Connect with us

Featured

דיווח: ישראלים שיטוסו לארצות הברית לא יידרשו להוציא ויזה!

שגריר ישראל בוושינגטון, גלעד ארדן, סיכם עם השר לביטחון המולדת בממשל ביידן, אלחנדרו מיורקס, על הקמת צוות משותף ישראלי-אמריקאי לקידום הסוגיה

Published

on

שגריר ישראל בוושינגטון, גלעד ארדן, נפגש השבוע עם מזכיר ביטחון המולדת בממשל ביידן, אלחנדרו מיורקס, והשניים שוחחו על האפשרות לפיה ישראלים שיטוסו לארצות הברית לא יידרשו להוציא ויזה. השניים הסכימו על הקמת צוות משותף ישראלי-אמריקאי לקידום הסוגיה. הרעיון עלה בעבר מספר פעמים לדיון, אך לא התקבל. מה שהכריע את הכף היה עובדת היותה של ישראל מדינה עם אחוז גבוה של דחיות לבקשות להוצאת הוויזה.השגריר ארדן הדגיש כי הוא רואה חשיבות גבוהה להכללת ישראל בתוכנית הפטור מאשרות של הממשל האמריקאי, ואמר כי קבלת ישראל לתכנית תמחיש את היחסים המיוחדים בין המדינות והעמים. השגריר ארדן ציין כי הוא ילווה אישית את קידום הנושא עד להשלמתו. השניים סיכמו כי יוקם צוות משימה משותף ישראלי-אמריקאי שיפעל ויציג את מסקנותיו למזכיר לבטחון המולדת ולשגריר.

בשנת 2017 דווח כי  ירושלים הגיעה להסכמות עם וושינגטון, לפיהן ככל הנראה בתוך שנים בודדות לא נידרש לתהליך הארוך והמייגע. המהלך, בו מבקשים לבטל את החובה בקבלת ויזה כתנאי כניסה לאמריקה, יתאפשר בעקבות הסכם בין המדינות שיקנה לרשויות האכיפה של אמריקה את האפשרות לקבל מידע על ישראלים המוגדרים חשודים בביצוע פשעים חמורים, וכך למנוע את כניסתם לארצות הברית.

Featured

כל מה שאתם צריכים לדעת על טקס האוסקר 2021

Published

on

הלילה הגדול ביותר של הוליווד נמצא ממש מעבר לפינה. לאחר עיכוב עקב מגיפת הקורונה, טקס האוסקר 2021 יתקיים בסוף השבוע הבא, ביום ראשון, 25 באפריל.

כשאולמות הקולנוע נסגרו זמנית לאורך תקופה ארוכה למדי בשנה האחרונה, רבים מהסרטים המועמדים לאוסקר עלו לראשונה באתרי סטרימינג, כולל נטפליקס ואמזון, כדי שנוכל לצפות בנוחות מהספות שלנו. עכשיו הגיע הזמן לראות מי יזכה בגביעים הנחשקים.

האקדמיה שואפת להפוך את הצגת הפרסים "לאירוע אינטימי ואישי“ כמו בשנה שעברה, שיצולם ב- Union Station בלוס אנג‘לס, אך בנוסף יערך שידור מ- Dolby Theatre, המיקום המסורתי של טקסי האוסקר.

"זה שונה מאוד השנה", אמר מקורב למארגני הטקס למערכת CNN, וביקש לא לכלול את שמו מכיוון שהם אינם מורשים לדבר עם התקשורת, והוסיף: "יהיה קהל מצומצם מאוד.”

מפיקי האירוע מציינים כי חשוב להם לשמור על איזון בין באירוע הנוצץ לבין מה שקורה במדינה מבחינת השפעות המגיפה והמצב החברתי שהגיעה עליו אמריקה. ”הפרסים יהיו ממוקדי מסר”, הוסיף המקור.

"זה בהחלט יהיה מנותק אם לא תיהיה מודעות לשנה שעברה, שהייתה טראומטית עבור כולם. זה באמת שם זרקור על קולות האנשים שהושפעו מכך. אנחנו נפנה מקום ליצוג וביטוי לכל אלו שהושפעו ומגמות בחברה שהתעוררו בשנה האחרונה.“

בראד פיט, חואקין פיניקס, רנה זלווגר בטקס האוסקר של שנה שעברה, 2020. מקור: Rachel Luna/Getty Images

מפיקי האוסקר, סטיבן סודרברג, סטייסי שר וג'סי קולינס, דיברו לאחרונה על תקוותיהם מהטקס הקרוב. "זה יהיה מסובך. כל מה שאנחנו מנסים לעשות אנחנו מנסים להוביל עם רעיון יצירתי חזק. אנחנו לא רוצים שהקורונה תהיה תירוץ לא לעשות כלום מבחינת יצירתיות של הטקס. זה עדיין צריך להיות אירוע בידור מהנה", אמר סודרברג בראיון ל- LA Times.

בפעם השלישית ברציפות, לא יהיה מנחה לטקס. מגישי הפרסים בטקס צפויים לעזור במעברים בין קטע לקטע באירוע. בין המגישים הנוצצים אשר יגישו פרסים יכללו כמובן כמה מזוכי האוסקר של שנה שעברה כמו בראד פיט, חואקין פיניקס, רנה זלווגר, לורה דרן ועוד.

סלבריטאים נוספים אשר מיועדים לעלות לבמה גם כן הם האלי ברי, ריס ווית‘רספון, זנדיה, ריטה מורנו, בריאן קרנסטון, הריסון פורד ועוד שמות חמים בתעשייה.

ABC הוא השדרן הרשמי, כך שתוכלו לצפות בתוכנית בשעה 17:00 שעון מערבי, 20:00 שעון מזרחי. ניתן גם לצפות באופן מקוון ב- ABC.com ובאפליקציית ABC, כמו גם באתרי סטרימינג המציעים אפשרות של שידורים חיים כמו AT&T, , Hulu + TV Live, ו- YouTube TV.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות