Connect with us

גוף ונפש

האם אפליקציה יכולה לנבא איך נזדקן?

Published

on

לאחר שהרשת התמלאה בתמונות "מהעתיד" באמצעות אפליקציית FaceApp בדקנו האם באמת ניתן לחזות כיצד נראה בעוד כ-30 שנים, והאם אפשר לשפר את המצב אם יצאה לנו תמונה מזעזעת

נראה שאין בן אדם אחד בעולם שלא בדק בשבוע האחרון איך הוא ייראה בעוד 30 שנה. האפליקציה FaceApp השתלטה על הפיד של כולנו, ונתנה לנו הצצה מטרידה ומשעשעת לעתיד. אבל האם אפליקציה אחת באמת יכולה לנבא איך נראה בעוד 30 שנה? FaceApp יודעת לנתח את מגוון התהליכים שקורים לנו במהלך השנים כאשר אנחנו מתבגרים. התהליכים האלה משקפים איך אדם מסוים ייראה בגיל 20, ואילו שינויים יתרחשו אצלו כעבור 30 שנה. אצל כל אדם ניבוי התהליכים שונה ואינדיבידואלי, כלומר, ייתכן שלאדם אחד תהליך ההתבגרות יהיה יותר דומיננטי, ואצל השני הוא פחות יורגש ופחות יבלוט.

יש 3 תהליכי ההזדקנות הנפוצים:

1. ירידה באיכות העור – כשאנחנו צעירים העור אחיד קורן ומבריק, ועקב כך אנחנו נראים צעירים. ככל שאנחנו מתבגרים איכות העור יורדת, ובאה לידי ביטוי בהופעה של כתמים וחוסר אחידות של העור, ובעיקר במראה דהוי ולא קורן.

2. איבוד נפחים באזורים שונים בפנים – כשאנחנו צעירים הפנים הן בצורת משולש. במשך השנים אנחנו מאבדים נפח בעיקר באזור של עצמות הלחיים ובאזור הרקות. שינויי נפח אלו נותנים מראה שמתקשר אוטומטית למראה מבוגר יותר.

3. צניחה של אזורים בפנים – תהליך מאוד משמעותי שבו אזורים רבים בפנים צונחים עקב חוסר נפח, דבר הגורם בצורה מידית למראה זקן ומדלדל.

אם לא אהבתם את התמונה שיצאה לכם, אל תתייאשו. הבשורה הטובה היא שלחלק גדול מן התהליכים קיים פתרון וניתן למנוע וגם להפוך את תהליכי הזדקנות האלה לטובים מן המקור. לצורך העניין אם חסר נפח בפנים, כיום בעזרת שורה ארוכה של אמצעים טכנולוגיים לסדר זאת ולהוסיף נפח לפנים. כמו כן, ניתן לטפל בבעיות כמו גוון עור לא אחיד וצניחה של אזורים בפנים בעזרת מגוון טיפולים חדשניים שקיימים בשוק".

כשמדובר בהזדקנות ישנם שני תהליכים שמתרחשים במקביל: הזדקנות פנימית והזדקנות חיצונית. ההזדקנות הפנימית מתייחסת לנטייה הגנטית בהקשר לתופעות כמו פיגמנטציה, קמטי הבעה במצח, צניחה של עפעף, עור דק ומיובש, אודם וכדומה. ההזדקנות החיצונית מתייחסת לסגנון החיים שלנו: מה אנו אוכלים ושותים, מה רמת הסטרס שלנו, עד כמה אנחנו חשופים לשמש, האם אנו מעשנים ושותים, האם ירדנו באופן דרמטי ומהיר מידי במשקל ועוד. מול שני סוגי הזדקנות אלה עומדת השאלה – מה אנו עושים עבור עור הפנים שלנו בכדי לעכב ולעדן את סימני ההזדקנות? כלומר, עד כמה העור שלנו מטופל והאם אנו מעניקים לו את הטיפול הראוי. מספר דרכים לעכב את הופעת סימני ההזדקנות:

1.הימנעות מחשיפה מוגברת לרדיקלים חופשיים:

רדיקלים חופשיים מאיצים את קצב הזדקנות העור, מעודדים יצירת קמטים ומראה עור מיובש ופגום. עישון, שמש, סטרס נפשי, תזונה לא מאוזנת, זיהום אוויר ועוד רבים מעלים את כמות הרדיקלים החופשיים בגוף, ולכן ההמלצה הראשונה היא לנסות ולמנוע את יצירתם בגופנו. דרך להוריד את כמות הרדיקלים החופשיים היא על ידי העלאת כמות האנטיאוקסידנטים בעור. ניתן להכניס לגופנו אנטיאוקסידנטים על ידי אכילת פירות וירקות בצבעים שונים בדגש על עלים ירוקים, אולם אם אנו רוצים לוודא כי אותם אנטיאוקסידנטים מגיעים באופן ישיר לעור הפנים שלנו, עלינו להחדיר אותם לעור במריחה. חפשו תכשירים עם ויטמין C, ויטמין E ועשב חיטה.

2. הקפידו על רמות לחות גבוהות:

עור מיובש מעיד על כך ששכבת העור העליונה חשופה ומאפשרת למים מתוך העור להתאדות החוצה. עור מיובש פגיע יותר לנזקי הסביבה ונוטה להתקמט ולהראות את סימני הגיל במהירות רבה יותר מעור רווי. בנוסף, רמת החומצה ההיאלורונית הנמצאת באופן טבעי בעור ושומרת על כמות מים גבוהה, הולכת ופוחתת עם הגיל. שימוש קבוע בתכשיר המכיל חומצה היאלורונית ממוזערת, יחזיר לעור את החומצה ההיאלורונית הטבעית שאבדה, וישמור על מראה עור רווי ומלא.

3. אל תהרסו את העור

עור צעיר מתאפיין במערכת חיסונית חזקה, כזו שמונעת ממיקרואורגניזמים שונים לחדור פנימה ולעורר מנגנוני דלקת. שימוש בחומרים קוסמטיים אגרסיביים מידי יפגעו במערכת החיסונית של העור ויאיצו את תהליך ההזדקנות. כדאי להימנע משימוש מוגבר בסבונים יבשים ובפילינגים חזקים.

4. עודדו הליך חידוש קבוע ועדין של העור

אחד התהליכים שמאפיינים עור צעיר הוא קצב חידוש התאים המהיר שלו. שכבת העור העליונה מתחלפת כל 28 ימים, מה שגורם לעורנו להראות קורן וחיוני. עם השנים תהליך זה הולך ונהיה איטי יותר, מה שגורם למראה עור אפרורי ועייף. שימוש קבוע במחדש עדין על בסיס חומצות אלפא הידרוקסי ישמור על קצב חידש עורי תקין, ויאפשר לעור להמשיך ולהתנהג כעור תעיר למשך יותר זמן.


לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גוף ונפש

פיתרון חלומות

Published

on

״כן למדנו, כי כפי מה שהאדם, כן מראים לו בחלומו, וכן רואה, וכן עולה הנשמה להשיג, כל אחד ואחד כפי מדרגתו כראוי לו״ (ספר הזוהר, פרשת מקץ, פסוק כד)

חכמת הקבלה מייחסת חשיבות רבה לשינה ולפיתרון החלומות. מכיוון שיש קונפליקט גדול בין הנשמה לגוף, הנשמה היא כח של נתינה והגוף הוא כח של רצון לקבל לעצמו בלבד, לכן הנשמה שואפת לעזוב את הגוף בזמן השינה, על מנת להיטען. מטרת השינה, היא להשתיק את מודעות הגוף והרצון לקבל, על מנת לאפשר  למודעות הנשמה שלנו לחזור למקום שממנו היא באה, ואף לקבל מסרים על התהליך הרוחני אשר עלינו לעבור.

ע״פ המסורת, חלום הוא כמו איגרת, המגיעה ישירות אל האדם, ומגלה לו  סודות ומסרים אשר עליו ללמוד ולפענח. בתקופות קדומות היו פותרי חלומות מקצועיים, אשר היה ניתן להתייעץ איתם בכל בוקר על משמעות החלומות. פותרי החלומות היו יודעים להבחין בין החלק האמיתי לחלק השקרי בחלום. לעיתים אדם רואה בחלומו דברים הקשורים במה שהוא חווה באותו יום, וזה לא מראה את המסר שעליו לקבל.

לעומת זאת, ישנם חלומות בעלי משמעות עמוקה בעבור החולם או החולמת, וכדאי למצוא את הדרך לפרש את החלום.

החלום הוא המראה של הנשמה, אם האדם מעורר במשך היום את מודעות הנשמה והולך בדרך האמת בהתנהלות היום יומית שלו, אז הוא זוכה שבלילה יראו לו חלומות בהירים ואמיתיים. לעומת זאת, אדם אשר מנוהל ע״י האגו והרצון לקבל לעצמו, נשמתו לא מצליחה לעלות בזמן השינה ולכן החלומות שלו מגיעים ממקום נמוך עם מסרים אשר מעורבים בשקר. ישנם אנשים אשר ״ לא חולמים כלל״ אולם ספר הזוהר מלמד, כי בכל לילה  כל אדם אשר ישן חולם כמה וכמה חלומות, וחוסר היכולת לזכור אותם מורה כי על האדם לעורר יותר את מודעות הנשמה שלו במשך היום.

החלום הולך אחר פיתרונו

"מכאן נשמע, שהחלום הולך אחר הפיתרון… דהיינו בכח הפיתרון ההוא שפתר לו שהיה מוכרח להתקיים כך,וכתוב ויהי כאשר פתר לנו כך היה״ (ספר הזוהר, פרשת  מקץ,  פסוק לא)

בסיפור המפורסם על יוסף אשר נמכר על ידי אחיו והושלך לכלא המיצרי למשך  12 שנים, מסופר כי שני שריו של פרעה היו עימו בכלא, שר המשקים ושר האופים (לא רק היום יש תפקידים מוזרים…). שניהם חלמו חלום, אשר גרם להם להם לחשוש על חייהם: שר המשקים חלם שהוא סוחט ענבים לכוס של פרעה, ואילו שר האופים חלם שעל ראשו היו סלים עם דברי מאפה, וציפור גדולה באה ואכלה את המאפים. הם פנו ליוסף בבקשה שיפתור להם את חלומותיהם. יוסף פתר לשר המשקים כי הוא ייצא מהכלא ויחזור לתפקידו כשר של פרעה, ולשר האופים הוא פתר שבעוד שלושה ימים פרעה יתלה אותו על העץ. זה בדיוק מה שקרה, שר המשקים השתחרר וחזר לתפקידו הרם, ושר האופים נתלה כפי שיוסף פתר.

מכאן אנו למדים, כי החלום הולך אחר פיתרונו. למילים ולמחשבות שלנו יש כח עצום, הרבה יותר ממה שנדמה לנו. כאשר אדם חולם חלום, חשוב לא לספר לאנשים אשר לא רוצים בטובתו, או לאנשים אשר אינם מבינים בפיתרון חלומות. מכיוון שהפיתרון של אנשים אשר אינם רוצים בטובת החולם, עלולים לפרש את החלום לרעה, ישנה סכנה שהפיתרון יהפוך למציאות.

ע״פ המסורת, פותר החלום צריך להתחיל את פיתרון החלום במילים ״חלום טוב, חלום שלום״ על מנת להכניס אנרגיה טובה ולכוון את פיתרון החלום למקום טוב.

כדאי לזכור חלום טוב

המילה זיכרון נובעת מהמילה זכר אשר מייצג המשכיות. כאשר מופיע חלום טוב, המביא עמו בשורות טובות, כדאי לזכור אותו ולהמשיך את האנרגיה, כי הוא יכול להתגשם גם אחרי 20 שנים מהלילה שבו הוא התגלה. כאשר יוסף חלם כי השמש והירח ואחד עשר הכוכבים כורעים בפניו, האחים שלו קינאו בו, וראו בו כנער מפונק, מבלי להבין את האחריות הקוסמית אשר היתה לו לפרנס את העולם.

ספר הזוהר מלמד, כי בגלל שיוסף סיפר את החלום לאחיו, הוא גרם שהחלום ייצא לפועל באיחור רב. יוסף זכר את חלומו במשך 22 שנים, עד שהוא יצא לפועל, והוא הפך להיות השליט של מצרים ואחראי על כל הכסף בעולם. בדיוק  כפי שהוא ראה בחלום: 11 האחים שלו באו וכרעו בפניו, ואילו יוסף סלח להם וחילק איתם את השפע, כי הוא הבין שהכל היה צריך לקרות בדיוק כך. הבורא סיבב את הכל כדי שהוא יגיע למעמד הזה, אך יחד עם זאת הוא הקפיד להזכיר לעצמו את החלום בכל יום, כדי לגרום לו להתממש.

אם אתם חולמים חלום טוב, תכתבו אותו, תזכרו אותו, אפילו להמון שנים. כל עוד אתם זוכרים אותו, הוא עוד יכול להתגשם.

הסיבה לסיוטי לילה

סיוטי לילה אשר חוזרים על עצמם, מראים כי האדם עובר תהליך כואב ועל כך שהנשמה שלו זועקת לשינוי. מומלץ לטהר  את הבית בקטורת אחת לשבוע, ואף לנקות את החדר –  ניקיון פיסי גורם לניקיון רוחני.

הזוהר מספר על אדם אשר ניסים היו מתרחשים בחייו באופן קבוע, וכאשר הוא נשאל מה הדבר המיוחד שהוא עושה שכל כך הרבה ניסים קורים לו, הוא הסביר כי בכל לילה לפני השינה, הוא לא יכול להירדם עד שהוא עובר תהליך שבו הוא סולח לכל מי שפגע בו באותו יום, והיה נוהג אף  לברכם. ניתן לעשות חשבון נפש קצר לפני השינה על מנת לסלק את כל המשקעים ולאפשר לנשמה לעלות ולהיטען באנרגיה של התחדשות. חכמי הקבלה נוהגים לאמר את קריאת שמע שעל המיטה, על מנת להדביק את המחשבות שלהם עם אורו של הבורא לפני השינה.

מומלץ להכניס את ספרי זוהר לתוך הבית, מכיוון שכאשר הזוהר נכנס, כל החושך מסתלק. סריקה בעיניים של  מספר פסוקים לפני השינה, מעלה את המודעות שלנו על מנת שנוכל לחלום חלומות טובים. הנוכחות של ספר הזוהר משרה אור של הגנה על כל מי שנמצא בבית. 

פיתרון חלומות נפוצים 

להלן מספר דוגמאות של חלומות ופיתרונם:

חלום על נחש – סימן לפרנסה; הנחש מכיש את האדם- פרנסתו נכפלת; האדם הרג את הנחש- פרנסתו מתמעטת; חלום על נשר – מראה על גדולה; חלום על אריה- מראה על אויבים; האריה בורח מפניו- האויבים שלו לא יוכלו לו; חלום על ביצה- מה שביקשת עומד תלוי; ביצה שבורה – בקשתך התקבלה.

חלום על אדם שנפטר – מראה על אריכות ימים; נפטר המופיע בחלום ונותן משהו – סימן טוב; הנפטר לוקח נעל מהאדם – סימן לא טוב; חלום על כבשים – מראה על הצלחה גדולה; חלום על גמל – היה על האדם דין והוא ניצל; חלום על גזירת שיער – סימן למיתוק דינים; חלום על ענבים – מראה על הצלחה כלכלית.

חלום על פיל – מראה על ניסים ונפלאות; הרואה את עצמו ערום – מראה כי האדם חסר הגנה רוחנית; הרואה כלב בחלום- כלב מראה על אויבים; אם הכלב בורח ממנו – האויבים שלו לא יצליחו לפגוע בו; הרואה אווז בחלום – יצפה לחכמה.

איך מרגישים בבוקר בזמן שמתעוררים?

הדבר החשוב ביותר בהבנת פיתרון החלום, הוא לשים לב לתחושה ולהרגשה כאשר מתעוררים. אם התחושה היא לא נעימה, מלווה בפחדים, כנראה שהחלום לא היה טוב, וההיפך: אם התחושה היא טובה, מלווה בשמחה כנראה שקיבלתם מסר חיובי, מעורר השראה ובבשורות טובות.

כאשר קשה לקום בבוקר ויש נטייה לקום בתחושה של עייפות, כנראה שעל האדם ליצור שינוי בחייו. לתת יותר עדיפות לגדילה הרוחנית. יחד עם זאת, עלינו לזכור כי מטרת החלומות היא להראות לנו את השינויים אותם עלינו לעבור, על מנת להגשים את הייעוד האישי. ידוע כי לדוד המלך, היו רק חלומות רעים, ולכן הוא לא הפסיק להעריך כל רגע בחייו, וידע שתמיד יש עוד מקום לגדול, לבוא ממקום של נתינה, וזה מה שעשה אותו ראוי להיות המנהיג של ישראל. אל תפחדו לחלום!

==

למעוניינים לקבל ייעוץ רוחני במגוון נושאים אישיים כגון פרנסה, זוגיות, בריאות ועוד, ניתן לפנות אליי במייל: Avner.madar@kabbalah.com, או בטל': 323-616-3270

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות