Connect with us

כלכלה

דעו את החוק: מה נסגר עם ה-EVICTION בקליפורניה בתקופת הקורונה?

Published

on

על פי החוק בקליפורניה, אם לאחר 14 ימים רצופים של אי תשלום דמי השכירות, ויש סברה שהשוכרים אולי נטשו את הנכס, על בעלי הדירות לשלוח לדיירים הודעה על "אמנת נטישה"… המסמך מסביר את התחייבויות הדיירים אם הם רוצים להישאר בנכס. 

באופן כללי, כאשר בעל נכס בקליפורניה מעוניין לסיים שכירות ולהשיב לעצמו את השטח המושכר עקב אי תשלום דייר, על הבעלים לפתוח בפעולה לשהייה בלתי חוקית ולפינוי הדייר. אולם כתוצאה ממגפת ה- COVID-19, מדינת קליפורניה ותחומי שיפוט מקומיים רבים חוקקו אמצעי חירום המגבילים את זכותו של בעל נכס לפנות דייר לפרקי זמן ממושכים, אם לא מבוטלים לחלוטין.

עם זאת, החוק בקליפורניה קובע הליך נוסף שעשוי לאפשר לבעל נכס להפסיק מיד את השכירות ולתבוע את השטח המושכר, גם במהלך המגפה, כאשר דייר לא רק מפסיק לשלם שכירות אלא שנראה כי באופן סביר ואמיתי נטש את המקום במהלך תקופת השכירות.

דוגמאות לנסיבות העשויות לספק לבעל הבית בסיס סביר להאמין כי הדייר נטש את המקום עשויות לכלול: שירותים שהופסקו, הצטברות דואר שלא נפתח, פינוי רהיטים וציוד וכן כישלונו החוזר ונשנה של הדייר לענות על שיחות הטלפון, המיילים או מכתבי ההתראה של בעל הנכס.

מומלץ לבעל הבית לנהל תיעוד מפורט של הנסיבות המביאות לאמונתו של בעל הדירה כי הדייר נטש את המקום, כולל תיעוד של המאמצים שעשה בעל הדירה ליצור קשר עם הדייר.

למידע נוסף ועזרה אתם מוזמנים ליצור קשר עם אילה בטל': 818-983-9689.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמעט מיליון דולר: מחירי הבתים בסן פרננדו וואלי זינקו ב-26 אחוזים!

Published

on

כדי להרשות לעצמם את בית ממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה * החדשות הטובות: המחיר החציוני של דירות קונדו יורד

המחירים החציוניים של בית בעמק סן פרננדו בלוס אנג'לס הגיעו לשיא האחרון בחודש מאי, וזינקו ב 26% בשנה לכדי -945,000 דולר, כך לדברי "האגודה האזורית סאות'לנד". במקביל, המכירות בעמק הוכפלו יותר מהשנה שקדמה לה.

כדי להרשות לעצמם את הבית הממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה.

"מחירי הנדל"ן מתגמלים את המוכרים, אך עם זאת מחירים גבוהים מקטינים את הנגישות לרכישת נדל"ן באזור ומאיימים על קיימות שוק המגורים כולו", אמר טים ג'ונסון, מנכ"ל אגודת המתווכים האזורית סאות'לנד.

"אנחנו מקווים שלבעלי בתים יהיה יותר נוח והם יהיו מוכנים  למכור, לאחר שהמשק ייפתח מחדש לחלוטין ואיום המגפה יוסר. אם זה יקרה, זה עשוי לשחרר חלק מהלחצים על המחירים ויתן למשפחות אפשרויות לרכישת בתים נוספות".

מכירות החודש עלו על השיא הקודם שנקבע באפריל, כאשר מחיר המכירה החציוני עמד על 935,000 דולר, והיתה זו רק הפעם השלישית ברשומה שהמחיר החציוני של בית משפחתי בעמק סן פרננדו הגיע למעל 900,000 דולר.

המחיר החציוני לדירות קונדו בעמק סן פרננדו בחודש מאי היה 530,000$, עלייה של 18.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, אך ירידה של 1.9% לעומת אפריל, אז הגיע המחיר החציוני ל540,000$. כדי לקנות דירה בעמק, אדם יצטרך להרוויח כ- 100,000 דולר בשנה, על פי העמותה.

העמותה דיווחה כי במהלך חודש מאי נמכרו 497 בתים ו-174 דירות קונדו, עלייה של 108.8% ו -163.6% בהתאמה, בהשוואה לשיא באותה תקופה בשנה שעברה, כאשר המגיפה הובילה לסגר לעסקים והישארות בבית.

"אנו גאים באופן שבו מתווכים מקומיים הגיבו לפני שנה לנוכח מצוקה ומאושרים כאשר ההתאוששות הכלכלית נמשכת, עם פתיחה מוחלטת של ממש," אמרה דיאן סידל, נשיאת העמותה המונה 10,300 חברים.

"אין מספיק נכסים למכירה וביקוש אדיר למגורים דוחף את מחירי המכירה מחדש ומעלה אותם בכל חודש", הוסיפה.

בעוד שמחירי המכירה בעמק עלו, והאזור חווה ביקוש כבד של קונים, המכירות היו מוגבלות בגלל חוסר מלאי, כך דיווחה העמותה. העמותה דיווחה על סך 685 רישומים פעילים בסוף מאי, ירידה של 34.1% לעומת השנה שעברה. מספר הרישומים עלה משפל השיא שנקבע באפריל, אז היו באזור 620 רישומים בלבד.

בתים הנמצאים באסקרו, שלדברי העמותה הם מדד לפעילות עתידית, עלו ב 43.4% בחודש מאי בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, עם סך של 715 בתים בפיקדון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות