Connect with us

כללי

בראש סוכנות הסייבר האמריקאית: אישה חרדית

Published

on

אן נויברגר, שגדלה בבורו פארק, תכהן כראש סוכנות סייבר, בתוך ה-NSA • הוריה היו בין חטופי אנטבה

אן (חני) נויברגר, יהודיה אורתודוקסית, מונתה לאחרונה לתפקיד ראש מנהלת הסוכנות לביטחון הסייבר בתוך הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) האמריקאית. נויברגר (43) גדלה בשכונת בורו פארק ולמדה בבית הספר בית יעקב. כיום היא מתגוררת בבולטימור. נויברגר עבדה בעשור האחרון ב-NSA ובין היתר סייעה בהקמת פיקוד הסייבר בסוכנות. בעבר שימשה כסגנית קצין ההנהלה הראשי בצי האמריקאי וכן עבדה תחת מזכיר ההגנה. היא החליטה לעבור מעבודתה בתחום הפיננסים לשירות הביטחון לאחר הפיגוע במגדלי התאומים. "רציתי לשרת את המדינה", אמרה.

לנויברגר קשר הדוק גם לישראל: הסבים והסבתות שלה הם ניצולי שואה והוריה נחטפו לאנטבה במסגרת חטיפת מטוס אייר פרנס ב-1976, ושוחררו במבצע יונתן.

בריאיון לעיתון וול סטריט ג'ורנל אמרה נויברגר כי מטרת הסוכנות החדשה שהיא תעמוד בראשה הוא להשתמש בצורה אפקטיבית יותר במודיעין שנאסף". לדבריה, "נפעל להגנה על ארה"ב מפני איומים זרים, באמצעות שיתוף תובנות לגבי איומי סייבר ספציפיים עם סוכניות פדרליות אחרות, וכן עם הסקטור הפרטי".

נויברגר תהיה אחת הנשים הבכירות ביותר בסוכנות לביטחון לאומי, ותדווח ישירות לראש הסוכנות – גנרל פול נאקסון.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כללי

טראמפ הורה על פתיחת מוסדות הדת ובתי הכנסת בארה"ב: "מוסדות חיוניים"

Published

on

By

מאיצים את אסטרטגיית היציאה: נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ הודיע ביום שישי כי יורה על פתיחה מחודשת של בתי הכנסת והתפילה ברחבי היבשת. בהצהרתו אמר כי מבני תפילה יוגדרו מעתה כמוסדות חיוניים, וקרא בהמשך למושלים במדינות השונות לנהוג לפי ההנחייה החדשה ולהקל בהנחיות סגר הקורונה. "המושלים צריכים לעשות את הדבר הנכון ולאפשר את פתיחתם המחודשת של המקומות החיוניים הללו, החל מרגע זה", אמר הנשיא. "אם יסרבו לנהוג כך, אעקוף את סמכותם", איים ונימק: "באמריקה אנו זקוקים ליותר תפילה, לא פחות". 

הודעתו של הנשיא מגיעה לאחר ששמע את טענותיהם של מנהיגי הדת במדינה, שהביעו דאגה מפני הפסקת שירותי הדת בתקופת התפשטות המגיפה. לטענתם, העת האחרונה הייתה מאתגרת עבור מאמינים רבים, שנותרו ללא מקום לפנות אליו בצל משבר הקורונה. בין היתר נימקו את טענותיהם כשאמרו כי משפחות שלמות לא ידעו כיצד להתמודד עם אבדן יקיריהן, או כיצד יוכלו לציין את לכתם ללא גישה למקומות התפילה והפולחן. 

את הדברים הללו שמע טראמפ מוקדם יותר השבוע, כאשר נפגש עם כ-1,600 אנשי כמורה ודת מרחבי ארה"ב, כולל נציגים של ארגונים משפחתיים, והבטיח להם כי יפעל להשבת הפעילות בבבתי התפילה. בהמשך, הנחה את משרד הבריאות לפעול ליישום וקידום ההנחיה החדשה, זאת לאחר שכבר הורה על פתיחת עסקים, בתי ספר וארגונים נוספים, כחלק מאסטרטגיית היציאה בארה"ב שהושפעה קשות מהתפשטות המגיפה בשטחיה. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות