fbpx
Connect with us

קהילה

ג'ואיש לוס אנג'לס: 20% מזהים עצמם כספרדים או מזרחיים

Published

on

סקר אוכלוסין מגלה שהקהילה היהודית של לוס אנג'לס צומחת ומגוונת * עם יותר מ-560,000 יהודים בכ-300,000 משקי בית יהודיים, זוהי הקהילה היהודית השנייה בגודלה בארה"ב * כמחצית ממשקי הבית כוללים מהגר או ילד של מהגר ממגוון מדינות ואזורים כולל ישראל, איראן, אמריקה הלטינית וברה"מ לשעבר * ויותר מ-80% מכלל המבוגרים רואים בדאגה לישראל חלק חשוב מהיותם יהודים

כאשר הגיעו תוצאות סקר האוכלוסין האחרון של לוס אנג'לס היהודית, הרב נוח פרקס היה המום מהנתונים על הזהות והשיוך היהודי. כמו מנהיגי קהילה רבים, מנכ"ל הפדרציה היהודית של לוס אנג'לס רבתי שמע מזה זמן רב אזהרות על ירידה במעורבות יהודית והתכווצות הדרגתית של הקהילה. 

אבל הנתונים אמרו לרב פרקס שההפך קורה: יהודים צעירים יותר באזור לוס אנג'לס אולי מתרחקים מהעדות ששלטו בדורות הקודמים, אבל יש סיכוי גבוה יותר מהמבוגרים שלהם להיות מעורבים בחיים היהודיים. זה כולל דיון בנושאים יהודיים, לימוד טקסטים יהודיים וצריכת תקשורת יהודית. גם צעירים בסקר נוטים יותר לציין את יוםה שבת.

"מה שהפתיע אותי יותר מכל הוא שדמוגרפיה צעירה יותר עוסקת בחיים היהודיים כמעט בכל קטגוריה מאשר דמוגרפית ותיקה יותר", אמר פרקס בראיון לסוכנות הטלגרפיה היהודית. "הם אולי לא נחשבים לעצמם יהודים רפורמים, יהודים קונסרבטיביים, יהודים אורתודוקסים, שכן נראה כי קטגוריות זהויות דתיות דועכות, אבל הם עושים פעילות יהודית בגדול יותר מהאנשים בני 55 פלוס. זה היה הלם מוחלט עבורי".

The Study of Jewish LA הוא הסקר הדמוגרפי הראשון של הקהילה מזה דור ביוזמת הפדרציה היהודית בעיר. הקהילה גדלה ב-9% מאז הסקר האחרון ב-1997. באזור יש את המספר השני בגובהו של יהודים בארצות הברית אחרי העיר ניו יורק.

אחד המוקדים המיוחדים של המחקר היה על מגוון גזע, מוצא אתני, שפה ומוצא לאומי. כמחצית ממשקי הבית היהודיים כוללים מישהו, לאו דווקא יהודי, שנולד בחו"ל או שהוריו נולדו בחו"ל – בעיקר מאמריקה הלטינית, ישראל, איראן וברית המועצות לשעבר. כמעט 20% מזהים כספרדים או מזרחיים. כ-6% מזהים כ"יהודים צבעוניים", אך עבור ילדים המספר הוא 9%, מה שמצביע על כך שהמספר הכולל יגדל עם הזמן.

"בעוד שהיהדות של לוס אנג'לס הייתה פחות לבנה ואשכנזית מערים אחרות במשך עשרות שנים, עתידה של לוס אנג'לס היהודית מגוון עוד יותר", אמר פרקס.

בהתאם לגיאוגרפיה הכוללת של לוס אנג'לס, הקהילה היהודית פרוסה על פני שטח עצום. אבל בשני אזורים שבהם הם מרוכזים ביותר, עמק סן פרננדו המערבי ומערב לוס אנג'לס, היהודים מהווים כ-25% מהאוכלוסייה.

בריאות ורווחה היו מוקד נוסף של המחקר, עם שירותי בריאות הנפש שזוהו כ"אחד הצרכים המשמעותיים ביותר בקהילה", במיוחד בקרב מבוגרים צעירים. בינתיים, חלק מהקהילה מתקשה כלכלית, וחלק שווה הוא עשיר.

המחקר מחלק את האוכלוסייה לחמש קטגוריות של רווחה כלכלית. בעוד שרק 1% אחוז אמרו שהם "לא יכולים להסתדר", 18% נוספים "רק מצליחים להסתדר". לכ-60% יש "מספיק" או "תוספת" כסף, בעוד שחמישית מיהודי לוס אנג'לס אמרו שהם במצב "מאוד טוב".

המחקר נועד לשרת הן את הקהל הרחב והן את מנהיגי הקהילה, לדברי פרקס. "אנחנו מספקים כלים לקהילה היהודית להכיר את עצמה ולעזור למוסדות להעריך את עבודתם ולחשוב מי הם האנשים שלנו, כדי שנדע איך לשרת אותם בצורה הטובה ביותר", אמר. "בעולם מבוסס נתונים, אנחנו צריכים נתונים טובים ורלוונטיים כדי לעשות זאת".

בעוד שסקר זה בדק את האוכלוסייה הייחודית של לוס אנג'לס, היו שני מאמצים גדולים נוספים לאחרונה בתיעוד הקהילה היהודית בארה"ב. לתוצאות של מחקרים דמוגרפיים מסוג זה יכולות להיות השלכות פוליטיות ואחרות רחבות, כפי שהוכח במחקר Pew מ-2020 על יהודים אמריקאים, שמצא עלייה במספר הרפובליקנים היהודים.  המחקר בוצע על ידי צוות מחקר ממרכז כהן ללימודי יהדות מודרנית באוניברסיטת ברנדייס ו- NORC באוניברסיטת שיקגו, הוא התבסס על סקרים עם 3,767 משקי בית בין יוני לספטמבר 2021. חוקרים יצרו קשר עם מדגם אקראי של משקי בית בלוס אנג'לס. אזור אנג'לס באמצעות דואר, מייל וטלפון.

כמעט שליש ממשקי הבית כוללים מבוגר בודד שחי לבדו. ליותר ממחצית מהמבוגרים היהודים היה זמן או אמצעים לנסוע לישראל, ובכל זאת כמעט חמישית מהאנג'לינוס היהודיים נאבקים להסתדר בחיי היום-יום.  כמחצית ממשקי הבית היהודיים בלוס אנג'לס כוללים מהגר או ילד של מהגר ממגוון מדינות ואזורים כולל ישראל, איראן, אמריקה הלטינית וברה"מ לשעבר. לעומת זאת, מחקר של מרכז המחקר Pew של כל יהודי אמריקה בשנה שעברה מצא כי כשליש היו מהגרים או ילדים של מהגרים.

המחקר מצא כאמור כי האוכלוסייה היהודית של לוס אנג'לס גדולה וגדלה. עם יותר מ-560,000 יהודים בכמעט 300,000 משקי בית יהודיים, זוהי הקהילה היהודית השנייה בגודלה בארצות הברית. מאז 1997 גדל מספר משקי הבית היהודים ב-25%. כמעט מחצית מהמבוגרים היהודים בעיר הם מעל גיל 55, וכ-70% מהמבוגרים היהודים נשואים או בני זוג. כ-57% מאותם זוגות נשואים תערובת, דומה לשיעור נישואי התערובת היהודיים הלאומיים.

אחוזי היהודים האורתודוקסים והשמרנים בלוס אנג'לס (7% ו-15%, בהתאמה) דומים למצב הקהילות היהודיות הלאומיות. לעומת זאת, בעוד שיותר משליש מיהודי ארה"ב מזדהים באופן כללי כרפורמים, הדבר נכון רק לגבי 25% מהיהודים בלוס אנג'לס. במקום זאת, מחצית מהאוכלוסייה היהודית באזור אינה מזדהה עם זרם כלשהו.

הסקר גם מצא שיותר ממחצית מהמבוגרים היהודים בלוס אנג'לס היו בישראל, כאשר 65% מרגישים "קצת או מאוד קשורים לישראל". יותר מ-80% מכלל המבוגרים היהודים רואים בדאגה מישראל חלק חשוב מהיותם יהודים.

הפדרציה לא שאלה ישירות שאלות לגבי האופן שבו ההשקעה שלה בתוכניות ספציפיות – כמו Birthright Israel – קשורה למעורבותם של המשיבים. אבל פרקס אמר כי נראה שהדו"ח מעודד תקשורת טובה יותר ושותפויות עם בתי כנסת, שלדבריו היו "נקודת ההפצה העיקרית של החיים היהודיים".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

 TLV TAPAS BAR: סטייל‭ ‬ניו‭ ‬יורקי‭, ‬הרגשה‭ ‬תל‭ ‬אביבית

TLV TAPAS BAR‭ ‬ היא‭ ‬הבייבי‭ ‬החדש‭ ‬של‭ ‬דורון‭ ‬גולדברג‭ ‬וצחי‭ ‬יום‭ ‬טוב‭, ‬הבעלים‭ ‬של‭ ‬‮"‬תל‭ ‬אביב‭ ‬גריל‮"‬‭- ‬השחקנית‭ ‬המובילה‭ ‬בז'אנר‭ ‬אוכל‭ ‬הרחוב‭ ‬הישראלי‭ ‬בעיר‭ ‬המלאכים‭ ‬•‭ ‬המבקרים‭ ‬יהנו‭ ‬ממסעדת‭ ‬טאפאס‭ ‬ים‭ ‬תיכונית‭ ‬מעוצבת‭ ‬להפליא‭ ‬עם‭ ‬אוכל‭ ‬שמח‭ (‬וכשר‭) ‬וקריצה‭ ‬לישראליות‭ ‬שלנו‭ ‬•‭ ‬ההתמחות‭ ‬של‭ ‬השף‭ ‬היא‭ ‬בדגים‭ ‬אבל‭ ‬גם‭ ‬הבשרים‭ ‬מעולים‭, ‬הקוקטיילים‭ ‬מסקרנים‭ ‬ואפשר‭ ‬לסגור‭ ‬שם‭ ‬ערב‭ ‬נהדר‭ ‬עם‭ ‬משפחות‭, ‬חברים‭ ‬או‭ ‬בדייט‭ ‬רומנטי‭ ‬•‭ ‬הזמנה‭ ‬פתוחה

כששמעתי על מסעדת הטאפאס הישראלית החדשה בטרזנה התמלאתי סקרנות. בכל זאת, לא בכל יום נפתחת אחת שכזו בוואלי של לוס אנג׳לס, ובטח שלא בבעלות ישראלית. 

ביקור במקום מגלה ש-TLV TAPAS BAR הוא מיזם קולינרי מושקע ומרשים; מרמת העיצוב – חלל מרווח ונעים, קירות לבנים בעיצוב מינימליסטי, צמחיה ירוקה, תקרה גבוהה ותאורה מלטפת, כל אלו מעניקים למקום תחושה של דייט נייט בשדרה החמישית של ניו יורק, כשבפנים האנרגיות של תל אביב. 

מסעדת טאפאס בהוויתה נוצרה להיות סוג של בילוי. היא דורשת מהשף שלה להיות יצירתי, צבעוני וחד; ומכיוון שעל פי המסורת הספרדית מדובר בארוחה שבנויה מהגשת מנות קטנות עם אור זרקורים על כל מנה – הן חייבות להיות מדויקות ומהנות, כשהן משולבות כמובן עם משקאות אלכוהולים כמו בירה או יין. החיבור שלהם יחדיו יוצר חוויה אחת שלמה. 

המילה Tapa מגיעה במקור מספרדית ומשמעותה ״מכסה״. היא נולדה מתוך המנהג של ברים בספרד להניח צלוחית קטנה על כוסות המשקה כדי למנוע מזבובים לצלול לתוכם. עם הזמן, הברמנים החלו להניח מתאבני מזון קטנים על הצלוחיות: ירקות, נקניקים שונים, פרוסות גבינה ודגים. מנות הטאפאס הקטנות השתנו לפי מיקום גאוגרפי וההיצע הקולינרי בכל עיר. 

הזכרנו בילוי: כבר בכניסה למסעדה הבחנתי בשולחנות עמוסים אורחים שמחים, נהנים ומנהלים שיחות ערות על הדברים הכי חשובים בעולם כמובן.    

המסעדה רחבת הידיים כוללת אולם הסעדה גדול, קומת מרפסת ובר ארוך עם שרפרפי ישיבה נוחים. 

בוגרי איציק הגדול וחומוס בר

TLV TAPAS BAR היא הבייבי החדש של דורון גולדברג וצחי יום טוב- הבעלים של ״תל אביב גריל״- השחקנית המובילה בז׳אנר אוכל הרחוב הישראלי בעיר המלאכים. אחרי שלימדו את האמריקאים שווארמה מהי, והפכו בית לחובבי בשרים ודגים ישראליים, החליטו השניים לפתוח מסעדה עם ניחוחות קולינריים אחרים. ישבתי עימם במסעדה החדשה כדי להביא לכם את הטעמים, הריחות וגם את האווירה, שחייבים להודות, שונה ממסעדות ישראליות אחרות בוואלי של אל איי (ואולי בעצם אין מסעדה כזו).  

דורון: ״אני זוכר איך התחלתי פה; עבדתי במסעדה של 'איציק הגדול'. מקום שמאוד אהבתי ולצערי לא קיים יותר. הבעלים של המסעדה היה פה בפתיחה ואמר לי: 'דורון, אתה יודע, אני רואה אותך היום ואני מבין שלמרות שהמסעדה שלי נסגרה עדיין עשיתי משהו טוב  כי תראה כמה רחוק הגעת'. זה מרגש  שהאיש שאצלו התחלת מגיע ונותן לך כזו מחמאה".

חלוקת התפקידים בין השותפים ברורה: דורון מתמקד בצד העסקי של המסעדה וצחי במטבח. לשניהם רקע קולינרי. דורון עבד בעברו במסעדת ״ננדוס״ הפורטוגזית, אחת מרשתות המסעדות המצליחות בישראל של שנות ה-90.  

צחי עבר בין מטבחים מגיל 15. הוא התחיל במסעדות כמו ה״לופט״ ו ה״סהו״ בראשון לציון כטבח על הפס הקר. לאחר 8 שנים של התמקצעות עבר למטבח של ה״טורקיז״ בסי אנד סאן – אחת המסעדות היוקרתיות בישראל של אותה תקופה. היא נחשבת לכה איכותית ומפורסמת שכבר שכבר אז הייתה מוכרת בהצלחה סלט ירקות ישראלי ב 70 שקלים. צחי התקדם עד שהפך לסו שף של המסעדה, ואז פנה לחפש אתגרים חדשים. 

השניים נפגשו באל איי: דורון סיים קדנציה ב״איציק הגדול״, צחי כיכב בחומוס בר המיתולוגי ובהמשך בסאסי באנסינו. ביחד פתחו את הסניף הראשון של ״תל אביב גריל״ שלימים הפכה לאימפריית שווארמה ואוכל רחוב ישראלי עם שישה סניפים ברחבי לוס אנג'לס. עכשיו הם מגשימים את החלום החדש שלהם  ה- TLV TAPAS BAR 

צחי: ״תמיד חלמתי שתהיה לי מסעדת שוק באל איי. עוד שהטרנד הזה התחיל בישראל לפני 7-8 שנים. אני זוכר שאמרתי לדורון אני רוצה מסעדת שוק עם ירקות, מחבתות וסירים תלויים, עם אנרגיות של אקשן ובלאגן, להביא את האווירה הזאת של ישראל לאל איי".

אוכל אסייתי עם ניחוח ים תיכוני

וזאת באמת האווירה ב-TLV TAPAS BAR  -מסעדת טאפאס ים תיכונית עם אוכל שמח וקריצה לישראליות שלנו. כמו רוב מסעדות הטאפאס המסורתיות התפריט נשען בחלקו הגדול על דגים וירקות בטקסטורות ותבלינים שונים.   

אחרי שוט של ערק מרענן התיישבנו בשולחן במרכז המסעדה. מסביב אווירה של חגיגה. מוזיקה דיפ האוס אלקטרונית מגיחה מכל הכיוונים, מסביב זוגות בדייט רומנטי, משפחות וקבוצות חברים. על הבר העמוס בכל טוב יושבים צעירים שבאו לכוס יין עם כמה מנות פתיחה בסוף יום ארוך.

המלצרית ניגשה אלינו במהירות. הזמנתי  סוביניון בלאנק של Pouilly Fume  מישראל. שמעתי שצחי אוהב לעבוד עם דגים. מבט זריז בתפריט מציג את השילוב המעניין של אוכל אסייתי עם ניחוחות ישראלים וים תיכוניים. 

מנת הפתיחה של הערב הייתה ספיישל, טרטר טונה על קרקר בצק פילו דקיק עם צנון מוחמץ. ביס שהעיר לי את כל בלוטות הטעם בפה. צלחת הטאפאס השניה כללה סשימי ילוטייל שהגיע עם מלפפון, זעתר וסומק, לצד טחינה גולמית, וצנוברים ובמיות מטוגנות – כשאסייתי פוגש ישראלי כבר אמרנו?

ניסיתי גם את ה סי-באס הצ׳ילייני ( אחד הדגים האהובים עלי) עם פלפל תורכי ולימון פרסי. הדג הגיע משופד על שלושה שיפודי מתכת, מתובל היטב, עשוי נפלא ורך ברמה של נמס בפה. 

לסיום ניסיתי את הטרטר אינטיאס שהוגש על פרסות מלון, טבסקו ירוק ושקדים. מנה יפיפיה ואינסטגרמית אבל גם עם טעמים מרעננים.  

לאלו בינכם שאינם חובבי דגים ( אם זה אפשרי בכלל) אמליץ על מנות הפתיחה של הבייגל הירושלמי שנאפה בטאבון במקום, ומגיע לצד עגבניות מגורדות (טוב אם יוחלף במטבוחה או פאסטו). שמן זית זעתר וזיתים. בצד נסו את הכבד הקצוץ המצוין שיסגור לכם את הפינה.  

מהבר הזמנתי את הקוקטייל טרופית העשוי מוודקה, אבטיח וגויאבות. מתוק, מרענן ועם שם נוסטלגי שהחזיר אותי לילדותי בישראל. קוקטייל נפלא וחזק יותר הוא ״זוהר״ כן, על שם מלך המוזיקה המזרחית. הקוקטייל מורכב מ- woodford reserve rye וויסקי, תפוז אדום, רוזמרין Hickory smoke ומוגש בטקס מיוחד של מבחנת קרח קר.  עוד קוקטייל שאהבתי הוא ה TLV Mule המרענן- המורכב מערק אשכוליות, נענע ובירת ג'ינג'ר. 

מכאן המשכתי למנות הבשריות שם אהבתי במיוחד את שיפוד נתח הקצבים האיכותי על סלט זעלוק מחצילים שרופים יחד עם פלפלים ועגבניות לצד טחינה. אחח ריחות מענגים של הבשר שמפלרטט מלמעלה עם הזעלוק. לקחת, לטבול ולאכול. 

מנה מעניינת נוספת היא שיפוד אנטריקוט לצד תפוח אדמה שנעשה על גחלים בנייר כסף כאילו יצא הרגע ממדורת ל״ג בעומר.  

עוד ניסיתי מנה גדולה של ארוחת סטייק שהוצגה כספיישל אבל בעקבות ההצלחה צחי הבטיח לי שתיכנס לתפריט בקרוב; סטייק אנטריקוט עם ברוקולי וארטישוק ירושלמי. מנה גדולה, מפנקת ומשביעה. 

מבחן הקינוחים של מסעדה כשרה

אבל המסעדה כשמה כן היא; קודם כל מנות טאפאס. הבוריקה ממולא בשר שורט ריבס, טחינה ופלפל צ׳ומה היה נפלא- מוגש חם, שמנוני ועסיסי קל לפירוק עם קראנץ נפלא, חלמון שנוזל כמו לבה חמה עם טעמים טובים. 

גם סטייק כרובית בתנור על ציר בקר וצלפים הייתה מנה מעולה ולא רק לצמחונים.  

המנה האהובה עליי ביותר הייתה מנת פטריות אויסטר עם עשבי תיבול ותבלינים, עסיסי ונימוח ומפוצצת בטעמים – הרגישה כמו מנה בשרית לכל דבר, תענוג צרוף בפה. 

אחד האתגרים של כל מסעדה בשרית כשרה היא לשמור על רמה גבוה של קינוחים גם כאן TLV TAPAS BAR  עברה את המבחן בהצלחה.  

אהבתי את הכנאפה שבמקום גבינה הכיל בתוכו מרשמלו נמס עם מרקם דומה וטעמים מתוקים.  

קינוח מוכר ואהוב היא קערת ספינג'ים עם פירורי קוקוס למעלה ורוטב שוקולד השחר הישן והטוב. מלכת הקינוחים הייתה ״לילות בירות״ – עוגת בסבוסה מפונפנת עם מיי ורדים והמון המון פיסטוקים. בהחלטת יצאתי עם טעם מתוק בפה. 

לסיכום: אם הצמד גולדברג את יום טוב רצו להשיל מעצמם את התואר מלכי השווארמה של לוס אנג'לס – הם הצליחו בגדול. החוויה במסעדת הטאפאס שלהם שונה לגמרי מכל מסעדה כשרה אחרת שהכרתם בעיר המלאכים, ומציגה ארסנל נפלא של הצעות קולינריות מעניינות. TLV TAPAS BAR הוא מקום שתוכלו להגיע אליו לדייט רומנטי, עם חברים או משפחה שמבקרים מחוץ לעיר. לסגור שולחן גדול ליום הולדת או לעשות בו את האירוע הבא שלכם.  או איך אמרו לי השניים בסוף הארוחה המצויינת: ״הגשמנו את המטרה לעשות פה אוכל ברמה שעוד לא הייתה; שאנשים יבואו לכאן וירגישו כאילו הם בישראל". 

 TLV TAPAS BAR

5442 Yolanda Ave, Tarzana, CA 91356

(818) 201-6171

RCC kosher certified

 tlv-tapas.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות