Connect with us

כלכלה ועסקים

בצל הנגיף: הפסיכולוגיה של נייר הטואלט

Published

on

לא רק בקוסטקו: בכל העולם מדווחים על מדפים ריקים ומחסור בניירות לבית השימוש * נייר הטואלט לא יציל איש מהקורונה, אבל "קניית-בהלה" – שהיא התנהגות העדר בהתגלמותה – נותנת נחמה: "אנשים מקבלים תחושה של שליטה" * עיתון אוסטרלי אפילו הדפיס דפים ריקים – הרעיון: נגבו בזה אם תצטרכו

מיפן, דרך צרפת ועד ארצות הברית, המדפים במרכולים נותרים ריקים מנייר טואלט, חומרים לחיטוי הידיים ומסכות מנתחים: זו התוצאה הבלתי נמנעת של "קניית בהלה" השוטפת כעת את העולם בצל נגיף הקורונה, למרות הקריאות החוזרות ונשנות מצד הרשויות לשמור על רגיעה.

התיעוד הנרחב ברשתות החברתיות של מדפים ריקים תורם לפחד ולבלבול, והקנייה הרגשית משבשת את פעילותם של מערכי האספקה. באוסטרליה למשל החלה השבוע רשת המרכולים הגדולה ביותר להגביל את מספר ניירות הטואלט שלכל אדם מותר לקנות, אחרי שהמשטרה הוזעקה לחנות בסידני שבה פרצה קטטה – שבמהלכה אפילו נשלף סכין – בגלל המחסור בניירות. שוטרים נאלצו להשתמש באקדח טייזר כדי לנטרל אדם שתקף לקוח ועובד בחנות בטמוורת', כארבע שעות נסיעה מסידני, בגלל ויכוח על נייר טואלט. העיתון NT News היוצא לאור בעיר דארווין אף נתן ביטוי לבהלה לניירות טואלט כשכלל בגיליון שלו כמה עמודים ריקים, כדי שהקוראים יוכלו להשתמש בהם במקרה של "הגרוע מכול".

פסיכולוגים מסבירים כי הסיבה למחסור בנייר טואלט היא שילוב של "מנטליות העדר" ושל חשיפה מופרזת לדיווחים על הנגיף. "אולי היינו קצת יותר רציונליים אם לא היו מזכירים לנו כל כך הרבה את הסכנות הפוטנציאליות בדיווחי החדשות", אומרת קייט נייטינגייל, מומחית לפסיכולוגיה של הצרכנות מלונדון. "או שאנחנו מתחמקים לגמרי מהעניין הזה או שאנחנו משתגעים לחלוטין ואוגרים כל דבר שאנחנו עשויים להזדקק לו".

מה שאני צריך כשארצה

הפסיכולוג אנדי יאפ והמומחית לשיווק שרלין צ'ן, שניהם מסינגפור, מסבירים שקניית-בהלה של מוצרים לא-רפואיים כמו ניירות טואלט "נותנת לאנשים תחושה של שליטה, תחושה של 'יהיה לי מה שאני צריך כשארצה'". סינגפור עצמה התמודדה לאחרונה עם בהלה לניירות טואלט, ולדבריהם היא נבעה משמועה על כך שעומד להיווצר בקרוב מחסור בשל השבתת מפעלים בסין מוכת הנגיף, שהיא יצרנית-ענק של נייר טואלט.

השניים מסבירים שגם הגלילה הבלתי נגמרת ברשתות החברתיות "מעוותת את התפישה שלנו וגורמת לנו להרגיש שהדברים הרבה יותר חמורים מכפי שהם באמת". חוסר הוודאות גובר, ופריטים כמו מסכות מנתחים וחומרים לחיטוי הידיים הופכים ל"סחורה פותרת-בעיות" שנותנת כנראה לאנשים תחושה של שליטה בנגיף.

ואכן, גם מסכות מנתחים חד-פעמיות, שבדרך כלל מחירן הוא כמה סנטים, הפכו למצרך נחשק, ואת מעמדן זה רק חיזקו ההגבלות על הייצוא מסין – יצרנית מובילה של מסכות. הממשלה בבייג'ינג החליטה להשאיר את המסכות בבית כדי להשתמש בהן לטיפול בנגיף בשטחה.

עשרות אלפי בני אדם עמדו בתור בכניסה לחנות בהונג קונג שהצליחה להשיג משלוח של מסכות, וכמה ימים אחר כך נבחרו מסכות המגן למתנה המועדפת ליום האהבה. בלונדון נמכרות כעת מסכות במחיר גבוה פי 100 ממחירן הקמעונאי הרגיל, ובצרפת הודיעו הרשויות כי הן משתלטות על כל המלאי והייצור של המסכות, כדי להבטיח שיהיו די מהן לצרפתים.

דוברת ארגון הבריאות העולמי, פדלה שאיב, מסבירה גם היא כי הביקוש נובע מקניית-בהלה, מאגירה ומהעלאת ספקולציות. המרכז האמריקני למניעת מחלות ולבקרתן הדגיש אמנם כי הוא אינו ממליץ להשתמש במסכות לפנים כדי להילחם בהתפרצות, אבל בערים סואנות ופרנואידיות שבהן אנשים אחרים כבר עוטים מסכות כאלה – חבישת מסכות יכולה לספק נחמה, גם אם היא אינה יעילה.

"אתה לא רוצה להיות החריג", אומרת נייטינגייל. "בסופו של דבר אנחנו זקוקים למעגלים החברתיים שלנו לצורך הישרדות, ולכן זה אינסטינקט קדמוני לכבד את מה שהחברה כופה עלינו".

דרושים: סלבס משכנעים

בשעה שעוד ועוד מדינות מדווחות על מקרי הידבקות חדשים בנגיף, יאפ וצ'ן אומרים כי חשוב שהרשויות יחזירו לעצמן את השליטה במידע ובשמועות, הגורמים לקניית-בהלה ולהתנהגות עדרית. "בזמנים של חוסר ודאות טוב לקבוע כללים, משום שכללים נותנים תחושת סדר ושליטה". הממשלות צריכות גם להסביר באופן ברור כל כלל חדש שהן מציגות ולפרט מדוע הכלל הזה חשוב במסגרת המאבק בנגיף.

לדברי נייטינגייל, המשימה הזו עשויה להתברר כקשה בהתחשב בכך שחוסר האמון ברשויות הבריאות נמצא בעלייה במדינות המערב על רקע הוויכוח הציבורי על חובת החיסונים. גם ממשלות וחברות מסחריות הן מהמוסדות שזוכים לאמון הנמוך ביותר כעת במערב.

"שכירת שירותיהן של דמויות הנחשבות אמינות יכולה לעזור", היא אומרת. "כך למשל דייוויד אטנבורו (משדרני הטלוויזיה המפורסמים בעולם, ובעיקר בתחום סרטי הטבע) יכול לשכנע אנשים מסוימים, למשל בני 40 ומעלה. במקרה של צעירים אפשר להשתמש באנשים בעלי השפעה בתחום הרשתות החברתיות".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סקר ענק: 49 מתוך 50 עובדים באמריקה רוצים להמשיך לעבוד מהבית

Published

on

זמן קורונה: עובדים מבסוטים ממעבר לעבודה מהבית וגם המעסיקים מגלים את היתרונות של העסקה מרחוק 

האתר "הקפיטליסט הויזואלי" פרסם לאחרונה נתונים שנאספו ממספר סקרים עדכניים ברחבי העולם והיוצרים תמונה של תרבות "העבודה מהבית" הטרנד החדש שיצרה הקורונה. "המצב לא יחזור לאחור, העבודה מהבית פה להישאר", אומר מנכ"ל חברת הייטק גדולה המעסיק מאות עובדים בישראל ובארה"ב. "החברות הגדולות מבינות שהן יכולות להעסיק עובדים במקומות כמו וויומינג, מונטנה, רחבי טקסס ואלבמה בעלות זולה יותר בעשרות אחוזים מזו של ניו יורק וסן פרנסיסקו. זה כבר לא קשור לרצון של העובדים, זה כאן בשביל להישאר. שוק העבודה בארה"ב השתטח ברגע אחד". אז איך נראה הטרנד שמשנה את אמריקה ואולי את העולם?

על פי לשכת מרשם האוכלוסין של ארה"ב, כשליש מכוח העבודה האמריקאי יכול לעבוד מרחוק – הכוונה לעבודה לא במקום העבודה, אלא מהבית, מבית קפה, וכו'. בשנים האחרונות, חלה עלייה הדרגתית במספר העובדים שעובדים באופן חלקי או מלא מרחוק. עכשיו, מסתמן שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית של התהליך. אחד הנתונים המדהימים ביותר הוא ש-98% מהאנשים שעובדים כיום מרחוק היו שמחים אם הייתה להם האפשרות להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות חלק מהזמן, עד סוף הקריירה שלהם. 97% היו מתכוונים להמליץ לאחרים על עבודה מרחוק.

הנשאלים דירגו את האתגרים המשמעותיים ביותר לעבודה מרחוק כ- תקשורת\שיתוף פעולה עם קולגות, בדידות, התנתקות מהעבודה אחרי שעות העבודה, והסחות דעת בבית. 35% מהנשאלים דיווחו שהם לא מודאגים שהצמצום במגע ישיר במקום העבודה יוביל לכך שהמאמצים וההשקעה שלהם יוערכו פחות על ידי הבוסים שלהם, ו-32% דיווחו שהם כן מודאגים מכך. 40% מהנשאלים דיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות עם הבוסים שלהם באמצעות הטלפון או זום, לעומת 26% שדיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות פנים אל פנים.

מה לגבי המנהלים? כשנשאלו לגבי מחסומים העומדים בפני יישום של מדיניות עבודה גמישה יותר במקום העבודה, דיווחו מנהלים שהאתגר הגדול ביותר הוא פשוט שינוי ההרגלים המושרשים במדיניות העבודה. במקום שני – דאגה משמירה על פרטיות. כשנשאלו לגבי חששות ספציפיים הקשורים לעבודה מרחוק, ציינו מנהלים את החששות הבאים: ירידה במיקוד (עובדים לא מפוקסים – 82%), ירידה בתפוקה (85%), ירידה בלכידות הקבוצתית (75%), וקושי בשמירה על התרבות הארגונית של החברה (70%).

מתן גמישות בעבודה אינה רק דרך לשמור על עובדים מרוצים אלא גם אלמנט תחרותי. כשני שליש ממחפשי העבודה דיווחו שהם ישמחו להצטרף למקום עבודה חדש כעובדים מרחוק. גמישות בעבודה היא גורם חשוב במיוחד להורים לילדים. לפני התפרצות הקורונה, 46% מההורים העדיפו עבודה גמישה. כיום – 86%. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות