Connect with us

כלכלה ועסקים

הגנה על זכויות תשלום בעבור עבודות תשתית ובניין

Published

on

בתקווה שאתם ובני משפחותיכם מצויים בטוב בימים אלה. בעקבות המגיפה העולמית המתמשכת, החוקים הפדרליים, המדיניים, והמוניציפליים בקליפורניה משפיעים גם על ההיבט עסקי. ברצוני לספק עדכון על המצב הנוכחי בכל הקשור לענף הבנייה בקליפורניה.

צו השעה הוא ״להישאר בבתים״ והוא תקף בכל מדינת קליפורניה מלבד החרגתו את עובדי ענף הבנייה שעליהם הוא מכריז כעובדי בנייה ותשתיות חיוניים במצב חירום. המשמעות: צוותי התשתיות והבנייה ממשיכים בעבודתם תוך כדי נקיטת אמצעי זהירות, שמירה על מרחק בינאישי והגיינה מירבית.

יחד עם זאת ישנם מחוזות וערים בקליפורניה שהכריזו על עצמם כשטח אוטונומי והם מחריגים רק חלק מסויים מעבודות הבנייה והתשתיות כנחוצות במצב חירום, לרוב אלה עבודות ציבוריות, עבודות בענף הבריאות ובנייה למגורים. לדוגמה, ב -31 במרץ הוציאו גורמי הבריאות באזור מפרץ סן פרנסיסקו הוראה חדשה גורפת האוסרת על המשך פורייקטים של בנייה מסחרית ומגורים עיסוק שבעבר הוגדר כנחוץ והיה פטור מההוראה ״להישאר בבית״.

עם העצירה הבלתי נמנעת של פרוייקטים מסויימים בבניה, עבור קבלנים כלליים, קבלני משנה, וספקים אחת הדרכים הפופולריות והיעילות ביותר להבטיח תשלום היא באמצעות הפעלת זכות השיעבוד. 

חשיבות מכרעת היא שמי שסיפק חומר ו/או עבודה יעקוב אחרי משך הזמן המקסימלי להפעלת זכויות שיעבוד כדי להבטיח תשלום.  על פי החוק, הזמן המוקצב לדווח על שיעבוד mechanics lien הוא תשעים (90) יום מסיום העבודה. אם הופסק הפרוייקט לתקופה רצופה של שישים (60) יום, הפסקת העבודה נחשבת כשווה לסיום העבודה. אפשר לנקוט במדיניות זהירה ולדווח על שעבוד תוך 90 יום מאספקת העבודה או החומרים לפרוייקט.  

מדיניות זו מגינה במיוחד על גורמים עקיפים שסיפקו חומרים או שירותים במהלך הבניה, מכיוון שברגע שמסופקים עבודה ו/או חומרים לפרוייקט כלשהו, קשה לעקוב ולדייק את זמן סיום הפרוייקט. 

חשוב להישאר עירניים במהלך תקופה זו במעקב אחר זכויות השיעבוד ולהעביר לעורך דין מידע על פרוייקטים ספציפיים שלדעתכם עשויים להזדקק לזכויות שעבוד.

==

לפרטים נוספים: משרדי עו"ד סטלמך את סטלמך

Tel: 424-652-6590

11630 Chayote St., Suite #3 Los Angeles, CA 90049

www.StelmachLaw.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כלכלה ועסקים

צרות בנטפליקס: ביטולי מנויים בעקבות הסרט Cuties

Published

on

By

ענקית הסטרימינג ספגה ביקורות נוקבות בטענה שהסרט הצרפתי מציג ילדות קטנות בצורה מינית. שיעור הביטולים היומי זינק פי 5

נֿטפליקס חווה גל של ביטולי מנויים בעקבות השערורייה שפרצה סביב הסרט הצרפתי "חמודות" (Cuties). לפי חברת ניתוח הנתונים אנטנה (Antenna), שיעור הביטולים של מנויים בענקית הסטרימינג זינק פי 5 לעומת השיעור הרגיל לאחר העלאת הסרט לשירות. נטפליקס ספגה ביקורות נוקבות בטענה שהסרט מציג ילדות קטנות בצורה מינית. בימים האחרונים זוכה גם ההאשטאג #לבטלנטפליקס (#CancelNetflix) לעניין רב במדיה החברתית.

נטפליקס אמנם התמודדה בעבר עם גלים של ביטולים, אולם נראה שהפעם שיעור הביטולים גבוה במידה ניכרת. נטפליקס ספגה ביטולים גם בשנה שעברה לאחר השקת השירות המתחרה מבית דיסני, אולם אז מדובר היה בעלייה של פי 1.7 של ביטולים ביום. עם זאת, לביטולים לא צפויה להיות השפעה מתמשכת על מאגר המנויים של החברה. הפלטפורמה היא המובילה הברורה בשוק הסטרימינג. ענקית הסטרימינג צפויה להוציא השנה 13.6 מיליארד דולר על סדרות וסרטים שיוצעו בפלטפורמה שלה, סכום העולה על ההוצאות של מתחרותיה בסעיף זה.  בראיון למגזין "The Verge" אמר המנכ"ל הייסטינגס, כי נטפליקס תפיץ ב־2021 יותר תוכני מקור מאשר ב־2020, זאת למרות אתגרי המגפה. במחצית הראשונה של השנה נוספו 26 מיליון מנויים לנטפליקס, שמספרם כעת מגיע ל־193 מיליון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות