fbpx
Connect with us

Featured

גשם המטאורים "תאומים": יותר מ-50 מטאורים מדהימים בשעה! טיפים לצפייה

מטר המטאורים המכונה "תאומים" צפוי לחזור ביום שני בערב וביום שלישי בבוקר, ולספק את אחד הממטרים הבולטים ביותר השנה. נאס"א כינתה את המטר הצפוי כ"אחד האמינים ביותר" וציינה כי במהלך שיא המטר, המטאורים יוכלו להיראות כעשרות כוכבים נופלים בשעה – מה שהופך אותו לאחד הממטרים הטובים ביותר בשנה האחרונה.

Published

on

מטר המטאורים המכונה "תאומים" צפוי לחזור ביום שני בערב וביום שלישי בבוקר, ולספק את אחד הממטרים הבולטים ביותר השנה. נאס"א כינתה את המטר הצפוי כ"אחד האמינים ביותר" וציינה כי במהלך שיא המטר, המטאורים יוכלו להיראות כעשרות כוכבים נופלים בשעה – מה שהופך אותו לאחד הממטרים הטובים ביותר בשנה האחרונה.

מטאורי ה"תאומים", הקרויים על שמם של קבוצת הכוכבים 'מזל תאומים', הם מטר מטאורים הנגרם על ידי האסטרואיד פאת'ון 3200, הנחשב לסטרואיד פלדי עם מסלול הקרוב לשמש. מטר ה"תאומים" הוא אחד ממטרי המטאורים הגדולים ביותר שאינם נגרמים מכוכב שביט. פסי האור הצפויים למלא את פני השמיים יספקו מראה מרהיב. לפי דברי נאס"א, הדבר היחיד שיכול להשפיע על ניראות המטר הוא מלואו של הירח ב78 אחוזים. עם זאת נמסר כי יהיה ניתן לצפות במטר בכל רחבי העולם, אך חצי כדור-הארץ הצפוני יזכה לקבל את הראות הטובה ביותר.

להלן מספר טיפים כיצד ליהנות מהמטר בדרך הטובה ביותר: 

* המטר צפוי להיות אי-סדיר לאורך כל הלילה. לפי "ארת' סקיי", השיא יהיה בשעה 02:00 לפנות בוקר לפני השעון המזרחי, בו מעל ל-50 מטאורים צפויים לחלוף בשעה. הירח צפוי לשקוע באותה שעה, מה שיאפשר ראות ברורה יותר של המטר.

* אין צורך בטלסקופ מאחר וזה יגביל את טווח הראייה של המטר.

למעוניינים בצפייה מהבית, נאס"א תשדר את המטר בשידור חי באמצעות מצלמת המטאורים שלה במרכז טיסות החלל מרשל בהאנטסוויל, אלבמה, החל מהשעה  6:00 בערב  שעון קליפורניה

האטרקציה הבאה: מטר המטאורים "אורסיד", המתוכנן ל-22 בדצמבר, יהיה הגדול והאחרון של השנה, לפי מדריך מטר המטאורים של "ארת' סקיי" לשנת 2021.

Featured

גרנדה הילס: פורצים חמושים פלשו לבית של משפחה שבילתה בקניות לחג המולד פעמיים בתוך שבוע אחד

Published

on

משפחה מגרנדה הילס שהייתה ממוקדת ב"פריצה בזמן ארוחת הערב" נפגעה שוב ביום שלישי בלילה, בסימן הפעם השנייה שפורצים שודדים את ביתם בתוך פחות משבוע.

הנכס ממוקם בקהילת Greyhawk Ranch, הבית נפרץ ב-29 בנובמבר כאשר גנבים נמלטו עם חפצי ערך בשווי של כ-150,000 דולר.

הקורבן, שזוהה רק כדיוויד, חזר מקניות לחג המולד עם אשתו ותינוקם שזה עתה נולד כאשר הבחין בגנבים עוזבים את ביתו עם מלאי של חפצים גנובים. הוא רדף אחריהם במכוניתו והתנגש ברכבם כדי למנוע מהם להימלט מהשכונה. הפורצים נמלטו לבסוף ברכבם הפגוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, קבוצת פולשים, אולי אותם פולשים שבעבר ערכו את ביתו, פרצו לביתו פעם נוספת.

הבית, שעובר כעת שיפוץ ושדרוג, הוא ברחוב Wood Ranch Road. הקורבן ומשפחתו חוששים לשלומם. "אני מדמיין שאם היינו בבית, מה היה קורה", אמר דיוויד. "יש לי תינוק שזה עתה נולד. הם נכנסו לחדר [של התינוק]. הם שברו קישוטים, הם שברו מגירות. אני לא מבין למה לוס אנג'לס הפכה להיות כזו". בעקבות שתי הפריצות לביתם, אמר דיוויד שאשתו בטראומה עמוקה מהאירוע.

המצלמה של השכן שלהם צילמה חלק מהפריצה הראשונה ב-29 בנובמבר. קבוצת הפורצים רעולי הפנים נראית פושטת את פנים הבית לפני שהיא קופצת למכונית מילוט.

סרטון אבטחה קלט את העימות המתוח שהתנהל ברחוב. לאחר שדיוויד גרם נזק לרכבם של החשודים שלהם, הוא עקב אחריהם ברחוב בו החלו לירות לעבר מכוניתו. בסופו של דבר הם נמלטו עם פריטים יקרי ערך של כ-150,000 דולר.

כמה לילות לאחר מכן בסביבות השעה 19:30, שלושה פולשים חמושים ניפצו דלת זכוכית ונכנסו לביתו של דוד בפעם השנייה. אבל אזעקה נוקבת הפחידה אותם. "לא היה לנו כלום בבית," אמר דיוויד. "אני לא יודע למה הם חזרו עם אקדח. אבל הם נכנסו לתוך הבית ואז הם ברחו".

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן באס ומפקדי משטרת לוס אנג'לס טוענים כי הנתונים מראים שהפשיעה האלימה ירדה ברחבי העיר בשנת 2023. עם זאת, הקורבנות ש-KTLA שוחחה איתם אמרו שהם לא מסכימים. אתר מיפוי פשעים מראה שבמהלך שמונת הימים האחרונים בגרנדה הילס דווחו 547 פשעים בקהילה ובאזורים הסובבים אותה.

האירועים כוללים מגניבות ותקיפות רכב ועד פריצות לבתים ועוד. תושבים באזור אמרו ל-KTLA כי נמאס להם מהפשיעה המתגברת והם מודאגים לשלומם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות