fbpx
Connect with us

Featured

היסטרי: בקסטריט בויז ואן סינק ישתפו פעולה בפרויקט מיוחד

Published

on

שתי להקות הבנים הוותיקות הודיעו על שילוב כוחות • הפרויקט שיעלו יחד צפוי להיות קשור לחודש הגאווה

מתוך הופעת הבקסטריט בויז בישראל, צילום: אלעד רובין

בקסטריט בויז ואן סינק, שתי להקות הבנים הגדולות בהיסטוריה, משלבות כוחות – והעולם (או לפחות המעריצות) בהיסטריה. אם הידיעה הזו הייתה מתפרסמת לפני 30-20 שנה, סביר להניח שכדור הארץ היה עומד מלכת. ובכל זאת, גם היום אי אפשר להתעלם מהעובדה שניק קרטר מהבקסטריט בויז, לצד לאנס בייס וג'ואי פאטון מאן סינק, עלו יחד לאינסטגרם לייב והכריזו שהם, בתוספת איי.ג'יי מקלין מהבויז, שלא היה נוכח בשידור החי, עובדים על פרויקט משותף.

הבנים, שפיצלו עשרות מיליוני נערות בסוף שנות ה-90 לשני מחנות, יש שיגידו עוינים, צפויים לשתף פעולה בפעם הראשונה בהיסטוריה. מי שלא מודע לחשיבות הבשורה הזו, ובכן, ככל הנראה מעולם לא ניהל בצעירותו ויכוח מי יותר חתיך/מוכשר/מרגיז – ניק קרטר או ג'סטין טימברלייק. הפרויקט, שטרם נחשף בשלמותו, צפוי להיות קשור בצורה זו או אחרת לחודש הגאווה.

להקת NSYNC בהופעה מיוחדת בטקס (MTV Video Music Awards(2013

"אז באופן כללי, לאנס, ג'ואי, איי.ג'יי ואני רצינו להגיד שאנחנו עובדים על משהו מיוחד. נכריז עליו בשבוע הבא", אמר קרטר בשידור האינסטגרם. בייס, הומוסקסואל מוצהר, הוסיף שהם "עושים את זה למען הגאווה". עוד טען שאם היה יכול להחזיר את הגלגל לאחור, הוא היה יוצא מהארון הרבה יותר מוקדם.

יש לציין שאף שהבקסטריט בויז עדיין פעילים בהרכב מלא וממשיכים לשחרר אלבומים מצליחים, אן סינק, לעומת זאת, פחות או יותר התפרקה ברגע שג'סטין טימברלייק עזב אותה. אמנם היו במהלך השנים דיבורים על איחוד, אבל הוא עדיין לא קרה – ככל הנראה מפני שטימברלייק לא היה זקוק לכך. בכל אופן, אנחנו מכירים באופן אישי לא מעט אנשים מדור ה-Y (ואפילו בגיל העמידה) ששיתוף פעולה בין הבויז לאן סינק יעשה להם את היום. הידיעה הזו מוקדשת להם. עדכונים נוספים בקרוב.

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות