Connect with us

Featured

בקרוב: הצעה לצריכה חוקית של "פטריות קסם", MDMA ו-LSD בקליפורניה

Published

on

קליפורניה עשויה להיות על סף הפיכתה למדינה האחרונה ביבשת שמבטלת את הפללת השימוש בסמים פסיכודלים לשימוש אישי וטיפולי. זאת  בהסתמך על גתנועה הולכת וגוברת ברחבי ארה"ב המחשבת מחדש את מה שמכונה "המלחמה בסמים".

הצעת החוק, שהוצגה השבוע על ידי הסנאטור הקליפורני סקוט ווינר, דמוקרט המייצג את סן פרנסיסקו, תביא לאי הפללה על שימוש בחומרים כמו פסילוסיבין, MDMA, LSD, קטמין, DMT ומסקלין.

פסילוסיבין, סם הזיה שנמצא בסוגים מסוימים של פטריות וקטמין כבר נמצאים בשימוש בטיפול בעזרת פסיכודליה על ידי מטופלים ורופאים שמגדילים את היתרונות הבריאותיים לטיפול בהפרעות נפשיות, כולל דיכאון והפרעת דחק פוסט-טראומטית.

הצעת החוק לא כוללת את השימוש בפיוטה, צמח בסכנת הכחדה, כדי להבטיח את זמינותו לשימוש בשיטות רוחניות אינדיאניות מסורתיות, על פי האגודה הרב תחומית ללימודי פסיכודליה, או MAPS, ארגון מחקר וחינוך פסיכדלי עולמי.

"המלחמה בסמים הייתה כישלון מוחלט," אמר וינר. "זה לא מנע מאנשים להשתמש בסמים וזה לא עצר התמכרות".

פסילוסיבין, LSD, MDMA ופיוטה נותרים בלתי חוקיים ברמה הפדרלית, על פי המינהל לאכיפת הסמים. בשנה שעברה, הבוחרים באורגון ובוושינגטון הבירה אישרו צעדים שיאפשרו שימוש טיפולי בפטריות פסיכודליות, שכבר נקבעו כדי לעזור לחולים חולים סופניים בקנדה להתמודד עם כאב וחרדת סוף החיים. הערים דנבר ואוקלנד, קליפורניה, אימצו בשנת  2019 הצעות חוק נגד הפללת השימוש פטריות.

למרות ממצאים חדשים של מחקר ושינוי התפיסה הציבורית, סמים פסיכודלים לצריכה אישית ושימוש טיפולי נותרים נושא נוגע ללב עבור חלק מהמחוקקים והמצביעים שעשויים להסס לשכתב את חוקי הסמים הוותיקים. "יש מומנטום בונה להפחתת הפללה, אך זה לא יקרה בן לילה," אמר וינר. "זה תהליך איטי."

רק לפני 10 שנים, קנאביס לשימוש בפנאי היה בלתי חוקי בכל 50 המדינות בארה"ב. זה התחיל להשתנות בשנת 2012 כשקולורדו וושינגטון הפכו למדינות הראשונות שהכשירו מריחואנה לשימוש פנאי. כעת, 15 מדינות, שתי טריטוריות וושינגטון הבירה, חוקקו מריחואנה לשימוש פנאי, ו-34 מדינות מאפשרות מריחואנה רפואית.

יוזמה עממית כבר צוברת תאוצה בקליפורניה. במקביל המחוקקים שוקלים את הצעת החוק לאי הפללה. הדה-קרימינליזציה של קליפורניה הציבה מטרה לאסוף 623,212 חתימות תקפות בכדי להעפיל את יוזמת הדה-קרימינליזציה של פסילוסיבין בקליפורניה לקראת ההצבעה. אמצעי זה יאפשר למבוגרים לטפח, להחזיק, להפיץ, להעביר ולצרוך פטריות קסם בקליפורניה.

Featured

שוד לאור יום בבוורלי הילס: יריות במסעדת הכוכבים האיטלקית המפורסמת ״אל פסטיו״; אישה נפצעה ברגלה

Published

on

משטרת לוס אנג׳לס: ירי במסעדת איל פסטיו בבוורלי הילס עם פצוע אחד ביום חמישי אחר הצהריים.

אישה נורתה ברגלה במהלך ניסיון שוד והועברה לבית החולים עם פציעות לא מסכנות חיים, על פי המשטרה ועדי ראייה.

הירי דווח בשעה 14:09. במסעדה ב- Canon Drive וב- Brighton Way. על פי משטרת בוורלי הילס, שלושה חשודים- גברים ניסו לבצע שוד מאדם באזור. אחד החשודים פתח באש והכה באישה וכל שלושת החשודים ברחו ברגל.

כמה סרטונים מהאירוע פורסמו באפליקציית Citizen. אחד המשתמשים סיפר כי שמע שתי יריות שנורו, וכי נראה כי השודד ניסה לגנוב שעון.

10-20 אנשים המתינו בתור למסעדה העמוסה כאשר הירי התרחש

"כולם התחילו לרוץ לכל כיוון," אמרה אחת מהלקוחות שהמתינו בתור למסעדה. "צנחתי מאחורי עץ. הייתי בנעלי עקב. אני לא הולכת להגיע רחוק מאוד בלובוטינים בגודל ארבעה אינץ '. "

הם אמרו שהמסעדה נתנה לאנשים לתפוס מחסה והם יכלו לראות את האישה שנפגעה ברגלה. קורבן שני נפצע גם כן וטופל במקום, על פי הודעת המשטרה.

שולטן סיפר כי לפני הירי הוא ראה אישה בקרבת מקום שנראית מגושמת, ונראה כי היא מתנהגת כצופה של השודדים. הם שמעו ויכוחים לפני שפרצו היריות, ואז החשודים ברחו על פניהם לכיוון צפון מזרח בברייטון וויי.

המסעדה מהווה מקום מפגש פופולרי לסלבריטאים של הוליווד, שלעתים קרובות מצולמים אוכלים בפאטיו. זה גם מקום מועדף לארוחות צהריים בתעשיית הבידור, אם כי רוב עובדי סוכנויות הכישרונות עדיין עובדים בבית במהלך המגפה.

המסעדה בת 20 היא בבעלות ג'יאקומינו דראגו, שבבעלותו תשע המסעדות באזור לוס אנג'לס הכוללות גם את סלסטינו ודראגו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות