Connect with us

Featured

דאון טאון סן פרנסיסקו: 2 נשים אסיאתיות נדקרו לאור יום בזמן שהמתינו לאוטובוס

Published

on

המשטרה עצרה חשוד לאחר ששתי נשים נדקרו לאור יום בסן פרנסיסקו. האירוע קרה בדאון טאון סן פרנסיסקו, ביום שלישי, 4 במאי. לדברי גורמים רשמיים, שתי נשים אסיאתיות בשנות ה-60 וה-80 לחייהן המתינו בתחנת אוטובוס כשהותקפו.

"אני קצת מודאגת מכיוון שגבי הופנה, זה יכול היה להיות אני במקום זאת," אמרה פטרישיה לי, שעבדה בעמדת הפרחים רק כמה מטרים מרציף האוטובוס, כשראתה אדם הולך כשבידו סכין.

"זו הייתה סכין די גדולה, היו לה מפרקי אצבעות בידית והלהב נראה כמו סכין צבאית", תיארה פטרישיה.

מקורות אמרו לחדשות ABC7 כי אחת הנשים דיממה קשות, ולשנייה עדיין היה סכין בזרועה. פטרישיה מספרת שהיא ראתה בזמן אמת את אחת הנשים מותקפת, "גבה הופנה וכל מה שאני רואה זה הנוצות שיוצאות מהמעיל שלה, אז הייתי בטוחה שהיא נפגעה."

לאחר הדקירה, מספרת פטרישיה שהחשוד לא רץ, "הוא הלך משם כאילו כלום לא קרה, כמו יום ראשון בבוקר.“ עכשיו טוענת שהיא מרגישה לא בטוחה. "אני מרגישה שאנו זקוקים לעוד שוטרים שמפטרלים," הוסיפה.

מאוחר יותר באותו ערב משטרת סן פרנסיסקו תפסה את החשוד, תושב העיר בן 54, פחות מקילומטר מאיזור האירוע. 

"זה קורה לאנשים אסייתיים בקהילה שלנו באופן ספציפי, זה דפוס", אמר המפקח בסן פרנסיסקו, מאט הייני. הדקירה והמעצר אירעו במחוזו. "עלינו להעניש  את אותם אנשים שמבצעים פשעים כאלה, עלינו (השוטרים) להימצא בכל מקום בו אנשים לא מרגישים בטוחים ולהראות נכוחות ולטפל בבעיה."

המשטרה מוסרת כי אין בידיה הוכחות לפשע על רקע שנאה, אך עדיין אינן שוללות זאת. האישומים עדיין ממתינים, אך תקיפה עם נשק קטלני והתעללות בקשישים הן אפשרויות.

בית החולים הכללי בסן פרנסיסקו מאשר ששתי הנשים מטופלות בבית החולים שלהן, ונראה כי מצבן יציב. 

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות