג'זירה, נחשבה לאחת העיתונאיות הבכירות בתקשורת הערבית – והאיומים על חמו, שנחשב לעיתונאי הישראלי הבכיר בשטחים – מגיעים כקריאה לנקום את מותה. 

בתוכנית הרדיו של גולן יוכפז וניסים משעל בתחנת 103FM, נשאל חמו האם הרג העיתונאית יהפוך לנושא נפיץ כמו פרשת הילד מוחמד א-דורה. לדבריו, "זה בהחלט יכול להיות נפיץ. האם אנחנו מדברים על משהו בסדר גודל של מסגד אל אקצא? לא, אבל אין ספק שהדבר הזה, ואנחנו צריכים להבין את זה בישראל, זו לא עוד בחורה, לא עוד פנים. אנחנו מדברים על סמל, על כמעט סמל ממלכתי פלסטיני". עוד אמר חמו כי "אבו עאקלה היוותה סמל של דור פלסטיני שלם, ב-20 השנים האחרונות צפו בה מאות מיליונים בעולם הערבי. פגשתי אותה לראשונה בשטחים לפני 18 שנה, היא הייתה בכל מקום באזור הזה ומיליונים מזהים אותה כסוגייה הפלסטינית".

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות