fbpx
Connect with us

כלכלה

ההודעות הקוליות השתלטו על וואטסאפ: מדריך לארבעה פיצ'רים חדשים

Published

on

האזנה להודעה קולית לפני שליחתה היא אחת האפשרויות החדשות

וואטסאפ, שבבעלות מטא (לשעבר פייסבוק), היתה בעבר אפליקציה שמבוססת על טהרת ההודעות הכתובות. אחת האבולוציות השנויות במחלוקת שהיא עברה כוללת את הצמיחה בשימוש בהודעות קוליות-מוקלטות. הן נוחות יותר לצד השולח, שלא צריך להקליד הודעה ארוכה, אבל פחות נוחות לצד המקבל, שצריך לפנות זמן ולהגיע למקום שקט כדי להקשיב להודעה. החדשות הטובות-רעות (תלוי איך מסתכלים על זה) הן שוואטסאפ מזהה היטב את הפופולריות הגואה של הודעות קוליות, ומוסיפה כל הזמן פיצ'רים מתקדמים יותר להודעות הקוליות. לפני כמה חודשים התווספה האפשרות המבורכת להריץ הודעות קוליות במהירות גבוהה יותר. אבל זה לא נגמר בזה; וואטסאפ מוסיפה בקצב מהיר פיצ'רים חדשים, שללא ספק מרמזים על כוונתה להפוך את השימוש בהודעות קוליות למשמעותי יותר.

1. האזנה להודעה קולית לפני שליחתה

הפיצ'ר החדש שהתווסף ממש בשבוע האחרון לוואטסאפ, כבר זמין למשתמשים. כעת ניתן להאזין להודעה הקולית עוד לפני שאתם שולחים אותה, כדי לוודא שאכן אמרתם מה שרציתם לומר – ולא התבלבלתם או טעיתם. ליחצו לחיצה ארוכה על המיקרופון והחליקו את האצבע למעלה כדי לבצע פעולת נעילה. לאחר מכן הקליטו את ההודעה. כשתסיימו, תלחצו על כפתור העצירה (ריבוע אדום בתוך עיגול). כעת, ניתן להאזין להקלטה באמצעות לחיצה על כפתור "הפעל" המשולש. לאחר מכן אפשר למחוק (לחיצה על אייקון פח האשפה) או לשלוח לנמען (לחיצה על סמל השליחה).

2. תמלול הודעות קוליות 

וואטסאפ עובדת על אפשרות חדשה לתמלול אוטומטי של הודעות קוליות.הכלי יאפשר להפוך את ההודעות המוקלטות שנשלחות לטקסט כתוב, וישחרר את הנמענים מהזמן והטרחה הכרוכים בהאזנה להודעות הקוליות מההתחלה עד הסוף. עדיין לא ברור אם ומתי הפיצ'ר יושק רשמית. גם לא ידוע אם תהיה תמיכה בעברית.

3. אפשרות להפסיק ולחדש הקלטה של הודעות קוליות  

וואטסאפ שוקדת על פיצ'ר שיאפשר לעשות הפסקה (Pause) באמצע הקלטה של הודעה קולית – ואז לחדש אותה. כך, כשתקליטו הודעה קולית, אפשר לעשות הפסקה קצרה בהקלטה (למשל במקרה של רעש בסביבה או כדי לחשוב על המשך ההודעה) – ואז להמשיך להקליט מאותה נקודה.

4. להמשיך להאזין להודעות קוליות גם כשיוצאים מהצ'אט

וואטסאפ גם עובדת על "נגן גלובלי" שיאפשר להמשיך להקשיב להודעה קולית, גם אם יצאתם מהצ'אט עם איש הקשר ששלח לכם אותה. כיום, כשיוצאים מהצ'אט, השמעת ההודעה הקולית מופסקת. כאשר הפיצ'ר החדש יגיע, תוכלו להמשיך לקרוא הודעות מאנשי קשר אחרים ולהשיב להן. בנוסף, תוכלו להמשיך להאזין ברקע להודעה הקולית. לא ידוע מתי הפיצ'ר יושק לכלל המשתמשים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

האשמות של עובדים יהודים וישראלים: בחברת טיקטוק חוגגים ללא בושה את מתקפת הטרור של חמאס

Published

on

עובדים יהודים וישראלים ברשת החברתית טיקטוק, הנמצאת בבעלות בייטדאנס הסינית, העידו כי מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, העוינות כלפיהם בסביבת העבודה הולכת וגוברת. חלקם סיפרו כי עובדים אחרים בחברה, ביניהם עובדים מארה"ב, חגגו ללא בושה את מתקפת החמאס במערכת הצ'אט הפנימית של החברה.

לדברי עובדים שהתראיינו לפוקס ביזנס, הם אינם זוכים לגיבוי מההנהלה, אף שהם סופגים הערות אנטישמיות ואנטי-ישראליות במערכת הצ'אט הפנימית. חלקם גם סיפרו כי צוותי ביטחון במשרדי החברה ברחבי העולם, כולל בארה"ב, באירופה ובבריטניה, לא סיפקו מענה לאיומים פיזיים של ממש נגד עובדים יהודים.

מערכת הצ'אט הפנימית של החברה, מספרים העובדים, כוללת קבוצת תמיכה לפלסטינים שהוקמה לאחרונה. אלא שהקמת קבוצה מקבילה עבור ישראלים נאסרה בחברה – בטענה שמדובר בקבוצה יותר מדי פוליטית, וכי כבר קיימת קבוצת תמיכה לעובדים יהודים.

עוד סיפרו העובדים כי יש תחושה שהחברה איבדה שליטה על 40 אלף עובדי טיקטוק שאחראים על הגבלת תוכן משתמשים, ולטענתם הם נמנעים מהסרת תוכן שקרי, משלהב ומסית בעל אופי אנטישמי ואנטי ישראלי מהרשת החברתית, אך ורק על סמך עמדותיהם האישיות, וללא כל אימות של עובדות.

באחד המקרים, עובד של טיקטוק בארה"ב שאחראי על הגבלת תוכן, עודד פוסטים שקידמו את הקמפיין שקידם חרם, מניעת השקעות ועיצומים (BDS). "הצוותים שאחראים על מדיניות התוכן בטיקטוק תמיד היו מלאים כמעט לגמרי באנשים שעוינים באופן גלוי את ישראל, ושדעותיהם לעיתים קרובות מטשטשות את הקווים בנוגע לאנטישמיות", טענו העובדים.

"להגיע למשרד בימים אלו זה דבר מאוד מלחיץ", סיפר עובד ישראלי בטיקטוק בראיון לפוקס ביזנס. "אם אתה מגיע למשרד, אתה לא מדבר עם אף אחד על זה שאתה מישראל או שיש לך קשר כלשהו לארץ".

אותו עובד, שאינו מועסק במשרדי החברה בישראל, העיד כי מספר גדל והולך של עובדים יהודים ברחבי החברה קרובים לנקודת שבירה, וכי ברגע ש"תסתיים התקופה הרגישה הזאת, ספק אם יישארו הרבה עובדים יהודים בטיקטוק".

לטענתו, חלק גדול מעמיתיו היהודים בחברה מתביישים לספר שהם עובדים בטיקטוק. "הם מרגישים שהם צריכים להשפיל את הראש שלהם בהקשרים של הבעה עצמית תרבותית או פוליטית, הרבה יותר מכל מיעוט אחר".

"יש עובדים יהודים בטיקטוק שמנסים להיאבק נגד האנטישמיות הזו", סיפר עובד נוסף בראיון לפוקס. "אבל יש שתי בעיות, הראשונה – אנשים מפחדים לאבד את המשרות שלהם, ולכן לא מרימים את קולם מספיק. השנייה – להנהלה הבכירה לא ממש אכפת מהמאבק הזה, והיא לא עושה מאמץ אמיתי כדי לשנות את זה".

בתגובה לעדויות שנחשפו, מסרה טיקטוק בתגובה לרשת פוקס ביזנס כי הטענות שהועלו נגדה "אינן משקפות את החוויה של מרבית העובדים שלנו. יש לטיקטוק מדיניות ברורה נגד אפליה והטרדה במקום העבודה, ואנו מעודדים עובדים לדווח על חששותיהם, באופן אנונימי אם הם רוצים בכך, וכל תקרית נחקרת".

בנוסף טוענת ההנהלה כי "לטיקטוק יש קבוצה פנימית בשם מזל-טוק, שמספקת משאבים לקהילת העובדים היהודים והישראלים שלנו, וגודלה הוכפל מאז תחילת המלחמה. אידיאולוגיות של שנאה, כולל אנטישמיות, אינן – ומעולם לא היו – מותרות בפלטפורמה שלנו".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות