fbpx
Connect with us

Featured

האם הישראלית ש"חטפה" את ילדיה מקליפורניה לישראל – שוחררה אחרי משפט בזק בסן ברנדינו

Published

on

סוף להסתבכות הבינלאומית של ליה (ליראי) קופל-קולינס בת ה-60, האמא הישראלית-אמריקאית שנעצרה בכרתים לפני כחודש ושוחררה בעזרת עורכי דינה ומשרד החוץ הישראלי.  ביום חמישי שעבר היא הסגירה עצמה לארצות הברית, עמדה למשפט בזק בקליפורניה, ובעסקת טיעון שכרתו סניגוריה עם התביעה היא נקנסה בסכום סימלי של 270 דולר, ושוחררה תוך שהתיק נסגר סופית.

קופל-ניקולס נעצרה ביוון בעקבות צו אינטרפול שהוצא נגדה על רקע בקשת מעצר של ארה"ב, כאן היא הייתה מבוקשת בגין חטיפת ילדיה לישראל. בית המשפט העליון בישראל קבע עוד ב-2015 כי היא זכאית למקלט במדינה, ולא תוסגר לארה"ב. בינתיים האב נפטר, ולפני כשלושה שבועות, לראשונה מאז נמלטה לישראל, העזה ליה לעזוב את הארץ לחופשה בכרתים, לא לפני שניסתה לבדוק, ללא הצלחה, אם יש עדיין בקשת מעצר נגדה.

בעצת עורכי דינה, הישראלי ניר יסלוביץ' והאמריקאי ג'ים טירני טסה ליה-ליראי לארה"ב. עם נחיתתה בשדה התעופה בלוס אנג'לס, היא הסגירה עצמה לרשויות, נעצרה והועברה למתקן מעצר, שם הוחזקה עם עצירות אחרות ובהמשך הובאה לבית משפט בקליפורניה בעיר ויקטורוויל שבמחוז סאן ברנדינו, שם הייתה מבוקשת במשך שבע שנים. שלוש עבירות פשע החטיפה, בגין כל אחד משלושת ילדיה, ושבגינן הייתה מבוקשת, הומרו לעבירות עוון של הרחקת הילדים מאביהם, בהתאם למוסכם היא לא כפרה בהן, והשופט הורה לאנשי פרקליטות המחוז להובילה לבית הכלא, לרשום אותה ומיד לשחררה.

ליה טענה לאורך השנים שהיא נמלטה עם ילדיה מארצות הברית לישראל, אחרי שבעלה פגע בה ואיים לרצוח אותה. היא נישאה בשנת 1998 לעורך דין אמריקאי, השניים התגוררו בקליפורניה ונולדו להם שלושה ילדים. לטענתה, בשלב מסוים, הפך הבעל להיות אלים, מילולית ופיזית, היכה אותה ואת הילדים שוב ושוב ובאחת מהתקפות הזעם שלו אף הרג את הכלב המשפחתי. הם התגרשו, נקבעה משמורת משותפת על הילדים, כשהרשויות סיפקו לה הגנה ורשמו את הילדים לתוכנית "היחידה לחינוך ילדים" שנועדה להגן על ילדים הסובלים מאלימות במשפחה.

עם זאת, האיומים והלחץ נמשכו, ובשנת 2014 היא נמלטה עם ילדיה לישראל, כשהיו בני 13-10. האב הגיש בקשה לפי אמנת האג להחזיר את האם והילדים לארה"ב, בטענה שהאמא נמלטה ממשמורת משותפת וחטפה את הילדים. בקשת הרשויות האמריקאיות התגלגלה לבית המשפט העליון בישראל, והרכב שלושה שופטים קבע פה אחד בבמאי 2015 שהיא זכאית למקלט בישראל. אלא שארצות הברית לא הכירה בסידור הזה ועמדה על העמדתה לדין בפני בית משפט בקליפורניה.

עורך דין ניר יסלוביץ' שפעל לשחרורה ביוון ולעסקת הטיעון בארצות הברית בסיוע עורכי הדין המקומיים, אמר לאתר "וואלה" כי "לאחר מאמץ ממושך הנני מברך על הסדר הטיעון שנרקם ביני לבין התובע הכללי בארצות הברית לפיו יושת על ליה קנס כספי בלבד ולא עונש מאסר וזאת בשים לב לנסיבות המיוחדות לפיהן ליה וילדיה עברו מסע מתמשך של התעללות מצד אביהם של הילדים. כעת ליה וילדיה יוכלו לחיות ללא כל תנאי מגביל כזה או אחר וללא כל חשש ועל כך יש לברך".

Featured

הטרנד החדש: חברי כנופיות מדרום אמריקה מעמידים פנים כתיירים – ופורצים לבתים בדרום קליפורניה

Published

on

קליפורניה (KABC) – משטרת Redlands פרסמה אזהרה על כנופיית פריצה מאורגנת האחראית למאות פריצות למגורים, שחלקן נתפסו בווידאו.

כמה בתים באזור היו ממוקדים רק בשבועיים האחרונים. בתקרית אחת, בצילומי מעקב נראית קבוצת גנבים מתקרבת לבית ומשתמשת בפנס כדי לבדוק מבפנים לפני שפורצים פנימה. בצילומים מתקרית אחרת באותו אזור נראית קבוצה שוברת את אחד החלונות לפני שנכנסה לבית.

"מאז 22 בינואר, היו לנו דיווחים הולכים וגדלים על פריצות למגורים, כולן עם אותו MO, ריסוק חלונות ובעיטות דלתות בדלתות אחוריות", אמר קרל בייקר, דובר משטרת רדלנד. לדבריו, רוב הפריצות אירעו בין השעה 15:30. ו-7 בערב. החוקרים מאמינים שהקבוצה עשויה להיות חלק מארגון המוכר לרשויות החוק ככנופיות מאורגנות מדרום אמריקה, המורכב מגנבים מאומנים ומתוחכמים.

"אנחנו מאמינים שהקבוצה פועלת עם תצפית שחונה בקרבת מקום, ומתריעה לקבוצה שלה אם היא רואה מישהו חוזר הביתה", אמר בייקר.

זו לא הפעם הראשונה שרשויות אכיפת החוק נתקלות בקבוצה הזו. ״קבוצות גניבות דרום אמריקאיות, הידועות גם בתור תיירי פשע, או תיירים צ'יליאנים, פורצים, אבל הן כנופיות טרנס-לאומיות, והן מגיעות למדינה הזו, או למדינות רבות אחרות ברחבי העולם גם כן, עם אשרות ל-90 יום ומנצלות של המערכות שלנו והחוקים שלנו", אמר השריף לשעבר של מחוז לוס אנג'לס, ג'ים מקדונל, המכהן כעת במנהל מכון הקהילות הבטוחות של USC.

הוא אמר שהגנבים האלה עובדים בכל רחבי המדינה. למעשה, ABC7 דיווחה על טבעות גניבה במחוז אורנג' שפועלות באותו אופן. "הם מכוונים למשקי בית עשירים, ולעתים קרובות משתמשים במכוניות שכורות, מכוניות שמתאימות לשכונה שהם הולכים לגנוב ממנה. לעתים קרובות הם יכניסו לשם מכונית מראש עם מצלמות על המכונית כדי שיוכלו לצפות בבית. ולקבל דפוס חיים של התושבים כדי שהם ידעו מתי אתה הולך להיעדר, כמה זמן אתה הולך להיעדר", אמר מקדונל.

הוא קורא לתושבים לשים עין על מכוניות חריגות בשכונתם ולפקוח עין על שכניהם. "הם פועלים, פשוטו כמשמעו, בכל העולם, אבל אנחנו אטרקטיביים במיוחד בגלל איך שהחוקים כאן היום", אמר מקדונל. "הם יודעים שאם הם נכנסים, הם יכולים לעשות מה שהם הולכים לעשות, הם כנראה ישוחררו בערבות או בלי ערבות, ואז הם חוזרים לסורם".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות