fbpx
Connect with us

חדשות

דילמת הסינגלס ב-2013: איך מוצאים זיווג כשר בלוס אנג'לס…

Published

on

 לאורך ההיסטוריה התנהלו מלחמות בין האימפריות בשם האהבה. היום המלחמות מתחוללות על נפט ומים, גאווה, כוח וטריטוריה * האם היקום הפסיק להאמין בערכה של האהבה? אנחנו, הרווקים הישראלים-אנג'לוסים, מסרבים להאמין שזה נכון * האתגר הגדול הוא מציאת הזיווג הנכון ואנחנו,  הרווקים האיכותיים ביותר בקהילה הישראלית בלוס אנג'לס,  מאמינים שב-2013 זה יקרה! * סינגלס ומינגלס עם שילה ברנס

השאלות

הררי ספרים נכתבו על זוגיות, על נישואים, על אהבה. הקשר המופלא והמסובך בין המינים. כיצד מתמודדים עם קשיים במערכת הזוגית? מהיכן נלמד על המין השני? על אילו תיקונים ונסיונות חייבים לעבוד בקשר הזוגי? מה הם הוויתורים הנחוצים, העקשנות המתבקשת והתקשורת ההכרחית? היכן הספר שמסביר מה עושים רגע לפני שכל זה קורה, דקה לפני שמוצאים את האדם המיועד לנו ? איפה הוא הספר שמבהיר איך להתנהל נכון בתור רווקים בעולם המודרני? איך מוצאים את האדם שמתאים לנו, שנוכל לחיות עם מעלותיו וחסרונותיו כאחד, שנוכל להרגיש בטוחים איתו? האם יש לעבוד רק עם השכל בתחילה ורק אחר כך לערב את הרגש? האם יש צורך להפעיל ראשית את הרגש והיצר, ואחר כך לבחון את שאר הנתונים? האם יש רק יצור אחד בעולם בשבילנו, או שיש כמה? האם האחד שלנו הוא בדיוק זה שישלים אותנו ויהיה מותאם לנו, או שאנחנו הופכים להיות מתאימים? האם יש תשובה אחרת לכל אדם באופן אישי, או שזו תורה שלמה אחת אוניברסלית? האם המשפט: "כשיודעים אז יודעים" הוא באמת נכון, ואיך בדיוק יודעים???

עם שאלות כבדות אלה מתמודדים מליוני רווקים ורווקות מוכשרים, חכמים, ובוגרים בקהילתינו, מסובבים בראשם התלבטויות קשות ביותר ומסובכות מאוד, ולעיתים, אחוזי יאוש ומיוגעי נפש במסע המפרך ביותר בחייהם למציאת החצי השני. בן הזוג האידיאלי שיבין אותם, שיאהב אותם, שיהיה נאמן להם. שיחייה אתם חיים מלאים לנצח, יקים משפחה אתם, בשיתופיות וזוגיות טובה עם המון חום ואהבה.

הלבטים

 כיום, בעולם, גיל הנישואין גדל ואיתו גדלו התנאים להתאמה זוגית: הקריטריונים גבוהים יותר, הקבלה את האחר קשה יותר, והיות האדם לבדו הפך  להיות נתון טבעי ואפילו מוערך. כיום, גברים ונשים כאחד עובדים על עצמם ומנסים להגיע הכי קרוב שאפשר לפוטנציאל שלהם. הם לומדים, עובדים, מטיילים בעולם, פוגשים אנשים חדשים וחווים חוויות שונות בדרך לעצמיותם המשופרת. בדרך הזו, הם משתנים ללא היכר, חלומותיהם גדלים, רצונותיהם מתפתחים ואפילו שאיפותם ומטרותיהם משתנות. בשלב הזה, הם  הוכיחו לעצמם שהם יכולים לעשות הכל, להגיע לכל מקום שירצו ויכבשו כל מטרה שיתמקדו עליה, הם הפכו לאנשים עצמאיים, שחולמים ומשיגים, שחיים בזכות עצמם, ומגובשים לאנשים שלמים —האמנם?

זהו בדרך כלל השלב, בו הרווקים והרווקות מתוודעים. עכשיו כשיש להם  כבר הכל, הם מרוצים מעצמם ומעשייתם, אך הדבר היחיד שחסר להם בעולם הזה, הוא הדבר החשוב ביותר — את אותו הבן אדם שישלים אותם, שיאהב אותם ושיהיה לחבר הכי טוב שלהם. עכשיו כשהם כמעט שלמים, זה המצב הקשה ביותר לקבל ולהכניס מישהו לחייהם, אך זהו גם המצב הבריא ביותר להיכנס למערכת יחסים.

עכשיו אנחנו בטוחים במי שאנחנו, במה שאנחנו ולאן אנחנו ממשיכים. כל אשר עלינו לעשות זה לוותר על הגאווה והפחד. דרך החתחתים של הרווק המצוי כוללת מספר לא מתואר של דייטים, הכרויות, נסיונות כושלים ומאכזבים. סופסוף מתפתחים קשרים משמעותיים, ולעיתים אפילו חיוביים, כשלפתע הכל מתמוטט ומסתיים ללא יכולת לשים את האצבע על הבעייה. ואז ,כמו הפינקס, קמים וממשיכים עם אמונה שלמה שזה קרוב מתמיד. הסינגלס מבינים לאט לאט מה הם בדיוק מחפשים ומי הם בעצם. ושוב הם מתקרבים יותר ויותר למציאת מכסה הסיר הנכסף, עם הבונוס של היכרות עם אנשים חיוביים שהם אוספים בדרך.

מאט דילון בסרט "סינגלס" המתרחש בסיאטל של שנות ה-90

מאט דילון בסרט "סינגלס" המתרחש בסיאטל של שנות ה-90

הראיונות

ישבתי לשיחה עם שלושה סינגלס מהקהילה, מהאיכותיים ביותר, לשמוע מה עובר עליהם בדרכם למציאת החצי השני, לאילו מסקנות הם הגיעו מה היא הנוסחה שהם המציאו, ומה הטיפים שלהם כדי להגיע לפתרון החידה הגדולה בעולמם—איפה הוא/ היא ואיך למצוא את הנפש התאומה.

אמיר גולדשטיין, בן 36 עורך דין, פנוי כשנה.

 אמיר, מה אתה עושה כדי למצוא את האחת והיחידה? 

"הרבה תפילות אישיות מהלב; זה לא תמיד מה שאתה רוצה לשמוע אבל כן, האמת, אני מנסה שלא לצאת או להשתתף באירועים של פנויים פנויות, כי אני לא באמת מרגיש מחובר לסביבה. אם זה משהו שאני לא מחובר אליו אז אף אחת שם לא תעניין אותי. לאחרונה פשוט החלטתי לחיות את חיי פשוט לעשות דברים שאני אוהב ונהנה ומתפלל לנס. זה חייב לקרות מהמזל. אני עושה דברים עבור עצמי ויודע שזה יקרה לי. כל עוד אני חי את החיים שאני רוצה לחיות ופתוח לאפשרות שמישהי תבוא דברים יקרו בצורה שצריכים לקרות. אני לא אכנס לסיטואציה שאני במצב רוח לא מתאים רק בגלל שיש שם אנשים. זה קשה, ברור שזוהי העדיפות הראשונה כרגע בחיי וגורמת לפעמים ללחץ ומתח בחיי, אבל זה הדבר הכי חשוב שאני צריך לעשות כרגע".

מה יש לך להציע? 

"אני בן אדם מכובד, מתחשב ובעל ערכים. יש אנשים שאוהבים אותי. קשה להחמיא לעצמך ואני לא חושב שזה הוגן לעשות את זה, אני נדיב במילים ורגשות, מנסה לעזור לזולת".

מה למדת בכל התהליך הזה על עצמך, על נשים, על החיים? 

"המון. לאחרונה גיליתי שאינטימיות אמיתית היא להיות מסוגל להיות עם מישהי ולראות אותה במצבים הכי גרועים שלה ולהראות את אותו הדבר בך ועדין לרצות להיות ביחד, זה לא קל. ועליי למדתי, ששום דבר לא פסול אצלי…

מהי השיטה שלך? איך אתה חושב, איך אתה בוחן את הצד השני?

"אתה חייב להכיר את האינטואיציה שלך ולבטוח בה, אתה יכול לקבל תחושת בטן לגבי מישהי ואז לברר אם אתה צודק לגביה. אתה חייב לתת לצד השני פשוט להיות מי שהוא, בצורה הטבעית ביותר, ללא ביקורת. ואז באופן טבעי אתה מברר אם אתה אוהב את זה. זהו תהליך שנעשה אפילו שאתה כבר נשוי. כל הזמן אנחנו משתנים מגלים צדדים חדשים. זה יפה. זה משהו שלומדים בדרך…

מהם הלקחים שהפקת אחרי כל הדייטים שעברת?

"תהיה עצמך, כנות זו הדרך הנכונה ביותר. ולהאמין.  אני בהחלט מרגיש שדברים קורים ומתרחשים ממש עכשיו והם קורים בדרכם ומסיבה והכל לטובה, חייבים להיות עם הרבה אמונה"!

והשאלה הכי קשה- איך יודעים? 

"ממה ששמעתי שברגע שיודעים, אז אין ספק. ואם יש זה לא מספיק חזק כדי להחליט החלטות"…

משה רודה, כירופרקט:  

משה: "כשאתה באירועים של הקהילה, הנפשות מתחברות בחיבור אמיתי. בלוס אנג'לס זה קשה כי כולם במכוניות. יהודים צריכים לעזור אחד לשני למצוא את הזיווג, וזו משימה שכולם צריכים להירתם לה.

"אני מחפש קומבינציה של ספיריטואליות וגשמיות, אני רוצה שתהיה אתלטית ורוחנית עם יציבה נכונה, ושיניים יפות. בחורה שדואגת לעצמה, מטופחת. מישהי טובת לב, עוזרת ומשנה את העולם, מישהי מעניינת, אשת שיחה ושיש לה תשוקה למה שהיא עושה. אני רוצה להזדהות עם התשוקה שלה לדברים שהיא אוהבת ולתמוך בתשוקתה. אני אוהב את הרעיון של צוות. הכי חשוב – מישהי שלא מעשנת!

"יש המון נשים שאני לא מרגיש שיש חיבור איתן, או שלא מעניין אותי מי הן והדרך שלהן, או שהן נוטות לכשל עצמי אפילו הרס עצמי, לא מגיעות לפוטנציאל הטמון בהן, לא חיוביות. אני אוהב מישהו ייחודית, שונה, מעניינת, ישראלית, ששירתה בצה"ל, מלומדת, מנוסה, מישהי להתגאות להביא הביתה, להכיר לחברים. מישהי להתלהב ממנה. זה קשה? -לא. זה לא קל – נשתמש במילים חיוביות… בגדול, אין הרבה לחץ על בחורות להיות מוצלחות כמו שיש על גברים…"

הדר-התר גלר, בת 32, משפטנית שמתמחה בזכויות יוצרים בתעשיית המוסיקה, ייעוץ והפקת תוכן מוסיקלי לפרסומות טלויזיה וסרטים, מנהלת אמנים ובעלי חברת פבלישינג. 

הדר: "בדרך כלל אני לא עושה הרבה בכדי למצוא גברים. אני עובדת ופוגשת אנשים בתחום שלי, ניסיתי חודש J דייט, פשוט חייה את חיי וזה מגיע אליי בד"כ מכירים לי או שפוגשת בדרך.

"אני פוגשת גברים בעבודה. כי אני מאמינה שזה חייב ליהיות דרך נושא משותף, אנשים מאותה הסצינה ואותם תחומי עניין, דרך חברים משותפים או סתם ניגשת למישהו או שנגשים אליי.

"אני מחפשת מישהו שיעשה לי את זה ויעמוד בקטריונים הבסיסיים שלי: גבוה, אינטלגנט, חזק, ושידחוף  אותי קדימה, כי אני עצמאית וחזקה וצריכה שסוף סוף מישהו יהיה מעליי, מישהו מצליח שלא רק אני אטפל בו, אבל שייטפל בי בחזרה.

"לא מחפשת להיות אמא עובדת סוציאלית של גבר. ושיהיה גבוה מאד! מישהו שמחובר לאמנות כי זה מה שאני. מישהו שאוהב חתולים. חכם. שיהיה חשוב לו זוגיות טובה ואהבה ולא כותרת של חתונה וסטטוסים. מטרוסקסואלים – חובה. ושוב – גבוההההה!"


לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Published

on

סטודנט בן 27 במכללת סנטה מוניקה נעצר בקשר לתקיפה מינית של שתי סטודנטיות, והרשויות מחפשות קורבנות נוספים.

כריסטופר גרידין נלקח למעצר ב-26 בספטמבר, כך עולה מהרישומים של מחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס. הרשויות לא סיפקו פרטים על שתי התקיפות המיניות לכאורה, אך ציינו שהם עובדים עם משטרת סנטה מוניקה קולג' בניסיון לזהות קורבנות נוספים.

"בהתבסס על אופי העבירות, הבלשים מאמינים שייתכנו קורבנות נוספים לא מזוהים", אמרו גורמים רשמיים בהודעה לעיתונות.

פקידי השריף פרסמו שתי תמונות של גרידין, האחת משנת 2019, והשנייה הייתה תמונת ההזמנה שלו. הוא מתואר בגובה 5 רגל 9 אינץ', שוקל כ-135 פאונד ויש לו שיער שחור ועיניים חומות.

כל מי שיש לו מידע על גרידין או כל פשעים נוספים שהוא ביצע מתבקש ליצור קשר עם לשכת הקורבנות המיוחדת של משרד השריף בשיחת חינם בטלפון 877-710-5273 או specialvictimsbureau@lasd.org

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured12 שעות ago

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Featured12 שעות ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

Featured12 שעות ago

תפתחו יומנים: אמזון הכריזה על שני ימי סיילים "פריים דיי" באוקטובר במטרה להפוך את הקונים למנויים

Featured12 שעות ago

לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים: מחירי הנדל"ן בצפון קליפורניה בירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009

Featured12 שעות ago

הפרה את החוק האוסר שידול להשקעות: קים קרדשיאן תשלם קנס של יותר ממיליון דולר בשערוריית הקריפטו

קהילה15 שעות ago

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Featured5 ימים ago

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Featured5 ימים ago

עד מתי? מחירי הדלק בקליפורניה הרקיעו שחקים בן לילה – הזינוק הגדול ביותר מזה 7 שנים

כתבות שבועיות