Connect with us

קהילה

ד"ש מתל אביב

Published

on

מה קרה כשראש העיר ללא הפסקה רון חולדאי ומנכ"לית קרן תל אביב הלה אורן התארחו בביתם של ד"ר דדלי דנוף וחדוה עמרני בבוורלי הילס

רון חולדאי עם המארחים ד"ר דדלי דנוף וחדוה עמרני

שיעור התושבים העירוניים חצה את רף ה-50 אחוזים מאוכלוסיית העולם. לפי הערכות, עד שנת 2050, כשני שלישים מהאוכלוסייה העולמית יחיו בערים. ובישראל? כבר כיום, 92 אחוזים מהאוכלוסייה המקומית מתגוררים בישובים עירוניים.

תופעה זו מציבה אתגרים חדשים ומורכבים בפני מוסדות השלטון, הכלכלה, החברה והסביבה, וכן, בפני גופים וארגונים עירוניים והתושבים עצמם.

קרן תל אביב, שהוקמה לפני 42 שנים, בשנת 1977 נחשבת לקרן העירונית המשפיעה ביותר במדינת ישראל, הקרן מבקשת מאז הקמתה לענות על אתגרי העיר תל אביב-יפו, לחולל שינוי חברתי בה ולחזק את חוסנה החברתי על ידי השקעה בתוכניות ופרויקטים של תרבות, חינוך, ספורט, סביבה וחדשנות. באמצעות שותפויות בין תורמים עסקיים, ארגונים ואנשי חזון מצליחה הקרן לצמצם פערים חברתיים בעיר תל אביב-יפו באופן בו לא ניתן היה לפעול ללא תמיכה פילנתרופית.

חולדאי עם מו"ל שבוע ישראלי שרונה קופר

באמצעות השותפויות מישראל ומהעולם הקרן לקחה חלק בהקמתם של מוסדות רבים, שהפכו עם השנים לסמליה של העיר תל אביב-יפו, ביניהם: אמפיתאטרון וואהל, ספריית בית אריאלה, סינמטק תל אביב, בית דניאל ליהדות מתקדמת, מרכז חמד"ע, מרכזי גיל הרך, גן צ'רלס קלור, מרכז סוזן דלל, המכללה האקדמית תל אביב-יפו ומלגות לאלפי סטודנטים, מרכז דניאל לחתירה, ואחרים.

מימין: אדם ברקוביץ, עידו אהרוני ורון חולדאי

בימים אלה נמצאים תחת הובלתה של הקרן בשיא בנייתם פרויקטים חשובים נוספים, בהם הקמת משכן בת שבע למחול והקמת הוולדרום הראשון בישראל.

בשבוע החולף ביקרו בלוס אנג'לס ראש עירית תל אביב-יפו רון חולדאי, מנכ"לית קרן תל אביב הלה אורן, וליאור שחר, ראש מטה צפון אמריקה של קרן תל אביב. הלה אורן היא אחת מהיזמיות העירוניות המוכרות בחוגי הפילנתרופיה והעשייה האורבנית, ומשמשת כמנכ"ל הקרן בשלוש השנים האחרונות.

חולדאי ואורן הגיעו לחוף המערבי כדי לחזק את הקשר והשותפויות עם הקהילה בלוס אנג'לס, ולחלוק את החזון של העיר תל אביב, המהווה מגדלור לערים אחרות בישראל וגם בעולם. בשנה החולפת גייסה קרן תל אביב תרומות ומשאבים מתורמים מצפון אמריקה בהיקף משמעותי, מעל 7 מיליון דולר ופילנתרופים רבים עומדים בקשר רצוף עם העיר כבר עשורים רבים.

בביקור הנוכחי ניפגשו ראש העיר ומנכ"לית הקרן עם ראש עיריית לוס אנג'לס אריק גרסטי ועם אישים נוספים של הקהילה היהודית בלוס אנג'לס. קבלת פנים קהילתית נערכה למשלחת מהארץ בביתם של ד"ר דדלי דנוף ורעייתו, הזמרת חדוה עמרני בבוורלי הילס. בארוע השתתפו בין היתר הקונסול הקונסולרי אבנר סבן ורעייתו עירית, ענת חיים, מנהלת 'הבית הישראלי', שוקי לוי מלחין ישראלי-אמריקאי, המפיק זוכה פרס האוסקר הווארד רוזנמן ואנשי העסקים קורין ופרד באקלי, המייסדים של Los Angeles-based Superbalife International, ו- prominent nutritional supplement company, השחקן הישראלי-אמריקאי מייק בורשטיין ואשתו ציונה ואחרים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

אירועים

מפגש חברתי בברנטווד להורי חטיבת הביניים של ב"ס מילקן

Published

on

מפגש חברתי ראשון מסוגו להורי תלמידי כיתות ז' וח' בחטיבת ביניים של ב"ס מילקן נערך בביתם של ליסה והרצל בני ישראלי בברנטווד. בארוע נכחו שרה שולקין, המנהלת הראשית של בתי הספר מילקן; ד״ר קימברלי שוורץ, מנהלת התיכון; לימור דנקר, מנהלת חטיבת הביניים במוסד; וכ- 150 הורי תלמידים.

הארוע אורגן ע״י MPA Milken Parent Association בראשות נשיאת הדירקטוריון שירין.

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

עכשיו זה רשמי: מת"י וה-IAC מתאחדים במרכז הקהילתי שפר

Published

on

מרכז מת״י סיפק לקהילה פעילויות תרבותיות ענפות במהלך 10 השנים האחרונות. כארגון קהילתי, מת״י שיתף פעולה עם הרבה ארגונים בקהילה, כולל עם ה IAC. מתנדבי מת״י, שרובם נוטלים חלק בהנהגת הארגון, החליטו שלאור פתיחת המרכז הקהילתי של ה IAC (על שם משפחת שפר), אין עוד צורך בקיום פעילויות קהילתיות דומות על ידי שני ארגונים שונים. מתנדבי מת"י החליטו להתנדב ב IAC, ובשיתוף פעולה עם צוות ה IAC במרכז שפר, לחזק את הפעילויות הקיימות וליצור פעילויות חדשות, כולל פעילויות דומות אלה שהיו במת״י.

הצעד המבורך נעשה בשיתוף פעולה של המנהיגים והמתנדבים של מת״י ו ה-IAC במטרה לאחד ולקרב את הקהילה הישראלית והיהודית האמריקאית ולרכז את הפעילויות והאירועים השונים והמגוונים תחת קורת גג אחת במרכז הקהילתי שפר. הקהילה תהנה מעתה ממרכז קהילתי אחד שישרת אותה וייתן מענה לכל הגילאים, כגון בייבי יוגה, IAC קשת, חוגים שבועיים לילדים ומבוגרים, דרך מסע אל הבגרות לבני/בנות המצווה, תכנית IAC איתנים לנוער, שיעורי דיאלוג שפות ועד מועדון ה"צעירים בנפש" שיתאחד עם מועדון הסושיאל קלאב של ה-IAC לגיל הזהב.

הפעילות החדשה תחל בהדרגה בחודש ספטמבר. חלק מהפעילויות החדשות יתקיימו במרכז הקהילתי שפר תחת ארגון ה-IAC. המטרה המשותפת היא שעד סוף השנה כל הפעילויות והתוכניות החדשות יייערכו במרכז הקהילתי שפר של ה-IAC בשיתוף פעולה מלא של המתנדבים והצוות של ה IAC למען הקהילה.

ב- IAC לוס אנג'לס בירכו השבוע על האיחוד והגדירו אותו כ"צעד הנכון והחשוב למען הקהילה שלנו. זהו תהליך טבעי ודרך נכונה להמשך בניית קהילה חזקה ומאוחדת. ה-IAC הוא הבית של כולנו. אורנה איילון, נשיאת מת"י: "אנו שמחים ומתרגשים על שיתוף הפעולה הכל כך טבעי. פנינו מועדות קדימה למען בניית קהילה חזקה ומגובשת ולבניית מרכז קהילתי פורה ומשגשג".

לפרטים והרשמה על התוכניות והאירועים, ניתן ליצור קשר עם המרכז הקהילתי שפר 818-451-1201 או באתר www.iacshephercenter.org

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

משפחות חיילים בודדים והקונכ"ל החדש במפגש ראשון אצל משפ' רובין בווסט הילס

Published

on

ארגון משפחות חיילים בודדים (FLS) בלוס אנג'לס קיבלו בברכה את הקונסול הכללי החדש ללוס אנגלס ודרום מערב ארה״ב, הלל ניומן. הקונכ"ל התארח במפגש של כשבעים משתתפים, שנערך בווסט הילס בביתם של יעל ועו"ד טל רובין. ד"ר ניומן, כשהתחיל את תפקידו ב-1 ביולי, דיבר מעומק הלב על התרומה העצומה של החיילים הבודדים לצה״ל, לחברה הישראלית בארץ, וליהודים בגולה, אותם הגדיר כ״גשר חיוני״. לאחר דבריו, השאלות מהקהל חשפו את המחשבותיהם לגבי הבחירות הקרבות, הפוליטיקה בארץ, וההבנה איך משפחות של חיילים בודדים- במרחק של אלפי קילומטרים – יכולות לעזור לשפר את חוויית הצבא של ילדיהם.

בקהל המוזמנים היו משפחות שהגיעו מרחוק סן דייגו), חיילים בודדים בשירות ומשוחררים, ותומכים של ארגון משפחות חיילים בודדים (FLS).

ארגון משפחות חיילים בודדים מקשר את המשפחות של החיילים הבודדים עם משאבים וקהילה תומכת בבריאותם האמוציונלית והפיזית. בנוסף, הארגון מספק לחיילים הבודדים מגוון שירותים בכדי להבטיח שירות חיובי ובטוח.

הארגון נוסד לפני 6 שנים ומנוהל על ידי הורים של חיילים בודדים בכדי למלא את הצרכים החיוניים לתמיכתם של משפחות החיילים הבודדים. חייל בודד הוא חייל שמשרת בצבא ההגנה לישראל ללא משפחה תומכת בארץ. בצה"ל משרתים כיום כ- 3,500 חיילים בודדים מכל העולם. 1,000 מתוכם הגיעו מארצות הברית עיקר מלוס אנגלס.

לפרטים נוספים על FLS ניתן ליצור קשר עם רבקה כהן בטל':

844-IDF-FOLS (433-3657) www.folsidf.org

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות