fbpx
Connect with us

Featured

דאון טאון סן פרנסיסקו: 2 נשים אסיאתיות נדקרו לאור יום בזמן שהמתינו לאוטובוס

Published

on

המשטרה עצרה חשוד לאחר ששתי נשים נדקרו לאור יום בסן פרנסיסקו. האירוע קרה בדאון טאון סן פרנסיסקו, ביום שלישי, 4 במאי. לדברי גורמים רשמיים, שתי נשים אסיאתיות בשנות ה-60 וה-80 לחייהן המתינו בתחנת אוטובוס כשהותקפו.

"אני קצת מודאגת מכיוון שגבי הופנה, זה יכול היה להיות אני במקום זאת," אמרה פטרישיה לי, שעבדה בעמדת הפרחים רק כמה מטרים מרציף האוטובוס, כשראתה אדם הולך כשבידו סכין.

"זו הייתה סכין די גדולה, היו לה מפרקי אצבעות בידית והלהב נראה כמו סכין צבאית", תיארה פטרישיה.

מקורות אמרו לחדשות ABC7 כי אחת הנשים דיממה קשות, ולשנייה עדיין היה סכין בזרועה. פטרישיה מספרת שהיא ראתה בזמן אמת את אחת הנשים מותקפת, "גבה הופנה וכל מה שאני רואה זה הנוצות שיוצאות מהמעיל שלה, אז הייתי בטוחה שהיא נפגעה."

לאחר הדקירה, מספרת פטרישיה שהחשוד לא רץ, "הוא הלך משם כאילו כלום לא קרה, כמו יום ראשון בבוקר.“ עכשיו טוענת שהיא מרגישה לא בטוחה. "אני מרגישה שאנו זקוקים לעוד שוטרים שמפטרלים," הוסיפה.

מאוחר יותר באותו ערב משטרת סן פרנסיסקו תפסה את החשוד, תושב העיר בן 54, פחות מקילומטר מאיזור האירוע. 

"זה קורה לאנשים אסייתיים בקהילה שלנו באופן ספציפי, זה דפוס", אמר המפקח בסן פרנסיסקו, מאט הייני. הדקירה והמעצר אירעו במחוזו. "עלינו להעניש  את אותם אנשים שמבצעים פשעים כאלה, עלינו (השוטרים) להימצא בכל מקום בו אנשים לא מרגישים בטוחים ולהראות נכוחות ולטפל בבעיה."

המשטרה מוסרת כי אין בידיה הוכחות לפשע על רקע שנאה, אך עדיין אינן שוללות זאת. האישומים עדיין ממתינים, אך תקיפה עם נשק קטלני והתעללות בקשישים הן אפשרויות.

בית החולים הכללי בסן פרנסיסקו מאשר ששתי הנשים מטופלות בבית החולים שלהן, ונראה כי מצבן יציב. 

Featured

אחרי  סערות המאה: שיא היסטורי של שלגים בהרי קליפורניה; אתרי הסקי במאמוט' ישארו פתוחים עד חודש יולי

Published

on

מומחים לחקר האקלים ידברו על שנת השלג של קליפורניה 2022-2023 במשך עשרות שנים.

כשנותרו פחות משבועיים ל"עונה הרטובה" המסורתית, נתונים שנאספו על ידי מחלקת משאבי המים של קליפורניה ביום שלישי הראו חבילת שלג ברחבי המדינה בשיעור מדהים של 225% מהממוצע לתאריך זה (21 במרץ), ו-219% מהממוצע של שנה שלמה. .

סיירה הדרומית, שבה השלג העמוק ביותר, הגיעה ל-277% מהממוצע. חבילת השלג בסיירה המרכזית היא 227% ואזור צפון סיירה/טריניטי הוא 182% מהממוצע, לפי DWR.

אזור סיירה הדרומית צועד הרבה מעל שנת השיא הקודמת של 1982-1983 והסיירה המרכזית לא רחוקה מאחור.

"יש יותר מקביל למי שלג בדרום הסיירה מאשר בכל נקודה מאז שנות החמישים לפחות… וסביר להניח שיותר זמן מזה", אמר דניאל סוויין, מדען אקלים מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס.

ה-1 באפריל הוא בדרך כלל סוף שנת השלג כשהטמפרטורות מתחילות להתחמם ורווי השלג יורד, אם כי בעונת 1982-83, השלג המשיך להיערם בהרי קליפורניה גם באביב.

סוויין אומר שסערות הנהר האטמוספרי הקר שפוגעות בגולדן סטייט השבוע, ה-12 מאז דצמבר, רק יוסיף לסיכומים ההיסטוריים.

"הסערות השבוע לא הולכות להמיס את חבילת השלג. הם הולכים להוסיף לזה עוד יותר, "אמר סווין. "אנחנו הולכים לראות עוד דברים לבנים על גבי עשרות הרגליים שכבר נפלו במקומות מסוימים."

בעוד שמנהלי המים אינם ששים להכריז על סיום הבצורת באופן רשמי, החורף הרטוב והמושלג הוביל להקלה בהגבלות המים.

בשבוע שעבר, מחוז המים המטרופוליטן של דרום קליפורניה הסיר את הגבלות המים החירום שהשפיעו על כמעט שבעה מיליון בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות