Connect with us

חדשות ואקטואליה

בקהילה הישראלית מדברים על ביטול ארוחות הסדר…

Published

on

הרחובות והסאבוויי כמעט ריקים, עמדות ג'ל חיטוי מותקנות בכל בניין והסופרמרקטים במצוקת מוצרים בסיסיים

אי ודאות. זו התחושה בניו יורק – מוקד ההתפרצות הגדול ביותר בארה"ב, כשהתחרות על המקום הראשון הבלתי רצוי היא בין ניו יורק לבין מדינת וושינגטון.

ביום שישי,  13בחודש (כמה סמלי), הצהיר הנשיא טראמפ על מצב חירום לאומי. באותו יום, מושל ניו יורק אנדרו קואומו כינס מסיבת עיתונאים שבה סיפר על הכנת בתי החולים והזהיר כי המצב צפוי להחמיר בהרבה לפני שישתפר. אם התגובה הראשונית היתה איטית, אז ההנחיות ביומיים האחרונים מפצים על כך ומגיעים  כמו מפולת. במדינות ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט הודיעו על סגירת אולמות אירועים,  מכוני כושר, מסעדות, בתי קולנוע וקזינו, ואוסרים על התקהלות של  50 איש ומעלה לחודשיים הבאים. על מנת להבטיח את יכולת התמיכה של הגורמים החיוניים במשק, מושל ניו יורק הודיע כי ילדי צוותים רפואיים ועובדי תחבורה ציבורית יקבלו הסדר – תחליף לבתי הספר והגנים כדי לאפשר להורים את המשך עבודתם.

זה שבוע שהחיים אינם שגרתיים כלל. הרחובות והסאבוויי כמעט ריקים, עמדות ג'ל חיטוי מותקנות בכל בניין והסופרמרקטים במצוקת מוצרים בסיסיים. בקהילה הישראלית בניו  יורק התבטלו חגיגות הפורים, אירועי יום האישה, וחלק כבר מדברים על ביטול ארוחות  הסדר. יותר ויותר חברות וארגונים מבקשים לעבוד מהבית. פגישות אישיות הוחלפו בשיחות  ועידה, ואירועים רבים עברו לאונליין. אירועים שבוטלו ומשפיעים על המקומיים כוללים  את מצעד סנט פטריק במנהטן שנדחה לראשונה זה  258 שנים. עם זאת, כנראה שיותר מכל, הטראומה מורגשת בכל הקשור למשחקי ליגות הספורט שבוטלו לחודש הקרוב או בכלל.

מה האתגר הכי גדול כרגע? הסתגלות לאורך חיים חדש נטול אינטראקציות חברתיות. ההנחיה המפורשת היא לתרגל התרחקות חברתית, משהו שכנראה לא בדנ"א הישראלי. כרגע אין לנו יכולת להבין עד כמה המגיפה כבר כאן, אבל מקצה הקרחון אפשר להבין שהחורף מגיע.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Featured

הרופא היהודי שהלהיב את טראמפ: "ריפאתי 700 איש מקורונה"

Published

on

הטיפול שאינו מגובה במחקר של הרופא מניו־יורק, שטוען כי בזכותו החלימו 700 חולי קורונה, מלהיב את ממשל טראמפ. "זה ישנה את המשחק"

ממשל טראמפ החל לבחון בשבוע האחרון תוכנית שהציע רופא יהודי אורתודוכסי בשם ולדימיר זלנקו (46) מניו־יורק, מאוקראינה במקור, שטוען, ללא הוכחות, כי הצליח לרפא כ־700 חולי קורונה על ידי שימוש בתרופה לטיפול במלריה בשם hydroxychloroquine בשילוב עם חומרים אחרים. טראמפ טען בשבוע שעבר כי ה־hydroxychloroquine "תשנה את המשחק".

זלנקו פירסם את ממצאיו במכתב פתוח. מגיש "פוקס ניוז", שון האניטי, הקריא את המכתב בראיון עם סגן הנשיא מייק פנס. בהודעה בפייסבוק קרא זלנקו לטראמפ "להמליץ לאמריקאים לקחת את התרופה". זמן קצר לאחר מכן קיבל זלנקו טלפון מהבית הלבן. התרופה מנוסה על אלפי חולים במצב קשה. זלנקו סיפר כי טיפל במאות חרדים מניו־יורק וכי כולם היו במצב בינוני וכמעט כולם החלימו. סגן הנשיא אף הכריז כי הנחה את ה־FDA לזרז את האישורים כדי שאפשר יהיה לטפל במרשם שפירסם זלנקו, הכולל שילוב של כדורים נגד קדחת, תוספות ויטמין, אבץ ואנטיביוטיקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות