Connect with us

ארה"ב-ישראל

בשורה ליהודי התפוצות: ישראל תאפשר כניסה לצרכי חתונות, לוויות ובר מצווה

Published

on

הנחיות חדשות שיאפשרו ליהדות ההתפוצות להגיע לישראל אחרי תקופה ארוכה של סגירת הגבולות. המחיר: תיאום מראש ובידוד לשבועיים

חודשים ארוכים שהגבולות של מדינת ישראל סגורים בפני מי שאינם אזרחים. מי שבעיקר הושפעו מכך הם יהודים מהעולם שביקשו לבקר בישראל, בין אם לצורך לימודים או בכדי לחגוג עם משפחותיהם ואף לקבור יקיריהם. אך הודעה שיצאה השבוע מטעם רשות האוכלוסין וההגירה חושפת כי אט אט הקשיחות מתרככת, וישנן החרגות לסגירת הגבולות.

בין השאר נכתב בהודעה כי יתאפשר "הגעה לחתונה של אזרחים ישראלים, תושבי קבע או זרים, שמרכז חייהם בישראל כדין, תאושר לבן/בת הזוג הזר במקרה הצורך ולבני משפחה מקרבה ראשונה יחד עם בני/בנות זוגם וילדיהם (עד גיל שנה). בנוסף, תאושר כניסה לסבים ולסבתות של החתן והכלה". יצויין שאת הבקשות יש להעביר לנציגות של ישראל במקום שהות המבקש: https://go.gov.il/consularservices.

עוד תתאפשר הגעה לבר או בת מצווה של אזרח ישראלי "תאושר לבני משפחה מדרגה ראשונה יחד עם בני/בנות זוגם וילדיהם (עד גיל שנה) וכן לסבים וסבתות".

לסבים ולסבתות של נכדים שנולדו בישראל יתאפשר להגיע לארץ, "כחודש לפני תאריך הלידה המשוער ועד חודש לאחר תאריך הלידה". עוד תתאפשר הגעה ללוויות לבני ובנות משפחה ממדרגה ראשונה ובני ובנות זוגם. בנוסף, תאפשר המדינה הגעה של הורים של חיילים בודדים לבקר אותם, כך גם בני ובנות זוגם ואף אחיהם ואחיותיהם.

יצויין שהמגיעים יחויבו בבידוד ובמספר הנחיות נוספות: "הבאים בשערי מדינת ישראל מחויבים בחתימה על טופס בידוד המכיל התחייבות להנחיית בידוד 14 יום ממועד הכניסה לארץ. זר היוצא את הארץ לפני תום הבידוד ללא אישור מיוחד עובר על חוקי מדינת ישראל וכניסתו הבאה לא תאושר". ברשות מדגישים כי "לא תותר עלייה למטוס ללא קבלת אישור מקדים מרשות האוכלוסין וההגירה. כניסת זרים לישראל היא בכפוף להצגת ביטוח בריאות (כולל סעיף המכסה את מחלת הקורונה). 

"סוף סוף אני יכולה לבקר את הבן שלי" אומרת ל', אמא של חייל בודד המשרת בצה"ל, אותו לא ראתה יותר מחצי שנה, "אנחנו גרים בארה"ב, ותכננו לבקר מספר פעמים, אך לצערנו הסגר מנע זאת". בנוסף, בני זוג רבים שחיכו עם החתונה בכדי לאפשר ליקיריהם להגיע –החלו כעת לתכנן את היום המיוחד עבורם.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

"סנסציית הפופ שהפכה לחיילת": נועה קירל מככבת בוושינגטון פוסט

Published

on

אחד העיתונים הגדולים והחשובים בארצות הברית, "הוושינגטון פוסט", פרסם השבוע ריאיון נרחב עם נועה קירל תחת הכותרת: "סנסציית הפופ הופכת לחיילת, והצבא הישראלי מנסה להתמודד". קירל חתמה באחרונה על חוזה בינלאומי של מיליוני דולרים עם חברת התקליטים "אטלנטיק רקורדס". כעת מגיע שלב ההיכרות של הקהל האמריקאי עם קירל בכתבת המגזין שמתמקדת בחייה של כוכבת הפופ כחיילת בצהל.

הריאיון של כתבת העיתון בישראל, רות אגלש, התקיים בביתה של קירל ברעננה, ובו לצד הקליפ האחרון שלה "מיליון דולר" מופיעות תמונות של קירל במדי צה"ל והזמרת מספרת מדוע החליטה להתגייס וכיצד היא חווה את השירות עד כה. "הרגשתי שאני צריכה לתת דוגמה לאחרים. זה לא קל, אבל יש בזה משהו מאוד אותנטי", היא מספרת בריאיון. "אני מופיעה באולמות הרבה יותר קטנים, מול הרבה פחות אנשים ממה שאני רגילה, אבל אני שם עם החיילים, כולנו לובשים את אותם המדים וזה מאוד חשוב עבורי". על הטירונות סיפרה כי היא נהנתה ממנה, בעיקר מהעובדה שקיבלה עבודות רס"ר כמו כולם, כמו לנקות שירותים.

הכתבה סוקרת את הקריירה המוזיקלית של קירל מגיל 14, לצד ראיונות עם דובר צה"ל, מנהלה האישי רוברטו בן שושן ואחרים. בין היתר קירל מושוות לאלביס פרסלי, שהתגייס לצבא האמריקאי בשיא הצלחתו; וגם לגל גדות, שעברה הצבאי מוזכר פעמים רבות בתקשורת הבינלאומית.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות