Connect with us

גוף ונפש

האגו בוחר בדרך הקשה

Published

on

לכול אחת יש קולות פנימיים כאלו ששומרים עליה, אינטואיציה שיודעת לסמן לך לשים לב במצבים מסויימים מול אנשים מסויימים. בראייה לאחור התעלמתי מהקולות הפנימיים שלי, בעצם הכול היה כתוב אצלי בענק על הקיר.

אנחנו תמיד חיים באשליה שאנחנו נשנה את בן/בת הזוג שבזוגיות שלנו זה יהיה אחרת, במציאות מה שאנחנו פוגשים זה מה שזה, נמר לא הופך חברבורותיו.

מה שמתאים לנו בשנות העשרים לא מתאים בשנות הארבעים, אם אנחנו לא מתפתחים ביחד נוצר פער לפעמים בלתי ניתן לגישור, כול זוג והסיפור חיים שלו האמת היא בעיני המתבונן ובגירושים; רק הבעל והאישה יודעים מה היה שם.

אם את אישה בסיפור וניסית הכול-אבל הכול כי לשמור על התא המשפחתי ולא הצלחת, ברוכה הבאה למערכת המשפט, אם ״התמזל״ מזלך ובעלך מחליט שאם את רוצה ללכת תלכי בלי כלום, ברוכה הבאה לסיוט ארוך. תיפגשי בעל שלפתע מאיש עשיר או עמיד בתוך ימים לא רבים הופך בעזרת ״חברים טובים״ לשכיר אביון שאין לו כלום. תצטרכי הרבה מאוד כסף לעורכי דין שעובדים עבורך רק כול עוד הכסף זורם. נגמר לך הכסף – הם זורקים את העט, סוגרים מקלדת וזורקים אותך למדבר.

למזלי עמדה מאחורי משפחה מדהימה ותומכת. לצערי אני מדברת עם כול כך הרבה נשים אימהות לילדים שננטשו במדבר ע״י עורכי דין שרואים רק את הדולר. אם עברת את כול זה והגעת לשופט – תנמיכי ציפיות. מערכת המשפט עובדת   לפי ראיות, עובדות ואחרי שתפרסי את כול העובדות בפני השופט הוא יסתכל על ״תלוש השכר״ שקיבל בעלך מה״בוס״ החדש במקרה החבר שלו, ויפסוק לך חצי מהמשכורת שלו שתספיק לך ולילדים ל…כלום ושום דבר. אם זכית וקיבלת חצי מהבית זה נפלא, זה יכסה אולי חצי משכר הטירחה המטורף של עורכי הדין.

זה קצה קצהו של הצד הכלכלי כי היצירתיות חברים וחברות עולה על כול דימיון. בצד הרגשי יש את הבן/בת זוג שמנסים לנקום על כך שהחלטנו להיפרד וזה בסדר. בואו נהייה הוגנים ונגיד שבינינו נריב, נתווכח, נתלוש שיערות אחד לשני זה פייר פייט. אבל, וזה ביג אבל, האבל של כול האבלים – למה להכניס באמצע את הילדים? למה להפוך את הילדים לחסרי כול, מה הם פשעו? הם לא בחרו להתגרש, הם גם ככה משלמים מחיר נפשי כבד. מצחיק אותי שבן או בת הזוג מתנקמים באבא או באמא של הילדים ומצפים שהילדים יקבלו את זה וגם יסלחו. ילדים רואים אם פגעו באמא שלהם, אם פגעו באבא שלהם. ילדים רואים מי ההורה שדואג להם מחבק אותם ותומך בהם בימים הקשים. וחברים – זה חוזר להורה שפוגע כמו בומרנג!

תחשבו עשר פעמים לפני שתחליטו לפרק את המשפחה, תחשבו עשרים פעמים לפני שחליטו לשקר ולרמות את אמא של הילדים שלכם, או את אבא של הילדים שלכם, תחשבו שלושים   פעמים אם אתם יוצאים למלחמה של נקמה ואגו, במלחמה כולם מפסידים, תחשבו ארבעים פעמים אך הייתם רוצים שהילדים שלכם יראו אתכם!

הכל עניין של בחירה; תבחרו בטוב! ואתן נשים יקרות תחזיקו מעמד. מבטיחה שהסיפור שלכן עוד יסופר…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גוף ונפש

סגרו את חדר הכושר? יש עצה

Published

on

החשש מפני הידבקות בנגיף הקורונה גרם לרבים להימנע מהגעה לחדרי הכושר הסגורים אבל לא הקטין את הצורך בביצוע פעילות גופנית סדירה * אבל אפשר לעשות לא מעט תרגילים במתקנים שקיימים בגן השעשועים

אחרי כמה שבועות של סגר מתמשך בגלל מגפת הקורונה, שגם אחריו אנשים חוששים להיכנס למקומות סגורים כמו חדרי כושר ובריכות שחייה, רבים מחפשים פתרונות לאימון מחוץ לבית. אחד הדברים שאפשר לעשות הוא אימוני כוח בגן השעשועים בקרוב לבית, מפני שיש שם גם מתקנים ייעודיים לספורט וגם דברים אחרים שמשמשים לביצוע תרגילים.

אם משתמשים בדמיון ומוכנים להיות פתוחים לרעיונות חדשים אפשר לעשות שם את מרבית התרגילים הרגילים – אתם יכולים אפילו לבקש מהילדים לעזור לכם באימון. לא לשכוח לעטות מסכה, לשמור על מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים ולרחוץ ידיים היטב, או לחטא אותן באמצעות ג'ל לחיטוי כדי למנוע היבדקות והדבקה של אחרים.

אימון פלג הגוף התחתון בעזרת גזע עץ

חפשו עץ דק מספיק כדי להקיף אותו בזרועות פרושות. חבקו אותו וכופפו את הברכיים לזווית של 90 מעלות (סקוואט). הישארו כך כמה שניות וחזרו על התרגיל במלואו, או רק חלק ממנו – רדו ועלו במהירות רק כמה סנטימטרים בכל פעם. "פשוט מוציאים את אימון הבר מחדר הכושר אל הרחוב", אומרת דיינה בוליג, מאמנת כושר וכדורגלנית מקצוענית לשעבר משיקגו. התרגיל הזה מחזק את שרירי הירכיים והגב. אפשר לעשות אותו גם בעזרת עמוד תאורה או סל במגרש כדורסל.

ספסל הוא גם סטפר

אפשר לשכב על הספסל אבל זה פחות יעיל לכושר. מה שכן יכול לעבוד זה להשתמש בו לשיעורי מדרגה בעמידה ובקפיצה ולשכיבות סמיכה בהישענות, מסביר אדם רוזנטה, מאמן אישי מניו יורק. ובמילים שאנשים שלא מתאמנים בחדר הכושר יכולים להבין: עמדו מול הספסל, עלו עליו במהירות ואז רדו ממנו. בכל פעם עלו עם רגל אחת ורדו עם האחרת, ואז החליפו ביניהן (עלייה ברגל ימין, שתי הרגליים על הספסל, ירידה עם רגל שמאל. מניחים את שתי הרגליים על הקרקע ואז עולים ברגל שמאל). אנשים בעלי כושר גופני טוב וכאלה שיש להם קואורדינציה סבירה יכולים לנסות כך שהגב והזרועות ילעשות את זה בקפיצה עם שתי הרגליים יחד.

לצורך חיזוק פלג גוף עליון עמדו קצת רחוק מהספסל והשעינו עליו את כפות הידיים היו ישרים לגמרי. כופפו את המרפקים והורידו את הגוף לעבר הספסל עד שהחזה כמעט נוגע בו. דחפו את עצמכם חזרה למעלה וחזרו על התרגיל כמה פעמים.

ספסלי פארק ומתקני משחק בגן שעשועים הם בסיס מצוין לאימון פשיטת מרפקים שמחזק את שרירי הזרוע העליונים. התמקמו בקצה אחד של הספסל כשהגב מופנה אליו, והניחו את הידיים בקצה הספסל שמאחוריכם. הורידו את הגוף עד שהמרפקים כפופים לכ-90 מעלות. אם התרגיל הזה קשה מדי אפשר לקרב את כפות הרגליים לקצה הספסל, ואם הוא קל מדי כדאי להרחיק אותן.

עליות מתח על הסולם האופקי

עליות מתח הן תרגיל התנגדות מעולה מפני שהן מחזקות את פלג הגוף העליון ואת חלקו המרכזי. דרך אחת לעשות אותם היא להיתלות מענפי עץ אבל לא תמיד הם חזקים כמו שהם נראים ולכן עלולים להישבר. השתמשו בסולם האופקי שממנו ילדים נתלים ועוברים מצדו האחד של המתקן לצד האחר: הניחו את שתי הידיים ברוחב הכתפיים ואחזו במוט, כפות הידיים פונות כלפי חוץ. משכו את עצמכם כלפי מעלה. התרגיל הזה הוא הזדמנות טובה לשתף את הילדים באימון – לתוספת משקל ולהתנגדות רבה יותר שימו את הילד על הכתפיים שלכם ונסו לעלות כמה פעמים. לאחר מכן, אם עדיין יש לכם כוח, אתם יכולים לעשות שכיבות סמיכה עם תוספת המשקל של הילד עם גבכם.

אם אינכם יכולים לעשות עליית מתח אחת – ורבים אינם מצליחים לעשות זאת – נסו להיתלות עם כל משקל גופכם על המוט האופקי ולהרים את הרגליים כשהברכיים ישרות או כפופות. גם  התרגיל הזה מחזק את פלג הגוף העליון ואת חלקו האמצעי.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות