Connect with us

Featured

ברגע האחרון: מנהל טקס הפתיחה של האולימפידה פוטר יום לפני האירוע הגדול בגלל בדיחת שואה מעברו

Published

on

האולימפיאדת טוקיו 2020 לא מפסיקה לייצר כותרות עודלפני שבכלל החלה. יום לפי טקס הפתיחה החגיגי מנהל טקס הפתיחה של האולימפיאדה הקרובה פוטר ב-21 ביולי עקב בדיחת שואה שסיפר בעבר.

בשנת 1998, קנטארו קובאיאשי עשה מערכון קומי שבו הוא אומר לבן זוגו על בובות נייר: "אלה מאותה תקופה שאמרת 'בוא נשחק בשואה‘."

"גילינו שמר קוביאשי, בהופעתו שלו, השתמש בביטוי לעג על הטרגדיה ההיסטורית", אמר בהצהרה סייקו האשימוטו, נשיא הוועדה הארגונית. "אנו מתנצלים מאוד על שגרמנו להתפתחות שכזו יום לפני טקס הפתיחה ועל שגרם לצרות ודאגות לצדדים מעורבים רבים כמו גם לאנשים בטוקיו ובשאר חלקי המדינה."

קובאיאשי התנצל גם על העניין. "ברצוני להתנצל בפני מי שנעלב. אני מתנצל על כל עבירה שגרמתי. אני חושב שזו הייתה תקופה בה לא הצלחתי לגרום לאנשים לצחוק כמו שרציתי, וניסיתי למשוך את תשומת לבם בצורה רדודה… כאדם שתפקידו לבדר אנשים, לעולם אל לי לגרום לאנשים להרגיש לא בנוח. אחרי זה הבנתי שזה לא טוב בשבילי, ושיניתי. את דעתי בנושא.”

הדיקן ומנהל Global Social Action Agenda במרכזסיימון ויזנטל, הרב אברהם קופר, אמר בהצהרה כי "לכל אדם, יצירתי ככל שיהיה, אין את הזכות ללעוג לקורבנות רצח העם הנאצי. המשטר הנאצי גם הכניס לתאי הגזים גם גרמנים עם מוגבלות. כל התקשרות של אדם כזה לאולימפיאדת טוקיו תעליב את זכרם של שישה מיליון יהודים ותעשה לעג לאכזריות על ה-Paralympic (אולימיאדת הנכים). "

הוועד היהודי האמריקני צייץ גם, "אנו מעריכים את ההחלטה של המארגנים של ​​@Tokyo2020

לפטר במהירות את קובאיאשי כמנהל התוכנית. לאנטישמיות אין מקום בספורט. "

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות