fbpx
Connect with us

Featured

ברגע האחרון: מושל קליפורני הטיל וטו על הקמת ״מרכזי הזרקת סמים״ בלוס אנג׳לס

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום הטיל ביום שני וטו על הצעת חוק שהיתה מאשרת מספר "אתרי הזרקה בטוחים" ברחבי קליפורניה, האמורה להביא עימה "עולם של השלכות לא מכוונות" בכך שהיא מאפשרת ללוס אנג'לס, אוקלנד וסן פרנסיסקו להקים אתרים שבהם יכולים משתמשי אופיואידים להזריק סמים באופן חוקי תחת פיקוח.

"המספר הבלתי מוגבל של אתרי הזרקה בטוחים שהצעת החוק הזו תאשר – מתקנים שיכולים להתקיים גם בחלק מאוחר יותר של העשור הזה – יכול לגרום לעולם של השלכות לא רצויות", אמר ניוסום בהטלת וטו על הצעת החוק.

הצעת החוק SB-57, בחסות הסנאטור סקוט ווינר, היתה מאפשר לאתרים כאלה "לעזור לנו לטפל בגל מקרי מוות ממנת יתר שאנו רואים בקליפורניה, ולמען האמת, בכל המדינה". ניוסום, לעומת זאת, לא הסכים. "ייתכן שאתרים אלו יסייעו לשפר את הבטיחות והבריאות של האזורים העירוניים שלנו, אך אם נעשה ללא תוכנית חזקה, הם יכולים לפעול נגד מטרה זו", כתב ניוסום בהחלטתו. "אי אפשר להקל ראש בתוצאות הלא מכוונות האלה בערים כמו לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו ואוקלנד. החמרת אתגרי צריכת הסמים באזורים אלה אינה סיכון שאנו יכולים לקחת".

הצעת החוק השנויה במחלוקת עברה בסנאט בהפרש זעום בשבוע שעבר. מבקרי הצעת החוק טוענים שהיא פותחת את הדלת לשימוש נוסף בסמים אסורים ולכל ההשלכות השליליות שעלול מהלך כזה להביא. ההצעה הגיעה על רקע זינוק במקרי מוות ממנת יתר על רקע משבר אופיואידים לאומי אבל המתנגדים אמרו כי המהלך היה מאשר בפועל את השימוש בסמים מסוכנים. המושל הקודם ג'רי בראון הטיל וטו על הצעת חוק דומה ב-2018.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות