fbpx
Connect with us

Featured

דיווח: טראמפ הציע "לירות במפגינים למען השחורים"

שר ההגנה בממשל טראמפ טוען בספר חדש: "בזמן הפגנות תנועת 'חיי שחורים נחשבים' שאל הנשיא "אי אפשר פשוט לירות להם ברגליים?".

Published

on

מארק אספר, שכיהן כשר ההגנה בממשל טראמפ, טוען כי הנשיא לשעבר הציע לירות במפגיני תנועת "חיי שחורים נחשבים" כאשר אלו התקבצו מחוץ לבית הלבן בשנת 2020. על פי הספר החדש שפרסם אספר בשם "שבועה קדושה: זכרונותיו של שר הגנה בזמנים יוצאי דופן", כאשר התגברו הפגנות השחורים בארה"ב בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד על ידי השוטר דרק שובין, זעם טראמפ על ההפגנות ושאל את בכירי הבית הלבן "אתם לא יכולים פשוט לירות בהם? פשוט לירות להם ברגליים או משהו כזה?".

בספר מתאר אספר את הרגע בו הציע טראמפ לירות במפגינים כ"רגע סוריאליסטי. לשבת בתוך החדר הסגלגל, כאשר הרעיון הזה עלה באוויר, והנשיא בפנים אדומות מזעם התלונן בקול רם על ההפגנות בבירה וושינגטון". אספר ידע מההתחלה כי התשובה לשאלה של הנשיא תהיה שלילית, אולם היה צריך לחשוב על דרך יצירתית להודיע לטראמפ כי אין דרך לירות במפגינים. "החדשות הטובות הן כי זו לא הייתה החלטה קשה. החדשות הרעות הן כי הייתי צריך למצוא דרך להוביל את טראמפ אחורה מהשאלה שלו, מבלי ליצור בלאגן שניסיתי להימנע ממנו", כותב אספר.

אספר עצמו פוטר על ידי טראמפ לאחר הבחירות בשנת 2020. הדברים אותם כותב אספר בספרו תואמים גם לדברים אותם כתב העיתונאי מייקל בנדר, שכתב ספר על תקופת טראמפ בבית הלבן, וכתב כי "טראמפ אמר לצוות שלו שהוא רוצה שהצבא ייכנס ויכה בעוצמה את המפגינים. טראמפ אמר שוב ושוב לחברי הקבינט שלו 'פשוט תירו בהם'. כאשר גורמים רשמיים נרתעו, הנשיא לשעבר ריכך מעט את גישתו והציע 'אז אולי תירו להם ברגליים, אבל תהיו קשים איתם'".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות