Connect with us

כלכלה ועסקים

דו"ח המיליארדרים: 2,158 מיליארדרים בעולם – 20 מהם ישראלים

Published

on

מהדו"ח השנתי שפרסמו הפירמות UBS ו-PwC עולה שמספר העשירים בסין גדל בקצב המהיר ביותר • מיליארדר ממוצע מחזיק ביותר מארבעה מיליארד דולר

מאת: ערן בר-טל // ישראל היום

ב-2017 נרשמו בעולם 2,158 מיליארדרים שהחזיקו יחדיו ב-8,900 מיליארד דולר (8.9 טריליון). כל אחד מהם החזיק בממוצע ביותר מ-4 מיליארד דולר.

היזמים הסינים מובילים בקצב הצמיחה העולמי: מספרם גדל ל-373 – כ-17% מסך המיליארדרים בעולם. סך הכל החזיקו הסינים ב-1.12 טריליון דולר מתוך ההון של המיליארדרים בעולם, המהווים כ-13.4%. מדובר בגידול של 39% בהון של המיליארדרים הסינים המחזיקים בממוצע ביותר מ-3 מיליארד דולר כל אחד.

שיעור הצמיחה של המיליארדרים במדינות האסיה פסיפיק הוא 32%, כך שבסין התווספו שני מיליארדרים חדשים בכל שבוע, ובאסיה התווספו יותר משלושה מיליארדרים חדשים בכל שבוע.

באמריקה, ההון גדל בקצב איטי יותר מהשיעור העולמי – ב-12% ל -3.6 טריליון דולר, אך אמריקה עדיין מתגאה בריכוז ההון הגדול ביותר של תעשיית הטכנולוגיה עד כה. מחברי הדוח מעריכים כי אם תימשך מלחמת הסחר בשנה הבאה צפויה צמיחה כלכלית פחותה בארה"ב ובסין.

ההון של המיליארדרים הישראלים גדל ב -18% מ -48.5 מיליארד דולר ב-2016 ל -57 מיליארד דולר ב-2017. באותה שנה היו בישראל 20 מיליארדרים, עלייה של 18% לעומת 17 מיליארדרים ב -2016.

ההון הממוצע של כל אחד מ-20 המיליארדרים עמד בממוצע על 2.42 מיליארד דולר. 80% מהמיליארדרים הישראלים הרוויחו לבד את הונם, בהשוואה ל-68% מהמיליארדרים שעשו את הונם לבד בארה"ב – ו-80% במדינות האסיה פסיפיק.

לפי דירוג הפורבס, בין המיליארדרים הישראלים מובילים איל הספנות אייל עופר עם הון של 8.9 מיליארד דולר; התעשיין סטף ורטהיימר עם הון של 5.6 מיליארד דולר; איש הקולנוע והטלוויזיה ארנון מילצ'ן עם 5.2 מיליארד דולר; שרי אריסון, עם הון של 4.9 מיליארד דולר; איל הנדל"ן יצחק תשובה, עם הון של 3.7 מיליארד דולר; שאול שני, טלקום,

עם הון של 3.3 מיליארד; עידן עופר, ספנות וקידוח עם 3.1 מיליארד וטדי שגיא, מעסקי ההימורים ברשת, עם הון של 3.1 מיליארד דולר.

עוד עולה מהדו"ח שהמיליארדרים שעשו את הונם בעצמם אחראים ל-80% מ-40 פריצות הדרך בהמצאות הגדולות שנרשמו בארבעת העשורים האחרונים. ב-2017 199 יזמים הפכו למיליארדרים בזכות עצמם.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

שיא חדש לעסקת נדל"ן בלוס אנג'לס

Published

on

ג'ף בזוס, מייסד אמזון והמנכ"ל, רכש את אחוזת וורנר בבוורלי הילס מאיל המדיה דיוויד גפן ב־165 מיליון דולר

בזמן שרוב משקיעי הנדל"ן חולמים על תשואה ואולי על עליית ערך הנכס, יש כאלה שסתם נהנים לצרף עוד נכס לאוסף, אולי כדי לא לשבת עם כל כך הרבה מזומן בבנק. בשבוע שעבר פורסם בוול סטריט ג'ורנל כי ג'ף בזוס, מייסד אמזון והמנכ"ל, רכש את אחוזת וורנר בלוס־אנג'לס מאיל המדיה דיוויד גפן ב־165 מיליון דולר. 

רק לפני כמה שבועות קנה אותו בזוס גם שלוש דירות בשדרה החמישית בניו־יורק בסכום כולל של כ־80 מיליון דולר, ובשטח כולל של 1,580 מ"ר.

העסקה החדשה של בזוס קבעה שיא חדש לעסקת נדל"ן בלוס־אנג'לס ובסביבתה. מדובר באחוזה היושבת על שטח של 25 דונם בבוורלי־הילס, שנבנתה בשנות השלושים לג'ק וורנר, הנשיא המנוח לשעבר של אולפני האחים וורנר. 

המוכר, אגב, קנה את האחוזה ב־1990 ב־47.5 מיליון דולר, מה שהיה באותם ימים שיא לבית היקר ביותר באזור לוס־אנג'לס.

המשך לקרוא

כלכלה ועסקים

וואטס אפ עם ואטסאפ?

Published

on

ווטסאפ חצתה רף של 2 מיליארד משתמשים בכל העולם. לא מעט, ועדיין חצי מיליארד פחות ממספר משתמשי פייסבוק עצמה

הישראלים כבר מזמן מכורים ליישומון ווטסאפ (יותר מ־90% ממשתמשי הטלפונים). במדינות אחרות, לעומת זאת, רבים עדיין מהססים אם להפקיד את התכתבויותיהם וסודותיהם בידי האפליקציה הפופולרית. ברוסיה או בבריטניה, למשל, 4 מתוך 10 אנשים משתמשים בווטסאפ.

בשבוע שעבר חצה היישומון הנפוץ משוכה סמלית משמעותית. פייסבוק, בעלת השליטה, דיווחה כי ווטסאפ חצתה רף של 2 מיליארד משתמשים בכל העולם. לא מעט, ועדיין חצי מיליארד פחות ממספר משתמשי פייסבוק עצמה.

לפי שעה, החשש הגדול משימוש בווטסאפ נובע מהסכנה למעקב ולבריחת המידע שמסתובב לנו בטלפונים (מי אמר אפי נוה). מייסדי החברה, שמכרו אותה בשנת 2014 לפייסבוק תמורת 19 מיליארד דולר (כשהיו לה "רק" חצי מיליארד משתמשים), הצהירו בעצמם בעבר שהם מצטערים על המכירה, ואף המליצו למחוק את האפליקציה מהסלולרי שלנו בגלל הכשלים באבטחת המידע.

לכן, לא מפתיע שבווטסאפ חגגו את ההגעה ל־2 מיליארד משתמשים בעיקר בהדגשת המחויבות לפרטיות. "אנו מבינים שככל שאנו מחברים יותר, עלינו להגן עליכם יותר", כתבה הנהלת פייסבוק. "זו הסיבה שכל הודעה פרטית הנשלחת דרך ווטסאפ מאובטחת בהצפנה מקצה לקצה, שהודעות נשמרות רק על מכשירכם, וששום גורם לא יכול לקרוא את ההודעות או להאזין לשיחות שלכם, אפילו לא אנחנו".

המשך לקרוא

כלכלה ועסקים

דו"ח העושר העולמי חושף: כמה מיליונרים חיים במדינת ישראל?

Published

on

לא תוכלו לקנות איתו דירה בלב תל-אביב אבל הון של מיליון דולר הוא רף רחוק עבור מרבית הישראלים

הון של מיליון דולר מספיק היום בקושי לרכישת דירה ממוצעת בלב תל־אביב, אבל מדובר ברף רחוק עבור מרבית הישראלים שחיים פה. לפי דו"ח העושר העולמי שפרסם השבוע בנק 'קרדיט סוויס' השוויצרי, בישראל חיים כ־131 אלף מבוגרים בעלי הון (נטו, בניכוי חובות) של מיליון דולר לפחות. הם אמנם לא עשירים כמו גיל שוויד (בעל השליטה בצ'ק פוינט) או כמו עידן עופר (החברה לישראל) – קבוצה מצומצמת בהרבה של כ־500 ישראלים עם הון של 500 מיליון דולר לפחות – אבל הם בהחלט פחות מוטרדים ממחירו של גביע קוטג'. מהצד השני של המטבע, על פי הדו"ח ל־990 אלף ישראלים יש הון נטו של פחות מעשרת אלפים דולר.

במבט עולמי, ישראל נועלת את רשימת 23 המדינות בעלות מספר המיליונרים הגדול ביותר. עם זאת, בהתחשב בגודל האוכלוסייה, אנחנו מתמקמים בחמישייה הראשונה – אחרי הולנד, הונג־קונג, נורווגיה ופורטוגל.

ואיפה הקרובים שלכם בארץ ביחס לממוצע? לפי הדו"ח, מבוגר ישראלי מחזיק בהון נטו של 196,568 דולר, לעומת 122,482 דולר בשנת 2000. 

והעיקר לזכור את מה שלימדה אותנו המשנה באבות: "איזהו עשיר, השמח בחלקו".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות