Connect with us

חדשות ואקטואליה

דילמת הסינגלס ב-2013: איך מוצאים זיווג כשר בלוס אנג'לס…

Published

on

 לאורך ההיסטוריה התנהלו מלחמות בין האימפריות בשם האהבה. היום המלחמות מתחוללות על נפט ומים, גאווה, כוח וטריטוריה * האם היקום הפסיק להאמין בערכה של האהבה? אנחנו, הרווקים הישראלים-אנג'לוסים, מסרבים להאמין שזה נכון * האתגר הגדול הוא מציאת הזיווג הנכון ואנחנו,  הרווקים האיכותיים ביותר בקהילה הישראלית בלוס אנג'לס,  מאמינים שב-2013 זה יקרה! * סינגלס ומינגלס עם שילה ברנס

השאלות

הררי ספרים נכתבו על זוגיות, על נישואים, על אהבה. הקשר המופלא והמסובך בין המינים. כיצד מתמודדים עם קשיים במערכת הזוגית? מהיכן נלמד על המין השני? על אילו תיקונים ונסיונות חייבים לעבוד בקשר הזוגי? מה הם הוויתורים הנחוצים, העקשנות המתבקשת והתקשורת ההכרחית? היכן הספר שמסביר מה עושים רגע לפני שכל זה קורה, דקה לפני שמוצאים את האדם המיועד לנו ? איפה הוא הספר שמבהיר איך להתנהל נכון בתור רווקים בעולם המודרני? איך מוצאים את האדם שמתאים לנו, שנוכל לחיות עם מעלותיו וחסרונותיו כאחד, שנוכל להרגיש בטוחים איתו? האם יש לעבוד רק עם השכל בתחילה ורק אחר כך לערב את הרגש? האם יש צורך להפעיל ראשית את הרגש והיצר, ואחר כך לבחון את שאר הנתונים? האם יש רק יצור אחד בעולם בשבילנו, או שיש כמה? האם האחד שלנו הוא בדיוק זה שישלים אותנו ויהיה מותאם לנו, או שאנחנו הופכים להיות מתאימים? האם יש תשובה אחרת לכל אדם באופן אישי, או שזו תורה שלמה אחת אוניברסלית? האם המשפט: "כשיודעים אז יודעים" הוא באמת נכון, ואיך בדיוק יודעים???

עם שאלות כבדות אלה מתמודדים מליוני רווקים ורווקות מוכשרים, חכמים, ובוגרים בקהילתינו, מסובבים בראשם התלבטויות קשות ביותר ומסובכות מאוד, ולעיתים, אחוזי יאוש ומיוגעי נפש במסע המפרך ביותר בחייהם למציאת החצי השני. בן הזוג האידיאלי שיבין אותם, שיאהב אותם, שיהיה נאמן להם. שיחייה אתם חיים מלאים לנצח, יקים משפחה אתם, בשיתופיות וזוגיות טובה עם המון חום ואהבה.

הלבטים

 כיום, בעולם, גיל הנישואין גדל ואיתו גדלו התנאים להתאמה זוגית: הקריטריונים גבוהים יותר, הקבלה את האחר קשה יותר, והיות האדם לבדו הפך  להיות נתון טבעי ואפילו מוערך. כיום, גברים ונשים כאחד עובדים על עצמם ומנסים להגיע הכי קרוב שאפשר לפוטנציאל שלהם. הם לומדים, עובדים, מטיילים בעולם, פוגשים אנשים חדשים וחווים חוויות שונות בדרך לעצמיותם המשופרת. בדרך הזו, הם משתנים ללא היכר, חלומותיהם גדלים, רצונותיהם מתפתחים ואפילו שאיפותם ומטרותיהם משתנות. בשלב הזה, הם  הוכיחו לעצמם שהם יכולים לעשות הכל, להגיע לכל מקום שירצו ויכבשו כל מטרה שיתמקדו עליה, הם הפכו לאנשים עצמאיים, שחולמים ומשיגים, שחיים בזכות עצמם, ומגובשים לאנשים שלמים —האמנם?

זהו בדרך כלל השלב, בו הרווקים והרווקות מתוודעים. עכשיו כשיש להם  כבר הכל, הם מרוצים מעצמם ומעשייתם, אך הדבר היחיד שחסר להם בעולם הזה, הוא הדבר החשוב ביותר — את אותו הבן אדם שישלים אותם, שיאהב אותם ושיהיה לחבר הכי טוב שלהם. עכשיו כשהם כמעט שלמים, זה המצב הקשה ביותר לקבל ולהכניס מישהו לחייהם, אך זהו גם המצב הבריא ביותר להיכנס למערכת יחסים.

עכשיו אנחנו בטוחים במי שאנחנו, במה שאנחנו ולאן אנחנו ממשיכים. כל אשר עלינו לעשות זה לוותר על הגאווה והפחד. דרך החתחתים של הרווק המצוי כוללת מספר לא מתואר של דייטים, הכרויות, נסיונות כושלים ומאכזבים. סופסוף מתפתחים קשרים משמעותיים, ולעיתים אפילו חיוביים, כשלפתע הכל מתמוטט ומסתיים ללא יכולת לשים את האצבע על הבעייה. ואז ,כמו הפינקס, קמים וממשיכים עם אמונה שלמה שזה קרוב מתמיד. הסינגלס מבינים לאט לאט מה הם בדיוק מחפשים ומי הם בעצם. ושוב הם מתקרבים יותר ויותר למציאת מכסה הסיר הנכסף, עם הבונוס של היכרות עם אנשים חיוביים שהם אוספים בדרך.

מאט דילון בסרט "סינגלס" המתרחש בסיאטל של שנות ה-90

מאט דילון בסרט "סינגלס" המתרחש בסיאטל של שנות ה-90

הראיונות

ישבתי לשיחה עם שלושה סינגלס מהקהילה, מהאיכותיים ביותר, לשמוע מה עובר עליהם בדרכם למציאת החצי השני, לאילו מסקנות הם הגיעו מה היא הנוסחה שהם המציאו, ומה הטיפים שלהם כדי להגיע לפתרון החידה הגדולה בעולמם—איפה הוא/ היא ואיך למצוא את הנפש התאומה.

אמיר גולדשטיין, בן 36 עורך דין, פנוי כשנה.

 אמיר, מה אתה עושה כדי למצוא את האחת והיחידה? 

"הרבה תפילות אישיות מהלב; זה לא תמיד מה שאתה רוצה לשמוע אבל כן, האמת, אני מנסה שלא לצאת או להשתתף באירועים של פנויים פנויות, כי אני לא באמת מרגיש מחובר לסביבה. אם זה משהו שאני לא מחובר אליו אז אף אחת שם לא תעניין אותי. לאחרונה פשוט החלטתי לחיות את חיי פשוט לעשות דברים שאני אוהב ונהנה ומתפלל לנס. זה חייב לקרות מהמזל. אני עושה דברים עבור עצמי ויודע שזה יקרה לי. כל עוד אני חי את החיים שאני רוצה לחיות ופתוח לאפשרות שמישהי תבוא דברים יקרו בצורה שצריכים לקרות. אני לא אכנס לסיטואציה שאני במצב רוח לא מתאים רק בגלל שיש שם אנשים. זה קשה, ברור שזוהי העדיפות הראשונה כרגע בחיי וגורמת לפעמים ללחץ ומתח בחיי, אבל זה הדבר הכי חשוב שאני צריך לעשות כרגע".

מה יש לך להציע? 

"אני בן אדם מכובד, מתחשב ובעל ערכים. יש אנשים שאוהבים אותי. קשה להחמיא לעצמך ואני לא חושב שזה הוגן לעשות את זה, אני נדיב במילים ורגשות, מנסה לעזור לזולת".

מה למדת בכל התהליך הזה על עצמך, על נשים, על החיים? 

"המון. לאחרונה גיליתי שאינטימיות אמיתית היא להיות מסוגל להיות עם מישהי ולראות אותה במצבים הכי גרועים שלה ולהראות את אותו הדבר בך ועדין לרצות להיות ביחד, זה לא קל. ועליי למדתי, ששום דבר לא פסול אצלי…

מהי השיטה שלך? איך אתה חושב, איך אתה בוחן את הצד השני?

"אתה חייב להכיר את האינטואיציה שלך ולבטוח בה, אתה יכול לקבל תחושת בטן לגבי מישהי ואז לברר אם אתה צודק לגביה. אתה חייב לתת לצד השני פשוט להיות מי שהוא, בצורה הטבעית ביותר, ללא ביקורת. ואז באופן טבעי אתה מברר אם אתה אוהב את זה. זהו תהליך שנעשה אפילו שאתה כבר נשוי. כל הזמן אנחנו משתנים מגלים צדדים חדשים. זה יפה. זה משהו שלומדים בדרך…

מהם הלקחים שהפקת אחרי כל הדייטים שעברת?

"תהיה עצמך, כנות זו הדרך הנכונה ביותר. ולהאמין.  אני בהחלט מרגיש שדברים קורים ומתרחשים ממש עכשיו והם קורים בדרכם ומסיבה והכל לטובה, חייבים להיות עם הרבה אמונה"!

והשאלה הכי קשה- איך יודעים? 

"ממה ששמעתי שברגע שיודעים, אז אין ספק. ואם יש זה לא מספיק חזק כדי להחליט החלטות"…

משה רודה, כירופרקט:  

משה: "כשאתה באירועים של הקהילה, הנפשות מתחברות בחיבור אמיתי. בלוס אנג'לס זה קשה כי כולם במכוניות. יהודים צריכים לעזור אחד לשני למצוא את הזיווג, וזו משימה שכולם צריכים להירתם לה.

"אני מחפש קומבינציה של ספיריטואליות וגשמיות, אני רוצה שתהיה אתלטית ורוחנית עם יציבה נכונה, ושיניים יפות. בחורה שדואגת לעצמה, מטופחת. מישהי טובת לב, עוזרת ומשנה את העולם, מישהי מעניינת, אשת שיחה ושיש לה תשוקה למה שהיא עושה. אני רוצה להזדהות עם התשוקה שלה לדברים שהיא אוהבת ולתמוך בתשוקתה. אני אוהב את הרעיון של צוות. הכי חשוב – מישהי שלא מעשנת!

"יש המון נשים שאני לא מרגיש שיש חיבור איתן, או שלא מעניין אותי מי הן והדרך שלהן, או שהן נוטות לכשל עצמי אפילו הרס עצמי, לא מגיעות לפוטנציאל הטמון בהן, לא חיוביות. אני אוהב מישהו ייחודית, שונה, מעניינת, ישראלית, ששירתה בצה"ל, מלומדת, מנוסה, מישהי להתגאות להביא הביתה, להכיר לחברים. מישהי להתלהב ממנה. זה קשה? -לא. זה לא קל – נשתמש במילים חיוביות… בגדול, אין הרבה לחץ על בחורות להיות מוצלחות כמו שיש על גברים…"

הדר-התר גלר, בת 32, משפטנית שמתמחה בזכויות יוצרים בתעשיית המוסיקה, ייעוץ והפקת תוכן מוסיקלי לפרסומות טלויזיה וסרטים, מנהלת אמנים ובעלי חברת פבלישינג. 

הדר: "בדרך כלל אני לא עושה הרבה בכדי למצוא גברים. אני עובדת ופוגשת אנשים בתחום שלי, ניסיתי חודש J דייט, פשוט חייה את חיי וזה מגיע אליי בד"כ מכירים לי או שפוגשת בדרך.

"אני פוגשת גברים בעבודה. כי אני מאמינה שזה חייב ליהיות דרך נושא משותף, אנשים מאותה הסצינה ואותם תחומי עניין, דרך חברים משותפים או סתם ניגשת למישהו או שנגשים אליי.

"אני מחפשת מישהו שיעשה לי את זה ויעמוד בקטריונים הבסיסיים שלי: גבוה, אינטלגנט, חזק, ושידחוף  אותי קדימה, כי אני עצמאית וחזקה וצריכה שסוף סוף מישהו יהיה מעליי, מישהו מצליח שלא רק אני אטפל בו, אבל שייטפל בי בחזרה.

"לא מחפשת להיות אמא עובדת סוציאלית של גבר. ושיהיה גבוה מאד! מישהו שמחובר לאמנות כי זה מה שאני. מישהו שאוהב חתולים. חכם. שיהיה חשוב לו זוגיות טובה ואהבה ולא כותרת של חתונה וסטטוסים. מטרוסקסואלים – חובה. ושוב – גבוההההה!"


לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

חדשות ואקטואליה

"אנחנו מפחדים": שריפות מאיימות על הקהילה היהודית במסצ'וסטס

Published

on

שלוש דליקות פרצו בביתו של שליח חב"ד בעיר ארלינגטון ובבית חב"ד בעיירה סמוכה • המשטרה מתייחסת אליהן כאל "פשע שנאה"

הרב בוקיאט ורעייתו במסיבת עיתונאים. זעזוע בקהילה

שלוש שריפות תוך פחות משבוע: הקהילה היהודית במדינת מסצ'וסטס, המונה 227 אלף חברים, חווה בימים האחרונים מתחים וחששות בעקבות רצף של שריפות באזורם. שתי שריפות פרצו בביתו של שליח חב"ד בעיר ארלינגטון, הרב אבי בוקיאט, ואחת בבית חב"ד בעיירה הסמוכה נידהם. בכל המקרים האש כובתה מיד ולא גרמה לנזקים כבדים.

המשטרה במסצ'וסטס מעריכה כי מדובר בהצתות מכוונות ומסרה שהיא מתייחסת אל האירועים כאל פשעי שנאה". בתוך כך, המשטרה בבוסטון מסרה כי נפתחה חקירה מקיפה ורב-תחומית". שוטר הוצב לאבטח את בית הרב, שאמר במסיבת עיתונאים: "אנחנו פגועים. זה זיעזע את הקהילה כולה. העובדה שהילדים
שלי היו בבית – הופכת את זה למפחיד הרבה יותר".

השריפה הראשונה פרצה ביום שבת האחרון בביתם של הרב, רעייתו ושלושת ילדיהם. חמישה ימים לאחר מכן שוב פרצה אש בבית. מצלמת האבטחה ברחוב תיעדה אדם מתהלך בקרבת מקום ובידו תיק. באותו הלילה, כבאים הוזעקו לכבות שריפה שריפה נוספת בבית חב"ד בעיירה הסמוכה נידהם.

דו"ח שסקר את מצב האנטישמיות בעולם בשנת 2018 הצביע על עלייה של 13% במספר האירועים האנטישמיים ברחבי העולם. בגרמניה נרשמה עלייה של 70% במקרי אלימות אנטישמיים – הנתון הגבוה ביותר. מספר הנרצחים היהודים בשנה זו, 13 במספר, היה לגבוה ביותר זה עשורים.

בארה"ב, אחד המקומות הבטוחים ליהודים, אירע בחודש אוקטובר הפיגוע הקשה ביותר בתולדות יהודי המדינה, כאשר חמוש פרץ לבית כנסת "עץ החיים" בפיטסבורג ורצח 11 מתפללים. בחודש שעבר נרצחה לורי גילברט קיי מיריות בבית הכנסת של בית חב"ד בקליפורניה.

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

תהילים במקום טילים

Published

on

"לדוד העשיר מאמריקה יש עכשיו דוד עשיר בישראל. עשיר לא בכסף"

לכתיבת הפרויקט האחרון והמשמעותי בחייו הקדיש פרופ' יוסי שיין חמש שנים וחצי.

שיין, מחבר הספר "המאה הישראלית – הישראליזציה של היהדות", הוא מבכירי חוקרי מדע המדינה בישראל ובעל שם עולמי בתחום חקר התפוצות. הוא עומד בראש בית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת תל אביב, ובראש מכון ברודי לדיפלומטיה מעשית.

הוא גם פרופסור (אמריטוס) ליחסים בינלאומיים ותפוצות באוניברסיטת ג'ורג'טאון, שם ייסד את המרכז לציוויליזציה יהודית ועמד בראשו. הספר החדש נושא 380 עמודים, שמונה פרקים, שהאחרון בהם, "המאה הישראלית", גם העניק לספר את שמו שיצא לאור, כמה מתאים, ביום העצמאות ה-71.

בראיון עם אריאלה רינגל הופמן ב"ידיעות אחרונות" מסביר שיין: "הספר הזה שואל שאלה אחת גדולה: מה קורה ליהודים, כאן ובתפוצות, כשהמדינה הריבונית היא המופע היהודי הכי חזק היום וכל מה שהיא עושה יש לו משמעות מרחיקת לכת על היהודים ועל היהדות. במשך מאות שנים הדת היהודית, שעוצבה בגלות, נועדה לשמור על השבט. כשעמים אחרים, בהיעדר ריבונות, נעלמו, אנחנו נשארנו כי היה לנו אלוהים שהוא כל יכול, שהוא זה שישיב אותנו לארץ הקודש. תהילים במקום טילים, אם לסכם בשלוש מילים. ועכשיו יש את מדינת ישראל, שעוד מעט יהיה בה רוב העם היהודי, ובתוך המדינה הזו מתחולל מאבק איתנים על אופיה. האם היא תהיה מדינת הלכה או מדינת ֶה ְזנֵ ק, ועד כמה מה שקורה כאן משפיע על הקשר עם היהדות הליברלית בעולם, בייחוד בארצות־הברית. במילים אחרות, היהודי־ישראלי החדש הוא שיקבע".

על פי פרופ' שיין, "כאשר עד 1967 התפיסה השלטת הייתה שישראל היא סוג של ניסוי שייכשל. לא ריבונות שתבטיח שגשוג יהודי אלא ההפך: מלכודת מוות. עד כדי כך שב'ניוזוויק' התפרסם מאמר גדול תחת הכותרת האם ישראל תשרוד', ובארץ אמרו בהומור שחור, האחרון שיוצא שיכבה את האור'. הייתה חרדה קיומית. גם הזיכרון הקולקטיבי שלנו מדבר על השמדה אפשרית. עכשיו זה האיום האיראני, אבל לדעתי ישראל היא קץ הפרדיגמה של חורבן. איראן לא תביא את החורבן הבא על ישראל, אלא אם כן כל העולם ייחרב".

על בנימין נתניהו

"לנתניהו יש תודעה היסטורית והוא פועל מתוך ראייה היסטורית של הדברים.הוא גדל בבית שהתעמק בתהליכים ארוכי טווח. זה לא מקרי שבחוג תנ"ך בביתו, ב־2017, הוא אמר שהחשמונאים שלטו כאן 80־70 שנה, והוא שם לעצמו למטרה להגיע לשנת המאה ולהמשיך משם. אבל נקודת הציון היא מאה שנים. הוא רואה עצמו כממשיכו של בן־גוריון וכמי שמבסס את הריבונות הישראלית. לעובדה שהוא כל כך הרבה שנים בשלטון יש השפעה גדולה על מראה דמותה של ישראל. לאן היא הולכת. מצד אחד הוא מתגנדר בהיותנו מעצמה צבאית, מדינת היי־טק שזוכה למעמד מכובד בקהילה הבינלאומית. אבל מצד שני בני הברית שלו בקואליציה, פעם אחר פעם, הן המפלגות החרדיות, שמה שמאפיין אותן הוא שחלקן אנטי־ריבוניות, מתנגדות לתהליכי הגלובליזציה, ואינן שותפות לחזון של מדינת ישראל המודרנית. האנשים שלהן לא רוצים לשרת, לא מוכנים ליפול על חרבם. הם אפילו לא מוכנים לכהן כשרים בממשלת ישראל".

על החיים בישראל

"ההוויה הישראלית משכרת. מדד האושר הבינלאומי, למשל, מלמד על כך. יש האומרים שזה בשל החיים הקהילתיים ותחושת הערבות ההדדית בארץ. הישראלי רוצה לשמר את יהדותו, לא ממהר לוותר על ישראליותו, ורואה אופק לחיים כאן בו בזמן כשכולם חושבים עד כמה היה יכול להיות פה הרבה יותר גרוע. עתיד העם היהודי נמצא כאן, והיהודי החדש כבר לא מפחד להיות יותר מסורתי, יותר לאומי, יותר שבטי, ובתוך כך הוא גם יכול להתחבר לאפיקים הליברליים סטייל תל־אביב. הוא כבר מזמן לא איש העולם הקטן. מדהים אותי כשאני שומע את הטענה שדווקא יהודי אמריקה הם המצליחנים. אני טוען שבניגוד ליהדות אמריקה, העובדה שלישראלים יש בית, והם פטריוטים לבית הזה, מאפשרת להם להיות גלובליסטים. להם יש לאן לחזור, ובשביל היהודים האמריקאים אמריקה היא לא בית".

על חוק הלאום

"חוק הלאום מחזק את הזיקה של ישראל כמדינת היהודים. קודם כל, זו מדינת היהודים, היא לא אוניברסלית ולא מדינת כל אזרחיה. זה לא אומר שהיא לא צריכה להעניק זכויות שוות לכל אזרחיה, בעיקר לאלה המשרתים בצבא. להיות נדיבה, לקרב אותם, וכל זאת תוך הבנה שזו מדינת היהודים. הבעיה היא שאת החוק הזה היה צריך לקבל בהסכמה רחבה, בשיתוף, במיוחד בכל מה שנוגע לדרוזים".

על ירידה ועליה

"אנחנו מדינה שבה כולם הם משפרי דיור", מנסה שין להסביר את התחרות בין המיעוטים השונים על הבית, והמלחמה אחד בשני. "מחוץ לשיח האקדמי, יש ויכוח היסטורי האם ישראל יכולה להיות מדינת מופת לפי חזון הנביאים. האם מדינה שנמצאת בעימות צבאי מתמשך, ומתמודדת עם מיעוטים, יכולה להיות מדינת מופת? זה דיון שהספר עוסק בו בהרחבה. אני יכול לומר שזה ספר אופטימי, שמשקף את ההצלחה של מדינת ישראל, את ההתפתחות הדרמטית, מתייחס לערבות ההדדית היהודית בעולם, לחזון הישראלי, לגמישות הישראלית. ריבונות מודרניסטית. קץ עידן התוהו. אז מדינת ישראל לא יכולה להיות מדינת מופת, קוסמופוליטית, אוניברסלית, אבל היא מאוד אטרקטיבית. הנה, שני ילדיי שגדלו בארצות־הברית עלו ארצה, ושניהם חיים בתל־אביב".

גם שיין עצמו, אחרי כ־20 שנה בארה"ב, שבמהלכן סיים בהצטיינות תואר שני ודוקטורט באוניברסיטת ייל, שימש פרופסור מן המניין בג'ורג'טאון, ופרופסור אורח בייל, חזר לארץ. "היום אין אלטרנטיבה לחיים יהודיים עם המשכיות ואופק חוץ ממדינת ישראל. לדוד העשיר מאמריקה יש עכשיו דוד עשיר בישראל. עשיר לא בכסף".

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

הדרישה של יהדות התורה: סגן שר שימנע חילול שבת

Published

on

מדובר בסגן שר במשרד העבודה והרווחה, שיופקד על נושא אחד בלבד: לאשר באופן פרטני כל עבודה שצריכה להיעשות בשבת

כפי שפורסם ב"ישראל היום", ביהדות התורה דורשים לקבל לידיהם תפקידים בוועדת הכספים, ומינוי סגן שר הבריאות ועוד שני סגנים שרים – במשרד העבודה והרווחה ובחינוך.

אתמול פורסם בחדשות 12 כי יהדות התורה דורשת מהליכוד סגן שר במשרד העבודה והרווחה בממשלה הבאה, וזאת במטרה שידאג למנוע חילול שבת.

על פי הדיווח, סגן שר, אם ימונה, יופקד על נושא אחד בלבד: לאשר באופן פרטני כל עבודה ועבודה שצריכה להיעשות בשבת.

עוד דווח כי במפלגת יהדות התורה עלולים לאבד את המנדט השמיני שבו זכו בבחירות. זאת, שכן לפני שנסגר חלון הזמן לערעורים – עמית הלוי, מספר 36 בליכוד, שלא הצליח להיכנס לכנסת בגלל קול אחד, בדק את הקלפיות ומצא קול אחד שיכול להעלות את הליכוד במנדט – על חשבונה של יהדות התורה.

הלוי פנה לבית המשפט עם ראיות מוצקות למדי שמגבות את הטענות שלו, ואם עתירתו תתקבל – הליכוד תגדל במנדט ל־36 והוא ייכנס לכנסת.

בתוך כך, אתמול התייחס ח"כ אורי מקלב לפרסום ב"ישראל היום" על כך שראש הממשלה טוען כי הדרישות של המפלגות החרדיות מוגזמות. "רה"מ אמר שהדרישות שלנו מוגזמות, הדרישות שלנו ממש צנועות", אמר מקלב. "מלבד נושאי התיקים, מפתח הדרישות שלנו הוא הסדרת חוק הגיוס ומעמדם של בני הישיבות". לדבריו "על כל שניים וחצי חברי כנסת מקבלים משרד, אם כך מגיע לנו ארבעה משרדים מלבד ועדת הכספים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות