Connect with us

Featured

דאון טאון סן פרנסיסקו: 2 נשים אסיאתיות נדקרו לאור יום בזמן שהמתינו לאוטובוס

Published

on

המשטרה עצרה חשוד לאחר ששתי נשים נדקרו לאור יום בסן פרנסיסקו. האירוע קרה בדאון טאון סן פרנסיסקו, ביום שלישי, 4 במאי. לדברי גורמים רשמיים, שתי נשים אסיאתיות בשנות ה-60 וה-80 לחייהן המתינו בתחנת אוטובוס כשהותקפו.

"אני קצת מודאגת מכיוון שגבי הופנה, זה יכול היה להיות אני במקום זאת," אמרה פטרישיה לי, שעבדה בעמדת הפרחים רק כמה מטרים מרציף האוטובוס, כשראתה אדם הולך כשבידו סכין.

"זו הייתה סכין די גדולה, היו לה מפרקי אצבעות בידית והלהב נראה כמו סכין צבאית", תיארה פטרישיה.

מקורות אמרו לחדשות ABC7 כי אחת הנשים דיממה קשות, ולשנייה עדיין היה סכין בזרועה. פטרישיה מספרת שהיא ראתה בזמן אמת את אחת הנשים מותקפת, "גבה הופנה וכל מה שאני רואה זה הנוצות שיוצאות מהמעיל שלה, אז הייתי בטוחה שהיא נפגעה."

לאחר הדקירה, מספרת פטרישיה שהחשוד לא רץ, "הוא הלך משם כאילו כלום לא קרה, כמו יום ראשון בבוקר.“ עכשיו טוענת שהיא מרגישה לא בטוחה. "אני מרגישה שאנו זקוקים לעוד שוטרים שמפטרלים," הוסיפה.

מאוחר יותר באותו ערב משטרת סן פרנסיסקו תפסה את החשוד, תושב העיר בן 54, פחות מקילומטר מאיזור האירוע. 

"זה קורה לאנשים אסייתיים בקהילה שלנו באופן ספציפי, זה דפוס", אמר המפקח בסן פרנסיסקו, מאט הייני. הדקירה והמעצר אירעו במחוזו. "עלינו להעניש  את אותם אנשים שמבצעים פשעים כאלה, עלינו (השוטרים) להימצא בכל מקום בו אנשים לא מרגישים בטוחים ולהראות נכוחות ולטפל בבעיה."

המשטרה מוסרת כי אין בידיה הוכחות לפשע על רקע שנאה, אך עדיין אינן שוללות זאת. האישומים עדיין ממתינים, אך תקיפה עם נשק קטלני והתעללות בקשישים הן אפשרויות.

בית החולים הכללי בסן פרנסיסקו מאשר ששתי הנשים מטופלות בבית החולים שלהן, ונראה כי מצבן יציב. 

Featured

הרשת החברתית החדשה של טראמפ: כישלון ידוע מראש

זה אותו הרציונל מאחורי הקמתן של רשתות חברתיות כמו Parler ו-Gab שדגלו בחופש הביטוי וחוסר צנזור אבל הפכו לכוורת של הזיות – בית גידול לכל נחסם, קונספירטור ונאו-נאצי שלא רוצה או לא יכול להפיץ את התכנים הנבחרים שלו בכיכר העיר המקובלת

Published

on

מאז שטוויטר ופייסבוק החליטו לחסום את חשבונותיו של נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, נשמעת שוב ושוב טענה אחת כלפי כל הביקורת: אם הוא כל כך רוצה להפיץ את הגיגיו ברשת, המיליארדר מוזמן להרים את הכפפה ולהקים רשת חברתית משלו. ובכן, השבוע הודיע טראמפ שזה בדיוק מה שהוא מתכוון לעשות. רשת TRUTH Social, שצפויה להתחיל לפעול בקרוב, "תעמוד איתן כנגד עריצותן של ענקיות הטכנולוגיה", אמר הנשיא לשעבר, בין סופרלטיבים גדולים אחרים ולאחר חודשים ארוכים בהם הבטיחו גורמים בסביבתו שההכרזה הזו בדרך.

מהפרטים שפורסמו עד כה, נראה שלפלטפורמה יהיה מימון משמעותי של כמה מאות מיליוני דולרים ולמפעיליה יהיה אינטרס אמיתי בכך שלכל הפחות היא תהפוך מחלום למציאות. אולם האם TRUTH Social תצליח, ותהפוך לשחקנית משמעותית בזירת הרשתות החברתיות?

במבט ראשון, נראה שהתשובה הברורה היא "לא". הרציונל מאחורי הקמת הרשת החברתית הזו דומה לרציונל מאחורי הקמתן של רשתות חברתיות קודמות כמו Parler ו-Gab שדגלו בחופש הביטוי וחוסר צנזור. בשני המקרים הקודמים, הרשתות הללו הפכו כמעט מיד לכוורת של הזיות – בית גידול לכל נחסם, קונספירטור ונאו-נאצי שלא רוצה או לא יכול להפיץ את התכנים הנבחרים שלו בכיכר העיר המקובלת. ואם באתרים האלה הפעילות נצבע הכמעט מיד בצבעים פוליטיים, האם באמת אפשר לצפות שאותו הדבר לא יקרה ברשת שהקים מר מקוטב, דונלד טראמפ?

שני תנאים צריכים להתקיים כדי שהרשת החדשה אולי תצליח להימנע מגורל כזה: ראשית, להימנע מהמותג של טראמפ. אם TRUTH Social תעמוד כרשת בזכות עצמה, שתתפרסם לא בתור "הרשת של הנשיא שאהבתם/שנאתם" אלא "הרשת החברתית החדשה והמהפכנית שאתם רוצים להשתתף בה", זה יעזור למנוע לפחות חלק מהתיוג האוטומטי של הפלטפורמה. שנית, הנהלים והסגנון של הרשת יהיו מוכרחים להיות, או לפחות להיראות, ניטרליים באמת. לא לדבר בלי הפסקה על דיכוי ימנים ועל השטן הפרוגרסיבי ועל חופש הביטוי אצלכם מול הטרור בעמק הסיליקון. אם המוצר טוב, שהמוצר ידבר.

כמובן שהסיכוי ששני התנאים הללו ימולאו קלוש עד אפסי. טראמפ לא בדיוק ידוע בענווה או אנדרסטייטמנט, והעובדה שהוא כינה את החברה שתנהל את הרשת The Trump Media & Technology Group רומזת שהוא מתכנן בדיוק את ההפך: שהרשת הזו תהיה סוג של מרחב בטוח לכל הימנים, הטראמפיסטים, ואלו שנדחו לחלוטין מהרשתות החברתיות שיוכלו לכתוב, להגות, להזות ולהטריל כאוות נפשם.

אולי זה יעבוד. אולי כמו ב-2016-2015, הנשיא לשעבר יפתיע את כולם, יביס את צוקרברג ודורסי ויקים אימפריה חדשה על חורבות הכחול והתכלת של פייסבוק וטוויטר. אבל כרגע, נראה שרוב הסיכויים הם שיקרה בדיוק ההפך. וגם הפעם, דונלד טראמפ, האדם שבנה את ההצלחה שלו על שיח ישיר עם ההמונים, ימצא את עצמו ללא במה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות