Connect with us

כלכלה

בקרוב בטינדר: בדיקת רקע לדייט הפוטנציאלי

Published

on

קריפרים ומטרידנים? ראו הוזהרתם: משתמשות אפליקציית הדייטינג הפופולרית יוכלו לברר מבעוד מועד האם למי שמשוחח עמם יש עבר פלילי, בדגש על עבירות מין

לעולם אין לדעת מי באמת נמצא בצד השני של הטינדר. לכן, החליטה Match – חברת האם של אפליקציית ההיכרויות הפופולרית – להטמיע בשירות מערכת לבדיקת הרקע של המועמד/ת לדייט. בכך, תהפוך טינדר לשירות הדייטינג הראשון שמטמיע את הטכנולוגיה של Garbo – פלטפורמה לבדיקת רקע של משתמשים, שנוצרה בידי נשים.

כבר בחודשים הקרובים מתכוונת טינדר לבצע בחינה מקיפה של יכולות המערכת ואם אכן יתברר שהיא מסייעת לזיהוי משתמשים בעייתיים, היא תוטמע גם ביישומוני הדייטינג הנוספים של מאץ'. יש לציין כי ענקית ההיכרויות שולטת בשוק המדובר ללא עוררין וחולשת על 45 שירותי אונליין בתחום, בראשם (לצד טינדר) אוקייקיופיד, Hinge, Meetic ו-Match.com.

המערכת של גארבו – ארגון ללא מטרות רווח שקיבל תמיכה פיננסית נדיבה מטינדר בתמורה לשת"פ – אוספת נתונים ודו"חות ציבוריים שקשורים בצורה כלשהי לאלימות או לניצול, לרבות מידע על מעצרים ועל הרשאות. כחלק ממדיניות הארגון, המחייבת שוויון זכויות בין כל הגזעים, המידע שהוא אוסף לא כולל מעצרים בגין אחזקת סמים ועבירות תנועה, שכן, לתפישת הארגון, הם משפיעים בצורה לא פרופורציונלית על קבוצות מסוימות. 

על פי הדיווחים השירות לא אמור להיות חינמי ומוקדם לדעת כמה בדיוק הוא יעלה. בכל אופן, מדובר בבשורה של ממש עבור משתמשי טינדר ובעיקר לנשים, שתוכלנה לזהות מטרידנים, סוטים וקריפרים למיניהם מבעוד מועד.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כלכלה

מספיחי הקורונה: שפל בשיעורי הקבלה לאוניברסיטאות היוקרה בארה"ב

Published

on

בשל הגבלות המגיפה בוטלו מבחני הקבלה, כמו ה-SCT וה-SAT – מה שהוביל לזינוק במספר המועמדים – שגרר בתורו שיעורי קבלה נמוכים במיוחד

שיעורי הקבלה לאוניברסיטאות היוקרה בארה"ב נפלו השנה לשפל – בין השאר בשל זינוק במספר המועמדים על רקע מגיפת הקורונה. כך למשל, באוניברסיטת הרווארד התקבלו 1,968 מועמדים, המייצגים 3.4% בלבד מתוך  57,435 האנשים שהגישו מועמדות. שיעור הקבלה הנמוך ביותר עד כה עמד על  4.6% והתקבל  לפני שנתיים. הירידה בשיעור הקבלה מגיעה במקביל לזינוק ב-43% במספר המועמדים.

בדומה, שיעור הקבלה בייל עמד על 4.6% מבין קרוב ל-47 אלף מועמדים; גם במקרה זה נרשמה עלייה של 33% במספר הנרשמים. באוניברסיטת קולומביה בניו יורק שיעור הקבלה ירד מ-6.3% בשנה שעברה, ל-3.7% השנה – עם מעל ל-60 אלף מועמדים. 

השבוע נשלחו הודעות הקבלה – ובעיקר הודעות הדחייה – לנרשמים לאוניברסיטאות היוקרה, בעיכוב של שבוע לעומת השנים הקודמות, בשל מספר הבקשות הגבוה. 

הסיבה העיקרית לזינוק הזה ברישום היא מביטול מבחני הקבלה, כמו ה-SCT או ה-SAT, בשל הגבלות הקורונה. עם זאת, המגפה הובילה גם לירידה במספר המקומות הפנויים, שכן מספר גבוה יחסית של סטודנטים דחו את הלימודים מהשנה לשנה הבאה בשל המגיפה. עם זאת, בעוד שהביקוש לאוניברסיטאות היוקרה רק גובר, במוסדות הפחות מוכרים מספר הנרשמים נותר ללא שינוי או אף ירד לעומת שנים קודמות. "המוסדות העשירים ממשיכים להתעשר ושאר המוסדות נקלעים לקשיים", סיכם ביל קונלי, מייסד חברת ייעוץ לנרשמים למכללות ולאוניברסיטאות. "אני חושב שנמשיך לראות את הפער בין האליטות, האוניברסיטאות הכמעט אליטות וכל השאר".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות