Connect with us

חדשות ואקטואליה

האדם הנכון בזמן הנכון

Published

on

נתניהו הוביל את המדינה למחוזות שלא תיארנו או חלמנו שנגיע אליהם עכשיו הגיע זמן לשינוי, ובני גנץ מתאים בהחלט להוביל את ישראל קדימה

אני זוכר היטב את הפעם הראשונה ששמעתי את סנאטור ברק אובמה. עמדתי רתוק לטלוויזיה, כמעט מהופנט. לא התפלאתי שיהודי ארה״ב נהו אחריו בהמוניהם, חלקם כי ראו את אובמה האמיתי – שותף פעיל ללחץ שניתן להפעיל על ישראל – וחלקם כי גם הם היו מהופנטים, מרותקים. כשאובמה ירד מהבמה עת נאם בפני משתתפי כנס אייפ"אק (השדולה למען ישראל בוושינגטון) ללחוץ את ידי היושבים בשורה הראשונה, לבם עלץ. הוא הכריז שהוא מכיר בירושלים בירת ישראל, ועוד גדולות ויקרות נכונו לנו, כך ודאי הרגישו כל הנוכחים. לא היינו צריכים לחכות זמן רב להיסטוריה לטפוח על פנינו. לא עברו מספר שעות, וכבר למחרת בבוקר יצאה ההבהרה שלא בדיוק ולא בכלל, לא התכוון והוצאו הדברים מהקשרם.

את אותה הרגשה – שבפניי עומד נואם מיוחד שעוד נזכה ונכיר בשנים הבאות – הרגשתי עת עמדתי באותו מקום בדיוק, צופה במסך הטלוויזיה: נשיא מדינת ישראל ולימינו בני גנץ. גנץ היה רמטכ״ל אהוד ומוערך. האם זה אומר שהיה רמטכ״ל טוב? האם רמטכ״ל פירושו פוליטיקאי טוב? האם הוא יהיה ראש ממשלה טוב? האם יצליח להרכיב ממשלה?

כולנו זוכרים את אהוד ברק, איש מבריק כבר כששירת כרמטכ״ל שהוא ממשיך לפוליטיקה. אצל ברק הכל מחושב, שנים מראש, וכך טרם פרישתו מצה״ל, הוא וידא שהארכיונים ״נוקו״ מכל דבר שאינו מחמיא עבורו. רק כראש ממשלה היה מוכן לתת לערפאת יותר מכל ראש ממשלה אחר, ובימינו אלו הוא נשמע קיצוני-שמאלני, מוטרף ע״י נתניהו עד כדי כך שהישראלי הממוצע מתרחק ממנו כמו ממגיפה. פשוט לא נעים לשמוע את כל שהוא שופך ברבים, כאילו שנתבלעה עליו דעתו.

גוש הימין מתנגד לגנץ בשל נכונותו לעבוד עם הערבים אזרחי ישראל, בגלל שהמצע עליו הוא רץ הוא ״רק לא נתניהו״ ובעיקר בגלל שהוא ״שמאל". יאה יהיה לגוש הימין (שאני נמנה על חבריו) שיזכור שהוויתורים הגדולים ביותר תמיד היו ע״י ממשלות הימין ולא השמאל. יתרה מכך, לחברי גוש הימין, חייבים לזכור מי הוא בני גנץ: מנהיג, שכן אחרת לא היה רמטכ״ל צה״ל. גנץ לא יבגוד במדינת ישראל, וודאי אינו טיפש או חסר אחריות, בדיוק להיפך. הוא ידע להוביל את אנשיו כולנו – בכדי להשיג את מטרות קיומו של צבא ההגנה לישראל, והוא גם ידע להוביל את העם כולו.

את גנץ פגשתי לפני שנים, כשכיהן כנספח הצבאי בוושינגטון הבירה בדרגת אלוף. הוא טס ללוס אנג'לס במיוחד לתמוך בחברו, רב הכותל, בזכייתו בפרס יוקרתי על ״שרשרת הדורות” שבכניסה למנהרות הכותל (ידידי יעל ז״ל וג׳רמי לנגפורד הם האומנים שיצרו את שרשרת הדורות). חבר שיודע להתייצב לצד חבריו, הן בשעת צער, צרה ומצוקה והן בשעת שמחה מיוחדת ראוי להערכה.

הפרשן הצבאי אלון בן דוד סיפר בהרצאתו האחרונה בלוס אנג'לס שחייו של בני גנץ היו קלים למדי – הכל הסתדר עבורו בלי קשיים, כאילו הוגש לו הכל על מגש של כסף. הוא לא אמר זאת בקנאה או בשנאה, נהפוך הוא; הוא ציין שגנץ בר מזל. ואכן, אדם צריך להיות במקום הנכון, בזמן הנכון. האם יש רע בכך שלכאורה הוא לא התאמץ, שהכל בא לו בקלות? נהפוך הוא – צריך להתפלל שכך גם יהיה בעתיד לבוא.

אך יותר מכל מסקנות מהקשרים אלו ואחרים, שיתכן שהן נכונות ויתכן שהן לא תתממשנה (כפי שקרה עם אהוד ברק), אהבתי את מה ששמעתי. הרגשתי שלפניי עומד מנהיג, מצביא, וקורא לאנשיו (ולי) לצעוד איתו ואחריו. ביני לבין עצמי אפילו ציינתי לשבח את מי שכתב עבורו את הנאום.

במערכת הבחירות נאמר לנו – ורבים הפנימו – שהמצב קיומי-קריטי, וחייבים איש בעל נסיון שימשיך להוביל אותנו קדימה. מתי המצב לא היה קיומי קריטי במהלך שבעת העשורים האחרונים? הדברים חזרו ונאמרו בצורה מפורשת ביותר: יש רק אדם אחד, יחיד ומיוחד, שיכול לעשות זאת, והוא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אין ספק שנתניהו הוביל את המדינה קדימה למחוזות שלא תיארנו וגם לא חלמנו שנגיע אליהם. עם זאת, הוא זנח (או בצורה מחושבת או בגלל שזה לא היה העיקר) את השכבות החלשות, וכך גדל והתעצם הפער בין אלו שיש להם ואלו שאין להם – משפחות עם ילדים וחיילים רעבים; אלימות איומה; שחיתות בכל הרמות; חינוך קלוקל; אזורים הסובלים מהמהגרים הבלתי חוקיים; ניצולי השואה שנזנחו ועוד . כך גם לגבי הפער בין המרכז לבין הפריפריה והגרוע מכל – התהום בין תומכיו ומתנגדיו ובין דתיים וחילוניים, שנאה משסעת שכבר מזמן לא התנסנו בשכמותה – שנאת חינם שתביא למפלתנו.

וכך מגיעים אנו אל הבלתי-נודע שהוא למעשה ידוע ומוכר, מוערך ובעל נסיון – בני גנץ, ואל נאומו במשכן הנשיא, פנייתו לכל אחד ואחת מאתנו. את שנתניהו נזכר בשבועות ובימים לפני יום הבחירות, בעיקר כשהרגיש מאוים שהוא הולך להפסיד, גנץ פרש כשטיח בכניסה: אנחנו עם אחד, משפחה אחת, בואו נתאחד, בואו נצעד ביחד. גנץ מסתכל ורואה את עמו ומשפחתו, ויודע שמדינה ובית לעם היהודי יש רק אחד – בין הנהר לבין הים – והוא מוקף אויבים מחוץ ומבית שרוצים להשמידנו. כרמטכ״ל הוא סקר בגאווה ובהתרגשות בלתי פוסקת את החיילים והמפקדים, כולם פקודיו, והצעידם קדימה. כך הוא יעשה עכשיו עם מדינת ישראל. הגיע זמן שינוי, וטוב שבני גנץ הולך להובילו.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

חדשות ואקטואליה

השגריר באו"ם: "ישראל עומדת לצד העם האירוני"

Published

on

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה השבוע לדיון בנושא המצב במזרח התיכון. שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון הפתיע בנאומו את הנוכחים בחדר כאשר החל לדבר בפרסית: "ישראל עומדת לצד העם האירני". דנון הציג לחברות המועצה את תמונתה של ניקטה אספנדני בת ה-14 שנהרגה בידי אנשי המשטר כאשר יצאה להפגין ברחובות בנובמבר האחרון. "לאחר הרצח הנורא, המשטר ניסה לטייח את המוות של ניקטה. בהתחלה פרסם שהיא מתה מסיבות אחרות ולאחר מכן הכריח את הוריה לומר שהיא מתה מהרעלה". דנון הוסיף: "לשכנינו הפרסים יש מורשת עשירה שהם צריכים להיות גאים בה. העם הפרסי הוביל את ההכרזה על זכויות אדם, סייע לביטול העבדות ונתן לאנשים את הזכות לבחור את דתם. מערכות המים, אלגברה, אנימציה, שחמט – כולן המצאות אירניות… זה אבסורד שעם שהמציא את זכויות האדם ופעל למען חופש דת נשלט בידי משטר שרומס את שתי הזכויות הללו. אסור לקהילה הבינלאומית לעמוד מהצד בזמן שהמשטר האיראני משתיק, כולא ומוציא להורג את תושביו".

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

מדוע נתניהו הפסיק לעבוד עם יועצי הקמפיין של טראמפ?

Published

on

קורי לבנדובסקי ודיוויד בויסי הובאו כדי לרענן את הצוות הוותיק של הליכוד, וגיבשו קמפיין חיובי ששם דגש על הישגיו של נתניהו. הם חזרו הביתה אחרי חודש

קורי לנדובסקי בשימוע בקונגרס, בשנה שעברה

ראש הממשלה בנימין נתניהו והליכוד הפסיקו לעבוד עם היועצים הפוליטיים שעבדו עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ושנועדו לקחת חלק בקמפיין המפלגה לבחירות הקרובות. "הארץ" מדווח כי בימים האחרונים החליטו בליכוד להפסיק את ההתקשרות עם זוג היועצים, קורי לבנדובסקי ודיוויד בויסי, לאחר עבודה של חודש. 

נתניהו שכר את שירותיהם של היועצים לאחר שהגיע למסקנה שהצוות שמלווה אותו זה תקופה ארוכה – טופז לוק, יונתן אוריך, עופר גולן ושרוליק איינהורן – זקוק לרענון. לבנדובסקי ובויסי ערכו כמה פגישות וגיבשו אסטרטגיה לקמפיין חיובי ששם דגש על הישגיו של ראש הממשלה, ללא "נגטיב" ועם הרבה עבודת שטח. בעקבות תום ההתקשרות בין הצדדים, היועצים חזרו לארה"ב.

לבנדובסקי ניהל חלק מהקמפיין של טראמפ לנשיאות, אך הוחלף בפול מנפורט קצת לפני הניצחון בפריימריז. הוא פעיל במפלגה הרפובליקנית בניו המפשייר, המשיך להיות מקורב לטראמפ ותומך נלהב שלו בתקשורת. בויסי הוא יועץ רפובליקאי ותיק, ששימש כסגן מנהל הקמפיין של טראמפ החל מספטמבר 2016. לנתניהו ממשיך לייעץ אהרון קליין, עיתונאי שעומד בראשות אתר החדשות הימני ברייטברט בישראל. קליין הפך בחודשים האחרונים למשפיע מאוד בסביבת ראש הממשלה. 

במקביל פורסם כי נתניהו מתכוון לנצל את בואם של כ–40 מנהיגים מרחבי העולם לפורום השואה העולמי שיתקיים ביום חמישי ביד ושם, כדי לגייס אותם למאבקה של ישראל בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג. נתניהו קורא להטיל סנקציות על בית הדין הבינלאומי. בראיון ברשת הטלוויזיה הנוצרית TBN, ששודר ביום שלישי במאות תחנות טלוויזיה בארה"ב, אמר נתניהו כי הוא מפציר בצופים "לדרוש פעולה קונקרטית, סנקציות, נגד בית הדין הבינלאומי, פקידיה, תובעיה, כולם". 

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ממשל טראמפ מאפשר שינוי בהליך ויזה למומחים בארה"ב

Published

on

מעסיקים אמריקאים יוכלו לרשום מועמדים לקבלת ויזת H1B – אשרה להעסקת מומחים – להגרלה אלקטרונית בעלות של 10 דולר בלבד 

ממשל טראמפ יאפשר למעסיקים בארה"ב לרשום מועמדים לקבלת ויזת H1B – אשרה להעסקת מומחים – להגרלה אלקטרונית בעלות של 10 דולר בלבד. זאת לפני שיגישו עבורם את הבקשה המלאה, שעלותה אלפי דולרים. לפי ההליך החדש, רק בגין העובדים שנבחרו בהגרלה יידרש להגיש עתירה מלאה.

רשות האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS) פירסמה בשבוע האחרון רפורמה בנוגע לאשרה במטרה לייעל את ההליך, להפחית ניירת ולאפשר חיסכון למעסיקים. מדובר באשרה שאותה ממלאים מעסיקים אמריקאיים המעוניינים להעסיק באופן זמני עובדים זרים במקצועות ייחודיים, בעלי ידע ייחודי ותואר ראשון לפחות או ניסיון תעסוקתי מקביל.

האשרה משמשת בשנים האחרונות בעיקר עובדי תעשיית ההייטק, שיכולים להגיע לעבוד בארה"ב לתקופה של עד שלוש שנים. המהלך מגיע אחרי זינוק של מאות אחוזים לאחרונה בדחיית בקשות של חברות אמריקאיות לאשרת מומחים כזו והקשחת התנאים לקבלתה, כחלק ממדיניות טראמפ "עובדים אמריקנים תחילה" המגבילה כניסה לשוק התעסוקה בארה"ב בעיקר בתחום ההייטק והרפואה.

על פי מחקר שערכה הקרן הלאומית למדיניות אמריקנית (NFAP), שניתחה את נתוני רשות ההגירה והאזרחות USCIS, בשנת 2015 עמד שיעור הסירוב לבקשות ראשוניות לוויזה מסוג H1B על 6%. במרץ השנה חלה קפיצה לרמה של 33%. מדובר בעלייה בשיעור של 450%. ההקשחה במדיניות באה לידי ביטוי בהכבדת הבדיקות על מבקשי האשרה וכפועל יוצא גם במספר הבקשות שנדחו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות