fbpx
Connect with us

Featured

האם יבטלו את הבל בונד בקליפורניה?

Published

on

במהלך מגיפת הקורונה, צמחה הפשיעה האלימה בלוס אנג'לס וברחבי כל ארצות הברית; אך מפקד משטרת לוס אנג׳לס, מישל מור, אמר ביום שלישי כי מעשי השוד בעיר נמוכים ב12.7 אחוזים בהשוואה לרמות הטרום-מגיפה של 2019. בניגוד לזאת, בשבוע שעבר נרשם המספר הגבוה ביותר של שוד בשנה, עם 200 דיווחים – שרובם היו שודי רחוב. 

לוס אנג׳לס השעתה לראשונה ערבות במזומן ביוני 2020 כצעד למניעת התפשטות נוספת של וירוס הקורונה בבתי הכלא המחוזיים. כאשר התובע המחוזי, ג׳ורג׳ גאסקון, נכנס לתפקידו בינואר 2021, הוא הנחה את סגני התובע המחוזי לא לבקש ערבות כספית  ל״עבירות שאינן אלימות בדרגת חומרה בינונית״.

בהצהרה מוקדמת השנה, טען גאסקון כי שיטת הערבות במזומן ״מאפשרת לאנשים עשירים המהווים סכנה לציבור לרכוש את חירותם בעוד שאנשים חסרי אמצעים שאינם מהווים סיכון ממשי לשלום הציבור מתמוגגים בכלא בעודם ממתינים למשפט״. הוא המשיך והוסיף כי חוסר היכולת של חלק מהאנשים לבצע ערבות ״מביא לאיבוד מקום עבודתם, בתיהם ואמצעי סיוע בעת שהם מופרדים מילדיהם״. 

חבר מועצת העיר, ג׳ו בוסקאינו, הציג ביום רביעי החלטה לתמיכה בהחזרת הערבות במזומן במחוז לוס אנג'לס לעבירות שאינן אלימות בדרגת חומרה בינונית. 

בהצהרה אמר בוסקאינו שהשעיית הערבות במזומן ״יצרה סביבה חופשית לכולם שבה פושעים מואשמים יום אחד ומשוחררים למחרת.״

בעוד שמערכת הערבות לא בוטלה לעבירות אלימות, ההחלטה של בוסקאינו מצטטת ״עלייה ניכרת בפשיעה אלימה ובמעשי שוד חסרי בושה

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות