Connect with us

גוף ונפש

האגו בוחר בדרך הקשה

Published

on

לכול אחת יש קולות פנימיים כאלו ששומרים עליה, אינטואיציה שיודעת לסמן לך לשים לב במצבים מסויימים מול אנשים מסויימים. בראייה לאחור התעלמתי מהקולות הפנימיים שלי, בעצם הכול היה כתוב אצלי בענק על הקיר.

אנחנו תמיד חיים באשליה שאנחנו נשנה את בן/בת הזוג שבזוגיות שלנו זה יהיה אחרת, במציאות מה שאנחנו פוגשים זה מה שזה, נמר לא הופך חברבורותיו.

מה שמתאים לנו בשנות העשרים לא מתאים בשנות הארבעים, אם אנחנו לא מתפתחים ביחד נוצר פער לפעמים בלתי ניתן לגישור, כול זוג והסיפור חיים שלו האמת היא בעיני המתבונן ובגירושים; רק הבעל והאישה יודעים מה היה שם.

אם את אישה בסיפור וניסית הכול-אבל הכול כי לשמור על התא המשפחתי ולא הצלחת, ברוכה הבאה למערכת המשפט, אם ״התמזל״ מזלך ובעלך מחליט שאם את רוצה ללכת תלכי בלי כלום, ברוכה הבאה לסיוט ארוך. תיפגשי בעל שלפתע מאיש עשיר או עמיד בתוך ימים לא רבים הופך בעזרת ״חברים טובים״ לשכיר אביון שאין לו כלום. תצטרכי הרבה מאוד כסף לעורכי דין שעובדים עבורך רק כול עוד הכסף זורם. נגמר לך הכסף – הם זורקים את העט, סוגרים מקלדת וזורקים אותך למדבר.

למזלי עמדה מאחורי משפחה מדהימה ותומכת. לצערי אני מדברת עם כול כך הרבה נשים אימהות לילדים שננטשו במדבר ע״י עורכי דין שרואים רק את הדולר. אם עברת את כול זה והגעת לשופט – תנמיכי ציפיות. מערכת המשפט עובדת   לפי ראיות, עובדות ואחרי שתפרסי את כול העובדות בפני השופט הוא יסתכל על ״תלוש השכר״ שקיבל בעלך מה״בוס״ החדש במקרה החבר שלו, ויפסוק לך חצי מהמשכורת שלו שתספיק לך ולילדים ל…כלום ושום דבר. אם זכית וקיבלת חצי מהבית זה נפלא, זה יכסה אולי חצי משכר הטירחה המטורף של עורכי הדין.

זה קצה קצהו של הצד הכלכלי כי היצירתיות חברים וחברות עולה על כול דימיון. בצד הרגשי יש את הבן/בת זוג שמנסים לנקום על כך שהחלטנו להיפרד וזה בסדר. בואו נהייה הוגנים ונגיד שבינינו נריב, נתווכח, נתלוש שיערות אחד לשני זה פייר פייט. אבל, וזה ביג אבל, האבל של כול האבלים – למה להכניס באמצע את הילדים? למה להפוך את הילדים לחסרי כול, מה הם פשעו? הם לא בחרו להתגרש, הם גם ככה משלמים מחיר נפשי כבד. מצחיק אותי שבן או בת הזוג מתנקמים באבא או באמא של הילדים ומצפים שהילדים יקבלו את זה וגם יסלחו. ילדים רואים אם פגעו באמא שלהם, אם פגעו באבא שלהם. ילדים רואים מי ההורה שדואג להם מחבק אותם ותומך בהם בימים הקשים. וחברים – זה חוזר להורה שפוגע כמו בומרנג!

תחשבו עשר פעמים לפני שתחליטו לפרק את המשפחה, תחשבו עשרים פעמים לפני שחליטו לשקר ולרמות את אמא של הילדים שלכם, או את אבא של הילדים שלכם, תחשבו שלושים   פעמים אם אתם יוצאים למלחמה של נקמה ואגו, במלחמה כולם מפסידים, תחשבו ארבעים פעמים אך הייתם רוצים שהילדים שלכם יראו אתכם!

הכל עניין של בחירה; תבחרו בטוב! ואתן נשים יקרות תחזיקו מעמד. מבטיחה שהסיפור שלכן עוד יסופר…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גוף ונפש

לעשות משהו חדש כל שבוע – ניסוי ל-2020

Published

on

"כשהתלמיד מוכן, המורה מגיע"

פעם, עוד לפני האינסטגרם, העברתי את קורס הפסיכולוגיה החיובית הראשון שלי. הכל היה חדש, התחום, הקבוצה, המדריכה, והאווירה הייתה מרגשת במיוחד. בסוף הקורס, עם ברכות ומתנות בידיים, גם הדמעות באו לבקר. כשהגעתי הביתה קראתי שוב את כל הברכות, הפעם לאט. כרטיס אחד נחרט לי בלב. זאת הייתה ברכה קצרה מאוד. משפט אחד: "כשהתלמיד מוכן, המורה מגיע". ואחר כך, "תודה, הקורס שינה לי את החיים".

במשך השנים המשפט הלך איתי, ולפני כמה שבועות הוא נכנס בי במאה קמ״ש. מהי המשמעות של המשפט? לפעמים יש בנו משהו שרק מחכה. מחכה שיעשו עליו ״פו״, שיתנו לו טיפה אחת של מים, שיזרקו לו איזה ״מה נשמע?״ כדי שהוא פשוט יתפרץ, יתפוצץ, שיהפוך למשהו גדול מאוד.

מה היה צריך להתפרץ מתוכי? החדש. 

מוזר, אבל דווקא בסוף שנה וחצי של עבודה על הדבר הכי חדש שעשיתי (לכתוב ספר. טוב אולי אחד אחרי להפוך לאמא), הרגשתי שאני חייבת חידוש. כשהגשתי את הספר, רציתי לשמוח, רציתי לקפוץ, אבל הייתי גמורה. הספר אמנם היה חדש מאוד, אבל רק מרחוק, ברעיון. כי מקרוב, ביום יום, עברתי יותר משנה שבה התעוררתי עם רעיון לפרק בספר, ישנתי עם הספר, חלמתי שטיגריס אוכל לי את הספר. הוא היה שם כל הזמן. אפילו כמה ימי שבת נתתי לו. אז התוצאה הייתה חדשה, אבל היומיום היה ממש אותו דבר; לכתוב, למחוק, לכתוב, למחוק, למחוק, למחוק. שורה חדשה.

ואז דיברתי עם מלי אלקובי, קולגה וחברה מלאת צחוק ואנרגיה. אורחת של כבוד בפודקאסט. היא סיפרה לי שהשתתפה בערב ספוקן וורד, שעשתה ניסוי – להגיד כן, לנסות דברים חדשים. החלטנו שנקליט על זה פרק לפודקאסט: ״למה כדאי לעשות דברים חדשים״. בינגו.

לעשות דברים חדשים, זה היה כל ה״פו״ שהייתי צריכה. האנרגיה חזרה. הרגשתי שוב בת 20 וחצי. כל העולם פתוח, יש מלא אפשרויות, יש מלא מה להכיר ולנסות. יאללה, לחיות!

ככה נולד הניסוי שלי. 

אולי אתחרט, אבל החלטתי להתחייב בכל זאת. השנה אני הולכת לנסות בכל שבוע דבר אחד חדש. אני אעשה דברים שאף פעם לא עשיתי אבל תמיד חלמתי, דברים שפחדתי לעשות, דברים שנראו לי ״לא בשבילי״, ועוד מהביזאר של היומיום. כל שבוע. 52 דברים חדשים, אלוהים.

דברים שאני רוצה לנסות:

1. אימון כושר על מזרון שצף במים (Float-fit)

2. לסיים ספר מההתחלה ועד הסוף בשבוע

3. לארגן אירוע התרמה למען מטרה חשובה עבורי

4. ללכת לארוחה ב-Eat With

5. לסדר את החדר כל בוקר במשך שבוע

6. להפוך קשר מקצועי לחברי

7. להרוויח כסף בדרך חדשה

8. להקליט פרק מסוג חדש לגמרי לפודקאסט

9. לנהל שיחה עמוקה עם אדם זר

10. לבקש עזרה ממישהו ש״לא נעים״ לבקש ממנו

כדי לגוון את החיים ולנסות דברים חדשים לא צריך להיות רמבו-חסר-אמיגדלה, אלא להתחייב לסקרנות לפתיחות, ולפזר קצת אומץ מעל. לא תמצאו ברשימה אכילת מקקים, הישרדות בג'ונגל או פתרון לבעיות הרעב באפריקה. בחרתי דברים אפשריים, אני לא צריכה להיות מישהי מיוחדת או חזקה או חכמה במיוחד כדי לעשות אותם, פשוט להסכים להקדיש זמן ללא נודע.

איך אני הולכת לעשות את זה?

כל שבוע אני מתחייבת לעשות דבר אחד חדש, לתעד אותו ואחר כך לשתף בעמוד הפייסבוק שלי מה למדתי. כדי לעקוב אוסיף את ההאשטג #משהו_חדש_בשבוע (השיתוף ברשת מבחינתי מאתגר בפני עצמו). אני אתכנן בכל פעם כמה שבועות קדימה, ואנסה לקבוע כמה שיותר מראש, כי עם כמה שאני אוהבת ספונטניות, אני לא מאמינה לה במקרה הזה. אחרת, אני בדיוק אהיה עמוסה מידי, חולה מידי, ידלפו לי מים מהתקרה (סיפור אמיתי ומצער) או שאצטרך לחסן את החתול. אף פעם אין זמן.

ניסוי כזה דורש מערך של חשיבה, תכנון מראש, התגברות על חסמים ובעיקר – עזרה לא תזיק. אני הולכת להיעזר בעוזרת הנפלאה שלי, ליאור, שתשמור עלי שלא אזייף. אערב בזה חברים, אתכם, וכמובן את הקיר המחייב של הרשת החברתית.

למה אני משתפת את זה בפרהסיה? 

האמת, שזה אולי החלק הכי מפחיד ("מה אכפת לאנשים אם ניסיתי ספורט חדש?"/ "מה אם אני לא אעמוד בזה"/"למי יש זמן גם לנסות וגם לכתוב?"…). העניין הוא שבלי השיתוף, זה כנראה לא יקרה. אחרי ששלחתי לכם את זה, אין דרך חזרה, אתם שם, האח הגדול רואה הכל. וזה עוזר. אגב, בניסויים פסיכולוגים כששמים מול אנשים מראה או תמונה של עיניים או כל דבר אחר שמעלה מודעות, הם מתנהגים יפה יותר. ואני צריכה להתנהג פה יפה. חוץ מזה, יש סיכוי שתידבקו ותלכו איתי בדרך הזאת, נתמוך אחד בשני, כל אחד בחוויות החדשות שלו.

זה הולך להיות מאתגר. אני בטוחה שיהיו שבועות שלא אעמוד בזה. אני בטוחה שיהיו שבועות שאני "אגיד מה עשית לעצמך, משוגעת". אני בטוחה שאני אלמד מזה המון, ושזה יוביל אותי למקומות שאני בכלל לא יכולה להעלות על דעתי.

רוצים להצטרף? הקשיבו לפרק בפודקאסט, הצטרפו לניסוי ולקבוצת הפייסבוק, תוכלו לשתף שם גם בניסויים משלכם, ואולי גם להציע לי עוד רעיונות להרפתקאות. 

רוצים לעקוב אחרי מה שעשיתי לעצמי? מוזמנים לעקוב אחרי בפייסבוק.

שלכם, ואחלו לי בהצלחה!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות