fbpx
Connect with us

Featured

הוליווד כחול-לבן: תוכנית הדוקו-ריאליטי הראשונה על ישראלים בלוס אנג'לס יצאה לדרך

Published

on

לאחר הכנות שנמשכו חצי שנה וארגון מסיבת השקה סודית שלא הייתה מביישת את המוסד הוצגה ההפקה שתרעיד את לוס אנג'לס הישראלית בחודש הקרוב * חמישה ישראלים בולטים בקהילה זוכים במעקב צמוד ומצולם תוך כדי שהם מרימים משימות ואירועים במהלך חג הפסח, המימונה, ימי הזיכרון לשואה ולחללי מערכות ישראל ויום העצמאות ה-75 * מי הם גיבורי הסידרה, מה הקשיים בהם נתקלו המפיקים בצילומים, מה להם ולפנויים/פנויות ישראלים בעיר ומתי היא תשודר על מסכי הטלוויזיה בישראל? * חוויות ממסיבת ההשקה שנעכרה בביתו המפואר של סם גונן בהוליווד הילס 

ערב חג הפסח תשפ"ג התקבצו עשרות אושיות בקהילה הישראלית בלוס אנג'לס להשקת תוכנית  דוקו -ריאליטי טלוויזיונית חדשה מבית היוצר של קודה תקשורת, שתשודר בערוץ 13 (רשת) בארץ. הפרויקט נוצר ע"י חבורת יוצרי טלוויזיה בישראל, שעמלה עליו במחצית השנה האחרונה. "חשבנו שהצופים בארץ יגלו עניין רב בחיי הישראלים באל-איי, אומר אחד מיוצרי התוכנית. "ראיינו ובדקנו המון אנשים ראויים ומעניינים אבל בסופו של דבר זו טלוויזיה עם פורמט וחוקים משלה והמטרה שלנו זה ליצור תמהיל של תוכנית טלוויזיה מגוונת ומעניינת".

שמונה אנשי צוות הגיעו מהארץ במיוחד לצילומי הסידרה, שהיא פרויקט מקורי של זכיינית ערוץ 13 ״רשת״. הם הגיעו לעיר המלאכים על מנת לעקוב אחרי החיים של חמשת הישראלים המצליחים שנבחרו מתוך הקהילה הישראלית באל-איי .

הבחירה במשתתפים לא היתה קלה, במיוחד באל-איי, כאן הישראלים אינם רק קהל כי אם קהילת אנשי עשייה שמותירים את חותמם בכל מקום אליו הם מגיעים ואכן הרבה שמות נזרקו לאוויר, הרבה מתאימים – אבל רק חמישה נבחרו.

"מצליחנים, מגוונים ודעתניים"

עד ערב ההשקה, רק שותפים לסוד ידעו מי הם החמישייה. כל השאר עסקו בניחושים.

מסתבר כי קשה היה בשלב הליהוק לבחור את המשתתפים, הרי לא חסרים ישראלים מעניינים ומצליחים בלוס אנג׳לס. 

 ״חיפשנו אנשים מצליחנים, מגוונים ודעתניים שיש להם מה לומר. רבים בקהילה פעילים גם בתוך הקהילה עצמה וגם מצליחים במקצועות חופשיים מחוץ לחממת הקהילה. רצינו חבורה מגוונת״, אמרו לי מההפקה, כששאלתי איך נבחרו המשתתפים.

ערב‭ ‬ההשקה‭ ‬החל‭ ‬והאורחים‭ ‬החלו‭ ‬להגיע‭ ‬כאשר‭ ‬האירוע‭ ‬כולו‭ ‬מצולם‭ ‬ומתועד‭, ‬כולם‭ ‬לבושים‭ ‬במיטב‭ ‬מחלצותיהם‭, ‬די‭.‬ג‭'‬יי‭ ‬פיני‭ ‬בן‭ ‬דוד‭ ‬היה‭ ‬אחראי‭ ‬על‭ ‬המוסיקה‭ ‬המעולה‭ ‬והוגשו‭ ‬אפטייזרים‭ ‬בדמות‭ ‬כריכים‭ ‬שעליהם‭ ‬מתנוסס‭ ‬דגל‭ ‬ישראל‭ , ‬סלטים‭ ‬ופירות‭ ‬ועמדת‭ ‬מקרונים‭ ‬צרפתיים‭ ‬מתוקים‭ ‬של‭ ‬קייטרינג‭ ‬תל‭ ‬אביב‭ ‬גריל‭. ‬ בצמוד‭ ‬לבריכת‭ ‬האינפינטי‭ ‬בבית‭ ‬המפואר‭ ‬סופקו‭ ‬משקאות‭ ‬אלכוהוליים‭ ‬בחסות‭ ‬הבר‭ ‬של‭ ‬דין‭ ‬גלמידי ‭. ‬Old Fashioned Bar Events‭‬

אט אט החלו להגיע האורחים, הודות לעובדה שהיו כמה עשרות של אורחים ניתן היה להכיר לעומק את המשתתפים, לנהל סמול טוק והאווירה היתה חברית נעימה ומשפחתית.

לאירוע, שהיה למוזמנים בלבד, הגיעו משתתפי התוכנית, אורחיהם, חברים קרובים ובני משפחה. כמו כן כיבדו בנוכחותם באירוע ההשקה הקונסול הכללי ד״ר הילל ניומן והקונסולית הקונסולרית רויטל דנקר.

החודש הכי ישראלי שיש

אירוע ההשקה נערך בביתו של סם גונן בהוליווד הילס. המוזמנים הגיעו בהסעה מיוחדת שהעלתה אותם משדרות סאנסט בווסט הוליווד אל הבית שבמרומי ההר.

האירוע עצמו תוכנן ברמת סיווג בטחוני מהגבוהות שידעה הקהילה; אף אחד לא ידע בדיוק על מה מדובר או מי הם הישראלים שנבחרו מתוך הקהילה לככב בסדרה.

הפרויקט עצמו, כאמור, עוקב כחודש ימים אחרי חייהם של חמישה ישראלים שהצליחו באל- איי. ההפקה חיפשה ומצאה ישראלים שעושים ופועלים למען הקהילה בכל ימות השנה, אבל בחודש הקרוב יעשו זאת כחלק מהתכנית שתצולם כאן במהלך ״חודש ישראל״, המתקיים לאורך חודש אפריל. 

״חודש ישראל״ התחיל בחג הפסח, המשיך לאירועי מימונה, לאחר מכן אירועי הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה״ל – ומסתיים באירועי יום העצמאות. ללא ספק החודש הכי ישראלי שיש.

אז מי הם כוכבי הסידרה?! 

נא להתחיל לשנן את השמות: לי-אלון ימיני, אסף בלכר, משה חכמון, יקיר לוי וסיגל ברנס .

את חלקו האמנותי של הערב הנחה אסף בלכר שגם בן זוגו הצרפתי וגם הוריו שהגיעו מהארץ נכחו באירוע. בלכר  הוא מפיק טלוויזיה מנכ״ל ובעלי חברת ההפקות סינונימוס / synonymous productions.

הוא הגיע ללוס אנג׳לס ב 2015, פעיל בקהילה והמפיק של כנס  ה IAC השנתי בארה״ב . בלכר גם היה אחראי על הבאת טקס מיס יוניברס לישראל והוא זה שהביא את מדונה לארוויזיון כשתחרות הזמר האירופאית נערכה בישראל.

לי אלון-ימיני היא משפיענית רשת עם למעלה מ-70 אלף אלף עוקבים. בת 32. הגיעה ללוס אנג'לס ב2019-, נשואה ואמא לשני קטנטנים.

יקיר לוי (בן 43) הגיע ללוס אנג׳לס בגיל 31 אחרי 10 שנים בהן חי בניו יורק, הוא החל לצבור שם בקהילה שלנו כזמר ומנחה ערבי תרבות. כיום הוא איש עסקים מצליח, מנהל חברות ובונה בתים. יקיר פעיל בקהילה הישראלית, תורם ועוזר לכל מי שצריך, במיוחד לעמותת ״גדולים מהחיים״.

משה חכמון, בן 45, הינו איש ארכיטקטורה ואמנות. הגיע ללוס אנג'לס ב-2002  נשוי לאושיית הרשת טרישה פאיטאס, בעלת מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות. יחד הם יוצרים תוכן יהודי וישראלי במדיות  החברתיות השונות. 

משתתפת נוספת היא סיגל ביירנס, אשר מוכרת בקהילה כסיגל סטייל, ועוסקת בהעצמה אישית ונשית לצד פעילות פילנתרופית רבה למען ישראל. 

במהלך הערב סיגל דיברה בחום ובתשוקה על החיים האמריקאים כשהלב והמשפחה בישראל .

יוצרי הסידרה מדגישים שמדובר בדוקו ריאליטי – גיבוריה לא משחקים על פי תסריט כתוב מראש וצוות ההפקה מתעד את החיים שלהם. "צילמנו את לילות סדר של המשתתפים ומשפחותיהם שהיו מאוד מרגשים; כל אחד מהחמישה מרים אירוע שונה, כמו  ערב הכרויות בין יהודים וישראלים (בחסות "שבוע ישראלי"), אירוע בחסות אגודת ידידי צה"ל וכדו'". 

צוות התוכנית מלווה את החמישה ביומיום ומצלם אותם בשגרת החיים וכן בעשייה למען הקהילה – גלאם הוליוודי עם ניחוח ישראלי.

ומה ההבדלים בין הפקת תוכנית דוקו ריאליטי בארץ ובלוס אנג'לס?

‭"‬המרחקים‭ ‬כאן‭ ‬מאוד‭ ‬ארוכים‭ ‬וקשה‭ ‬מאוד‭ ‬לעבור‭ ‬מאתר‭ ‬צילומים‭ ‬אחד‭ ‬למשנהו‭. ‬זה‭ ‬גם‭ ‬יקר‭ ‬מאוד‭ – ‬בלוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭ ‬צריך‭ ‬לשלם‭ ‬בכל‭ ‬מקום‭ ‬שמצלמים‭ ‬בו‭. ‬אבל‭ ‬אלו‭ ‬פרטים‭ ‬טכניים‭", ‬אומר‭ ‬אחד‭ ‬מיוצרי‭ ‬הסידרה‭, ‬‮"‬לעומת‭ ‬זאת‭, ‬הקהילה‭ ‬הישראלית‭ ‬פתחה‭ ‬את‭ ‬זרועותיה‭ ‬באהבה‭ ‬לאישורי‭ ‬צילום‭ ‬בחינם‭. ‬פגשנו‭ ‬כאן‭ ‬קהילה‭ ‬מקסימה‭, ‬מעורבת‭, ‬שגורמת‭ ‬לנו‭ ‬להרגיש‭ ‬ממש‭ ‬בבית‭.‬‮"‬

נישאר‭ ‬לנו‭ ‬לחכות‭ ‬ולראות‭ ‬את‭ ‬התוכנית‭ ‬המציגה‭ ‬קונספט‭ ‬ייחודי‭, ‬ולחכות‭ ‬לאירועים‭ ‬הנוספים‭ ‬שצפויים‭ ‬לנו‭ ‬במהלך‭ ‬החודש‭. ‬ הסידרה‭  ‬מיועדת‭ ‬לשידור‭ ‬בפריים‭ ‬טיים‭ ‬של‭ ‬ערוץ‭ ‬13‭ ‬במהלך‭ ‬חגי‭ ‬תשרי‭ ‬הקרובים‭ . "‬חודש‭ ‬ישראל‭" ‬שמח‭ ‬לכולם‭!‬

Featured

מזעזע: נער בן 17 נעצר לאחר שדקר נהג אוטובוס בוודלנד הילס; הנהג הובהל לבית החולים במצב אנוש

Published

on

לוס אנג'לס – נהג אוטובוס מטרו נלחם על חייו לאחר שנדקר מספר פעמים בשכונת וודלנד הילס בלוס אנג'לס ביום רביעי בלילה. החשוד, נער בן 17, נעצר ביום חמישי אחר הצהריים, לדברי מפקד משטרת לוס אנג'לס מישל מור.

המתקפה האכזרית אירעה בסביבות השעה 5:00 אחה"צ. ליד הצומת של רחוב ארווין וטופנגה קניון.  גורמים רשמיים אמרו כי ברגע שהחשוד עלה לאוטובוס, הוא נקלע לוויכוח עם הנהג. החשוד והנהג יצאו מהרכב תוך כדי הוויכוח. זמן קצר לאחר מכן שלף החשוד סכין ודקר את הנהג מספר פעמים בחזהו ובגבו.

"בשלב זה אנו מבינים שהנהג הגיע עם אוטובוס מתפקד במלואו; שהאדם שאנו מאמינים שאחראי לפיגוע עלה, נוצרה מחלוקת כלשהי. הם יצאו מהרכב ושהם בחוץ הנהג פשוט הותקף באכזריות", אמר מור. לאחר מכן, החשוד בנער נמלט ברגל ליד שדרת אוונסמות'.

LAPD פרסמה תמונות של החשוד, שלדברי הצ'יף מור סייע להפיק טיפים מהקהילה. הנער נעצר כ-22 שעות לאחר התרחשות הפשע. הוא נעצר בביתו והועמד לדין בגין ניסיון רצח. שמו לא יפורסם מאחר והוא קטין. מכבי האש של לוס אנג'לס העבירו את נהג האוטובוס לבית החולים והוא במצב קשה אך יציב.

יו"ר מועצת המטרו, ארה נג'ריאן, אומר שהוא מיהר לבית החולים כדי לבלות עם משפחתו של הנהג ולעקוב אחר מצבו הרפואי של הנהג. "הוא עבר ניתוח לב. הוא עבר ניתוח בטן והלב שלו עצר למספר דקות במהלך ההליכים", אמר נג'ריאן. לדבריו, הנהגים נמצאים לעתים קרובות על הכוונת של כל מיני התקפות. מספרי המטרו מראים ש-158 תקיפות התרחשו רק בשנה שעברה.

"יש מקרים שבהם אנשים כועסים הם זורקים עליך דברים. הם זורקים נוזלים. אני יודע שזרקו עליהם שתן… צואה זרקו עליהם… אוכל זרקו עליהם".

ההתקפה הזו מגיעה יומיים בלבד לאחר שהמפקחת של מחוז לוס אנג'לס, ג'ניס האן, קראה ל"בחינה מלאה" של פרוטוקולי אבטחה על אוטובוסים ורכבות מטרו בעקבות התקפה על רכבת מטרו בלונג ביץ'. "יש לנו חוזי אכיפת חוק בהיקף של מיליוני דולרים, אבטחת מטרו ו-300 שגרירי מטרו שנשכרו לנסוע באוטובוסים וברכבות שלנו", אמרה האן בהצהרה ביום שני.

עכשיו יש דיבורים על הקמת משטרת מטרו. הרעיון עלה במרץ ונג'ריאן אומר שמחקר היתכנות מתבצע. הם מצפים לדיווח בישיבת הדירקטוריון שלהם בחודש הבא על היתכנותם של קצינים נושאי נשק. "חלקם יהיו חמושים; רבים יהיו לא חמושים אבל הם יהיו לבושים במדים", הוסיף נג'ריאן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

טרגדיה מקומית: יזם ישראלי בן 38 מוודלנד הילס נהרג בהתרסקות מטוס ססנה באזור מולהלנד דרייב 

קהילהשבוע 1 ago

לאס‭ ‬וגאס: ‬200 משתתפות‭ ‬מרחבי‭ ‬ארה‭"‬ב‭ ‬בטורניר‭ ‬מאמאנט‭, ‬בו‭ ‬הצטיינו‭ ‬הקבוצות‭ ‬מלוס‭ ‬אנג‭'‬לס

Featuredשבוע 1 ago

מיאמי וייס: "נתתי לכם את רמת הגולן" התגאה טראמפ בפני קבוצת ישראלים שפגש במגרש גולף בפלורידה

Featured2 שבועות ago

ניסיון שוד אלים באמצע היום: השודדים פתחו באש לעבר תכשיטן שנהג בבנטלי בשרמן אוקס

Featured4 שבועות ago

מחקר ענק של המחלקה לקשר עם ישראלים בתפוצות: כמחצית מהישראלים שחיים בחו"ל לא יחזרו לארץ לעולם – אבל מעוניינים שילדיהם ישרתו בצה"ל

קהילה2 שבועות ago

עו"ד או Paralegal?

Featuredשבוע 1 ago

הוקרה לגל גדות בחגיגת יום העצמאות בסבן תיאטר: "ישראל היא הלב והבית שלי" אמרה בהתרגשות

קהילה3 שבועות ago

יום‭ ‬העצמאות‭ ‬ה‭-‬75‭: ‬נשות‭ ‬לוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭ ‬חגגו בבית‭ ‬משפחת‭ ‬זמיר‭ ‬בבוורלי‭ ‬הילס

כתבות שבועיות