fbpx
Connect with us

Featured

דיסנטיס מבטיח: אשמיד את השמאלנות בארה"ב ואשליך את אידיאולגיית ה"ווק" לפח ההיסטוריה; מייק פנס מצטרף למירוץ לבית הלבן

Published

on

אף שפרשנים בארה"ב טוענים שהדבר יפגע בו בבחירות הכלליות בנובמבר 2024, מושל פלורידה ממשיך בקו השמרני. בראיון ל"פוקס ניוז" חזה דיסנטיס שאם ינצח את טראמפ בפריימריז הרפובליקאיים הוא ייבחר לשתי כהונות כנשיא: "אני אשאיר את אידיאולוגיית ווק בפח האשפה של ההיסטוריה"

מושל פלורידה רון דיסנטיס ניבא השבוע שאם הוא ינצח את דונלד טראמפ בפריימריז הרפובליקאים הוא יכהן שתי כהונות כנשיא ארה"ב, שבמהלכן הוא "יהרוס את השמאלנות במדינה הזאת".

"אני אצליח להרוס את השמאלנות במדינה הזאת ולהשאיר את אידיאולוגיית ווק בפח האשפה של ההיסטוריה", אמר דיסנטיס בראיון לרשת החדשות "פוקס ניוס".

דיסנטיס הכריז בשבוע שעבר על כניסתו למרוץ לנשיאות ב-2024 במהלך שיחה בטוויטר עם מנכ"ל הרשת החברתית אילון מאסק, שיחה שידעה שורה של תקלות וגררה ביקורת נגד דיסנטיס.

מפגר בסקרים אחרי טראמפ

דיסנטיס ערך בחודשים האחרונים מסע לקידום ספרו החדש במדינות שיצביעו ראשונות בפריימריז הרפובליקאיים לפני שהשיק את קמפיין הבחירות שלו. יריבו העיקרי טראמפ ניצב בפני תסבוכות משפטיות, בהן כתב אישום בגין דמי שתיקה ששילם לכוכבת פורנו לשעבר; הפסד בתביעה אזרחית שבה נקבע שתקף מינית אישה; תביעת דיבה; וכתבי אישום אפשריים בגין חתרנות והסתה לפריצה לקפיטול בינואר 2020 לאחר הבחירות לנשיאות ארה"ב והחזקת מסמכי ממשל בניגוד לחוק באחוזתו הפרטית בפלורידה.

למרות כל זאת, טראמפ שומר על יתרונו הגדול בסקרים על שאר המועמדים בפריימריז הרפובליקאיים. ברוב הסקרים, הוא מחזיק ביתרון ממוצע של יותר מ-30% על פני המועמד שנמצא במקום השני – דיסנטיס.

דיסנטיס הביע ביטחון בסיכוייו לנצח במהלך הריאיון ל"פוקס ניוז" ואמר כי "בסופו של דבר הראיתי בפלורידה את היכולת שלי לזכות בכמות עצומה של מצביעים שהרפובליקאים בדרך כלל לא יכולים לזכות בהם – וגם להוציא לפועל את האג'נדה הנועזת ביותר בכל המדינה".

דמוקרטים ופרשנים פוליטיים טוענים שהקו השמרני שאותו מקדם דיסנטיס, שכולל תקיפת זכויות להט"ב, צעדי השתלטות על הוראה בבתי ספר, ריכוך חוקי פיקוח נשק ואיסור על ביצוע הפלות אחרי שבוע שישי להריון, יפגע בו בבחירות הכלליות לנשיאות בנובמבר 2024.

יתר על כן, המלחמה שהכריז על תאגיד דיסני, אחד המעסיקים הגדולים בפלורידה, פגעה בתמיכה בו בקרב כמה תורמים גדולים לרפובליקאים. דיסנטיס יצא נגד דיסני לאחר שהחברה גינתה את חוק החינוך החדש בפלורידה "אל תאמר גיי" (Don't Say Gay), שאוסר להזכיר נטייה מינית או מיניות כלשהי בפני תלמידי בית ספר יסודי במדינה.

דיסנטיס אמר ל"פוקס ניוז" שהמאבק בדיסני הוא "עמידה לצד הורים, עמידה לצד ילדים. ואני חושב שחברה של מיליארדי דולרים שהופכת ילדים למיניים לא עומדת בקנה אחד עם הערכים של פלורידה או הערכים של מקום כמו איווה", מדינה שתצביע ראשונה בפריימריז הרפובליקאיים בשנה הבאה.

מייק פנס מצטרף למירוץ

סגן נשיא ארה"ב לשעבר, מייק פנס, יודיע בשבוע הבא על כוונתו לרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2024. לפי מקורות המעורים בפרטים, פנס ישיק את קמפיין הנשיאות שלו ביום רביעי הבא, באירוע שיערוך באיווה – המדינה שתושביה מצביעים ראשונים בבחירות המוקדמות לנשיאות ארה"ב.

מאז תום כהונתו, פנס הרחיק את עצמו מהנשיא לשעבר דונלד טראמפ, תחתיו שירת. הוא אף תקף את הנשיא לשעבר לאחר ההסתערות על הקפיטול ב-6 בינואר, ואמר שהוא עודד את המתפרעים והציב את פנס ואת משפחתו בסכנה. פנס מנסה למסגר את עצמו כימני-קיצוני כמו טראמפ, אך כאדם שקול ואחראי יותר. הוא השקיע את החודשים האחרונים בניסיון לזכות בתמיכת הכנסייה האוונגליסטית, שנחשבת לקול משמעותי בפריימריז הרפובליקאיים.

נכון לסקרים האחרונים, טראמפ מוביל בבטחה את המירוץ הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב. פנס, שרבים העריכו שייכנס למירוץ, קיבל כ-4% תמיכה, בעוד הנשיא לשעבר זוכה לממוצע תמיכה של 53%. "המירוץ פתוח לחלוטין מבחינתנו, ואנחנו רואים באיווה כמדינה מכרעת", אמר מקורב לקמפיין פנס, "זה מקום שמעריך את העקרונות של פנס – עקרונות שמרניים מסורתיים – ואת האמונה שלו".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טראמפ בקליפורניה: העשירים בבוורלי הילס מסריחים כי המדינה מגבילה להם את זמן המקלחת… אם ביידן יישאר נשיא – אמריקה תמות

Published

on

הנשיא לשעבר דונאלנד טראמפ נאם בסוף השבוע בכנס של המפלגה הרפובליקנית באנהיים, דרום קליפורניה, והתייחס למאבק בפשיעה באמריקה ולמירוץ מול הנשיא הדמוקרטי ג'ו ביידן. טראמפ אמנם טרם הבטיח את המועמדות הרפובליקנית בבחירות לנשיאות 2024, אך כרגע מוביל על יריביו בפער עצום. 

בנאום הזהיר טראמפ שאם ביידן יישאר נשיא "המדינה הזאת תמות", ובנוסף לעג ליריבו וחיקה אותו על הבמה. נאומו של טראמפ היה יומיים אחרי שבספריית רייגן בסימי וואלי נערך  עימות בין המועמדים הרפובליקניים בפריימריז . כמו בעימות הקודם, גם הפעם טראמפ לא התייצב. 

בזמן ביקורו של הנשיא לשעבר בקליפורניה ניסו מחוקקים רפובליקנים שתומכים בו להשבית את הממשל הפדרלי בוושינגטון ולמנוע את אישור התקציב, אך לבסוף לא צלחו במשימתם.

טראמפ אמר לקהל באנהיים כי אם הוא ייבחר לנשיא, ויחזור לבית הלבן, המשטרה בארה"ב תקבל הוראה לירות בשודדים. לשיטתו, בעקבות הצעד הזה אמריקה "תהיה תוך יום אחד מקום שונה לחלוטין. הם חייבים להיענש על הגניבה וההרס, ועל החרבת המדינה שלנו". 

על רקע העלייה במקרי הרצח ובפשיעה האלימה בקליפורניה אמר טראמפ למשתתפים בכנס הרפובליקני: "אנחנו נעצור מיד את כל הגניבות והביזה. מאוד פשוט: אם אתה שודד חנות אתה צריך לצפות שיירו בך כשאתה עוזב את החנות". הוא קיבל תשואות מהקהל על דבריו. 

סוכנות הידיעות AP ציינה שבשעה שאמירות רבות שהשמיע טראמפ בעצרת המפלגה הרפובליקנית באנהיים הן עמדות מוכרות של הנשיא לשעבר, הקריאה לפתוח באש לעבר פושעים מהווה הסלמה במסרים שהשמיע בנוגע למאבק בפשיעה. הצהרות לוחמניות שכאלה מתקבלות היטב ב"בייס" שלו, אך לא ברור מה תהיה השפעתן על מצביעים שלא נוטים בבירור לטובת אחת המפלגות הגדולות.  

בכנס הרפובליקני באנהיים חזר טראמפ על הטענה השקרית שבחירות 2020 נגנבו ממנו. הוא השמיע טענה שקרית נוספת, כשאמר שתושביה העשירים של בוורלי הילס "מסריחים" בגלל שקליפורניה הטילה הגבלות על משך המקלחת שלהם, בשל מצוקת מים שקיימת במדינה. 

"הם משלמים מיסים של מיליוני דולרים. כשהם מתקלחים אומרים להם להזדרז, ושמותר להם להשתמש רק בכמות קטנה של מים. לכן האנשים העשירים מבוורלי הילס, בדרך כלל, לא מריחים כל-כך טוב. אבל זה נכפה עליהם". בניגוד לדבריו קליפורניה לא מגבילה את צריכת המים בבתים. בתקופות בצורת היא מגבילה את השימוש במים מחוץ לבתים – למשל למטרות השקייה. 

קליפורניה היא מדינה דמוקרטית מובהקת, והסיכויים של כל מועמד רפובליקני לנשיאות לנצח בקליפורניה ולגרוף את האלקטורים שלה קלושים. עם זאת, לקליפורניה יש תפקיד חשוב בפריימריז הרפובליקניים שייפתחו בינואר, וניצחון בה יקרב את טראמפ להבטחת המועמדות. סקר שפורסם השבוע הראה שבקרב בעלי זכות ההצבעה בפריימריז הרפובליקניים, טראמפ מקבל כמעט 50 אחוזי תמיכה. במקום השני, הרחק מאחור, נמצא מושל פלורידה רון דסנטיס נמצא עם 14%.

"קליפורניה הייתה בעבר סמל לשגשוג וליצירתיות האמריקאית, אך הפכה לסמל שקיעתה של האומה שלנו. זו כבר לא מדינה מובילה, זו מזבלה. העולם זורק לקליפורניה אסירים, מחבלים וחולי נפש", אמר טראמפ לקהל. "עם התמיכה שלכם נתגבר על המתקפות המרושעות של ה'דיפ סטייט' ונסלק את ג'ו ביידן הרמאי מהבית הלבן. הוא הנשיא המושחת ביותר בהיסטוריה שלנו, והנשיא הכי בלתי-כשיר שהיה בהיסטוריה שלנו. המדינה הזאת תמות אם ניאלץ לעבור עוד ארבע שנים עם האיש הזה". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות