fbpx
Connect with us

Featured

"ההנהגה עוברת לספורטאים": יעל ארד – האישה הראשונה בראשות הוועד האולימפי בישראל

Published

on

יעל ארד נבחרה השבוע באופן רשמי ליו"ר הוועד האולימפי בישראל. ארד בת ה-54, המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל, היא האישה הראשונה שמכהנת בתפקיד. ארד תיכנס לנעליו של יגאל כרמי, שכיהן בתפקיד מאז 2013. בתקופתו זכו הספורטאים הישראלים בשש מדליות אולימפיות, שתיים מהן מזהב וארבע מארד. בנוסף להישג בברצלונה 92', ארד זכתה במדליית הארד באליפות העולם בג'ודו ב-1991 ובמדליית הכסף ב-1993. באליפות אירופה באותה שנה זכתה במדליית הזהב, שהצטרפה לשתיים מארד בהן זכתה ב-1989 וב-1991. במשחקים האולימפיים באטלנטה 1996 סיימה במקום החמישי. לאחר פרישתה בגיל 29 עברה ארד לעולם העסקים ומשמשת כיועצת לחברות ומרצה על מצויינות בספורט בחיים ובעסקים.

"עבורי זו נקודה משמעותית בזמן שהיא שלב נוסף במסע אישי ארוך", אמרה ארד, "אבל זו גם התחלה חדשה לספורט הישראלי בו הגה הנהגת הספורט עובר לידיהם של הספורטאים – ספורטאי העבר – ושדרת ההנהגה והניהול של הספורט האולימפי בישראל יהיו לראשונה נתונים בידי אנשים שחוו את דרך החתחתים של הספורט ההישגי, שטעמו את טעמו המר של הכישלון הספורטיבי ואת טעמה המופלא של ההצלחה". ארד גם קראה ליותר נשים להצטרף להנהלת הספורט בארץ: ״לנשים אין מונופול על יכולות הניהול, אבל הן אינן נופלות מאף גבר. והן מביאות גיוון, שונות והרבה אינטליגנציה ריגשית. אני קוראת לספורטאיות עבר, למאמנות ולנשים מובילות שהספורט יקר להן לקום ולהתמודד על תפקידי מפתח בספורט הישראלי. התרומה שלכן מסביב לשולחן בקבלת ההחלטות היא מובהקת ואתן חסרות כאן״

Featured

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Published

on

הסיוט של משפחת אליהו מלוס אנג'לס: בשעות הצהרייםביום שישי האחרון תקף זאב ערבות (קיוטי)  פעוטה שיראלית בת שנתיים בשכונת וודלנד הילס בקליפורניה. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה בבית המשפחה ניתן לראות שאביה של הפעוטה, אריאל אליהו, החנה את הרכב בכניסה לבית והוציא את הבת הקטנה, אותה החזיר מגן הילדים. שניות אחר כך, בעת שניגש להוציא את הצעצועים שלה מהרכב, זאב ערבות התגנב מאחור, רץ במהירות לעבר הפעוטה והפיל אותה על המדרכה. 

הקיוטי נשך את הפעוטה כמה פעמים וגרר אותה על המדרכה בזמן שהיא צועקת ובוכה. אביה שמע את הזעקות ורץ לחלץ אותה, תוך כדי שהוא צועק ומקלל בעברית. 

"בהתחלה אריאל חשב שהיא נפלה, רק אחרי שהוא רץ אליה הוא ראה שם זאב ערבות", שחזרה אמה של הילדה, שירה אליהו. האב אריאל הרים את בתו והבריח את זאב הערבות. הפעוטה סבלה משריטות ברגלה ונלקחה לבית החולים שם קיבלה זריקה נגד כלבת.

בעת הדיווח של תחנת הטלוויזיה המקומית KTLA5 מבית המשפחה, שוב הופיע זאב ערבות במקום – והאב אריאל הבריח אותו. במשפחת אליהו אמרו כי נמאס להם מההגעה הבלתי פוסקת של זאבי ערבות אל קרבת ביתם.

מפקד מחלקת המידע לחיות בר בקליפורניה, פטריק פוי, אמר כי נערכת חקירה משותפת עם בקרת בעלי חיים בלוס אנג'לס כדי לחפש את זאב הערבות. הוא הוסיף כי הם בודקים את סימני הנשיכה בבגדי הפעוטה בחיפוש אחר שאריות DNA. "זאבי ערבות הם בעיה גדולה כאן, כבר היו דיווחים קודמים שהם פגעו בחיות מחמד", אמר פוי.

פוי הוסיף כי במהלך השנה זאבי ערבות תקפו שבעה בני אדם וחיות מחמד רבות נוספות בלוס אנג'לס. לדבריו, מומלץ לתושבים לבנות גדרות גבוהות, וחשוב שהם לא יאכילו את זאבי הערבות או חיות אחרות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured7 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured7 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured7 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured7 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות